De wetten van de letteren EHBO Benthuizen start nieuwe cursus Hart van Mand deHaij van d e r W e nde Familieberichten 112 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle cct t Antonius Lodewijk Thunnissen (Ton) Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Cursus creatief schrijven in 7 delen Boskoop WIM HOFMAN AUTO'S 29.000 exemplaren Hart van Holland/9 juli 1997 pagina 3 VOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ELZENHORST 55 2742 CL WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Na een arbeidzaam leven, in voor en tegenspoed, waarbij zijn moed en gevoel voor humor ons altijd bij zullen blijven, is vredig ingeslapen mijn lieve man, onze papa, schoonvader en opa 20-4-1930 t 2-7-1997 Wateren A.J. Thunnissen-Hafkenscheid Moerkapelle A.A. Thunnissen R. Thunnissen-van den Oosten L.M. van der Lans-Thunnissen C.L. van der Lans Zeewolde W. van Meerveld-Thunnissen W.L.G. van Meerveld en kleinkinderen Correspondentie-adres: A.J. Thunnissen-Hafkenscheid, De Boterpol 4, 8438 ST Wateren. Volgens de wens van de overledene heeft de crematie in stilte plaatsgevonden. I LI 'I M I I 3 1 d t H I i d Als elke seconde telt Controle geslotenverklaring Oud Ver taal Dinsdag, 1 juli is tussen 08.15 en 08.45 uur gecontroleerd op de geslo tenverklaring aan de Wollefoppen- weg. Veertien overtreders werden ge fotografeerd. SnelheidscontroleOp woensdag 2 juli werd tussen 13.00 en 16.30 uur een snelheidscontrole gehouden aan de Burgemeester Klinkhamerweg. Er wa ren 2372 passanten waarvan 70 over treders. Aanrijding met koer. Donderdagoch tend 3 juli liep een koe tegen een pas serende auto aan op de Moerkapelse 2ijde. Er was geen sprake van letsel. Oe bestuurder heeft de koe aan een Paal vastgezet. AanrijdingenDinsdagmiddag 1 juli omstreeks 16.45 uur reed een 18-jari- §e Waddinxveense bromfietser vanaf oe 2e Bloksweg linksaf de Dreef op. baarbij verleende hij geen voorrang aan de hem tegemoet komende 33- jarige Waddinxveense bromfietser, be laatste kwam ten val en breekt zijn sleutelbeen. Van de gewonde man is in het ziekenhuis een bloedproef ge- nomen, daar een blaastest uitwees at hij vermoedelijk wat teveel had gedronken. ^\n 18-jarige Goudse automobilist eed donderdagmiddag 4 juli op de oemendaalseweg achterop een stil- aande auto. Omdat hij geen gordel m had liep hij daarbij vermoedelijk «letsel op. Hij werd overgebracht aar het Bleulandziekenhuis. De u andweer heeft assistentie verleend slachtoffer. 06 3Ut° hale" Va" het aanhangwagen:: Tussen 30 juni en woensdag 2 juli de v wef§enornen uk een zijtuin aan van M. Scheringlaan een zilver kleurige aanhangwagen die was bela den met tuinafval. Diefstal uit bedrijf: Afgelopen week is bij een bedrijf aan de St. Victorstraat vijf satelliet-ontvangers gestolen. Auto-inbraken: Aan de Jan Dorrekens- kade is dinsdagavond 1 juli, door mid del van het inslaan van een autoruit de autotelefoon gestolen. In de nacht van woensdag 2 en don derdag 3 juli, werd twee keer ingebro ken in auto's aan de Thorbeckehoeve en twee keer aan de Schaepmanhoeve door het inslaan van de ruit. De buit bestend uit vier radio's. Donderdagmiddag 3 juli werd nabij de Groensvoorde op heterdaad aan gehouden een 18-jarige Wad dinxvener, nadat hij een inbraak in een auto had gepleegd. Hij had met een baksteen een ruit ingeslagen. De telefoon en zonnebril die hij eruit had gehaald zijn weer terug bij de eige naar. De Waddinxvener is de volgen de dag met een dagvaarding weer op vrije voeten gesteld. In de nacht van vrijdag 4 op zaterdag 5 juli, is aan de W. Buninglaan een radio-CD-speler gestolen uit een per sonenauto door middel van inslaan van een ruit. Aan de Fazantdreef is in de nacht van vrijdag 4 op zaterdag 5 juli een radio- CD-speler gestolen door middel van inslaan van portierruit. Aan de Wilgenhorst is in de