Henk en Caroline Heuvelmans weer thuis Druk en vruchtbaar jaar voor Gered Gereedschap Christelijk jongerenkoor telt tachtig leden VW Boskoop Concordia start A.M.V. cursus "Gouden Spade" voor het Hof van Eden ^adainxveen-BoskooiB Bijeenkomst voor mantelzorgers: "Waar kunt u terecht met persoonlijke problemen?" Randstad Jazzfestival Gouda Hart van Holland/16 juli 1997 pagina 13 i Steunpunt mantelzorg Gouda Stichting Het Hof van Edem rtnnr Karin van Langeraad Waddinxveen - Na een reis van 7 maanden door Azië zijn op 23 juni Henk en Caroline Heuvelmans weer veilig geland op Schiphol. Na een hartelijke ontvangst door familie en vrienden zijn ze inmiddels weer in hun eigen vertrouwde omgeving in Waddinxveen. Zij zijn beiden nog vol van alle ervaringen en onder de indruk van de gastvrijheid in India, Indonesië en Vietnam. Zij hebben in eerste instantie na tuurlijk moeten wennen aan de temperatuur en de volstrekt an derecultuur. Dat is overigens wel heel goed bevallen. Zo goed dat Henk van daag nog terug zou gaan als hij de kans kreeg. Caroline wil ook graag nog eens terug, maar wil toch eerst even wat tijd thuis doorbrengen: "Mis schien over een jaar of twee!" Tijdens hun reis hebben zij diverse mensen bezocht die zich met hart en ziel inzetten voor gehandicapte kin deren; de bezoeken die zij brachten aan een paar mediators van het Lilia- ne Fonds hebben hun reis een extra dimensie gegeven: zij hebben immers ook een deel van de Aziatische maat schappij mogen bekijken, iets wat niet veel toeristen zal overkomen. Ook de sponsoractie voor het Liliane Fonds is goed verlopen. De exacte opbrengst is nog niet precies bekend. In ieder geval is wel duidelijk dat de totaal opbrengst tussen de 5000,- en 6000,-gulden zal liggen. Men kan nog steeds een bijdrage storten op giro nummer 5447 t.n.v. Liliane Fonds, Vlij men. Waddinxveen - De stichting Gered Gereedschap Nederland bestaat op 18 oktober vijftien jaar. De werkgroep Waddinxveen draait al ruim veertien jaar mee. Dankzij het gereedschap dat de werkgroep regelmatig ontvangt konden dit jaar verschillende projec ten gesteund worden, waaronder het "Straatkinderenproject Ghana (Acra)". Daar proberen zo'n 10.000 drop-outs te leven en krijgen ze een opleiding van pater Jan van Dinther met gereedschap uit Waddinxveen. Verder zijn vrouwenprojecten in Tan zania en Zimbabwe gesteund door de toezending van naaimachines. Gered Gereedschap steunde bovendien drie groepen die bezig zijn in Roemenië en Zending over Grenzen in Oekraine en Tsjetsjenië. Met hulp van de Waddinxveense scholen hoopt de werkgroep Wad dinxveen van Gered Gereedschap te gaan werken aan twee projecten voor dakloze straatkinderen in Peru en Oeganda. De werkgroep rekent op de steun van velen. Zo kan zij nog steeds handgereedschap en naaimachines gebruiken. Nog steeds is de formule van Gered Gereedschap "G T K: Gereedschap Techniek (en opleiding)= Kennis en kennis is nooit af te nemen, dus duur zaam." De werkgroep is elke woensdagmor gen vanaf 9.00 uur bereikbaar in de Groen van Prinsterenschool aan de Tollenslaan 163. Een ieder is hier wel kom voor informatie of inleveren van gereedschap. Ook kan men zich hier aanmelden als vrijwilliger. Waddinxveen - Het Christelijk Jonge renkoor Waddinxveen heeft op dins dag 1 juli een open repetitie-avond gehouden. Tijdens deze avond verna men de bezoekers van het bestuur dat het koor inmiddels tachtig leden telt. Het koor werd op 8 april jongstleden