Hovens toernooi ondanks regen toch succes Diplomazwemmen in De Sniep Nederlands dameswaterpolo- team wint World Cup BROUWER DE KONING Hengelsport Midgetgolfbaan opent deuren in schoolvakantie Open C+D toernooi Be Fair tennis Zoetermeer '77 organiseert recreatieritten op woensdagavond en donderdagochtend WÊÊÊ UITVAARTVERZORGING Tennis Uitslagen Zomercompetitie Adr. van Erk Zomeravond kampioen Ouderen-competitie Hart van Holland/9 juli 1997 pagina 9 Moerkapelle - Het Hovens toernooi dat afgelopen week op de tennisba nen van Love'70 in Moerkapelle werd gespeeld heeft tijdens het fina leweekend behoorlijk veel last ge had van de druilerige regen. Kon er gedurende de weekdagen, na de bui van vijf uur, nog vele uren gespeeld worden, nu moest er voor de finales een andere oplossing gevonden wor den. Die was er natuurlijk wel in de vorm van de tennishal, waar de vele finalisten van de diverse categorie ën zich nu in een andere omgeving moesten waarmaken. Door de vele partijen die ge speeld fnoesten worden had de wedstrijdleiding besloten tot het prosetsysteem over te gaan en dit leidde tot een snellere, maar toch heel tevredenstellende wedstrijdenreeks. Omstreeks zeven uur was de laatste bal geslagen en kon de voorzitter van Love'70 Charlotte Vellenga de vele spelers en toeschouwers voor hun belangstelling danken en de wed strijdleiding over laten gaan tot de prijsuitreiking. Er was dit jaar een ver heugende progressie te constateren in het aantal deelnemers, waarvan ookde uitbreiding van het aantal cate gorieën zeker debet aan was. Het is dan ook de bedoeling volgend jaar met de nieuwe opzet door te gaan. Ook de nu gekozen speelweek bleek, afgezien van de matige weersomstan digheden, bij te dragen tot het succes van het Hovens toernooi dat heeft bewezen in vele agenda's van tennis- liefhebbers een vaste plaats te heb ben ingenomen. Voorzitter Charlotte Vellenga rechtsen wedstrijdleider Sarah Pothecary. (foto Love'70) C2-heren enkel: G. van der Wagt (Slui- pers); C2-dames enkel: S. Pothecary (Love'70); C2-gemengd dubbel: V. Staal/Vermeulen (Langeland); C2-he- ren dubbel: J. Buskop/R. v. Meeteren (Love'70); Dl-heren enkel: P. Verhoef (Buytenweg); Dl-dames enkel: S. Rademaker (Rokkeveen); Dl-heren dubbel: J. Steenks/P. Verhoef (Buy tenweg); Dl-dames dubbel: J. v.d. Lin de/A. Schep (Love'70); D2-heren en kel: M. v.d. Loos (NNPV); D2-dames enkel: M. Swets (Waddinxveen); D2- gemengd dubbel: H. Korving/W. de Graaff (Dekker); D2-heren dubbel: M. Boon/F. Teusink (Love'70). Waddinxveen - In het gouwebad De Sniep is op dinsdag 1 juli voor de laatste keer van het seizoen gezwom men voor het A- en B-diploma. De beoordelingscommissie bestond uit Wim van Minnen, Erwin Arnold en Sylvia Lelieveld. Namens de Nationa le Raad was de heer van der Velde als afgevaardigde aanwezig. Er waren 77 kinderen voor het A-diploma en tien voor B. Alle kandidaten zijn geslaagd. Voor het A-diploma zijn dat: Chantal Geers, Bryan van Leeuwen, Shanice Koot, Kimberley de Bruin, Jenneke Uitbeijerse, Kirsten van Weele, Mark Kooiman, Kimberley Jansson, Nicky van Leeuwen, Twan Winter, Kelly Ver meer, Denis Hatenboer, Martijn van Trigt, Evelyn Boot, Maikel Hulst, Dani- que Dekker, Peter Rijnbeek, Chardine Sloof, Lianne Velzenboer, Jisca Duur- sma. Carlo Scheele, Chrissy Schinkel, Marese Merbis, Silvana Spruit, Han- neke de Haan, Danielle Roodbol, Mar tijn Schreuder, Jeroen van der Wolf, unde Versluis, Erik Brinkhorst, Rob bert Fransen, Remi Baar, Dennis van Hoven, Keivin Peters, Liora Bik, Jessi ca Sinnege, Olav van der Schee, Jim my Scheerder, Ginger