nacht van vrijdag 4 op zaterdag 5 juli, een slot vernield van een personenauto. De buit was wat kleingeld. Diefstal auto: In de nacht van woens dag 2 op donderdag 3 juli, werd aan de Tollenslaan een zwarte VW Golf met het kenteken NZ-XL-12 gestolen. Insluiping schoolgebouw: In een schoolgebouw aan de Jacob Catslaan is woensdag 2 juli overdag een porte monnee ontvreemd. Vernieling aan auto: In de nacht van zaterdag 5 op zondag 6 juli, werd in de Kastanjelaan over het dak van een auto gelopen waardoor het werd inge deukt. Door Julia Pengirim Schrijf in korte zinnen. Hoe korter, zonder hortend te worden, hoe min der kans op storende fouten in ge brekkige volzinnen: U moet ook weten, dat u voorlopig voor de prullenmand schrijft. Dat moet ook. Thea Beekman, die soms jeugdromans schrijft van honder den bladzijden, schrijft alle honder den eerst in het klad. Dan volgt een verbeterde versie en ten slotte de persklare. Drie keer 400 met de hand getypte vellen. Maar daar komt dan wel vakwerk van. U voorkomt een te veel aan her schrijven, door uw verhaal eerst puntsgewijs, in korte reeels, op te schrijven. Dit geldt voor een (kort) verhaal. Erger: het gaat OOK op voor dikke romans. Sommige schrijvers gebrui ken daar een vel tekenpapier voor, om later niet in dè war te raken. Zoon Nowee van Arendsoog vertel de me: Pa liet Arendsoog, te paard, naar een dorpje galopperen, zijn dochtertje voor zich. Om een dorps vete te beslechten zette hij het doch tertje even aan de kant, beslechtte de vete en galoppeerde verder. Het dochtertje staat er NOG. In een jeugdroman bestond ik het mijn hoofdpersoon Vincent te noe men, tot ik onbewust een hekel aan die jongen kreeg. Ik ging hem Johan noemen. Dat kreeg ik pas door, toen ik het manuscript voor de derde keer had bewerkt. Een fout van mij was ook, dat ik lekker naar het grote spannende moment toeschreef. In gedachten had ik alles al tien keer meegemaakt, waardoor ik wat verveeld dat mo ment afraffelde. Maar de lezer krijgt een koude douche: hij is eerst zo mooi opgewarmd en als het erop aankomt, is het opeens afgelopen. Veel te snel, slechte compositie. Daarom liet ik u eerst in drie, later in negen hapklare brokjes schrijven. Dat levert zitvlees op, het belangrijkste onderdeel van een schrijver en disci pline, even belangrijk. Overigens deugt uw verhaal, als het goed is, nog steeds niet. Volgende week leg ik u uit wat u vrijwel zeker fout heeft gedaan, maar ook hoe het wel moet. Dat doe ik niet nu; u heeft al genoeg te doen. Wel wil ik twee citaten kwijt van twee deskundigen. Schrijver/uitgever Wim Hazeu: 'Een schrijver schrijft, een uitgever geeft uit. Hij is geen opvoeder die de auteur moet vertellen hoe hij zijn werk goed moet doen'. En de schrijver/journalist Rico Bult huis; 'Ik geloof pas dat een manu script is uitgegeven, als het als boek in de winkel ligt. Zelfs op het laatste moment kan een uitgever de matrij zen van de pers plukken, als hem dat beter uitkomt'. Leed is door schrijvers uitgevonden. Toch willen we zo verschrikkelijk graag in de winkel liggen, in pracht band en verguld op snee. We doen er een moord voor en we vragen ieder een advies. Daar is niets op tegen, zolang we maar onthouden, dat elk advies afkomstig is van EEN willekeurige persoon, die geen tienduizenden guldens hoeft te investeren in een product waarvan de verkoopcijfers nog lang niet vast staan. En zo'n advies is zo persoonsgebon den. Laat ik u samengevat het verhaal ver tellen van de bakker die elke dag aan een andere klant vroeg hoe zijn brood was. U begrijpt het nu al: te zout, te weinig zout, te dik, te dun, niet zoet genoeg, te veel suiker en zovoorts. Die bakker zit nu te vissen, ergens bij Loon op Zand. Het gaat hierom. U heeft aardigheid in schrijven en de uitgever ziet daar brood in. Dat is het, zo'n beetje. U