Lekker weg in eigen regio.... I Zevenkamp Wegwerkzaamheden aan Zevenkampsering Kinderactiviteiten Meisje van scooter beroofd Gestolen bromfiets gevonden Hennepkwekerijen ontmanteld BROUWER DE KONING Taalles in Uittiebuis Cursus E.H.B.O. Vleeswaren ook zomers op hun lekkerst LepraStichting heeft nog vele jaren werk UITVAARTVERZORGING De Nesselander/Hart van Holland/14 augustus 1997 pagina 9 - - Giro Aan de Zevenkampsering, een belang rijke en drukke verkeersweg in Zeven kamp, worden vanaf 18 augustus weg werkzaamheden verricht. Dit onder houd bestaat uit het herasfalteren van de hoofdrijbaan en het herstraten van de secondaire straten en parkeer plaatsen van de Zevenkampsering, tussen de Zevenkampseweg en de Aar. Om het werk uit te voeren zijn een aantal tijdelijke verkeersmaatre gelen noodzakelijk. Gedurende het uitvoeren van het as- falteringswerk wordt de Zevenkamp sering over het gedeelte Zevenkamp seweg-Aar geheel afgesloten voor het doorgaande verkeer. Deze maatregel garandeert de beste en veilige uitvoe ring van het werk. De afsluiting gaat in op 25 augustus en zal duren tot en met 19 september 1997. De werkzaamheden aan het kruispunt met de Zevenkampseweg worden in het weekend van 30 en 31 augustus uitgevoerd. Het kruispunt zal dan voor alle verkeer zijn afgesloten tus sen zaterdagmiddag 18.00 uur en maandagochtend 6.00 uur. Bij de afsluitingen zal ervoor gezorgd worden dat de aanliggende buurten via de secundaire straten bereikbaar blijven. Na de asfaltwerkzaamheden zal ge start worden met het herstraten van de secundaire wegen op genoemd gedeelte langs de Zevenkampsering. Gelijktijdig zullen de parallelwegen een aantal maatregelen worden geno men ten behoeve van de in dit deel van Zevenkamp in te stellen 30 kilo meter per uur zones. Het herstraten van de parallelwegen start op 22 sep tember en duurt tot en met 24 oktober 1997. Tijdelijke verkeersmaatregelen Tijdens de werkzaamheden zal het verkeer met omleidingen te maken krijgen. Via borden zullen de omlei dingsroutes worden aangegeven. De bussen, die normaliter van de Zeven kampsering gebruik maken zullen aangepaste routes rijden. Tijdelijke buitengebruikstelling bussluis Om het sluipverkeer door de woon straten zoveel mogelijk te beperken, en de problemen op de route Scholle- vaartsedreef niet te vergroten, heeft het dagelijks bestuur van de deelge meente besloten de bussluis aan de Victor E. van Vrieslandstraat tijdens de werkzaamheden, voor een periode van maximaal vijf weken buiten ge bruik te stellen. Onmiddellijk na af ronding van de asfalteringswerk- zaamheden op 19 september 1997 zal de bussluis weer in gebruik worden genomen. De politie zal in die periode intensie ver verkeerstoezicht houden en on der meer snelheidscontroles uitvoe- In de laatste week van de zomervakantie organiseert De Molshoop, aan de Sigrid Undsetweg 300 in Ommoord activiteiten voor de kinderen. Op maandag 25 augustus zijn er veel spelletjes te doen zoals waterballonnen gooien, stoeptekenen, spijkerpoepen, kegelen en jeu de boulen. Deze zomerspelen zijn er voor 6- tot en met 10-jarigen. Kosten ƒ2,50. Op woensdag 27 augustus kunnen kinderen van 8 tot en met 12 jaar allerlei zomerse hapjes bereiden. De zelfgemaakte gerechten worden mee naar huis gegeven. Kosten ƒ5, Beide activiteiten vinden plaats van 14.00 - 15.30 uur. Inschrijven en betalen kan tot en met donderdag 21 augustus. Voor informatie: telefoon 010-4212722. Donderdagavond 7 augustus werd op het fietspad nabij het metrostation De Tochten in de wijk Zevenkamp, een 16-jarig meisje, afkomstig uit Rotterdam, van haar bromscooter beroofd. Het meisje reed op het fietspad toen plotseling een nog onbekende jongen haar bij de keel greep, waarna zij tegen de grond werd