de Keizer, Ste ven Bretveld, Anna van der Sterre, Jordi de Ruiter, Inge Vrolijk, Mandy Roos, Richelle van Tienhoven, Ella van der Spek, Mandy van der Meer, Damy de Zwart, Reggi Nahafahik Farshid Darvish Pour, Thomas van Wetten, Darinke de Bruin, Onno Toor, Marten Bos, Dennis Koole, Sebastiaan van Breugem, Cherelle Veerman, Tho mas de Gilder, Denise van der Knaap PeterJan den Oudsten, Corine Hoogendoorn, Erik Dijkshoorn, Ru ben Captein, Danielle Zijderhand Raymond van Vuuren, Laura Steen bergen, Luuk Hendriks, Pieter Ver- looij, Ersin Apacik, Hans Belt, Timmy Baars, Corianne Straathof, Corianne Bakker, Miranda Saarloos, Joep ten Zijthof, Sjors Wijsman en Rachid Moussane. Voor het B-diploma zijn geslaagd: Mike Bulk, Anouk van Velzen, Mariska de Korte, Denise van Veen, Simone van Heesch, Jessey Grootenboer, Kristian Uiterwijk, Marion de Heer, Jeroen de Feij en Niels Tijsma. Boskoop/Waddinxveen - Moegestre den, zijn de dames van het Nederland se waterpolotearn zondag 6 juli terug gekeerd uit Nancy, waar zij het 10e toernooi om de Fina World Cup heb- »n gewonnen. Bij de vorige cup in 'Wb verloor Nederland in Sydney de na e van Australië, doch deze keer l e"Lustralië reeds in de halve finale bedwongen (10-6). eze keer was Rusland finalist. In de m®!™* had Nederland hiervan j verloren, doch in de zinderen- n""*bleef Nederland de Russin- len de baas; eveneens met 8-7. Het was de 6e keer dat Nederland de cup mee naar huis nam. Voor de Gou- westaetespeelsters Gillian van den Berg, na 1993 in Catania, de 2e keer en voor Mirjam Overdam de le keer. Bei de speelsters zijn na de inspannende toernooien van de laatste weken toe aan een weekje rust. Daarna begint de training weer en vertrekken de dames voor het volgende toernooi om de Thetis Cup naar Kreta. Dit toernooi staat geheel in het kader van de voor bereiding van de EK in Sevilla, die in augustus worden gehouden. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking, p. Gespecialiseerd in thuisopbaring. uag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Vanaf 9-7 voor altijd vakantie want dan mag jij met de vut. Welkom thuis! Zevenhuizen-Moerkapelle - De vijfde wedstrijd van de zomercompetitie is op 5 juli gehouden in de Rotte bij de molens. De vangst was matig, de acht deelnemers wisten totaal 13.500 uur gram vis te vangen. J. Wiersma werd eerste met 3.670 gram, de tweede plaats was voor Adr. van Erk met 2.680 gram en derde werd K. Klomp met 2.450 gram. De volgende wedstrijd van de zomer competitie wordt gehouden op zater dag 19 juli. Vertrek vanaf parkeer plaats Hotel Vos om 6.00 uur. Inlich tingen: 079-5932788. De zesde wedstrijd van de zomercom petitie werd gevist in de Rotte bij de vangst was matig, de vingen 18.690 molens. De twaalf deelnemers gram vis. Eerste werd J. Ottevanger met 5.150 gram, tweede werd Adr. van Erk met 2.840 gram, derde werd J. Wiersma met 2.550 gram. Eindstand: 1. Adr. van Erk 95 punten, 2. J. Otte vanger 87 punten, 3. J. Wiersma 78 punten, 4. J. Boerop 78 punten, 5. P. van Veelen 78 punten, 6. A. Metselaar 74 punten, 7. J. Slobbe 70 punten, 8. D. Bazen 69 punten, 9. A.J. Stubbe 64 punten. 10. J. van de Zouwen 64 pun ten, 11. N. Dijkshoorn 59 punten, 12. G. van de Ham 55 punten. De vierde wedstrijd werd op 1 juli gevist in de Bleiswijkse Zoom. De vangst was matig. De acht deelnemers vingen 10.600 vis. C. Gravenstein werd eerste met 3.300 gram tweede werd D. Bazen met 3.000 gram en derde werd J. Boerop met 2.300 gram. Volgende wedstrijd is op 15 juli. Informatie bij D. Bazen. Wie heeft herinneringen aan "D.v.R. 2-1-'32"? 