[art van Holland: iedere woensdag in de brievenbi Dag juffrouw Bergacker Rabobank intratuin Uw vreemd geld op Afspraak en zonder Kosten! Oud papier Heropening Boskoops Rosarium Fietstocht 55-plussers Koppelklaveijassen in Wekelijks al Uw 'nf°rmatie opeen e"teerb/aa. 20e jaargang nummer 724 9 juli 1997 lees pagina 16 Rabobank jp 7evenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen-Moerkapelle GEELTJES ZAAIEN. KNAKEN OOGSTEN. BIJ AANKOOP VAN 25.- CHEQUE VAN 2.S0 KADO! Oud Verlaat - Op 11 en 12 juli houdt de christelijke basisschool De Ness- evliet een oud papier-inzameling. De container staat bij De Vierkap en is geopend op vrijdag van 12.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Het is de bedoeling dat het papier zover mogelijk achterin de container wordt gestapeld en als de container gesloten of vol is, kan er geen papier worden achter gelaten. Boskoop - Vrijdagmiddag 11 juli om 15.00 uur zal het Boskoops Rosa rium aan de Parklaan tijdens een feestelijke bijeenkomst worden her opend. Dat gebeurt door de onderte kening van een overdrachtsakte, waarbij de Stichting Behoud en Re novatie Rosarium de met sluiting bedreigde rozentuin weer over draagt aan het gemeentebestuur van Boskoop. Door acties onder de bevolking te houden heeft het stich tingsbestuur 120.000,= bij elkaar gebracht, die nodig waren om het rosarium te renoveren. De gemeente heeft zich vervolgens bereid verklaard het onderhoud van het Rosarium voor tenminste tien jaar voor haar rekening te nemen. Zevenhuizen De vrijwillige brandweer van Zevenhuizen organiseerde vrijdag 4 juli, in samenwerking met de recreatie commissie van camping Zeven huizen het bijna traditioneel geworden 'schuimduiken'. Met deze activiteit werd officieel het begin van de vakantie ingeluid. In een van dranghekken en landbouwplastic gemaakt 'zwembad' werd door middel van veel badschuim en weinig water een grote schuimmassa gecreëerd. In dit schuim werden telkens enkele golfballen geworpen die de deelnemertjes in verschillende leeftijdscatego rieën zo snel mogelijk moesten opduiken. De gevonden ballen leverden de kinderen een consumptiebon op. Echt schoon werden de kinde ren er niet van, ze kwamen vaak vuiler uit het bad dan ze erin gingen. De festiviteiten worden 's avonds voortgezet met een optreden in het Rosarium van accordeonorkest "Ac cord" onder leiding van Drieks Daams en het operettegezelschap "Amorosa". Het avondprogramma is van 19.30 tot ongeveer 21.30 uur. Waddinxveen - Op dinsdag 15 juli organiseert het Seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk de vierde fietstocht van dit seizoen. De tocht van ongeveer 40 kilometer voert richting de Rotte- meren. Vertrek: 10.00 uur vanaf het Anne Frank-centrum. Ongeveer hal verwege de route wordt een rust pauze ingelast bij een restaurant. Zowel voor het vertrek als na afloop van de tocht is er gelegenheid een kopje koffie of thee te drinken in het Anne Frank-centrum. Kosten deel name: 3,50 per persoon (inclusief drie consumpties), ledereen vanaf 55 jaar is welkom. Het is niet nodig om van te voren in te schrijven. De volgende fietstocht is gepland op dinsdag 12 augustus. Om haar afscheid van de Reho- bothschool onvergetelijk te maken, werd zij op woensdag 2 juli rond 9.00 uur met een oldtimer van huis ge haald. De A-ford uit de twintiger jaren die speciaal voor deze gelegenheid was geleend van de vader van één van de leerlingen, reed haar vervolgens tot op het schoolplein waar alle ruim 500 leerlingen haar stonden op te wachten. Duidelijk verrast door de spontaniteit van de kinderen betrad zij de school en nam zij even later de cadeautjes van haar leerlingen van groep vier in ontvangst. Om 11.00 uur vertrok zij met de groep per bus naar het pannenkoekenhuis. Voor de leerkrachten en directie van de Rehoboth-school was juffrouw Bergacker een zeer gewaardeerd col lega. Zo stond zij als intern begeleider de andere leerkrachten ter zijde bij de zgn. 'zorgkinderen'. Afgelopen week vrijdag was haar laatste werkdag op de Rehoboth-school, maar zij is vast besloten het contact met de school niet te verbreken. Door Svlvia van Doornen Moerkapelle - Na tien jaar lang les te hebben gegeven op de Rehoboth-school aan de groepen drie en vier, heeft juffrouw Bergacker een nieuwe dienstbe trekking aanvaard bij de onderwijs werkplaats (OWP) van de Driestar. Vanaf 1 augustus zal zij in dit centrum met alle mogelijke leer- en hulpmid delen voor het basisonderwijs, studenten van de Pabo-opleiding gaan begeleiden. De klokjesbloem (Platycodon) is een plant die z'n naam alle eer aan doet. Ze vertoont in de zomer vele blauwe klokvormige bloemen. Verlangt tiffin' Pen P|ekje in de zon, in de tuin of in een pot op terras of balkon. Per stuk 4-95 EsJÉRÉHl 3 stuks voor NIEUWERKERK A/D IJSSEL Hoofdweg Noord 25a Tel. 0180-320527 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.30 uur. H6» «JOini W.A* Tot en met 16 augustus is uw bezoek aan Intratuin meer dan ooit de moeite waard. Want naast een schat aan ideeën voor in en om de tuin, krijgt u nu bij besteding van elke 25,- een cheque ter waarde van ƒ2,50 cadeau. NIEUWERKERK A/D IJSSEL Hoofdweg Noord 25a Tel. 0180-320527 HÈfl

Hart van Holland | 1997 | | pagina 1