gegooid. Vervolgens pakte de jongen de scooter en reed weg. Woensdagavond omstreeks 21.00 uur zijn op de President Rooseveltweg twee Rotterdammers van 19 en 24 jaar op een gestolen bromfiets aangehouden. Surveillerende agenten hielden de bestuurder ter controle aan, toen deze verklaarde de bromfiets kort daarvoor te hebben weggenomen. De Rotterdam mers zijn naar het politiebureau over gebracht, waar proces-verbaal is opge maakt. De bromfiets is in beslag genomen. De politie van het district Maas en Rotte stelde zondagmorgen 3 augustus een onderzoek in in een woning aan de Arthur van Schendeldreef. De ramen van de woning waren afgeplakt en buiten hoorde men ventilatoren draaien. Op de tweede verdieping van het pand trof de politie twee slaapkamers aan, die waren ingericht als hennepkwekerij. In totaal werden 294 planten en de aanwezige apparatuur in beslag genomen. Naar de identiteit van de bewoner wordt nog een onderzoek ingesteld. Ook dinsdagmiddag ontdekte de politie in een loods aan de Chroomstraat een in werking zijnde professionele hennepkwekerij. In de loods werden meer dan 3000 kleine- en zo'n 230 grote hennepplanten aangetroffen. Alle planten werden in beslag genomen. Tegen de huurder van de loods zal proces-verbaal opgemaakt worden. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. ïi „fn ~.v - ««4- Terwijl de toeristen aan de Franse zuidkust verjaagd werden door hevig noodweer, zochten vele 'thuisblijvers verkoeling in of bij de Zevenhuizerplas. Met tropische temperaturen van 30 graden of zelfs hoger is het hier 's zomers goed toeven. Voor de taalles aan anders-taligen is buurthuis Uittiebuis nog op zoek naar vrijwilligers voor de donderdagoch tend van 9.3011.00 uur en de donder dagavond van 20.00-21.30 uur. Het gaat om mensen die het leuk vinden om met Nederlands bezig te zijn en die het leuk vinden om met mensen van andere culturen om te gaan. Tevens kunnen leerlingen zich vanaf 25 augustus opgeven. Voor meer informatie: telefoon 010-4555017. Dinsdagavond 23 september start een cursus E.H.B.O. voor het landelijk er kend diploma. Er mogen niet meer dan 25 deelnemers aan deze cursus meedoen. De cursus bestaat uit 18 lesavonden van twee uur. Voor meer informatie en aanmelden: Aad Walraven, telefoon 010-4562760 (na 19.00 uur). Vleeswaren zijn er in vele soorten en smaken. Ze zijn heerlijk te ge bruiken in zomerse maaltijden, zoals lichte voorgerechten en frisse salades. Ook op de barbecue of tijdens een picknick zijn ze niet te versmaden. Met vleeswaren geeft u kleur en smaak aan de zomer. Wie deze zomer een lekkere salade wil bereiden, kan daarmee alle kanten op. Dat kan heel eenvoudig met een rau we andijviesalade met partjes sinaas appel, waaraan krokant gebakken ma gere spekblokjes zijn toegevoegd, iets uitgebreider is een salade van hari cots verts met blokjes salami of ham, heerlijk op smaak gebracht met een pittige mosterddressing. Bijzonder is ook een salade van ijsbergsla met rookvlees, perzik en blauwe schim melkaas, zoals Roquefort, Gorgonzo la of Danish Blue. Een geraffineerde combinatie van zoet en hartig. Mediterraan Met name in zuidelijke landen, zoals Italië, spelen vleeswaren een promi nente rol in de locale keuken. Neem bijvoorbeeld flinterdun gesneden rauwe ham of rosbief voor een heerlij ke carpaccio. Lekker met wat Parme zaanse kaas, stukjes tomaat en in De LepraStichting heeft nog vele jaren werk voor de boeg. Dit blijkt uit het zojuist verschenen jaarver slag 1996. Ook al wordt de doelstelling van de Wereldgezond heidsorganisatie (WHO) - één leprapatiënt per 10.000 inwoners in het jaar 2000 - gehaald, dan nog zullen er naar verwachting jaarlijks ruim 500.000 nieuwe patiënten behandeld moeten worden. In een interview in het jaarverslag