Ondertekening exploitatieovereenkomst locatie Smaal/Boevé Foto's in het Hart van Holland "Het Wapen van Moerkapelle": nu ook voor lunch en diner 1 Jeugdweek in Moerkapelle fókantie Gezamenlijke aanpak zorg- loketten Rijnstreekgemeenten Zeven Activiteiten Agenda Man overleden na aanrijding aa 10 Hart van Holland/16 juli 1997 om bij te blijven.... agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle VVS Uit de regio Medische weekenddienst maar niet voor de SOS Telefonische Hulpdienst Rijnmond Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Vorige week werd tussen de gemeente Ze venhuizen-Moerkapelle en Heren woud V.O.F. uit Oudenbosch de ex ploitatieovereenkomst getekend be treffende de ontwikkeling van de zogenaamde locatie Smaal/Boevé. Dit is het perceel grond dat gelegen is ten oosten van de Herenweg en ten noorden van de Beatrixlaan in Moer- kapelle. Herenwoud, dat de grond in eigen dom kan verwerven, wenste de ont wikkeling van het betreffende gebied ter hand te nemen volgens de door de gemeente te geven richtlijnen. Dit met inachtneming van de voorschriften van een nog door de gemeente vast te stellen uitwerkingsplan. Evenwel on der voorwaarde dat dit uitwerkings plan door de provincie wordt goedge keurd. De ontwikkeling van het ge bied houdt mede in dat er in totaal 43 woningen zullen worden gebouwd, waarvan zes in de sociale huursector. Voor wat betreft deze huurwoningen is inmiddels overleg gaande met Woonpartners Midden Holland, die de woningen in eigendom en in be- Namens Herenwoud V.O.Ftekenen drs A.L. de Bruin (links), directeur APRON-projectontwikkelingB.V. en irJ.C.A.M. Verbraak van Bouwontwikke- ling B. V. de exploitatieovereenkomst. In het midden burgemeester Schoots die namens de gemeente zijn handtekening zet. heer zal krijgen. In nader overleg zal nog een programma van eisen met betrekking tot de te verrichten werk zaamheden worden opgesteld, als mede een tijdschema voor de ontwik keling van het gebied en de daarin geplande woningen. Het ligt in de be doeling dat in het najaar de definitie ve plannen gepresenteerd zullen wor den. Een en ander is afhankelijk van het uitwerkingsplan en de wijziging van het bestemmingsplan. es °tei Zevenhuizen: Iedere zaterdag: van 9.00-16.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Zondag 20 juli: 10.30 uur: Ver. vrijz. herv., Dorpsstraat 139; DOOPDIENST. De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111 koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. ANBO:Spelmiddag: beginnen weer eind augustus; Soosmiddag: 14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster; Fietsen lx per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur:25 juli; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag9.30,10.15en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmo- len elke donderdag 10.00, 11.00 en 13.30 uur; Vogelvereniging Zang en Kleur: Alle klaverjas- en jokeravonden beginnen om 20.00 uur: 18 juli. Alle activitei ten in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. Moerkapelle: Maandag 11 tot en met vrijdag 15 augustus: Jeugdweek voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar; 11-14 augustus: 8.30-12.15 uur, 15 augustus: 8.30-15.30 uur. Gepubliceerde foto's In het Hart van Hofland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. (0)ma 21 juli 65 jaar! van harte: P.S. P., P B pa. Een fijne dag! Hoera, 22 juli wordt Mitchell 3 jaar! Gefeliciteerd van opa en oma Verschoor Oma Jansen iets te laat maar alsnog hartelijk gefeliciteerd. Veel liefs Jesse en Davey Jeugdweek in Moerkapelle 11 t/m 15 aug. voor kinderen van 6 t/m 12 jaar! Amati basschuiftrombone met dubbel kwart ventiel nieuw in etui ƒ1600,- 0182-615887 Door Svlvia van Doornen Moerkapelle - Na van snackbar Moerkapelle binnen enkele jaren tijd een zeer goedlopende zaak te hebben gemaakt, staan eigenaren Rob en Jantine Hielema voor een nieuwe uitdaging. Onlangs namen zij het aangrenzende café "Het Wa pen van Moerkapelle" over van de voormalige eigenaar, waar zij thans een eetcafé in zijn begonnen. Het pand aan de Moerkapelse Zijde 12, wat al sinds 1883 de naam "Het Wapen van Moerka pelle" draagt, is