Valse meldingen 112 Sharon en Dennis van Oije presteren goed op Worldgames waterskiën in Finland Waterspektakel op de Rotte.. De Stormvliegers Oogstfeest in Zevenhuizen Ouderwets korenmaaien op de Bredeweg in Moerkapelle door trekkervrienden huizen De Nesselander/Hart van Holland/14 augustus 1997 Aanstaande zaterdag Zevenhuizen - Tropische temperaturen kunnen soms leiden tot leuke taferelen. Afgelopen zaterdagmiddag organiseerde Eetcafé "De Roerdomp op de Rotteme- ren een wedstrijd boegsprietlopen. De deelnemers moesten over een lange houten paal, die boven het water was bevestigd zover mogelijk zien te komen Voor sommige was dit niet eenvoudig zoals u op de foto kunt zien. Na veel gewankel eindigde deze deelnemer dan ook met een flinke plons in het watei. Bij de jeugdige deelnemers tot 14 jaar werd Pascal de Bruyn eerste, hij verdiende hiermee een uur gratis waterfietsen. Tweede werd Jouke van Duysen en derde Gitta Hochstenbach. Bij de volwassenen werd Martijn van Wingerden Ie, hij presteerde het om de balk 3 keer uit te lopen. Jary van Bergen werd 2e en Arte van Bergen 3e. Ook voor hen werden leuke prijzen beschikbaar gesteld, ha Plaizier won de prijs voor de meest ongelukkige val. Regio - In de nacht van zaterdag 2 op zondag 3 augustus zijn bij het alarmnummer 112 verschillende valse meldingen binnen gekomen, fcr werd daarbij melding gemaakt van verschillende zaken voor politie en brandweer. Ter plaatse bleek het herhaaldelijk om een valse melding te Volgens artikel 142 lid 1 van het wetboek van strafrecht is het strafbaar om opzettelijk door valse alarmkreten of signalen de rust te verstoren- Het valselijk telefonisch melden van alarmkreten worden daarbij gelijk gesteld aan alarmsignalen. Iemand moet daarbij wel weten dat het om een valse melding gaat en deze bewust door kreten of signalen bekend maken. Daarnaast is het volgens artikel 142 lid 2 strafbaar om opzettelijk, zonder dat daartoe de noodzaak aanwezig is, gebruik te maken van een alarmnummer voor publieke diensten. Ook het bellen naar een alarm nummer zonder valse melding te maken is dus strafbaar, als daar geen noodzaak voor is. Ook hier moet het gaan om opzet: iemand die bijvoorbeeld belt om aangifte te doen is bij het alarmnummer niet aan het goede adres, maar kan hiervoor niet worden gestraft. Overtreders van artikel 142 lid 1 of 2 kunnen worden gestraft met een gevangenis straf van ten hoogste twee weken of een geldboete van de wee®® categorie. Als er sprake is van een strafbaar feit kan bij de alarmcentrale worden achterhaald vanaf welk telefoonnummer de melding is ge- Dat is in dit geval ook gedaan. De verdachte in deze zaak, een 26-jarige man uit Boskoop, heeft bekend de meldingen gedaan te hebben. Zevenhuizen - Voor de postduivenvereniging De Stormvliegers startte zater dag het laatste te vervliegen kampioenschap, de Natoer. De 694 duiven gingen hiervoor naar Minderhout, 66 kilometer. De duiven werden om 7.55 uur gelost, en om 8.44 uur arriveerde de eerste duif bij C. Nobel met een snelheid van 1328 meter per minuut, 80 kilometer per uur. De laatste, 174e, prijsduif was een half uur later thuis. Uitslag: 1. C. Nobel, 2. W. Hulzinga, 3. Joh. Stofberg, 4. R. Brands, 5. D.C. Brem. Voor de jonge duiven was er een concours vanuit Chantilly, 350 kilometer. De 512 duiven werden om 8.15 uur gelost, en om 12.50 uur was het Ruud Brands die de eerste duif kon klokken. De snelheid van deze duif was 1259 met er per minuut, 75 kilometer per uur. De laatste, 128e, duif arriveerde om 13.30 uur. Uitslag: 1. R. Brands, 2. Rita Mizzi, 3. Joh. Stofberg, 4. J.S. Heykoop, 5. Joh. Stofberg. Door Gerard Verheijen Zevenhuizen - Afgelopen weekend namen Sharon en Dennis van Oije uit Zevenhuizen, na een lange voorbereidingstijd, deel aan de worldgames waterskiën in Lahti in Finland. De prestaties in het hoge noorden waren niet slecht. Op de verschillende onderdelen bezetten ze gemiddeld de achtste plaats. De voorbereiding voor de jonge Ze- venhuizenaren op dit topevenement was behoorlijk pittig. Naast de norma le wekelijkse trainingen doorliep het tweetal in mei een tweeweekse trai ningsstage in Spanje en in juni een vijfweekse in Florida. Toen volgde het europese kampioenschap in Grieken land en het nationale kampioen schap. Tijdens de EK wisten ze helaas niet tot de finale door te dringen. Tij