Aanvullende veiligheidsmaatregelen hefbrug Boskoop Circus Renz in Boskoop Fietsenkijkdag Begin nieuw sjoelseizoen VW Boskoop Vakantie Bijbelclub Bibliotheek Boskoop na herinrichting weer geopend Wing Wah: De Sperwer Koppelklaveijassen in de boog gerenommeerd Chinees-Indisch restaurant in Passage De Nesselander/Hart van Holland/7 augustus 1997 pagina 15 dierst' ^6n ^aaS' 17.00 uur geen Boskoop De provincie Zuid-Holland neemt een aantal aanvullende veiligheidsmaatregelen bij de hefbrug in Boskoop. Dat is besloten op basis van het veiligheidsonderzoek dat de afgelopen weken is verricht naar aanleiding van een dodelijk ongeval op 2 juli van dit jaar. Ook de hefbruggen in Alphen aan den Rijn en Waddinxveen worden extra beveiligd tegen 'klimmers'. Om te voorkomen dat onbevoegden in de hefbrugtorens klimmen is toezicht door de plaatselijke politie echter onontbeerlijk. Ligging Juist in Boskoop blijken groepen jon geren de hefbrugtorens te beklim men. De ligging van de brug speelt daarin een belangrijke rol. In die ge meente bevinden zich aan beide zij den van de brug woonwijken en hore cagelegenheden en steken ook 's nachts veel fietsers en voetgangers de Gouwe over. Maatregelen Uit het onderzoek komt naar voren dat het nooit volledig is uit te sluiten dat onbevoegden de hefbruggen be klimmen. Wel kan een aantal aanvul lende maatregelen worden genomen die beklimming tegengaan. Om de toegang te bemoeilijken wordt de kooiladder voor onderhoudsper soneel, die nu circa drie meter boven het wegdek begint, ruim één meter ingekort. Verder wordt de kooi van onderen afgesloten door een rooster en komen er vier extra stalen spijlen in het onderste gedeelte van de kooi. Tenslotte worden de eerste twee dia gonalen van de hefbrugtorens voor zien van 'stralenkransen' met scher pe punten. Voor de veiligheid van het onder houdspersoneel komt er bovenin de bruggen een extra bordes met leuning en worden klimbeveiligingen aange bracht in de kooiladder (onder meer een veiligheidslijn, die blokkeert bij schokbelasting). Toezicht De provincie Zuid-Holland en de ge meente Boskoop hebben de maatre gelen besproken. Daar is ook onder kend dat repressief optreden door de politie onmisbaar is om beklimming van de brug te voorkomen. Ter onder steuning van het politieoptreden worden borden geplaatst waarop staat aangegeven dat klimmen in de brug verboden is. Tot de voorzienin gen zijn aangebracht zal extra worden gecontroleerd bij de brug. Drie bruggen De provincie neemt de maatregelen niet alleen in Boskoop, maar heeft het voornemen de voorzieningen ook bij de hefbruggen in Alphen aan den Rijn en Waddinxveen te treffen. Met die gemeenten en met Rijkswaterstaat - eigenaar van de Alphense hefbrug- zal de provincie nog overleg voeren. In totaal kost de operatie zo'n 50.000 gulden. Er wordt gestart met maatre gelen die het klimmen door onbe voegden tegengaan. Deze zijn binnen vier weken uitgevoerd. Daarna volgen voorzieningen ter verbetering van de veiligheid bij onderhoudswerkzaam heden. Binnen zes maanden zijn alle maatregelen genomen. Boskoop - Zaterdag 9 en maandag 11 augustus is Circus Renz in de Beurs hal in Boskoop. Wie Renz zegt denkt aan circus, zo was het in de vorige eeuw, zo is het nu nog, een begrip. Circus Renz-Berlin is een voortzetting van het in 1842 door de legendarische Ernst Renz gestichte Circus. Inmid dels is de zesde en zevende generatie er alweer. Een onderneming met een feestelijk gevarieerd programma, waarin alle facetten van de circuskunst een plaats vinden. Een ere-plaats is ingeruimd voor het paard, maar er zijn ook talrijke andere diersoorten zoals pony's, berggeiten, Schotse hooglandrunderen en vier reusachtige Indische Olifanten. Ver der een fakir, een trapeziste, gronda- crobaten en clowns. Dit jaar is het programma uitgebreid met en vijftal nummers uit het Chinese Staatcircus; topacrobatiek uit het Oosten. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW Boskoop. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur as J.J. Verwey, Leeuwarden. Leref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds A. vd Waal, Nieuwerkerk a/d IJ; 17.00 uur geen dienst. Herv. Immanuel 9.30 uur ds H.J. Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 18.30 uur geen dienst Boskoop Irijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur geen dienst. "f™- gem. 9.30 uur ds R. de Reuver; kerk] UUr V ('n herv. De Stek 9.30 uur ds J.A. v. Hooijdonk. Geref. kerk 9.30 uur C.P. v Ommen, cu 18.30 uur zie herv. gem. Uir. Geref. kerk 9.30 en 1830 uur ds van Heest, Ridderkerk, tnnstengem. "Bethel" 9.30 uur Gaby Hetyey. Waddinxveen - De politie Waddinx veen organiseert nog voor de verhui zing naar de Limaweg een fietsenkijk dag. Zaterdag 9 augustus tussen 9.00 en 17.00 uur is er aan de Mozartlaan nog een laatste kijkdag. Waddinxveen - In het clubgebouw van de schuttersvereniging Wad dinxveen aan de Alberdingk Thijm- laan begint woensdag 20 augustus om 18.30 uur het nieuwe seizoen van de Waddinxveense sjoelvereniging. De strijd zal gaan om de wisselbeker, momenteel in het bezit van Jan Kers bergen. Dit seizoen zijn er veertien sjoelavonden. Om mee te doen aan de competitie moeten de deelnemers tien van de veertien avonden ge weest zijn. Komt men alle veertien avonden dan tellen de beste tien hiervan voor de competitie. Er wordt gespeeld in vier klasse (A tot en met D). Per avond kunne twee ronden gesjoeld worden. De eerste rond telt altijd voor de com petitie. De prijs per ronde is 4.-. Voor inlichtingen: Jan Kersbergen, Elzenhorst 9, telefoon 0182-615421 en Henk van Beek, Burg. Trooststraat 60, telefoon 0182-616349. De VW Boskoop heeft in de voorver koop onder andere: Artiestengala 1997 op 3 oktober in Nijkerk met onder andere optredens van Grant Forsyth en Frans Bauer; Normaal, op 13 september op het ITC- terrein in een grote tent, tussen Bos koop en Hazerswoude. Prijs 29,=; André Hazes op 27 oktober in de Ahoy in Rotterdam; Pukkelpop op vrijdag 22 en zaterdag 23 augustus met onder andere Metailica, Blur, Foo Fighters en Bush; De Dijk op 19 september in Zaandam; Circus Renz op 9 en 11 au gustus bij de Beurshal in Boskoop; Urban Dance Squad in het Paard in Den Haag op 28 augustus. Openingstijden VVV op maandag 13.30 - 16.30 uur, overige werkdagen 9.30- 12.00 en 13.30-16.30 uur, zater dag 10.00 -14.00 uur. Zondag gesloten. Waddinxveen - Op vrijdag 8 augustus is er koppelklaverjassen in buurthuis De Boog. Aan vang 20.30 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Het inschrijf geld is 10.- per koppel. Iedereen is van harte welkom aan de C. Huygenslaan 2. Boskoop - Op dinsdag 12, woensdag 13 en donderdag 14 augustus wordt op het grasveld aan de Mendelweg een vakantie bijbelclub gehouden voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. 's Morgens wordt er van 10.00 tot 11.30 uur een bijbelverhaal verteld, gezongen en geknutseld. Dinsdag en donderdagmiddag zijn er van 14.00 tot 15.30 uur spelletjes bij de tent en in het Gouwebos. Woensdagmiddag komt het poppentheater "Kom en Zie'. Donderdagavond geven de kin deren een poppenkastvoorstelling voor de ouders van 19.00 tot 20.00 uur. Deelname aan de bijbelclub kost 1,25 per dag en de woensdagmiddag kost ƒ1,25 extra. Zondag 17 augustus wordt er een af- sluitingsdienst gehouden in de Chris telijk Gereformeerde kerk, Nieuw- straat 77, aanvang 9.30 uur en voor ganger Den Hertogh. Voor informatie: Koos van Ee, tele- foon 0172-213971. Petra en Arjan, hoera! eindelijk is jullie kleine Maikel er! Anko Lydia Het is Fem die Sarah ziet ook al zijn we er niet. Veel plezier Tru, Den. Zeer aanhank.poes 18 jaar. zoekt ivm. omstandigheden lieve baas wilt u mij aub verzorgen? 