verklaart dr. Shaik N. Noordeen, directeur WHO Actie programma voor de Eliminatie van Lepra, dat dit wat hem betreft een aanvaardbaar aantal zou zijn. Volgens het Weekly Epidemiological Record van juni, uitgegeven door de WHO, zullen de zestien landen waar lepra het meeste voorkomt, en die 91 procent van het lepraprobleem her bergen, aanvullende maatregelen moeten nemen. Sommige van deze landen zullen na het jaar 2000 hun activiteiten zelfs moeten verhogen om de doelstelling van één patiënt per 10.000 inwoners te halen. Het voorkomen van een situatie, waarin lepra een "vergeten" ziekte is en patiënten weer als uitschot behan deld worden, zou wel eens de werke lijke opgave kunnen worden waar voor de LepraStichting na het jaar 2000 komt te staan, aldus oud-minis ter mr. Job de Ruiter, voorzitter van de stichting. In 1996 waren er in door de LepraS tichting gesteunde programma's naar schatting meer dan 75.000 leprapa tiënten onder behandeling. De activi teiten werden steeds verder uitge breid, voornamelijk door groei in Bra zilië. Dit wordt weerspiegeld in de bestedingen, die nagenoeg in even wicht waren met de inkomsten. De LepraStichting streeft ernaar de ko mende jaren de activiteiten verder uit te breiden. De uitgaven kunnen hier door de inkomsten gaan overtreffen. Het Centraal Bureau Fondsenwerving (CBF) in Amsterdam heeft per 1 juli het CBF-Keurmérk voor steunwaar- digheid verleend aan de LepraStich ting. Alleen instellingen die voldoen aan de strenge criteria op het gebied van onder andere de besteding van de middelen, de manier van fondsenwer ving en de openheid naar het Neder landse publiek, komen in aanmerking voor dit keurmerk. reepjes gesneden rucola (notensla). Serveer daar knapperig gebakken wit brood bij, ingewreven met knoflook en besprenkeld met olijfolie. Fantas tisch met een koel glas witte wijn. Dat is pas genieten! Parmaham, salami, mortadella en chorizo, men hoeft daarvoor niet af te reizen naar het verre zuiden: veel Ita liaanse en Spaanse vleeswaren wor den ook in ons land volgens authen tiek recept gemaakt en zijn hier ver krijgbaar. Barbecue en picknick Vleeswaren zijn ook heel geschikt voor barbecue en grillgerechten. Kin deren zijn er dol op. Denk eens aan vleeswarenspiesjes met knakworst jes. Een traktatie voor de kleintjes. Dikke plakken casselerrib, boterham worst of gekookte ham zijn geknipt voor de barbecue. Lekker met wat stokbrood en een koude aardappelsa lade. Omdat vleeswaren vaak zijn gerookt, gezouten, gedroogd of gekookt, heb ben ze een langere houdbaarheid. Daarom passen ze bij uitstek in deze tijd van het jaar. Men kan ze gemid deld twee tot zeven dagen in de koel kast bewaren, het minst lang houd baar zijn fricandeau, rollade en ros bief (twee dagen). Filet Americain is maximaal één dag te bewaren. Andere gekookte vleeswaren als bo terhamworst, achter- en schouder ham, cervelaatworst, rauwe ham en rookvlees kan vier dagen tot zelfs een week veilig in de koelkast bewaard worden. Nog een laatste smakelijke tip met vleeswaren: lekker picknicken in de vrije natuur. Met knapperige brood jes, belegd met sla, tomaat, komkom mer en natuurlijk heerlijke vleeswa ren. Een koelbox met koelelement zorgt voor voldoende koeling. W««< Xj W-af spierdysfrofie i«? Dat is dat je spieren s(«e<is slapper worden en als je groof wordt doen >e hef htleixiaal niet meer. All««n je hoofd blijft goed- V/isf TJ dat je h&rf ooi? een spier is? Dan begrijpt TJ waarom je mef de ^iekfe van OucEenne nief oud wordt- £én op de 3500 jongens h««ft lief. Itfun ouders .hebben >ich internationaal verenigd oin »e een befere kans van leven fe geven- Voor onderhoek is geld nodig, veel geld nodig- rixt Kerks^raa< 2,83 \o\y Amsterdam

Hart van Holland | 1997 | | pagina 9