Zomerschaak vj ii start gegaan Foto's in het Hart van Holland BROUWER DE KONING Nacht van Zevenhuizen 1997 Nederland wint Canada-Cup te St-Foy Tête a tête JBV Waddinxveen Rondje IJsselmeer door Tourclub Zevenhuizen '80 UITVAARTVERZORGING Koppelklaveijassen in De Boog Tennisjeugd uit de regio in Zevenhuizen Hart van Holland/2 juli 1997 pagina 7 Waterpolo Gillian en Mirjam naar Nancy Jeu de boules Winnaars mmm VCUEBlSes [vEfiGUJIHSttj Waddinxveen - In wijkgebouw Het Zuidhonk is donderdag 26 juni het zevende zomerschaaktoernooi door deWaddinxveense schaakvereniging WSV in samenwerking met de Stich ting Wijkwerk De Zuidpias, wordt ie der jaar bezocht door vele topscha- kers uit de omgeving. Naast de toppers zijn er dit jaar ook een groot aantal thuisschakers die de weg naar het altijd gezellige Zuidhonk hebben weten te vinden. Tot en met 14 augustus worden er iedere donderdagavond twee par tijen gespeeld. Het speeltempo bedraagt 30 zetten in 30 minuten met 10 minuten verlen ging om de partij tot een beslissing te brengen. De puntentoekenning is zo- danig dat ook de mensen die een avond moeten missen niet te veel zak ken op de ranglijst. Om 20.30 uur werd er gestart met een record aantal deel nemers. Maar liefst 63 schakers en een schaakster bonden de strijd aan op de 64 velden, om uiteindelijk te gaan bepalen wie de wisselbeker mag gaan overnemen van de kampioen van 1996, Ben van Geffen. Aan het eind van de eerste avond kon na een felle maar faire strijd de balans worden opgemaakt. Maar liefst elf schakers presteerden het om deze avond beide partijen te winnen. De heren L. Ellers, J. van Elteren, B. van Geffen, W. Hennink, B. Jansen, C. van de Laar, W. Mourits, G. van Om meren, J. Ponsioen, H. Smitskamp en H. van Woudenberg hebben een score van 100%. De strijd is echter nog lang niet gestre den en er zullen ongetwijfeld nog de nodige verrassingen boven tafel ko men. Wie zich ook wil meten tijdens dit toernooi, kan nog inschrijven. Aanmeldingen op de speelavond van af 19.00 uur. Gepubliceerde foto's in het Hart van Hofland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Zevenhuizen - Vanaf maandag 7 juli 'uilen veel kinderen in de regio de weg naar Zevenhuizen weten te vin- uen. Dan begint bij Tennisclub Zeven- uizen het "Jan Droog Jeugdtoer- ^'eer dan 120 kinderen hebben zich upeschreven voor het toernooi waar- deelnemers een toernooiboek- je krijgen. Er zijn echte scheidsrech ters aanwezig tijdens de finales op zondag 13 juli. De wedstrijdleiding nodigt een ieder van harte uit om van 7 tot en met 13 juli een kijkje te nemen op het park van Tennisclub Zevenhuizen om de sterren van de toekomst aan het werk te zien. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. uag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. De wedstrijdlei ding is helemaal klaar voor het Jan Droog Jeugdtoernooi. Cfoto TZ) Zevenhuizen - Op 28 en 29 juni is op de Rottemeren een nieuwe editie van de Nacht van Zevenhuizen gezeild, het jaarlijkse zeilevenement dat georga niseerd wordt door de Watersport vereniging Zevenhuizen. Nadat zater dagavond om 19.00 uur het startsein gegeven was de heer Schoots, burge meester van Zevenhuizen-Moerka- pelle, begonnen 25 zeilboten aan een 18 uur durende zeilwedstrijd. Daarbij werd eerst richting A12/spoorbrug over de Rotte gezeild tot aan de Mo lenviergang. Na terugkeer op de Rot temeren werd er gezeild om een zo groot mogelijk aantal rondes. Hoewel het zich oorspronkelijk liet aanzien, dat er regen en onweer zou optreden met fikse wind, viel al snel na de