0180-632606 t.k. mountainbike groen, als nieuw ƒ100,-0182-615901 Hoera, Leen Brouwer ziet Abraham! gefeliciteerd Mar Riks Mir Rich Hieperdepiep hoera Danielle heeft diploma A. Gefeliciteerd van papa, mama en martijn Opa Sluimer in de vut. Wij hebben een vut-opa: janet, claudia, joyce, dick, coen, dennis, kasper l.grijze veel wit zwerfkat al maanden omg. Groensvoorde W'veen 616347 Niek Baas h.g. met je 50 jaar. Nog heel veel jaren samen bij de post Ann Baas Gevraagd: jurk uit de jaren '30 voor een feest (12 juli). 0172-216895 Zoetermeer - Toerfietsvereniging Zoetermeer '77 organiseert op de woensdagavond en donderdagoch tend zogenaamde recreatieritten. Deze ritten zijn voor mensen die per fiets de omgeving van Zoeterjneer willen verkennen. Deze ritten vinden allen plaats onder begeleiding. Op de woensdagavond wordt gereden in drie snelheidsgroe- pen van ongeveer 17, 20 en 23 kilome ter per uur. Op de donderdagochtend wordt gereden met een snelheid van circa 20 kilometer per uur. Naast het gezellig met elkaar mooie fietstochten maken wordt ook het tempo aangepast voor als iemand problemen heeft. Uitgangspunt is te allen tijde "samen uit, samen thuis". Naast deze wekelijkse tochten be staat voor de recreant ook de moge lijkheid mee te doen aan de toertoch ten die de toerafdeling organiseert. Voor 1997 zijn dit er elf. Deelname aan deze toertochten kan zowel indivi dueel als in groepsverband. Deze groep houdt een gemiddelde snelheid aan van circa 20 kilometer per uur. De kosten voor de' recreatieritten voor niet-leden bedraagt 2per keer. Voor de toertochten is dit afhan kelijk van de afstand. Voor 1997 komt dit meestal op 5,=. Verder organiseert de recreatieafde ling ook bijzondere activiteiten. Zo namen sommige recreanten deel aan de Fietsvierdaagse van Steenwijk. De start is bij het clubgebouw aan de Buytenparklaan 2b. Starttijden voor de woensdagavond 19.00 uur en voor de donderdagochtend 10.00 uur. Informatie en/of aanmeldingen: Ineke Turfboer, telefoon 079-33177.26 of bij Jan Edelenbos, telefoon 331.34.48. Boskoop - De Stichting Recreatie- en Midgetgolfsport heeft besloten om in de periode van 5 juli tot 16 augustus op meerdere tijden de baan open te stellen voor de recreatieve midget- golfers. Op de thuisbaan van midgetgolfclub De Trekvogels worden doorgaans competitiewedstrijden, toernooien en kampioenschappen gehouden. De openingstijden in de vakantie zijn: woensdag van 13.30 - 21.00 uur; don derdag van 13.30 - 21.00 uur; vrijdag van 13.30 - 21.00 uur; zaterdag van 13.30 - 18.00 uur; zondag van 13.30 - 18.00 uur. Ook buiten deze openingstijden is het mogelijk van de midgetgolfbaan ge bruik te maken. De groep dient dan wel uit minimaal 10 personen te bestaan. Men kan daarvoor bellen op de volgende tele foonnummers: midgetgolfbaan: 0172- 213228, bij geen gehoor 0172-213476 (Arie Blanken sr.) of 0172-214183 (Corrie Vermeulen). De midgetgolfbaan is te vinden aan de Azalealaan in Boskoop-Oost tegen over de tuinbouwschool. Waddinxveen - Zaterdag 5 juli werden bij de Waddinxveense tennisvereni ging Be Fair, na een zeer bewogen week waarin het weer regelmatig als spelbreker optrad, de finales ge speeld van het openC+Dtoernooi. Op deze laatste dag konden alle partijen thuis op het tennispark "Buitenhof" gespeeld worden. In het toernooi werd in veertien ver schillende categorieën gestreden. In de finale bij de dames D2 25+ ging de titel naar de dames Angela en Jolanda Boonstoppel. In de eerste set hadden zij nog enige moeite met hun tegen standsters, E. Alink en T. Houweling waardoor zij deze set met 5-7 