opgericht. Het bestuur, bestaande uit Peter Burger (dirigent), Rob Kooiman en Jan Kooyman, kon toen al vijftig leden inschrijven. Nog geen drie maanden later zijn dat er dus tachtig. Omdat het bestuur bijzonder trots is op dit resultaat, organiseerde het de open repetitie-avond. Familie, vrien den en belangstellenden maakten van de gelegenheid gebruik om te luiste ren naar het koor. De reacties van de ongeveer vijftig aanwezig waren posi tief. Ook de keuze van het repertoire viel in goede aarde. De open repetitie-avond was tevens de laatste repetitie van het seizoen. Vanaf 2 september starten de repeti ties, die tweewekelijks plaatsvinden. Nieuwe leden zijn nog steeds van har te welkom. Zondag 20 juli Waddinxveen Geref.kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur os A. Geelhoed, Monster, i®re,f °ntmoetingskerk 9.30 uur ds •C. de Moor; 17.00 uur geen dienst. Herv. Immanuel 9.30 uur ds J.G. Bouwman, Den Helder: 17.00 uur geen dienst Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 10.00 uur ds R. de Keuver, Boskoop. Boskoop P,r,ot' Geloofsgem: 10.00 uur vd Laarse, Terneuzen. H®?' ge,m- 9-30 uur ds J.G. Schen ding. Alphen a/d R; 18.30 uur ds R. n» c!U,Ve„r 0" Ser- kerk)- e Stek 9.30 uur B. Kant. Rii^f 'i ,rk9-30uur drs J.C. Donner, I wijk; 18.30 uur zie herv. gem. M W v ref'kerk 9-30 en 18.30 uur ds w. N'euwenhuijze, Mijdrecht. Gab*y Hetyey"Bethe'" 9 30 UUr t.k. wegens bijz. omstandigh. suzuki alto '88 km.st. 43.000 kl. wit 0182-630267 t.k. jongensfiets Batavus 24 inch ƒ35,- 0182- 617969 na 18 uur Citta snorfiets in org. staat 700,- weinig km na 19 uur: 0172-216087 2+3 zits bankstel leer grijs binnevering hoge rugleuning ƒ475,- 0182-617926 na 18 uur Boskoop - De VW Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: Nationale Taptoe Breda 1997 donder dag 21 augustus tot en met zaterdag 30 augustus. Nog weinig kaarten be schikbaar!; André Hazes 27 oktober in Ahoy Rotterdam; Cirque Plume in au gustus en september 1997 in Den Bosch. Leiden en Leeuwarden; Nor maal op 13 september op het 1TC- terrein in een grote tent, tussen Bos koop en Hazerswoude. De prijs hier voor is 29,=; American Circus op verschillende plaatsen door Neder land tot half oktober 1997; BZN in de Rai in Amsterdam op zaterdag 14 maart 1998; Dubliners op 27 septem ber in Zalencentrum De Haverkamp in Markelo; André Hazes en Marianne Weber op 28 september in Chalet Fon taine in Kaatsheuvel. Openingstijden VW op maandag 13.30-16.30 uur, overige werkdagen 9.00-12.00 en 13.30-16.30 uur, zater dag 10.00-14.00 uur. Zondag gesloten. Waddinxveen/Boskoop - Het bestuur van de afdeling Waddinxveen en Bos koop van de ANBO - de bond voor vijftig plussers - heeft de politieke partijen in beide gemeenten bena derd om in hun verkiezingsprogram ma's voor de komende gemeente raadsperiode - 1998 - 2002 voldoende aandacht te schenken aan de belan gen voor ouderen. Eén en ander is gedaan door middel van toezending van het ANBO-mani- fest "Van modernisering ouderenzorg naar integraal ouderenbeleid". Verzocht wordt aan de betreffende politieke partijen om hiertoe gebruik te maken van van de voor het lokale en regionale ouderenbeleid van be lang zijnde onderwerpen van dit ma nifest. Dit manifest is opgesteld om te komen tot een werkelijk samenhan gend en integraal ouderenbeleid, waarbij niet alleen naar het zorgter- rein, maar ook naar de aanpalende beleidsterreinen en de rol van de di verse overheden wordt gekeken. Dit manifest bevat in totaal achten zestig stellingen, onderverdeeld in de onderwerpen: huisvesting en woon omgeving; verkeer en vervoer; inko men; arbeid; welzijn, educatie en leef tijdsdiscriminatie; ouderenzorg; vrouwenfacetten. t.k. gevr. of leen opklapb. kinderstoel voor 1 aug. omg. W'veen 0182-619820 t.k. 2 pers. bed met nachtkastjes goede lattenbodem 0182-610429 t.k.