start de wind vrijwel weg. Tot in de loop van zondagochtend was het daardoor een strijd om elk vlaagje wind zo goed mogelijk te benutten. Pas tegen 11.00 uur zondagmorgen stak de wind weer wat op, zodat de winnaar toch nog een 17-tal rondes heeft kunnen varen. Er werd gevaren voor een aantal klas sementen, een jeugd-klassement in Optimisten, een 16m2 klassement, een kajuitboot klassement, een open klassement en een totaal klassement. De jeugd werd vertegenwoordigd door een viertal zeilers van de Water sportvereniging Zevenhuizen. Deze zeilden tot 's avonds 23.00 uur en na een (korte) nachtrust verder om 8.00 uur 's morgens tot de algemene finish om 13.00 uur. Door de geringe wind op zaterdagavond slaagden zij er maar net in om een ronde te zeilen tot aan 23.00 uur. Gelukkig was er zondag nog wat meer te doen, zodat de win naar, Robbert Elzinga uit Zevenhui zen, toch nog vijf rondes op zijn naam kon schrijven. In de open klasse ging de strijd vooral tussen de Laser zeilers, waarbij de winnaar van 1996, Wilmar Groenen dijk, uiteindelijk met de eer ging strij ken, voor Martin Tas en Jurriaan Prins van WSV Zevenhuizen. Deze zeilers hebben de volledige 18 uur alleen in hun eenmans boot gezeild, een uitzonderlijke prestatie. De kajuitboot klasse werd gewonnen door Michel Berkheij in een Midget 15, met zeven rondes. In de 16m2 klasse ging de winst naar Jan Alphe- naar met 16 rondes. In het totaal klassement was Wilmar Groenendijk al snel onbetwist eerste, maar om de tweede plaats had gele gen, werd hij tegen het eind van de nacht ingehaald door Jan Alphenaar die op zeker moment een voorsprong van bijna een half uur had opge bouwd. Nadat de wind weer wat aan getrokken was, haalde Martin Tas elke ronde den paar minuten van zijn achterstand in. Uiteindelijk bleek bij de finish om 13.00 uur op zondag, dat hij net voor Jan Alphenaar was geëin digd. Boskoop/Waddinxveen - Het Neder lands dameswaterpoloteam heeft het toernooi in St-Foy te Canada gewon nen. In de laatste wedstrijd werd het A-team van Canada, dat tot dan even eens ongeslagen was, met 8-5 versla gen. Gillian van den Berg scoorde driemaal en bracht haar toernooi-to- taal op 16 en nestelde zich daarmee met Ingrid Leijendekker aan de top van het scoreklassement. Karin Kui pers en Ingrid Leijendekker werden gekozen in het 'All Stars Team'. "Ne derland speelde een goede wedstrijd. Het was een uitstekende oefening om in vorm te komen voor Nancy, waar om de Fina-Cup wordt gestreden. De verdediging was sterk. Nederland overleefde meerdere malen een man minder", aldus Marga vkn Feggelen. Na de vrij gemakkelijke toernooizege in St-Foy te Canada is de ploeg nu toe aan het 'echte' werk. Van 1 tot en met 5 juli wordt in Nancy het tiende Toer nooi om de Fina-cup gehouden. Aan dit toernooi, dat geldt als een alterna tief WK, neemt, op Hongarije na, de hele wereldtop deel. Nederland, in 1995 tweede, is ingedeeld in poule A met de USA, Griekenland en Rusland. Op vrijdag 4 juli volgen de halve fina les en zaterdag 5 juli de finales. Waddinxveen - Na drie rondes in de Tête a tête competitie leidt Jopie Hulskamp in poule A met 9 gewonnen wedstrijden en een puntensaldo van +43. Tweede is Ton Hulskamp met 9 gewonnen wedstrijden en +41De der de plaats is voor Francisca Laning met 8 gewonnen wedstrijden en +40. In poule B staat Piet van de Made met een riante voorsprong op de eerste plaats met 11 gewonnen wedstrijden en een puntensaldo van +76. Tweede is Hans Cammeraat sr. met 7 gewon nen wedstrijden en +40. De derde plaats is voor Norbert Schifferling