Bi Badminton voor jong en oud Verbouwing gemeentehuis niet voor 1998 Uitslag puzzel SKR enhuizen-Moerkape Activiteiten Gemeente Zevenhuizen Moerkapelle om bij te blijven.... Nessel^fclV/Hart van Holland/14 augustus 1997 M, Medische weekenddienst pagina 5 Goedkeuringsbesluit wijziging bestemmingsplan Dorpsgebied Zevenhuizen Badmintonvereniging Zevenhuizen agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Open Huis Ter kennismaking voor nieuwe senio renleden is er jaarlijks een open avond. Deze avond biedt de mogelijk heid om kennis te maken met de sport, de leden en de sfeer binnen de club. Deze avond is dit jaar gepland op 17 september, vanaf 20.00 uur. Alle geïnteresseerden zijn welkom. Voor informatie over seniorenleden kan men contact opnemen met Jane Hiemstra, telefoon 0180-633360 en voor jeugdleden met Peter Alkemade, telefoon 0180-631826. Jeugdleden Ook voor de jeugdleden is er een spe ciale kennismakingsochtend, en wel op 13 september. Maar ook op elke andere zaterdagochtend kunnen be langstellenden komen kijken en mee spelen. Een racket is altijd aanwezig. Voor zowel de jeugd als de senioren geldt dat men altijd een aantal keren vrijblijvend mee kan spelen zonder direct lid te worden. Vooral bij de jeugd is het belangrijk dat iemand eerst eens een paar keer komt mee doen. iwinmwiww» nzsn Zondag 17 augustus Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds GJ v Beek; 19.00 uur W. Kakma, Genderen. Oud Verlaat 10.00 uur J. v Lambal- gen, Schiedam. Geref. kerk 9.30 uur ds W. Davidse; 18.30 uur drs M. Gilhuis, Cap. a/d IJ. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Muilwijk, Monster; 18.30 uur ds. A.F. Kaars, Papendrecht. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. Zaterdag 16 augustus: dokter W.J. van Bruggen, De Wielewaal 20, Ze venhuizen, telefoon 0180-631783. Zondag 17 augustus: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon 010-5212500. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur); Mw. A.M.C. Cammeraat, 079- I 5932149 (18.00-20.00 uur). Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle maken, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, bekend dat het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, bij besluit van 24 juli 1997 onder nummer DRG/ARB/136836A, het besluit van het college van burgemeester en wethouders van 28 april 1997 tot wijziging van het bestemmingsplan "Dorpsgebied Zevenhuizen" hebben goedgekeurd. Het betreft hierde wijziging van het bestemmingsplan, zoals bedoeld in artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor het perceel Dorpsstraat 45 te Zevenhuizen. Met deze wijziging wordt de mogelijkheid geboden tot de realisatie van een woning en twee kantoren. Op grond van artikel 11 lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kunnen belanghebbenden tegen dit besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland beroep instellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De beroepstermijn bedraagt ingevolge artikel 6:7 van de Algemene Wet Bestuursrecht zes weken en vangt aan op 15 augustus 1997. Op grond van artikel 28 lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening treedt het besluit in werking daags na afloop van de hiervoor genoemde beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast het indienen van een beroep tevens bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening wordt gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Het besluit ligt ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen Moerkapelle, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhui zen, ter inzage en wel van vrijdag 15 augustus tot en met vrijdag 26 september 1997, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur (inzage van de stukken buiten bovengenoemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak). Zevenhuizen, 7 augustus 1997 Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle, De secretaris, De burgemeester. Zevenhuizen - Dat de slogan 'Badminton voor jong en oud', die door de bond wordt gebruikt in haar reclamecampagne niet zomaar een loze kreet is, blijkt uit de opbouw van het ledenbestand van badmintonvere niging Zevenhuizen. De jongste spelertjes zijn nog maar net 7 jaar oud terwijl er ook seniorleden van verin de 50 actief lid zijn van de vereniging. #p:S|:is8S Door Gerard Verheijen Zevenhuizen - De ingrijpende verbou wing en uitbreiding van het gemeen tehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle zal dit jaar nog niet worden gereali seerd. Vorig jaar viel de principebe slissing dat aan de te kleine behuizing van het gemeenteapparaat iets ge daan zou moeten worden. Na een in tensieve studie is het college van Bur gemeester en Wethouders er nu uit. De totale financiële last is globaal be kend en is in de ontwerp-begroting voor het jaar 1998 ingebracht. De ge meenteraad, die de begroting moet goedkeuren, zal uiteindelijk hierin het laatste woord hebben. Deze zal be zien, met in het achterhoofd dat er volgend jaar de gemeenteraadsver- kiezingen zijn, in hoeverre de finan ciële consequenties voor de inwoners toelaatbaar zijn. In oktober, wanneer de begrotingsbehandeling daar is, zal blijken in hoeverre de politici de door B.en W. geraamde bouwkosten accep tabel vinden. Een en ander betekent dat de verbouwingsplannen niet voor medio volgend jaar kunnen worden uitgevoerd. vanaf ongeveer vijftig gulden aan te schaffen terwijl je voor 100,- a 150,- een prima wedstrijdracket kunt aan schaffen. Speelgelegenheid De badmintonvereniging Zevenhui