u LITI E BERICHTEN fttCT 6611 Inmaken en conserveren makkelijk en leuk om te doen Inmaken conservere i Vakantie-fotowedstrijd )e Nesseli üSI tart van» indei deHaij Ivan ei e rW end e Familieberichten ivt t Wf ctcC DÜaiK Foto's in De Nesselander/Hart van Holland De Nesselander/Hart van Holland/14 augustus 1997 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Uitvaartverzorging wBroekema Voor een stijlvolle en persoonlijk verzorgde uitvaart. WIM HOFMAN AUTO'S 11 1 50.000 exemplaren i: ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ELZENHORST 55 2742 CL WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE Aanrijdingen Op 5 augustus rond 14.25 uur heeft er een ongeluk plaatsgevonden op het fietspad naast de A12 bij Zevenhui zen. Een 51-jarige man uit Raamsdonkveer reed op zijn brom fiets over het fietspad naast de Noord- baan van Rijksweg A12 in de richting van Den Haag. Hij verleende bij het oversteken van het Noordeinde geen voorrang aan een 36-jarige man uit Pijnacker, die in zijn personenauto over het Noordeinde richting Moerka- peile reed. De 36-jarige man uit Pijnacker kreeg een deuk in zijn ach terscherm. De 51-jarige man uit Raamsdonkveer is ter plaatse door de ambulance behandeld aan een ge schaafde knie en een pijnlijke buik. Na behandeling kon hij zijn weg vervol gen. Een 54-jarige man uit Moerkapelle reed zaterdag rond 10.00 uur op de Dorpsstraat in Moerkapelle. Een 26- jarige man uit Zevenhuizen reed daar vlak achter. Deze kon niet meer op tijd stoppen toen de voorste auto remde. De Zevenhuizenaar bleek ook nog onder invloed te rijden, hij blies 1,5 en zijn rijbewijs wordt dan ook ingevor derd. Woning-inbraak in een woning aan de Raadhuisstraat in Moerkapelle is in de nacht van 11 op 12 augustus ingebroken. Dit is ge beurd tussen 0.15 en 5.30 uur. De inbreker(s) is (zijn) binnengekomen via het badkamerraam. De woning is doorzocht en er worden onder ande re een bankpas en sleutels vermist. De bewoners lagen te slapen toen om 5.30 uur de wekker van de bewoners afging. Er ontstond rumoer in de wo ning waarna de bewoner een auto hoorde wegrijden. De benedenver dieping is doorzocht en er is in de woning door de inbreker(s) gegeten en gedronken. Toen de wekker afliep is (zijn) de inbreker(s) er met de auto van de bewoners vandoor gegaan. Inbraak in bedrijf Tussen 8 augustus 18.00 uur en 11 augustus 7.45 uur is in een bedrijf aan de Bredeweg in Moerkapelle ingebro ken. Men is vermoedelijk wel in het bedrijf gekomen via de roldeur aan de achterzijde van het bedrijf, maar er is niets weggenomen. WADDINXVEEN Auto-inbraak Aan het Koningin Wilhelminaplein is in de nacht van 5 op 6 augustus inge broken in een Mazda. Woning-inbraak In de nacht van donderdag 7 augustus tussen 1.00 en 7.15 uur is ingebroken in een woning aan de G. van Dort Kroonweg. Aan de achterzijde van de woning is een raam van de badkamer geforceerd. Er worden onder andere drie portemonnees, een fototoestel en een acculader vermist. Maandag 11 augustus tussen 8.00 en 8.30 uur is er ingebroken in een wo ning aan de Henegouwerweg. De in breker is binnengekomen door een raam te forceren. Er wordt een draag bare telefoon, een videorecorder en geld vermist. Auto in brand Zaterdag 9 augustus rond 10.30 uur kwam een melding binnen dat een auto in de brand stond. De auto stond op de Brederolaan. De 41-jarige eige naar afkomstig uit Waddinxveen, wil de vanaf zijn huis boodschappen gaan doen, maar op de Brederolaan zag hij rook onder de motorkap van daan komen. De brandweer is ter plaatse gekomen om de brand te blus sen, maar de auto was desondanks geheel uitgebrand. Diefstal uit bedrijf Tussen woensdag 6 en zaterdag 9 au gustus is ingebroken in een bedrijf aan de G. van Dort Kroonweg. De in brekers zijn binnen gekomen door een deur te forceren. Er wordt een CD- bon en geld vermist. Diefstal wieldoppen Zaterdag 9 augustus tussen 10.30 en 1630 uur zijn van een 35-jarige man uit Alphen aan den Rijn wieldoppen van zijn auto gestolen. De auto stond ge parkeerd voor het zwembad aan de Sniepweg. Aanrijding Een 46-jarige man uit Leverkusen reed met zijn vriendin en twee kinderen op de zuidbaan van de A12 toen het loop- vlak van zijn linker achterwiel liep. Hij raakte daardoor de macht over het stuur kwijt, ging in een slip, raakte de rechter vangrail, schoot weer over de weg en kwam tot stilstand tegen de linker vangrail. De bestuurder en de kinderen hadden een gordel om, maar de vrouw die op de plaats van de bijrijder zat niet. Zij sloeg met haar hoofd tegen de voorruit. Zij is overge bracht naar het Ziekenhuis (locatie Bleuland). De auto is weggetakeld. Dag en nacht bereikbaar en beschikbaar. 