LITI E BERICHTEN De wetten van de letteren DeNesselander Familieberichten ia t YFelcC d e H ci ij vanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Uitvaartverzorging vv Broekema Voor een stijlvolle en persoonlijk verzorgde uitvaart. Cursus creatief schrijven in 7 delen WIM HOFMAN AUTO'S 50.000 exemplaren De Nesselander/Hart van Holland/31 juli 1997 pagina 3 DVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ELZENHORST 55 2742 CL WADDINXVEEN TEL. (0182)61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE Inbraak bedrijf Tussen dinsdag 22 juli 17.15 uur en woensdagochtend 23 juli 8.30 uur is ingebroken in een kantoorgebouw aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. De in braak is gepleegd door de voordeur open te breken. Er wordt onder andere een fax, een kopieermachine en een printer vermist. Aan het Nijverheidscentrum is in de nacht van zaterdag 26 op zondag 27 juli geprobeerd in te breken in een bedrijf. Er was een raam ingeslagen, maar dankzij twee extra sloten op het raam is er niemand binnen geweest. In een bedrijf aan het Nijverheidscentrum is tussen zaterdag 26 juli 16.30 en zondag 27 juli 18.15 uur ingebroken. De inbre kers zijn binnengekomen door een ruit in te slaan. Er worden twee computers vermist. Ongeval Vrijdag 25 juli heeft rond 17.30 uur een ongeval plaatsgevonden op de Brede- weg. Het wiel van een caravan van een 46-jarige man afkomstig uit Waddinx- veen liep los van de caravan. Het wiel stuiterde vervolgens tegen de voorruit van de bestelauto van een 25-jarige man uit Rotterdam, die daardoor te gen een boom reed. De bestelauto van de man raakte zwaar beschadigd. Een stuk van de caravan kwam ook tegen deauto van een 29-jarige man uit Bode graven aan. de eigenaar van de cara van had twee weken geleden zelf de wielen van de caravan gemonteerd en dacht dat ze vast zaten. Er vielen geen gewonden. WADDINXVEEN Diefstal bestelbus Vanaf een parkeerterrein van een gara gebedrijf aan de Coenecoop is in de nacht van maandag 21 op dinsdag 22 juli een bestelbus ontvreemd. Het be treft een witte Hyundai type Hl00 met kenteken VP-ZL-38. Tussen zondag 27 juli 20.30 uur en maandag 28 juli 6.10 uur is aan de Schaepmanhoeve een bestelauto ge stolen. De Mercedes Benz type 308d-x n, voorzien van het kenteken VN-12-SZ stond geparkeerd op een parkeer plaats. Ongeval Woensdagmorgen 23 juli rond 9.00 uur vond er een eenzijdig ongeval plaats op de zuidbaan van de A12. Een 44- jarige man afkomstig uit Leidschen- dam wilde met zijn auto en caravan van de linker rijstrook naar rechts. De com binatie begon te slingeren en schaar- le. Hierdoor ging de auto op zijn kant en raakte de caravan achter en voor beschadigd. Beide linker rijbanen raakten voor ongeveer vijf kwartier geblokkeerd. Dit leverde zowel op de Al 2 als op de A20 een file van vier kilometer op. De oorzaak van dit onge val was het feit dat de caravan te zwaar beladen was. Rijden onder invloed Tijdens een alcoholcontrole op de Brugweg vorige week is gebleken dat een 54-jarige man afkomstig uit Wad- dinxveen teveel gedronken had. Hij is overgebracht naar het politiebureau waar een proces verbaal werd opge maakt voor een promillage van 1,3. Aan de man is een rijverbod van zes uur opgelegd. Inbraak in bedrijf In de nacht van woensdag 23 op don derdag 24 juli is er ingebroken in een supermarkt aan de Kerkweg Oost. Men is door een verbroken ruit binnen ge komen. Er zijn ongeveer 1240 pakjes shag en sigaretten van diverse merken weggenomen. In een bedrijf aan de Bredeweg is in de nacht van vrijdag 25 op zaterdag 25 juli ingebroken. Er is ingebroken door een ruit in te gooien met een grindtegel. Er is computerapparatuur weggenomen. Gestolen tuinbeeld In de nacht van zaterdag 26 op zondag 27 juli is er uit een tuin aan de Jan Dorrekenskade oost een betonnen gans gestolen. Diefstal snorscooter Tussen vrijdag 25 juli 22.30 en zaterdag 26 juli 115 uur is van het trottoir aan de Noordkade een snorscooter merkPeu- geot gestolen van een 17-jarige jongen uit Boskoop. Inbraak woning Tussen 20 en 26 juli is in een woning aan de Alpherwetering ingebroken. Vermoedelijk is met een schroeven draaier het slot uit de deur gehaald. Vervolgens is het huis doorzocht. Het is nog niet duidelijk wat er precies ontbreekt. Diefstal buxusplanten Tussen zondag 27 juli 23.00 uur en maandag 28 juli 7.30 uur zijn vanuit een tuinderskas aan de Middelburgseweg circa 57.920 buxussen gestolen. Hier toe werd de toegangsdeur naar een tuindersloods opengebroken. Tanken zonder te betalen Bij benzinestation De Vink aan de rijks weg A12 is getankt zonder te betalen. Dag en nacht bereikbaar en beschikbaar. 