zen heeft op diverse tijden speelmo- gelijkheden. Zo is er op de maandag ochtend een clubje dames dat duren de 2 uur in de kleine zaal (4 velden) speelt. Op de woensdag- en vrijdag avonden heeft de vereniging de be schikking over de grote zaal (7 vel den). Woensdagavond is er op drie velden vanaf 20.30 uur training voor senioren. De resterende velden wor den gebruikt voor het vrij spelen door de recreanten. Vrijdagavond wordt er gedurende een deel van het seizoen door vier seniorenteams deelgeno men aan de door de bond georgani seerde competitie. Hiervoor worden twee of drie velden gebruikt, zodat de overige velden vrij zijn voor de jeugd en de recreanten. Jeugd Een belangrijk onderdeel van de vere niging vormen de jeugdleden. Een groep van meer dan vijftig jeugdigen tussen 7 en 17 jaar zorgen voor een goede doorstroming binnen de vere niging. De jeugdleden worden in grote lijnen ingedeeld in twee groepen, na melijk middelbare scholieren en de overigen. De oudste jeugd, vanaf circa 13 jaar, traint op woensdagavond ter wijl de jongste leden op de zaterdag ochtenden trainen. Ook op vrijdag avond mag de jeugd de zaal gebruiken om vrij te spelen. Vanuit de jeugd wordt met circa zes teams deelgeno men aan de, eveneens door de bond georganiseerde, jeugdcompetitie. Deze vindt plaats in de tweede helft van het seizoen, tussen begin februari en begin mei. Toernooien Zowel voor de senioren als voor de jeugdleden worden jaarlijks diverse toernooien georganiseerd. Veelal in poules wordt er dan in een ontspan nen sfeer gestreden om kleine prijsjes of alleen de eer. Ook zijn er jaarlijks clubkampioenschappen bij zowel de senioren als bij de jeugd. Dan wordt er gespeeld in een aantal categorieën om het predikaat clubkampioen met de daarbij behorende prijzen en wis- I selbekers. De badmintonsport heeft met een vooroordeel te kampen omdat men badminton vaak vergelijkt met het slaan van een shuttle voor de tent of caravan op de camping. Dat is best leuk natuurlijk, maar het heeft weinig te maken met de volwaardige sport die badminton is. Iedereen heeft ove rigens ook kunnen ervaren dat bad minton ook op de olympische spelen aanwezig was. Op de camping speel je met slechte materialen en een zware shuttle waar je mee probeert om deze zo dicht mogelijk bij je spelpartner te krijgen. Bij het echte badminton, en zeker bij wedstrijden, is het juist de bedoeling om met goede materialen een lichte shuttle op die plaats te slaan waar je tegenstander er niet bij kan. Badminton is, samen met basketbal, de meest intensieve zaalsport. Bad minton speel je met twee personen (enkelspel) of met vier personen (ge mengd-, heren- of damesdubbel). Binnensport Badminton is een zaalsport met het grote voordeel dat men niet afhanke lijk is van het weer. De badmintonver eniging Zevenhuizen heeft op bepaal de tijden de accommodatie gehuurd en kan op die tijden altijd spelen. De kosten voor een seizoen liggen rond de tweehonderd gulden. Senior leden kunnen voor dit bedrag gedu rende meer dan 10 maanden per jaar, 10 uur per week gebruik maken van de geboden speelgelegenheid. Ook de aanschaf van kleding en rackets is niet duur want iedereen heeft wel een outfit thuis waarmee sport te beoefe nen is. Een racket voor beginners is Hoera Tristan Korporaal wordt 3 jaar en wordt steeds ondeugender! Kusje van ma pa Anita en Bas al 12.5 jaar bij elkaar gefelici teerd Pa en ma, Denise en Roy, Paul en Esther Peter gefeliciteerd iets te laat hè B P M P S P Hoera Harry Heieen 1 jaar samen, wanneer hebben we een feest??? Groeten AMDJSM Wie heeft mijn zwarte poes (Pers) gevonden 0182-614524 Lia waar blijf je nou?? Groetjes van Leo Silvia, houd je rug recht! Beterschap! Je collega's A. Visser L.M. Schoots Zevenhuizen-Vorige weekkon men in het Hart van Holland de vierde puzzel vinden t.b.v. de Stichting Kinderhulp Roemenië. Het juist woord dat deze keer moest worden gevonden was "Bac". Uit de veie inzendingen hebben wij weer drie gelukkigen getrokken. 25 gulden gaat naar M.N. Arron, Boslaan 18 te Zevenhuizen. 50 gulden is gewonnen door J.E. v/d Berg, Eksterdreef 91 te Waddinxveen en de hoofd prijs van 100 gulden gaat deze week naar: B. Sikking, Linzenakker 2 te Waddinxveen. Allemaal van harte gefeliciteerd. Heeft u niets gewonnen, dan vindt u deze week de vijfde puzzel op pagina 13. Ook nü maakt u weer kans óp de geldbedragen van resp. 25, 50 en 100 gulden. Zorg wel dat uw inzending voor maandag 18 augustus a.s. binnen is. De gelukkigen kunnen vanaf vrijdag 15 augustus a.s. het geldbedrag afhalen bij het kantoor van het Hart van Holland, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen, U dient wel een geldig legitimatiebewijs mee te nemen. Zevenhuizen: Iedere zaterdag: van 9.00-16.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Moerkapelle: Maandag 11 t/m vrijdag 15 augustus: Jeugdweek voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. 11-14 augustus: 8.30-12.15 uur; 15 augustus: 8.30-15.30 uur. DeZevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. ANBO: Spelmiddag: beginnen weer eind augustus; Soos middag: 14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster; Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bi dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag9.30,10.15 en 11.00 uur;Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 10.00, 11.00 en 13.30 uur Vogelvereniging Zang en Kleur: Alle klaverjas- en jokeravonden beginnen om 20.00 uur in het clubgebouw aan de Zuidplasweg.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 5