-gelderse gietijzeren potkachel gas gestookt 0182-612888 handtamme dwerghangoorkonijntjes geta- toueei d vakantieopvang mogelijk 0182-630293 Boskoop - De Christelijke Muziekvere niging Concordia wil in het komende schooljaar beginnen met een cursus A.M.V. (Algemeen Muzikale Vor ming). Deze cursus is bedoeld voor kinderen van 5 tot en met 8 jaar en kan gezien worden als een voorbereiding op een eventuele toekomstige muzi kale hobby. Als kinderen nog jong zijn weten ze vaak niet of ze een instrument willen gaan bespelen en zo ja, welk instru ment dat zou kunnen zijn. Tijdens de cursus wordt door het jaar heen, af hankelijk van de groep en het niveau van de groep, heel veel verschillende onderdelen behandeld waarbij de docent een goed inzicht kan krijgen van de belangstelling, muzikaliteit en andere talenten van de leerling. Aan het einde van het seizoen wordt ter afsluiting samen met de ouder(s) een balans opgemaakt zodat er vervol gens een juiste keuze kan worden ge maakt. In grove lijnen bestaat de cursus uit de onderdelen zingen, dansen, ritme en maat, het leren noten lezen, het luisteren en optreden. Tijdens de les sen zijn enkele kleine instrumenten aanwezig zoals de trommel, de mond harmonica, de xylofoon en het key board. De kosten voor deze tien maanden durende cursus bedragen 25,= per maand; daarvoor is men gelijk lid van Concordia. De cursus vindt plaats op de woens dagmiddag van 13.30 tot 14.30 uur in het Concordiagebouw aan de A.P. van Neslaan. Bij voldoende inschrijving zal de cur sus medio augustus starten. Voor meer inlichtingen kan men zich wen den tot de secretaris van de vereni ging Frans Jacobs, telefoon 0172- 210434. Tevens kan men zich bij hem schrifte lijk aanmelden op het adres Berken- weg 79, 2771 VS Boskoop. Het Steunpunt Mantelzorg organi seert een bijeenkomst voor mantel zorgers op dinsdag 22 juli. De bijeen komst duurt van 9.30 tot 11.30 uur-en zal plaatsvinden op de Spoorstraat 2 in Gouda. Het thema voor de bijeen komst is "Waar kunt u als mantelzor- ger terecht met persoonlijke proble men?" Na het behandelen van dit the ma is er ruim tijd om ervaringen uit te wisselen. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen die zorgen voor een zie ke of een gehandicapte in hun naast omgeving, de mantelzorgers. "Ik zorg al drie jaar lang, dag in dag uit, voor mijn zieke man. Ik merk dat mijn reserves opraken. Regelmatig heb ik last van hoofdpijn. Als ik 's morgens opsta, ben ik nog zo moe dat ik gelijk weer in bed zou willen stappen." Het zorgen voor een ander kan span ningen oproepen. Het kan bijvoor beeld zijn dat uw eigen gezinsleven in de knel komt. Ook kan het gebeuren dat u door het zorgen steeds minder buiten de deur komt en geïsoleerd raakt. Als u merkt dat het zorgen - om welke reden dan ook - u zwaar valt, dan is het goed om u te bezinnen op uw situatie: slokt de zorg me geeste lijk en lichamelijk niet te veel op? Het ik nog wel tijd over voor mezelf? Krijg ik voldoende steun en waardering van anderen? De hele situatie maakt me somber, dat wil ik niet? Ik ken mezelf niet