Circus Renz Berlin in Boskoop Idinxveen-Boskooi Barry van Bommel naar Wereldspelen Avond fiets-tweedaagse bij Avanti De 22e W.S.E. Pupillen sportdagen in Baarle Nassau Koppel- klaveij assen in De Boog ij Kerkdiensten Sjoelen De Sperwer EHBO-cursus Evengroen achterhaald Van Geffen Fusie "Rising Hope" en "Colours of Faith" Politiebericht Soos-reis Oproep door Historische Kring Benthuizen De Nesselander/Hart van Holland/14 augustus 1997 pagina 15 Zomerschaak Waddinxveen-Maandag 11 augustus is het Nederlandse Jiu Jitsu team on der leiding van Bert van Haren (bondscoach) Mario den Edel (tech nisch directeur Internationale Jiu Jitsu Federatie) vertrokken naar Lah- ti, Finland. Van 7 tot 17 augustus vinden daar de Wereldspelen plaats. Voor de spelen zijn ongeveer 2000 deelnemers inge schreven die uitkomen in 30 verschil lende sporten. Nederland doet mee aan 14 verschillende takken van sport met ongeveer 75 deelnemers. Aerobics, bowling, casting dansen, veldschieten, jiu jitsu, korfbal, red dend zwemmen, parachute springen, squash, trampoline springen, touwt rekken, en waterskiën zijn een aantal van de sporten die op de rol staan. Het Nederlandse Jiu Jitsu team mag met 10 categorieën meedingen naar de prijzen, alleen Frankrijk telt één categorie meer. Barry van Bommel uit Waddinxveen doet voor Neder land mee in het zogenoemde Duo System. Een demonstratievorm, waarbij techniek, realiteit, snelheid en vormgeving worden beoordeeld door een jury. Barry doet mee in twee categorieën, het mixed duo, samen met Angelique Poort uit Hilversum. En heren duo, samen met Marco Mar kus met wie hij sinds vorig jaar een duo vormt. Zowel met Poort als met Markus is Barry Nederlands kam pioen en heeft hij internationaal hoge ogen gegooid. De wedstrijden voor het jiu jitsu zijn op vrijdag 15 en zaterdag 16 augus tus. De sluiting van de Wereldspelen is op zondag 17 augustus 1997. Alphen aan den Rijn - Op woensdag 20 en donderdag 21 augustus organiseert toerclub Avanti een avond fiets-tweedaagse, welke speciaal gericht is op de recreatieve fietser. De tochten zijn 35 kilometer lang en zijn uitermate geschikt om met het hele gezin te fietsen. De tochten zijn uitgepijld. Het startpunt is Avanti's clubgebouw De Start, Westkanaalweg sportpark Zegersloot-zuid in Alphen aan den Rijn. Gestart kan worden vanaf 18.00 uur en de eindcontrole sluit om 21.00 uur. De kosten bedragen 5,=. Voor inlichtingen: telefoon 0172-421020. Waddinxveen - De voetbalvereniging W.S.e. organiseert in het laatste weekend van de schoolvakantie voor de 22e keer de Pupillen sportdagen bij de aanvang van een nieuw voet balseizoen. Dit jaar is gekozen voor het kamphuis De Blokken in Baarle Nassau, gelegen in een bosrijke om geving vlakbij de grens van België. Inmiddels hebben zich ruim 80 kinde ren en leid(st)ers aangemeld. De Pu pillen sportdagen vinden plaats op vrijdag 15 en zaterdag 16 augustus. Op zaterdag 16 en zondag 17 augus tus organiseert W.S.E. de seizoens opening voor de meisjes- en de C- junioren. Ook deze opening zal zich in belangrijke mate afspelen in en rondom het kamphuis De Blokken in Baarle Nassau. Voor meer informatie of aanmelden: 0182-614710. Waddinxveen - Op vrijdag 15 augus tus is er koppelklaverjassen in buurt centrum De Boog. Aanvang 20.30 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Het inschrijfgeld is 10,= per koppel. Ie dereen is van harte welkom aan de C. Huygenslaan 2 in Waddinxveen. Zondag 17 augustus Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds H.Sj. Wiersma, Spakenburg; 16.30 uur ds K. Folkersma, Spakenburg. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds P.A.C. Bongers; 17.00 uur geen dienst. Herv. Immanuel 9.30 uur ds A. Ver doorn; 17.00 uur geen dienst. Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 10.00 uur P. Quartel, Leidschendam. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur ds R. Oort, Rotterdam. Herv. gem. 9.30 uur ds M.D. vd Gies- sen; 18.30 uur ds R. de Reuver (in geref. kerk). De Stek 9.30 uur F.T. Voorrips schoonhoven. Geref. kerk 9.30 uur ds J.a. v. Hooij- donk; 18.30 uur zie herv. gem. Ghr. Geref. kerk 9.30 en 1830 uur stud. C.C. den Hertog, Apeldoorn. Ghristengem. "Bethel" 9.30 uur J. asterkamp, Haarlem. Waddinxveen - De kampioenen van sjoelclub Waddinxveen en sjoelclub Boskoop zullen de strijd tegen elkaar aan gaan. Het wordt een wedstrijd tussen de heer Kersbergen en de heer Gemeren. Ook de sterkste spe lers uit Gouda, Moordrecht, Capelle aan den IJssel, Hendrik Ido Ambacht, Hazerswoude en Berkel kan men aan het werk zien. Van de plaatselijke vereniging spelen de hooggeklasseerde Henk van Beek en oud-kampioen Dick Dros ook mee. De sjoeldata voor 1997 zijn: 20 augus tus, lOseptember, 1 en 22 oktober, 12 november en 3 en 17 december. De sjoeldata voor 1998 zijn: 14 januari, 4 en 25 februari, 18 maar, 8 en 29 april en 20 mei. Voor meer informatie: Cor van Gils, Waddepad 49, Waddinx veen, telefoon 0182-614821. Waddinxveen - De Waddinxveense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Chantilly. Weersgesteldheid: veran derlijke warme wind. Afstand 354 ki lometer. In concours 374 duiven. Ge lost om 8.15 uur. Aankomst eerste duif 12.57 uur. Laatste duif 13.37 uur. Snelheid eerste duif 1245 meter per minuut. Uitslagen: R.A. van der Made 1,2,3,5, 7 en andere; P. Noorlander Zn. 4, 6, 9 en andere; Joh. L. bol 8, 10 en andere. Boskoop - De beginnerscursus EHBO heeft nog ruimte voor een aantal mensen. De EHBO-vereniging Bos koop organiseert ook dit jaar een cur sus EHBO. De cursusavond is op woensdag van 20.00 tot 22.00 uur en begint op 10 september. Voor inschrijven: Martien ten Brink, Weteringpad 2, Boskoop, telefoon 0172-215306. Boskoop-Het oudste Europese circus, opgericht in 1842, heeft afgelopen week een bezoek gebracht aan Boskoop. Ondanks het warme weer trok het circus nog flink wat bezoekers. In de geimproviseerde open lucht tent kwamen acts aan bod. Bij circus Renz Berlin wordt veel gewerkt met paarden, olifanten en lama's. 100% score voor: Schepers, H. Stou ten, Asscheman en N. Dannis. Hoogst geplaatste jeugdige deelne mer is na 14 ronden Taco Stouten, die met 40 punten een 19e positie bezet. Rode lantaarndrager is momenteel van de Veen met 22 punten. Donderdag 14 augustus wordt de laatste ronde gespeeld en zal er een beslissing vallen. Tevens vindt de prijsuitreiking plaats van de Korte Metten competitie. Toeschouwers van harte welkom in het Zuidhonk vanaf 19.30 uur. Hazerswoude/Boskoop Met ingang van het nieuwe seizoen gaan de gospelkoren Rising Hope uit Hazerswoude-Dorp en Colours of Faith uit Alphen aan den Rijn (Boskoop) fuseren. Het koor Colours of Faith is een vrij nieuw koor dat een paar jaar geleden ontstaan is uit de wat oudere leden van de Joy Singers uit Boskoop. Omdat er destijds in Boskoop geen geschikte locatie voor de repetities te vinden was, is het koor uitgeweken naar Alphen aan den Rijn. Het is het koor niet gelukt om voldoende musici te vinden om een combo te vormen en ook het aantal bassen en tenoren blijft ver beneden peil. Rising Hope is een bekend gospel koor in de regio. Het koor bestaat al sinds 1973 en heeft sindsdien vele malen meegewerkt aan diverse jeugd- en andere kerkdiensten. Ook werden er jaarlijks één of meerdere concerten georganiseerd, vaak in sa menwerking met andere koren of bands. Maar ook Rising Hope kreeg het de laatste tijd wat moeilijk. Het ledental liep terug. Ondanks de PR kwamen er nauwelijks nieuwe leden bij en ook het verhogen van de leef tijdsgrens had niet het gewenste ef fect. Beide koren hebben echter nu in el kaar een ideale fusiepartner gevon den. Het koor is