Echtpaar Kramer-de Jongh 65 jaar getrouwd Spectaculaire vakantieweek voor jongeren The Young Continentals Inbraak in brillenzaak Belangrijke veranderingen jeugdafdeling S.V. Ommoord Open dag Jeu de Boulevereniging Poging inbraak in politiebureau Les Francophiles Brommerdief aangehouden Zomerkamp voor asielzoekerskinderen Hennepkwekerij ontmanteld QRGE KAMERPLANTEN 3 grote begonia's ƒ12,50 De Nesselander/Hart van Holland/7 augustus 1997 pagina 9 3 augustus 1997: Veel aanloop en gezelligheid tijdens de Vele soorten perkplanten en Erica winterbloei En alles voor de groentetuin o.a.: Prei, boeren- en winterbloemkool, 4 soorten sla, andijvie, enz. Meststoffen, tuinaarde 4 zakken ƒ10,- GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Het gezamenlijk Ambulant Jongerenwerk van de Deelgemeente Prins Alexander, (Ommoord, Zevenkamp, Oosterflank en Prinsenland/Lage Landj organiseert in de laatste week van de zomervakantie een aantal activiteiten voor iedereen tussen de 12 en 18 jaar. Naast een aantal outdoor-activiteiten worden er basketbal-clinics gegeven. Deze worden door professionele spe lers van Idétrading verzorgd. Het team van Idétrading speelt momen teel in de eredivisie basketbal van Nederland en traint in sporthal Alexander. Tijdens de clinics demon streren de spelers de 'kunsten' van het basketbal en kan men zelf ook iets proberen. Tevens zijn er onder andere de vol gende activiteiten: - een klimwand van zes meter hoog; - een tokkelbaan (een strak gespannen staalkabel die van een hoog naar een laag punt loopt. Men klimt naar boven en 'zoeft' omlaag via een katrol); - een speleozak (een zes meter lange tunnel van stof die bijvoorbeeld tussen twee bomen hoog in de lucht wordt opge hangen. Via een touwladder klimt men naar boven waarna men vervol gens door de tunnel van het ene naar het andere punt moet kruipen); - ka novaren (zo snel mogelijk het vastge stelde parcours in een 1- of 2-per- soons kano varen); - een apenbrug (2 horizontale touwen die ongeveer 2 meter boven elkaar hangen. Via een touwladder klimt men naar boven en moet via die twee touwen naar de andere kant zien te komen); - abseilen. Door omstandigheden kunnen de ac tiviteiten per wijk iets verschillen of is het mogelijk dat bepaalde onderdelen van het programma niet kunnen plaatsvinden. In dat geval komen er andere onderdelen voor in de plaats. Voor informatie over tijden en plaats: activiteitencentrum 'Zjaak', telefoon 010-2668777; wijkcentrum 'Oriënt', telefoon 010-4553799; buurthuis 'De Molshoop', telefoon 010-4212722; buurthuis 'Plexat', telefoon 010- 4555017. Uit een winkel, gevestigd in het winkelcentrum Binnenhof, werden bij een inbraak dinsdagavond 29 juli 41 zonnebrillen, diverse andere goederen en de kassa met daarin enkele duizenden guldens weggenomen. De daders verbra ken de achterdeur en wisten zo de winkel te betreden. Voor het seizoen 1997/1998 is door een aantal mensen een jeugdcommissie opgericht. Deze commissie gaat voor en namens de S.V. Ommoord de gehele jeugdafdeling leiden. Ais een van de belangrijkste taken vindt de jeugd commissie, dat zij, in overleg met de trainers, voor de jeugd een jeugdplan moet gaan ontwikkelen om op basis hiervan voor een kwalitatieve en kwanti tatieve doorstroming naar de senioren-afdeling te kunnen zorgdragen. Uiter aard dient dit gepaard te gaan met veel speelvreugde en discipline. Onbekende hebben in de nacht van dinsdag 29 op woensdag 30 juli ge poogd in te breken in het politiebu reau Hesseplaats aan de Sigrid Und- setweg in Rotterdam-Ommoord. De onbekende daders forceerde een raam aan de voorzijde van het bureau en betraden het bureau, het alarm trad daarop in werking. Kort na de inbraak betrad één van de politieme dewerkers het bureau waarna de da ders zonder buit zijn gevlucht. Regio - De internationale gospel tienergroep The Young Continentals zal deze zomer behalve in het buitenland ook in Nederland optreden met een nieuw programma; "Reachin' Out". Op donderdag 14 augustus zullen zij optreden in Gouda, in de Turfmarktkerk aan de Turfmarkt 60. The Young Continentals zijn sinds vijf jaar actief in Europa en komen voort uit de wereldberoemde Continental Singers die al in de jaren '60 zijn ont staan. Hun voortrekkersrol op het gebied van reli-musicals, gospel- en jongerenmuziek, leverde The Conti nentals een Grammy Award op. De groepen bestaan uit ongeveer der tig, door auditie geselecteerde, tie nersinde leeftij dscategorie van 13 tot en met 17 jaar. Momenteel zijn er we reldwijd vijftig groepen Continentals actief, waarvan twintig in Europa. Voor meer informatie en reserverin gen: 0182-523672 (boekhandel Sam- ma) of 0182-516613 (boekhandel Smit). Voorverkoop adres: Brand punt, Turfmarkt 60, 0182-515001. Kaarten zijn verkrijgbaar a 10,= voor volwassenen en a ƒ5,voor kinderen tot en met 12 jaar. De AanVullende Opvang-Regio Oost-Midden van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) organiseert deze zomer speciale vakantiewe ken voor kinderen uit asielzoekerscentra. De vakantieweken zijn bedoeld voor asielzoekerskinderen uit alle asiel zoekerscentra in Nederland. Dit jaar worden op de kampen kinderen uit zo'n 30 verschillende centra ontvangen. In totaal nemen 300 kinderen deel aan deze weken. Asielzoekerskinderen worden tijdens hun verblijf in opvangcentra soms met hun ouders in één kamer gehuis vest. Het verblijf in een opvangac- commodatie duurt vaak langer dan een jaar. Tijdens de zomervakantie verblijven de kinderen zes weken lang in en om het centrum. De AVO-Regio Oost-Midden wil daarom deze kinde ren gedurende de zomermaanden iets speciaals aanbieden. Van7tot en met 12 juli en van 14tot en met 19 juli zijn er vakantieweken voor kinderen van 8 tot 15 jaar. Van 11 augustus tot 16 augustus zijn kinde ren van 15 tot 17 jaar te gast op de kampen. Van 18 augustus tot en met 23 augustus is er weer een vakantie week voor kinderen in de leeftijd 8 tot 15 jaar. voor elke leeftijdsgroep is een aangepast activiteitenprogramma ge maakt. Zo'n 120 vrijwilligers draaien het ini tiatiefrijke en creatieve programma onder leiding van COA-medewerkers Heieen van de Steege en Ingeborg van Winssen. Voor meer informatie: Steef Mertens, Regiodirecteur of Casper de Vries, coördinator COA-Zomerkampen, telefoon 06-52613943. Een 16-jarige Rotterdammer werd dinsdagmiddag 29 juli op de Prins Alexan- derlaan, ter hoogte van het metrostation Graskruid, na een korte achtervol ging aangehouden. De bromfiets waarop de man reed, bleek in Groot IJssel- monde te zijn gestolen. De verdachte werd overgebracht naar het bureau Groot IJsselmonde. De brommer werd inbeslaggenomen. Ommoord-In hun gezellige kamer in Boekholt aan de Robert Kochplaats doet het echt paar A.Kramer-de Jongh verslag van hun onvergetelijke trouwdag. Op zon dag 3 augustus was het 65 jaar gele den dat mevrouw en mijnheer Kramer elkaar het ja-woord gaven. Samen met hun kinderen, kleinkinderen en ach terkleinkinderen hebben zij dit heu gelijke feit gevierd in Boekholt. Voor hen is dit een onvergetelijke dag ge worden. Het sympathieke echtpaar is overladen met bossen bloemen en aardige attenties. De directie van Boekholt verraste het bruidspaar met een grote taart en ook een felicitatie brief van de Koningin ontbrak niet. De heer Lengkeek heeft namens de deel gemeente Prins Alexander zijn felici taties overgebracht. Ommoord-Op zaterdag 2 augustus hield de Jeu de BoulesverenigingLes Francophiles open dag. Iedereen die interesse heeft m deze prettige buitensport, kon een kijkje komen nemen op de banen van de vereniging. Dat Jeu de Boule een favoriet tijdsbesteding is, bleek aan het hoge aantal bezoekers op deze middag. De leden van Les Francophiles hebben aan alle bezoekers in het kort de basisregels uitgelegd, waarna er een partijtje gespeeld kon worden. Mede door de prachtige weersomstandigheden en de gezellige sfeer op de banen kan de Jeu de Boulevereniging Les Francophiles terug kijken op een geslaagde open dag. Agenten van het bureau Hoofdweg troffen woensdagochtend in een slaapka mer van een woning op de Evenaar een kleine hennepkwekerij aan. De in totaal 21 planten, een ventilator en een afzuiginstallatie en andere toebehoren werden inbeslaggenomen. In de tuin van de 45-jarige verdachte stonden nog eens tien planten in de bloei. Ook deze planten werden inbeslaggenomen. koken en een rondje in de buurt te maken. Het echtpaar prijst zich geluk kig dat zij al die jaren in prettig heb ben samen geleefd. De heer Kramer is bijna 91 jaar en mevrouw Kramer is dinsdag 5 augustus 88 jaar geworden, maar nog steeds kunnen zij goed met elkaar praten en staat vriendelijkheid en gezelligheid voorop. De heer en mevrouw Kramer wonen sinds twee jaar in Boekholt, nadat zij na 15 jaar Huize Oldenoord moesten verlaten wegens een verbouwing. Wellicht moet het echtpaar nogmaals verhuizen naar de nieuwbouw naast de Vijf Havens in Zevenkamp. Voordat het echtpaar in Ommoord verhuisde, woonden zij in Crooswijk aan de Schuttersweg. Mevrouw Kra mer is Schiedamse van geboorte, haar man is een rasechte Rotterdam mer. De heer Kramer werkte als amanuen sis tot zijn 67ste jaar bij het Rijksinsti tuut voor Diergenee skunde aan de Prof. Poelslaan. De heer Kramer is nog steeds zoveel mogelijk actief door zelf zijn potje te

Hart van Holland | 1997 | | pagina 9