meer, waarom ben ik zo snel kwaad? Het kan helpen om over uw proble men te praten met mensen in wie u vertrouwen heeft. Dit kunnen mensen in uw omgeving zijn, of mensen die u ontmoet via het Steunpunt Mantel zorg. Ook kunt u uw probleem voor leggen aan een hulpverlener, bijvoor beeld een maatschappelijk werkende of een huisarts. Twee weten meer dan één. De bijeenkomst wordt verzorgd door mevrouw A. Kortekaas van het Maat schappelijk werk. Zij geeft een toe lichting op de mogelijkheden en de werkwijze van het Maatschappelijk Werk. Ook de mogelijkheden van ver schillende andere organisaties en hulpverleners komen aan bod. Wanneer u door uw zorgtaak moeilijk van huis weg kunt, kunnen wij (bij een tijdige aanvraag) via de Thuishulp centrale voor iemand zorgen die u tijdens de bijeenkomst thuis ver vangt. U kunt zich opgeven voor de bijeen komst door te bellen naar het Steun punt Mantelzorg Gouda, telefoon 0182-594658. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. Gouda - Het achttiende Randstad Jazzfestival Gouda zal worden gehou den van donderdag 4 tot en met zon dag 7 september. De meest opvallen de wijziging ten opzichte van voor gaande jaren is het feit dat de River- boat Shuffle is vervagen door een slot middag in het Spiegeipaleis op de Markt, waar The Rosenberg Trio zal optreden. Verder treden tijdens het festival on der meer de volgende orkesten en musici op: Rob Agerbeek, Jaap Dek ker, Milly Scott, Daisy Oosterhuis, Huub Janssen and his Amazing Jazz Band, Hans Dulfer, Rosa King, het or kest 'Bis', de Cosa Nostra Jassgang, de Square Jazzband, B.B. The Blues Factory, Ellert Kramer's Jazz Conven tion, Ingram Washington, Dim Kesber Friends, The Graduates of Swing, Cas Berkhout, The Paramount Jazz band en Harry's Jazz and Blues Band. De vorig jaar zo succesvolle Kroe gentocht op donderdag is gehand haafd, zij het dat nu gekozen is voor een wat kleinere kring van een tiental deelnemende horecagelegenheden, vrij dichtbij elkaar gelegen in het cen trum. Waddinxveen/Utrecht - De werk groep Waddinxveen van de Stich ting Gered Gereedschap heeft op 2 juli de "Gouden Spade" uitgereikt aan "Het Hof van Eden" in Utrecht. Een groep vrijwilligers, onder lei ding van Guus Lieberwerth, zet zich daar in voor planten-, maar ook en kele diersoorten die met uitsterven bedreigd worden. De medewerkers van De Hof van Eden noemen zich 'de grootste genenbank van Europa'. De werkgroep Waddinxveen heeft de Gouden Spade uitgereikt omdat "Het Hof van Eden heel belangrijk werk verricht voor ons allemaal en voor zij die na ons komen." De meest gevarieerde en breedst ge oriënteerde collectie gebruiksgewas- sen van Europa bevindt zich in Het Hof van Eden in Utrecht. Deze levende collectie groeit nog dagelijks en dient onder andere voor basisonderzoek naar de levende rijkdom die deze aar de herbergt, ontwikkelingssamen werking, publieksvoorlichting over biologische diversiteit, teeltonder- zoek van 'nieuwe' gewassen enzo voorts. Guus Lieberwerth (links) neemt de "Gouden Spade" in ontvangst. Het Hof van Eden - Centrum voor klas sieke regeneratie- en reproductie techniek (CCRRT) - doet op dit mo ment onderzoek op het gebied van tuinbouwgewassen, kleinfruit, sierge wassen en akkerbouw. Het CCRRT is geen museum of attrac tiepark, maar een centrum voor ken nisoverdracht tussen planten, dieren en mensen. Het centrum is niet voor publiek geo pend.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 13