010-456 01 01 - 070-386 72 79 Albert Rousselsingel 36 - 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp Door Julia Peneirim Goed. Vorige week beloofde ik te vertellen wat u moet doen om tot een kloek boekwerk te geraken. Het is heel eenvoudig. Mits u over voldoende zitvlees be schikt en de benodigde lange adem. Maar eerst dit: er zijn schrijvers van romans voor volwassenen die geen kinderverhalen kunnen schrijven en andersom. En er zijn schrijvers (m/ v) die uitmunten in het korte verhaal en geen roman voor elkaar krijgen. Simon Carmiggelt heeft een detecti ve geschreven, 'Johan Justus Ja cob', waar hij achteraf niet blij mee was. 'Het verhaal was zo verteld', meldde hij. 'Vervolgens had ik drie kwart van het boek nodig, om alles uit te leggen'. U moet vooral veel Carmiggeltjes lezen; niet alleen omdat ze zo aardig en soms steengoed zijn, maar om de manier waarop hij plotjes uitwerkt. Deze, bij voorbeeld: de man van de haringkar was er bij het schoonma ken van de visjes even niet met zijn hoofd bij. Carmiggelt laat hem, aan het BEGIN zeggen: 'Ik was even in gedachten'. Nog niks aan de hand. Later hoort Carmiggelt, dat zijn zoon met de brommer om het leven is gekomen. En dan krijgt 'Ik was even in gedachten' geweldig gestal te. Het plotje. Dat is schrijven naar iets toe, naar een ontknoping die u zo lang mogelijk uitstelt. Dat kloeke boekwerk nu. U heeft natuurlijk wel eerst een jaar of langer, bewust en onbewust over het onderwerp nagedacht. Dat werkt u, als het bijna rijp is, in een schema uit, u schrijft het op in negen synopsisjes. Synopsis: korte samen vatting. Wanneer het een kort verhaal moet worden, dan is elk synopsisje goed voor een halve A4, dat maakt samen 4,5 kantje en dat is voldoende. Vervolgens kan elk halve kantje weer een synopsisje zijn voor twintig A4'tjes. En als u dat weer voor elkaar heeft, dan heeft u - even de rekenma chine erbij - 180 kantjes vol. En als u schrapt en schrapt, alles eruit haalt wat maar kan, dan houdt u nog altijd voldoende over voor een roman. Maar had u al rekening gehouden met verhaallijnen? Ik bedoel dit: Jan wordt verliefd op Marie, Marie wordt verliefd op Piet en die wordt weer verliefd op Jan, al thans, ze zijn goede vrienden of zo. De plot is: er komt een gezellig stel van, bestaande uit drie personen. Marie raakt in verwachting en de baby heeft nu DRIE blijde ouders. De plot in de plot is: wie is de vader. Nee, niet verklappen. U weet het, de lezer moet het vermoeden en dat kan, als u aan HET BEGIN van het verhaal Jan opzadelt met een opvallende moedervlek op zijn linker schouder blad. Dat moet u EEN keer, maar wel nadrukkelijk vertellen. Op de laatste bladzijde komt die opvallende moe dervlek terug, maar nu op de baby. Niemand vermoedt iets, u legt niets uit en dat hoeft niet, want de lezer WEET. U maakt drie verhaallijnen: over Jan, Marie en Piet; ieder krijgt zijn eigen hoofdstuk. Hoofdstuk 1, Jan dus, gaat over in hoofdstuk 2, Piet en die loopt door in hoofdstuk 3, Marie. Dan gaat u weven: Jan met Marie, Piet met Marie en Jan met Piet. Dan komt hoofdstuk 7: Marie is boos, want dat moet soms OOK. In hoofdstuk 8 slaat Jan Piet zowat de hersens in, waar door u in hoofdstuk 9 voor de tegen stelling lekker kunt verbroederen. Die moedervlek bewaart u voor de laatste alinea. Ik verzin dit ter plaatse en of naar dit verhaal vraag is, betwijfel ik. Maar daar gaat het niet om. Het gaat om het schema. Paul Biegel legde me uit: een verhaal moet organisch groeien, uit het een moet strikt logisch het volgende voortkomen. In tegenstelling tot dit gezonde ad vies, wilde een kennis van me een roman schrijven per hoofdstuk. Ja, de grote lijn had hij helemaal te pak ken. Hij schreef eerst hoofdstuk 1, toen hoofdstuk 3 en toen hoofdstuk 9, want die waren leuk en die had hij al helemaal in z'n hoofd. Maar zo werkt het niet en ik heb ook nooit meer iets van die roman ver nomen. Ik heb in deze aflevering willen ver tellen, dat u schematisch moet wer ken, met een bouwplan vooraf. Dat komt ook uw zielenrust ten goede, want niets is zo bezopen als naar bed gaan zonder te weten hoe het morgen verder moet met dat ver haal. Al zijn ook daar weer uitzonderin gen