0182-630639 Boskoop - Maandag 4 augustus is de bibliotheek voor het eerst open na de herinrichting die de afgelopen twee weken heeft plaatsgevonden. Medewerkers en bestuursleden hebben in twee weken tijd ale kasten anders neer gezet en de boeken verplaatst. Het resultaat is een hele andere opstelling van de kasten, waardoor de bibliotheek optisch groter lijkt. Ook zijn sommige delen van de collectie op een hele andere plaats terecht gekomen. De nieuw ingerichte bibliotheek wordt deze week feestelijk in gebruik genomen voorkinderen is er een grabbelton en er zijn ballonnen en kleurplaten. Daarnaast worden de afgeschreven boeken verkocht voor een kwartje per kilo. Meer informatie: telefoon 0172-213170. Liefhebbers van de echte Chinees-Indonesische keuken kunnen bij Wing Wah hun hart ophalen. Sinds de start op 12 april 1994 heeft de heer L.K. Li het restaurant weer helemaal opgebouwd. Het was wel een uitdaging want het vorige restaurant stond niet al te best aange schreven. Er moest echt vanaf het nulpunt begonnen worden. Inmid dels is Wing Wah bekend als een zeer gerenommeerd restaurant, dat zich een vaste plaats in Waddinxveen en omgeving heeft veroverd. Vakman in hart en nieren De heer Li kwam 25 jaar geleden uit Hongkong en kwam bij zijn oom in Ridderkerk om het vak te leren. Ver volgens deed hij ervaring op in diver se andere Chinees-Indische restau rants. Vroeger moesten veel ingre diënten, die men nu zo uit een potje of uit een pakje kan halen, handmatig worden gemaakt. Zo werd de saté van zelf gemalen pinda's gemaakt en de taugé werd nog zelf opgekweekt. De huidige generatie heeft daar geen idee meer van, maar de ervaring, wel ke hij heeft opgedaan, komt nu nog steeds goed van pas. Uitgebreide menukaart De heer Li begon drie jaar geleden met zijn restaurant, waarbij men ook ge bruik kan maken van de afhaalservi- ce. Bij restaurant Wing Wah is alles mogelijk want men heeft een zeer uit gebreide menukaart met meer dan 200 verschillende gerechten. Alles is mogelijk: vegetarisch, zonder vet, Chinees, Indonesisch enzovoort. Men kan kiezen uit uitgebreide lun ches, diverse rijsttafels en familiedi ners, maar ook porties saté, loempia's en dergelijke. De ervaring, die de heer Li in de loop der jaren heeft opgedaan, komt nu uitstekend van pas. Hij houdt alles in de gaten in de keuken en in het restau rant is zijn vrouw een zeer gewaar deerde gastvrouw. Iedere week is er een speciaal afhaal- menu en in het restaurant is iedere maand een speciaal maandmenu. Lopend buffet Vorig jaar is men in het restaurant ook begonnen met een uitgebreid lopend buffet. Vanaf donderdag tot en met zondag en op feestdagen kan men on beperkt eten voor 25,50, inclusief soep. Maaltijdbezorging Omdat het restaurant steeds meer bekendheid kreeg in Waddinxveen en omgeving bleek ook de behoefte aan maaltijdbezorging thuis te groeien. Sinds 1 juni 1996 heeft men de be schikking over een aantal bestelau to's, die vanaf dinsdag tot en met zon dag tussen 17.00 en 20.00 uur de be stellingen thuis bezorgen. Men bezorgt in principe in Waddinx veen, Boskoop, Moerkapelle en Ze venhuizen, maar bij uitzondering kan dat ook in andere plaatsen in de regio Waddinxveen. Catering Service Restaurant Wing Wah heeft ook een Cateringservice. Dat betekent, dat men ook thuis feestdiners kan verzor gen, inclusief serviesgoed. De heer en mevrouw Li hebben hun restaurant met veel vakmanschap en betrokkenheid met de klanten opge bouwd en het is duidelijk dat Wing Wah niet meer valt weg te denken in het winkelcentrum Passage. Waddinxveen - De Waddinxveense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Peronne. Weersgesteldheid: kalme noord-oosten wind (bewolkt). Afstand 266 km. In concours 594 duiven.NGelost om 13.25 uur. Aan komst eerste duif 17.20 uur. Laatste duif 17.55 uur. Snelheid eerste duif 1127 m.p.m. Uitslagen: P. Noorlander&Zn. l,en andere; Joh. L. Bol 2, en andere; D. Boere 3, 4, en andere; R.A. van der Made 5, en ande re.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 15