met 7 gewonnen wedstrijden en +38. De strijd om de tweede en derde plaats is groot want ook Ben SasToos Wubben, Jan Kooistra en Arnold Jans sen hebben 7 gewonnen wedstrijden, zij hebben allemaal een slechter pun tensaldo. Wie voor de vakantie naar Frankrijk nog even wil oefenen in de volkssport petanque, of de in Frankrijk opgedane ervaring in eigen dorp in praktijk wil brengen is welkom bij de Jeu de Bou- lesvereniging Waddinxveen, Al- berdinck Thymlaan. Voor nadere in formatie: telefoon 0182-616131 of 615875. Waddinxveen - Vanaf 4 juli is er in de maanden juli en augustus iedere vrij dagavond koppelklaverjassCn in buurtcentrum De Boog. Aanvang 20.30 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Het inschrijfgeld is 10,= per koppel. Het eerste kopje koffie is gra tis. Iedereen is van harte welkom aan de C. Huygenslaan 2. Zevenhuizen - Tijdens de onlangs gehouden jeugdclubkampioen- sehappen van badmintonvereniging Zevenhuizen werd fel gestreden om de titels. Er werd in zes poules ge speeld, ingedeeld naar leeftijd en sterkte. In de grote poules waren drie prijzen te verdelen, in de kleine re poules waren dat er twee. Poule 1: 1. Stefan de Ridder; 2. Wijn and Alkemade; 3. Marieke van Vliet; Poule 2: 1Steven Hofhuis; 2. Pim Dor- restijn; 3. Guido Schol; Poule 3: Anne- marie Rutgers; 2. Moniek van Rooijen; Poule 4: Mathew Bijlett; 2. Taco Wijn- sma; Poule 5: Corianne Paul; 2. Lies- beth Poot; Poule 6: 1. Edwin Schol; 2. Camilo de Boer. Bij de meisjes werd Corianne Paul algeheel clubkampioen en-bij de jon gens Edwin Schol. Zij mochten beiden de wisselbeker in ontvangst nemen. Ook werden de laatste vaardigheids diploma's uitgereikt, waarvoor ieder een was geslaagd. Nanda donderdag 3 juli veel succes met afrijden. We duimen voor je. Pa en ma Cora, Wim en Alexandra gefeliciteerd met de geboorte van Michael, xxx PWC D t.k. keukenklokken beschilderd met kippen en bloemen ƒ25,- p. st. 0182-618448 Zevenhuizen - Op zaterdag 28 juni or ganiseerde T ourclub Zevenhuizen '80 voor haar leden voor de vijfde maal een toertocht rondom het IJsselmeer. De afstand van deze monstertocht bedraagt 375 kilometer. Ondanks de barre weersvoorspellingen vond geen van de 14 deelnemers dit een beletsel om 's morgens om 4.00 uur te starten. De route werd in zes etappes van on geveer 60 km afgelegd. Het eerste tra ject voerde via Alphen aan den Rijn en Amsterdam naar Purmerend. Het tweede deel tot Den Oever waar nog even werd gerust alvorens de Afsluit dijk over te gaan. Na de derde etappe werd een wat langere rustpauze ge houden in Oudemirdum. De overige etappes voerden via de IJsselmeer- polders, Emmeloord, Lelystad, Mui den, Abcoude en Nieuwkoop terug naar Zevenhuizen. De sfeer in de groep was goed, er was weinig wind en toch veel zonneschijn. Het slechte weer beperkte zich tot twee felle doch korte buien. Tijdens de rit reed een volgwagen mee met reserveonderdelen, proviand en kle ding. Bij aankomst in Zevenhuizen werden de kilometervreters opgewacht door familie en vrienden. Hun inspannin gen werden niet alleen beloond met een medaille maar ook met een mand je met producten van de plaatsen of streken waar zij doorheen gefietst hadden. Vijf deelnemers hadden aan alle reeds eerder door de Tourclub georganiseerde ritten rond het IJssel meer deelgenomen. Hieronder ook de bedenker en organisator achter deze rit, Johan Regters uit Moerkapelle. De deelnemers zullen tijdens de jaarlijk se feestavond nog eens extra in het zonnetje worden gezet.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 7