op. Toen ik merkte dat ik in een jongens boek vervelend dreigde te worden, zette ik een fuik voor mezelf uit. M'n hoofdpersoon had een schat gevon den en die vondst dreigde zich in een volgend hoofdstuk te herhalen. Dat mag dus niet. Daarom liet ik de jongen struikelen; de schat ver dween met een grote boog onvind baar in het ravijn en kon ik mezelf toespreken: 'Zo, Julia, los DAT maar even op'. Ik loste het op, maar kon daarna wel m'n hele schema wijzigen. Tot volgende week. Later werd de auto door de Koninklijke Landelijke Politiedienst gesignaleerd en aan de kant gezet. De bestuurder is aangehouden. Hij had ook nog enkele boetes openstaan die hij moet betalen of waarvoor hij moet 'zitten'. Graffiti Een getuige belde dat er twee jongens graffiti aan het spuiten waren onder de hefbrug. Een van de twee daders is aangehouden. Op het bureau vertelde hij dat ze ook op twee andere plaatsen een graffiti hadden gemaakt. Dit zou volgens hem bij het spoor en bij een bank zijn. BOSKOOP Inbraak clubgebouw scouting Aan het Rijneveld is in de nacht van maandag 21 op dinsdag 22 juli de ruit ingeslagen van het clubgebouw van de scouting. Geld is meegenomen. Diefstal bromfiets Aan de Valkenburgerlaan is dinsdag avond 22 juli een zwarte Puch Maxi met verzekeringsnummer TQR572 uit een schuur gestolen. Aanhouding verdachten terzake afpersing Naar aanleiding van een door de re cherche van de politie IJssel en Gouwe ingesteld onderzoek werden maan dagavond twee verdachten aangehou den die ervan worden verdacht een zakenman af te persen. Het slachtoffer is een 48-jarige Haagse zakenman die in Boskoop zijn bedrijf heeft. De twee verdachten zijn een 45-jarige Hagenaar en een 35-jarige Rotterdammer. Beide verdachten zijn in verzekering gesteld en worden morgen voorgeleid aan de officier van justitie. Het is niet uitgesloten dat in deze zaak nog meer Wie even denkt, kijkt en vergelijkt komt snel bij ons op de koffie! Zie advertentie op pagina 19 arrestaties volgen. Diefstal portemonnees Op verschillende plaatsen in Boskoop zijn donderdag 24 juli portemonnees gestolen. Een portemonnee werd ge stolen aan de Voorofscheweg van een 32-jarige vrouw uit Boskoop. Deze por temonnee werd later teruggevonden en terugbezorgd bij de eigenaresse. Een andere portemonnee werd gesto len van een 29-jarige vrouw uit Breda bij een bedrijf aan de Bootstraat. Uit een bedrijf aan de Reijerskoop is ook een portemonnee gestolen van een 17- jarig meisje uit Bodegraven. Vrijdag 25 juli is uit een tas die in een kantine van een tuinderij stond een portemonnee gestolen. De portemon nee was van een 21-jarige vrouw uit Waddinxveen. In de portemonnee zat ƒ15,en enkele pasjes. Auto-inbraak Uit een Jeep van een 69-jarige man uit Boskoop is donderdag 24 juli tussen 9.30 en 12.00 uur een polstas gestolen. De auto was niet afgesloten. Inbraak woning Vrijdag 25 juli is tussen 7.30 en 16.45 uur ingebroken in een woning aan de Voorofscheweg. De inbrekers zijn via een bovenlicht binnen gekomen. Er wordt onder andere geld, CD's, een walkman en een horloge vermist. Onder invloed Vrijdagnacht 25 juli om ongeveer 12.50 uur is op de Voorofscheweg een 26- jarige man uit Boskoop aangehouden. Deze bestuurder blies een alcolpromil- lage van 0,6. Hij heeft hiervoor een bekeuring ontvangen. Zaterdagnacht 26 juli is om ongeveer 2.00 uur een 32- jarige man uit Boskoop aangehouden op de Wetering. Deze bestuurder blies een promillage van 0,65. Ook hij heeft hiervoor een bekeuring gekregen. Diefstal auto Zondag 27 juli tussen 1.30 en 22.35 uur is een B1MW 325i gestolen. De auto stond geparkeerd op de Voorofsche weg. Bedankt Corrie! Nog 6 weken en dan is het zover! Hoera, op 1 augustus is Yvonne v. Ettinger 18 jaar.Wij zijn trots op je. Papa,mama+Dipi. Gevonden: Damesjasje, 13 juli, omgeving Zuidpias. Tel. 0182-612704 W'veen Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Rotterdam-Ommoord en Rotterdam-Zevenkamp, Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op donderdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus SI u itingsterm ijn ad verten ties: Maandagmiddag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van De Nesselander/Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie te weigeren. Voor klachten over de bezorging in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Rotterdam: Netwerk VSP telefoon: 010-4372226 Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3