moesten inleveren, maar in de tweede en derde set zetten zij de partij naar hun hand en wonnen deze overtuigend met 6-4 en 6-1. Bij de heren dubbel in deze klasse ging de finale tussen T. Hartman en H. Nieuwveld. Zij wonnen op zeer over tuigende wijze van H. Dekker en M. de Gilder die in de eerste set met 6-1 en in de tweede set met 6-2 roemloos ten onder gingen. In de gemengd dubbel finale D2 25+ hadden Angela Boonstoppel en R. Verbeek eveneens slechts twee sets nodig tegen H. Hartman en A. Mim- pen. Zij wonnen deze partij in 6-3 en 6- 3. Ook zij hebben een uitstekend toer nooi achter de rug waarin zij zich in de halve finale met 6-2,6-1 voor de finales wist te plaatsen. De finale dames enkel Dl ging tussen Angelique Aert en Brit Braam Moris, waarin Angelique de partij in 6-3 en 6- 0 naar zich toe wist te trekken. Bij de heren, in dezelfde klasse, ging de overwinning naar B. Eindhoven die met 6-3 en 6-2 M. Blanken wist te ver slaan. Een bijzonder sterk duo vormden de dames Dorgelo en Verwey welke in de Dl 25+ finale een uitstekende partij neerzetten tegen J. van de Heuvel en M. van Termey en deze wonnen in 6-0 en 6-3. Bij de heren dubbel in de Dl 25+ klas se was de zege voor het duo M. Voor bergen en R. Wagner in een bijzonder spannende partij, waarin zij de eerste set op tie-break wonnen. Met 7-6 moesten hun tegenstanders, E. Al berts en R. van Deelen, naar een slech te tweede (2-6) en een break voor sprong in de derde (6-4) zich gewon nen geven. in het gemengd dubbel Dl 25+ ging de titel naar het echtpaar A. en L. Mekel. Zij wonnen van het duo C. van Zijl en H. Bessele in 6-3 en 6-4. Ook in dit toernooi werd er gespeeld in de klasse C2 25+. Hierin traden de heren B. van Putten en A. Zaad in de finale aan tegen P. Hordijk en R. Hor dijk waarbij zij in een zeer spannende partij, na de eerste set met 4-6 verlo ren te hebben, in de tweede set sterk terug kwamen met 6-3. Pas in de derde set konden zij in de tie-break de titel veilig stellen. In het gemengd dubbel 25+ was de titel voor Yvonne Hoogeveen en Wil lem Keuzenkamp. Zij wonnen op zeer overtuigende wijze van T. Zoeteweij en T. Reichelt in 6-2 en 6-1. Tenslotte werden er in de hoogste klasse van dit toernooi Cl een aantal mooie wedstrijden gespeeld. In het heren enkelspel won Victor Boere te gen de voor eigen publiek spelende Edwin van Erk. In een zeer wisselende partij wist Victor na het verliezen van zijn eerste set met 6-4 sterk terug te komen en won de daarop volgende sets overtuigend met 6-1 en 6-2. In de dames dubbel ging de strijd om de eerste plaats tussen het duo Mar griet van Rijswijk, Elly van Tol en Yvonne Hoogeveen en Jolanda Los. Margriet en Elly hadden in deze twee sets durende partij genoeg aan twee keer een break om uiteindelijk de titel te veroveren. Bij de heren dubbel ging het tussen H. Lippe, F. Veerman en D. Jager en J. Knegt. Het publiek heeft van deze par tij optimaal kunnen genieten want er waren drie sets nodig voordat Lippe en Veerman de overwinning naar zich toe konden trekken. De eerste set kwam met 6^1 op hun naam maar in de tweede set werd de tegenstand groter en moest er een tie-break aan te pas komen om uitkomst te bieden die ging naar hun tegenstanders. In de derde en beslissende set konden zij met 7-5 de overwinning veilig stellen. Tenslotte ging de titel het gemengd dubbel Cl naar Marije Knijff en Rene Jonckheere die het op moesten ne men tegen Jolanda Los en Aart Duiser. Deze partij werd op overtuigende wij ze met 6-1 en 6-3 gewonnen door Ma rije en Rene.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 9