door Rob en Jantine vrijwel geheel in de oorspronkelijke staat gelaten. Wel hebben zij het inte rieur vernieuwd en daarbij gekozen voor lichtere tinten, waardoor de zaak een frisse uitstraling heeft gekre gen. Heel belangrijk vinden zij echter de sfeer; door tevens populaire top 40-muziek te gaan draaien, hopen zij dat met name ook het jongere publiek zich aangetrokken zal gaan voelen tot "Het Wapen van Moerkapelle". Naast Rob en Jantine zal barmedewerker Danny er alles aan doen om een gezel lige sfeer te creëren waarbij zowel jong als oud, de echte stamgast maar ook bijvoorbeeld de fietser die even binnenkomt voor een kop koffie, zich thuis zal voelen. Na drie weken gesloten te zijn ge weest in verband met de overname, r De kersverse eigenaren Rob en Jantine Hielema achter de bar van 't Wapen van Moerkapelle. werd het café op vrijdag 11 juli offici eel geopend. Rond 21.00 uur was het inmiddels behoorlijk druk in het café en van de bijzondere gelegenheid om gedurende twee uur gratis te drinken, werd dankbaar gebruik gemaakt. Het werd een zeer gezellige avond die tot in de vroege uurtjes heeft geduurd. Verrast door de leuke reacties van het publiek werden Rob en Jantine ook nog eens flink in de bloemetjes gezet en hebben zij vele cadeaus in ont vangst mogen nemen. Onder het nieuwe bewind vindt men bij "Het Wapen van Moerkapelle" nu een uitgebreide menukaart. Eén van de specialiteiten is bijvoorbeeld de saté-schotel 't Wapen; een complete maaltijd voor de prijs van 12,-. Be halve voor dit aantrekkelijke menu kan men ook kiezen voor bijvoor beeld gyros of shoarma, een schnitzel of een malse biefstuk. Het café is dan ook uitermate geschikt voor een lunch of diner, maar ook voor het houden van feesten en partijen kan men er terecht. Rob, Jantine en Danny heten een ieder van harte welkom! Moerkapelle - Vanaf maandag 11 tot en met vrijdag 15 augustus wordt er voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar door de jeugdraden van de Hervorm de en Gereformeerde Gemeenten de jaarlijkse jeugdweek georganiseerd. De 21 e editie van de jeugdweek wordt gehouden in dorpshuis Op Moer. In deze week staat het thema: "Als je bidt..." centraal. Dit thema wordt aan de hand van bijbelvertellingen uitge werktVerder wordt er veel gezongen en is er veel spel. Enkele onderdelen daarvan zijn "De Elfstedentocht" en het "Piratenspel". De kinderen zijn iedere dag welkom van half negen tot kwart over twaalf in dorpshuis Op Moer. Op vrijdag duurt het programma tot half vier. Voor eten wordt op die dag gezorgd. De organisatie rekent dan op veel moe der die pannenkoeken willen bakken. Ook is er op vrijdag een verrassing. Er zijn geen kosten verbonden aan deelname aan de jeugdweek. Voor informatie: P. Slingerland, telefoon 079-5932275 of 079-5931292. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds P.H. Quar- tel, Gouda; 19.00 uur J. Alma, Wad- dinxveen. Oud Verlaat 10.00 uur dsA. van Eijk Gouda. Geref. kerk 9.30 uur B. Evertse, Moerkapelle. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur rev. drs F.H. Sachs. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uurdsC. Gielen, Polsbroek en Vlist. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. Zaterdag 19 juli: dokter W. Voort- huyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, te lefoon 010-5215241. Zondag 20 juli: dokter W. Vroegin- deweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, telefoon 079-5931687. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B v Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur): Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur); Mw. A.M.C. Cammeraat, 079- 5932149 (18.00-20.00 uur). "Vakantie is een tijd van komen en gaan. Mijn collega-vrijwilliger trekt de deur achter zich dicht. Ik heb hem net verteld hoe schitterend de Schotse Hooglanden waren. En een fijne va kantie gewenst, want hij vertrekt mor gen naar Portugal. Nippend aan mijn koffie bekijk ik de sliert vrolijke vakantiegroeten van andere collega's. Dan gaat de tele foon. "Ik weet niet of ik goed zit, me vrouw" zegt een krachtige mannen stem. "Want ik heb eigenlijk helemaal geen problemen." "Dat