dens het nationale kampioenschap legde Dennis beslag op de springtitel en vestigde hij een nieuw nationaal record op het onderdeel figuren. Sharon werd hier eerste op de slalom. Tussen de bedrijven door slaagde Dennis ook nog voor z'n vwo-diploma om straks accountancy te gaan stude ren aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Althans als de sport het toelaat, want van 22 tot en met 24 augustus gaan hij en Sharon eerst nog naar de EK onder de 21 jaar in Krenek in Tsjechië en vervolgens van 14 tot en met 20 september naar de WK open klasse in Medellin in Colombia. Worldgames In het finse Lathi wierpen de verschil lende trainingsstages het afgelopen weekend dan eindelijk hun vruchten af. Omdat ze tijdens de EK in Grieken land nog niet op de top van hun kun nen zaten, hadden ze toch het bange vermoeden dat het in Finland mis schien niet helemaal zou gaan zoals ze hadden voorgesteld. Maar gelukkig viel dat alles mee. Hun streven was een plek bij de eerste tien en dat lukte ook. Op de onderdelen figuren, sla lom en springen scoorden ze gemid deld een achtste plaats. Tussen de absolute wereldtop gewoon een top prestatie. Zevenhuizen - Op zaterdag 6 septem ber is er wederom sprake van dit bij zondere evenement. Het polderland verandert van gebruik en inrichting en de "grote" stad komt met rasse schreden dichterbij. Daarom zullen op het Oogstfeest de bijzonder aspec ten van het oude dorps- en boerenle ven te zien zijn. Naast veel van vroe ger ook veel aandacht voor "nu". Elk jaar opnieuw slaagt het Oogst feest-comité er in om hieraan een aan tal nieuwe dingen toe te voegen, zo als: De Lichtaartse Kloppers, de vle- gerdossers uit de Belgische Kempen; De openstelling van de oude smede rij, anno 1860, van de Gebroeders Heij; Door Gerard Verheijen De traditionele tentoonstelling van oude landbouwtractoren en machi nes, waarbij een dorsmachine in vol bedrijf is. Met verder een tentoonstelling van het melkvervoer van vroeger, met oude ambachten en een kinderboer derij. Dit allemaal bijeengebracht op het Dorpsplein. Moerkapelle - Aanstaande zaterdag tussen 13.30 en 15.00 uur wordt er op de Bredeweg in Moerkapelle weer ouderwets koren gemaaid. Het ter rein ligt komende vanuit Moerkapelle aan de rechter kant en is duidelijk aangegeven met vlaggen. De acteurs zijn Bert en zijn zoon Philip Vermulm met hun korenmaaier uit 1939. Dit ter voorbereiding op de dorsdemonstra- tie van de trekkervrienden op zater dag 30 augustus op hetzelfde terrein. De bewuste korenmaaier kent een hele geschiedenis. De eerste bezitter was de familie Groenveld. Aanvanke lijk was het een paardenkorenmaaier. Met drie paarden ervoor werd hier mee destijds het koren van het veld gehaald. Toen de paarden op stal kon den, werd de machine door de familie Heij zodanig omgebouwd dat hij ge schikt was voor de tractor. Met de onderhand antieke korenmaaier wordt uitsluitend het koren gemaaid. De graankorrel zit dan nog steeds in halm. Vervolgens wordt het koren gehokt, dat wil zeggen in schoven twee aan twee rechtopgezet. Op 30 augustus wordt het koren dan ge dorst (uit de halm geslagen) met ook weer een oude dorsmachine. Dan ook zullen weer de oude en antieke tracto ren getoond worden. Er wordt dan tevens weer ouderwets geploegd. Er Er is ook een spectaculaire verras singsdemonstratie te zien van het Korps Mariniers. Verder is er veel gezellige muziek, zoals een kapellenfestival, country- en Westernmuziek en de studenten jazzband "The Abie-Bodied Seamen". wordt ring gestoken. Er valt een oude kaaspers en een karnton van rond 1900 te bewonderen. Opvallend is dat deze karnton is nog voorzien van een koperen plaatje met als opschrift: ge broeders Bakker, stoom-houtzagerij- kuiperij-Haastrecht bij Gouda. Zowel het korenmaaien als het dorsen is mogelijk doordat de familie v.d Torre haar land hiertoe beschikbaar stelt. Zonder hun medewerking zou een dergelijk evenement onmogelijk zijn. Verdere activiteiten De trekkervrienden zijn dit jaar niet alleen actief in Moerkapelle, maar ook in Zevenhuizen en Zoetermeer. Tij dens het Oogstfeest op zaterdag 6 september in Zevenhuizen showen zij ook hun antiquiteiten. Verder zijn ze op zaterdag 13 september aanwezig in Zoetermeer bij het 100-jarig be staan van de molen in de Stations straat.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 12