bedoeld voor de wat oudere jongeren tussen de 20 en 45 jaar, waarbij je tot 40 jaar lid kan worden. Het repertoire zal gaan be staan uit moderne gospel. Vanaf 20 augustus zal er op woensdagavond worden gerepeteerd in de Gerefor meerde kerk te Hazerswoude-Dorp. De daadwerkelijke fusie vindt plaats op vrijdag 12 september tijdens een concert. Op het concert zal de nieu we naam van het koor bekend wor den gemaakt. Zowel de koorleden als de bezoekers van het concert stappen daarom ge zamenlijk in de huwelijksboot van Avifauna en hopen na een kleine 1,5 uur varen bij de Gereformeerde kerk in Woubrugge af te meren alwaar een vijf kwartier durend concert ver zorgd zal worden. Eerst zullen de beide fusiepartner ieder apart een optreden verzorgen. Daarna zal in stijl de daadwerkelijke fusie plaats vinden waarna het nieuwe koor in de nieuwe koorkleding nog een paar nummer zal laten horen. Tot slot zal de boot iedereen weer terug varen naar Avifauna. Toeganskaarten a ƒ12,50 voor de boottocht en het concert. Bestellen bij het secretariaat: Heidi Koetsier, Nieuwstraat 71, Boskoop, telefoon 0172-213018. Het is ook mogelijk om alleen het concert in Woubrugge bij te wonen. Hier zijn geen kosten aan verbonden. BENTHUIZEN Inbraak in vrachtauto's In de nacht van 5 op 6 augustus is ingebroken in een 3-tal vrachtauto's van een transportbedrijf aan het Ver- breepark. Door middel van het force ren van de portiersloten heeft men zich toegang verschaft in de vracht auto's. Er worden persoonlijke ei gendommen van de chauffeurs ver mist. Waddinxveen - Dinsdag 2 september is er een Soos-reis voor senioren. De reis gaat naar Harderwijk, waar de dag begonnen wordt met een boot tocht over het Veluwemeer, dan na een warme lunch aan boord naar het Dolfinarium. Inschrijving voor deze dag op 19 au gustus vanaf 14.00 uur in het Anne Frank centrum. Kosten voor Soos- bezoekers 50,= per persoon en voor andere belangstellenden 77,50 per persoon. Benthuizen - Oud-leerlingen van de Christelijke kleuterschool van de schooljaren 1948/'49 tot en met 1953 worden vriendelijk verzocht in hun foto-albums of schoenendozen te duiken. De Historische Kring Benthuizen zoekt voor de komende tentoonstel ling in Oudheidkamer 't Molenhuis foto's van deze oud-leerlingen, als mede klassefoto's uit die jaren. Ook werkjes (tekeningen/handwerkjes etcetera) zijn van harte welkom om uit te kunnen stallen op de tentoon stelling. Natuurlijk krijgt men een en ander terug mits voorzien van naam en adres. Nadere informatie naar aanleiding van, of over hetgeen ter beschikking wordt gesteld, is ook van harte welkom. Vanaf Monumentendag, 13 septem ber, zal de tentoonstelling "De eerste kleuterschool in Benthuizen" te zien zijn elke zaterdag van 13.30-17.00 uur tot Koninginnedag 1998. Materiaal kan gebracht of opgestuurd worden naar: Gré Smink, de Barm 5, 2731 AX Benthuizen, telefoon 079-3312015. Waddinxveen - Donderdag 7 augus tus werden in het Zuidhonk de twee voorlaatste rondes afgewerkt van het Zomerschaaktoernooi. de tropische temperatuur speelde een belangrijke rol en mede hierdoor waren er weer de nodige verrassende uitslagen te melden. Koploper Van Geffen slaagde er niet in om deze avond de volle score bin nen te halen. Zowel tegen Willemen als tegen De Haan moest de kam pioen van 1996 in een remise te be rusten. Achtervolger Evengroen profiteerde optimaal van de situatie en wist zich dankzij winst tegen Willemen en Van Ommeren naast Van Geffen aan de kop van het klassement te nestelen met 60 punten. Met nog één ronde te gaan kunnen beide koplopers niet meer achter haald worden en zal dus de laatste ronde moeten gaan bepalen wie de wisselbeker in ontvangst mag gaan nemen. De strijd om de derde positie is nog in volle gang. In de sub-top van het klassement

Hart van Holland | 1997 | | pagina 15