wilde iets kwijt en u dacht dat anderen het wel wilden lezen. Iets herkenbaars, iets om over te huilen of te lachen, een ervaring, die u met anderen wil delen. Maar het blijft oppassen. Dat heb ik ervaren bij een breuk in een vriend schap. Een vriendin had een verhaal ge schreven over een fietstocht met haar vriend. Ze had een lekke band gekregen en daar ging het hele ver haal over, tot vervelens toe. Het ging, terloops, ook nog over een ruzie, bij die lekke band. Ik vond het een vervelend verhaal, vol gezeur en gezanik en dat oordeel viel slecht, bij die vriendin. Later kwam ik er achter, waarom ik het zo'n vervelend verhaal had ge vonden. Het ging niet echt over een lekke band, ook niet over het geru zie achteraf. Het ging over alles, wat eraan VOORAF was gegaan. Maar dat stond er niet. Het ging over een slechte relatie, met een lekke band als uitbarsting. De band had het begin van het ver haal moeten zijn, met een pakkend middendeel en een dramatisch slot. Weer: het gaat er niet om DAT de slak de overkant van de snelweg haalt, maar HOE. Tot volgende week. Winkeldiefstal: Zaterdagmiddag 5 juli werd in een supermarkt aan de Passa ge een 29-jarige Nieuwkoper aange houden. Hij had voor ongeveer 150,= aan boodschappen onder zijn jas. Hij werd overgedragen aan de politie. Verdachte mishandeling 14 juni aan de Nesse gehoord: In verband met de mis handeling van een 26-jarige inwoner van Nieuwkoop op zaterdag 14 juni omstreeks 01.40 uur, waarbij deze een gekneusde vinger en knie opliep, werd zaterdagavond een 18-jarige Waddinxvener gehoord. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Poging inbraak woning: In de nacht van zondag 6 op maandag 7 juli heeft men getracht in te breken in een wo ning aan de Beethovenlaan. Het bleef bij een poging doordat het slot wat men wilde forceren te sterk was. Gestolen auto in Den Haag aangetrof fen: Op donderdag 26 juni werd de op 23 juni gestolen Opel Kadett aange troffen. Mishandeling: Dinsdagmiddag 1 juli fietste een 18-jarige Boskoopse over de Puttelaan. Op het moment dat ze twee knapen voorbij fietste kwam er een naar links. Toen ze daar een op merking over maakte werd ze ge spuugd. Toen ze daar wederom iets van zei werd ze geschopt. Ze kwam vervolgens ten val waardoor ze haar arm verwondde. Diefstal bromfiets: Aan de Parklaan werd op dinsdag 1 juli overdag een rode Honda type SS50 gestolen. Diefstal uit vrachtautcxabine: Donder dagochtend, 3 juli werd een porte feuille met inhoud uit een niet afgeslo ten cabine van een vrachtauto aan de •Wilhelminalaan gestolen. Winkeldief ontsnapt: Zaterdagmid dag, 5 juli werd in een winkel aan de Koninginneweg een man aangehou den door winkelpersoneel in verband met diefstal van een pakje sigaretten. Alvorens de politie ter plaatse was, wist de man te ontsnappen. Vernieling aan auto: In de nacht van vrijdag 4 op zaterdag 5 juli, werden van een personenauto in de Julia- nastraat de voorruit alsmede een por tierruit ingeslagen. Wie even denkt, kijkt en vergelijkt komt snel bij ons op de koffie! Zie advertentie op pagina 2 Benthuizen - De EHBO-vereniging Benthuizen organiseert vanaf 2 septem ber een nieuwe cursus. De cursus omvat tenminste 15 lessen van 2 uur en wordt afgesloten met een examen. Na het behalen van het diploma kan men nog een aantekening 'reanimatie' heden. De cursus wordt gegeven in de bedrijfskantine van Hoveniersbedrijf van der Meer aan het Verbreepark 23 in Benthuizen. De kosten bedragen ƒ230,- en de tijden zijn van 20.00 tot 22.00 uur. Voor meer informatie en aanmeldingen kan men bellen met Jeanne Fokke, telefoon 079-3312573 of Lianne van der Wel, telefoon 079-342135. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la "2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus SIuitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3