010-456 01 01 - 070-386 72 79 Albert Rousselsingel 36 - 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp "T r Het conserveren van vruchten en groenten is makkelijker en leuker dan u misschien denkt. Sonja van de Rhoer en Elisabeth Bakker schreven het boek 'Inmaken en conserveren' waarin ze diverse recepten beschrij ven maar bijvoorbeeld ook uitleg gen hoe je van ingemaakte groenten en vruchten een leuk cadeautje maakt. Vroeger was het inmaken van le vensmiddelen vooral bedoeld om bederf tegen te gaan en de houd baarheid van de producten te ver lengen. In de moderne maatschappij is dat niet meer nodig, maar toch zijn er veel mensen die dagelijks met ple zier allerlei levensmiddelen inma ken en conserven. Met 'Inmaken en conserveren' ligt deze hobby binnen ieders handbe reik. Sonja van de Rhoer en Elisabeth Bakker vertellen u wat conserveren is en hoe het in zijn werk gaat. Zij beschrijven tientallen recepten die zij allemaal eerder in hun eigen keu ken uitprobeerden. Bij sommige re cepten worden ook moderne hulp middelen als de magnetron ge bruikt. Tenslotte geven ze een aantal tips om van de ingemaakte levens middelen een leuk cadeautje te ma ken. 'Inmaken en conserveren', uitgeverij Van Dishoeck, 29,90 (ISBN 90269 3438 6). Sonja van <ie Rhwr Elisabeth Bakker Recept: Halva-Bramen- Bosbessenjam (voor 8-10 potten van cir ca 450 gram) Benodigdheden: 1,5 kg bramen 1,5 kg bosbessen sap van 2 citroenen 1,5 kg geleisuiker 35 g geleerpoeder Was de bramen en de bos bessen en zoek ze uit. Ver wijder eventueel de niet helemaal rijpe exempla ren. Doe de vruchten in een pan met dikke bodem, voeg iets water toe en breng de vruchten aan de kook. Roer af en toe voorzichtig zodat de vruchten niet aanbranden. Maak de vruchten met een houten lepel iets fijn. Voor jam zonder pitjes, pureer dan de massa met een staafmixer of in de foodprocessor en wrijf hem vervol gens door een zeef. Op deze manier is er wel wat verlies van massa. Meng het citroensap en de geleisui ker waardoor het geleerpoeder is geroerd door de vruchten(puree) en breng alles weer aan de kook. Runs., chutneys, zoetzuren, «jars, san Roer tussentijds enige malen door zodat de geleisuiker goed oplost. Kook de jam in 4-6 minuten in tot de gewenste dikte en schenk de jam in de schoongemaakte potten. Sluit de potten onmiddellijk af met vochtig huishoudfolie en een schroefdeksel en zet ze circa 10 mi nuten omgekeerd weg. Bewaren: circa 8 maanden houdbaar. Variatie: In plaats van bosbessen kan dezelfde hoeveelheid rode bes sen, zonder citroensap, worden ge nomen. De jam wordt dan veel fris ser van smaak. BOSKOOP Gestolen roeiboot Tussen 28 juli 10.00 uur en 5 augustus 19.00 uur is er vanaf het Julianaplein een roeiboot gestolen. De roeiboot lag onder een aanlegsteiger in de tuin van de benadeelde. Diefstal vazen en zuilen Tussen 9 augustus 17.50 uur en 11 augustus 8.30 uur zijn er van een be drijf aan de Parklaan antiek ogende vazen en zuilen meegenomen. De hon derden kilo's wegende vazen en zui len zijn gezien de sporen in een vrachtwagen meegenomen. Wie maakt de mooiste, leukste, meest spectaculaire foto met als thema de zomer van 1997? De redactie van het Hart van Holland en De Nesselander organiseert een vakantie-fotowedstrijd voor al haar lezers. Iedereen kan deelnemen aan de wedstrijd, waarvoor mooie prij zen beschikbaar zijn. De foto's worden niet alleen beoor deeld op techniek en belichting maar ook op originaliteit. Dus niet alleen de fotograaf, die bijna professioneel werkt maakt een kans, ook de 'gewo ne' vakantiekiekjes komen voor de prijzen in aanmerking. De foto,s, liefst met een begeleidend verhaaltje, moeten voor 10 september aanstaande bij de redactie binnen zijn. De prijzen zijn: een complete tuinset, beschikbaar gesteld door Recreatie Verweij in Ze venhuizen; een waardebon van ƒ80,-, beschik baar gesteld door eetcafé-discotheek La Baraque in Zevenhuizen; twee prijzen van Pim Rusch Fotogra fie in Waddinxveen: portretfoto's ter waarde van ƒ60,-. Foto's kunnen, voorzien van een vol doende gefrankeerde retourenvelop met uw naam en adres, gestuurd wor den naar de redactie van het Hart van Holland/De Nesselander, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen (onder vermel ding: fotowedstrijd). Zet ook uw naam achter op de foto. De redactie wenst alle lezers een grandioze vakantie toe en veel foto- plezier! Kees Spekman bedankt voor de sprekende beer. Hij is weer zo goed als nieuw!! Rosanna van der Kraan. Wilt u ook een gratis kleintje plaatsen? Vul de bon in op pagina 16 Wie even denkt, kijkt en vergelijkt komt snel bij ons op de koffie! Zie advertentie op pagina 19 Gepubliceerde foto's kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen vooraf betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later erf kan halen. Een andere mogelijkheid is een volledig ingevulde Eurocheque of girobetaalkaart a ƒ10,00 naar ons op te sturen. Men dient een briefje bij te sluiten voorzien van naam- en adres gegevens, krant- en paginanummer en een omschrijving van de foto. De foto wordt dan na een paar dagen naar u opgestuurd. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Rotterdam-Ommoord en Rotterdam-Zevenkamp, Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op donderdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties De redactie van De Nesselander/Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie te weigeren. Voor klachten over de bezorging in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Rotterdam: Netwerk VSP telefoon: 010-4372226 Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3