is plezierig" merk ik op "wat kan ik dan voor u betekenen?" Hij heeft inderdaad geen problemen, die meneer van 71 jaar die ik aan de lijn heb. Hij wil alleen maar even een praatje maken. Of dat ook mag? Natuurlijk kan dat. "Nooit gedacht dat ik u nog eens zou bellen, mevrouw" zegt meneer "An ders komt mijn dochter 's morgen altijd een kop koffie drinken, maar die is met vakantie. En toen zat ik zo al leen achter mijn koffie en toen dacht ik, eens kijken wat dat is die Telefoni sche Hulpdienst." Meneer is 71 en woont alleen sinds zijn vrouw negen jaar geleden overle den is. "Dat gaat prima, ik heb een kookcursus gevolgd en hou en doel hier netjes bij." Hobby's en vrienden heeft hij genoeg, eenzaam is hij niet. Zijn dochter woont met haar gezin vlakbij. Ze is nu een week weg en heeft al twee keer naar hem gebeld. "Nee ze vergeet me niet hoor, en anders den ken mijn kleinkinderen wel aan opa' zegt hij trots. Maar dat praatje 's mor gens bij de koffie mist hij wel. "Even praten over wat er zoals gebeurd is." We schenken ons allebei nog een kop je in terwijl hij me vertelt over zijn kleinkinderen, over zijn tuin en over zijn vrienden. En wat verderop in het gesprek vertelt hij over het ziekbed van zijn vrouw. Aan het eind nemen we afscheid. Hij bedankt me voor het prettige ge sprek. "Fijn, dat jullie er altijd zijn.' Ik kan alleen maar zeggen dat hij altijd terug kan bellen als hij dat wil... Nee, problemen had hij niet, maar 't leven was niet altijd gemakkelijk voor hem. De SOS Telefonische Hulpdienst Rijn mond is ook tijdens de vakantieperio de dag en nacht bereikbaar voor ieder een die ergens over wil praten. IJ hoeft uw naam niet te zeggen en de gesprek ken blijven vertrouwelijk. Het telefoon nummer is 010-436 22 44 (in Rotter damen staat ook op de achterkant van het telefoonboek. Benthuizen - Een 73-jarige inwoner van Benthuizen is op maandagmor gen 14 juli dood in zijn woning aange troffen. De man was op 13 juli 's mor gens betrokken geweest bij een val partij tussen hem en een wielrenner, een 55-jarige inwoner van Zoeterwou- de-Rijndijk. De man uit Benthuizen was hierbij gewond geraakt aan zijn gezicht en werd door de wielrenner thuis gebracht. Aanvankelijk weiger de de man zich onder doktersbehan deling te stellen, maar heeft later toch een arts geraadpleegd. Buren vonden de man maandag in zijn woning. Gebleken is, dat de man door inwendig letsel is overleden. Gemeenten worden met ingang van 1 januari 1998 bestuurlijk verantwoor delijk voor het vaststellen van de be hoefte aan zorg. Met dit uitgangspunt hebben de zes Rijnstreekgemeenten (Alphen aan den Rijn, Jacobswoude, Liemeer, Nieuwkoop, Rijnwoude en Ter Aar) besloten dat in 1998, in iede re gemeente een loket komt waar mensen terecht kunnen met hun vraag om zorg. Bij het gemeentelijk zorgloket kan ie dere inwoner van de gemeente dan terecht voor alle aanvragen voor thuiszorg, maaltijdvoorziening, alar mering, gehandicaptenvoorzienin gen, verzorgingshuis, verpleeghuis zorg, invalidenparkeerkaarten enzo voorts. Men kan ook bij zorgloket te recht voor informatie over deze voor zieningen. Het zorgloket zal de meeste aanvra gen direct afhandelen. Voor ingewik kelde aanvragen zullen de medewer kers de hulp inroepen van een nieuwe stichting die gaat werken voor alle zorgloketten samen. Deze stichting is er ook voor verantwoordelijk dat op een onafhankelijke manier wordt vastgesteld welke zorg nodig is. W zorg die men nodig heeft is daarbij het uitgangspunt. Voordat de nieuwe zorgloketten van start kunnen gaan, moet er door oe zes Rijnstreekgemeenten nog vee werk worden verricht. De gemeenten werken daarbij samen met alle inste lingen die nu zorg bieden en met ver tegenwoordigers van patiënten, ouderen en gehandicapten. Voor ne jaar 1997 ten einde loopt zullen at inwoners uitvoerig op de hoogte wo den gesteld van alle verandering®- Beginjanuari 1998 openen de lokette hun deuren. Voor informatie over het project kan men contact opnemen met het pr jectmanagement: Acquest Consult cy BV, Hoofdstraat 2, 2351 AJ Ceid dorp. Telefoon 071-5419594; fax 5896663.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 10