Muziekvereniging Concordia start seizoen Gewapende overval op winkel AMkadag in AZC Opening wandelcafé Soos-reis Plantarium in weekeinde toegankelijk voor consument \0U RTW FM slaat nieuwe weg in Mini-instuif De Sperwer Kerngroep Ontwikkelings samenwerking wil nieuw logo Toos gym start met alle lessen Evengroen winnaar zevende zomerschaaktoernooi oskoop ii Kerkdiensten Koppelklaveijassen in De Boog Hart van Holland/De Nesselander/20 augustus 1997 pagina 13 Waddinxveen - Na vijf weken van va kantie startte de harmonie en het leer lingenorkest van muziekvereniging Concordia op donderdag 14 augustus met het nieuwe seizoen. In dit nieuwe seizoen wordt het leer lingenorkest van muziekvereniging Concordia samengevoegd met het leerlingenorkest van muziekvereni ging Excelsior uit Boskoop. Dit mede doordat zij beiden repeteren onder leiding van Pieter Boer. Op deze manier zal het leerlingenor kest vrijwel alleen nog maar uit leer lingen bestaan. Voorheen werd het orkest nogal eens aangevuld met le den uit het harmonie-orkest. Het leerlingenorkest bestaat uit leer lingen die al ongeveer één a twee jaar les hebben, zodat zij op deze manier orkestervaring op kunnen doen. Het orkest speelt eenvoudige muziekwer ken die goed in het gehoor liggen en tevens bekend zijn zoals bijvoorbeeld The Lion King en Earth song van Mi chael Jackson. Na een aantal jaren kunnen deze leerlingen doorstromen naar het harmonie-orkest. Vanaf augustus zullen de muziekles sen voor blaasinstrumenten als ook eventueel slagwerkinstrumenten en de cursus A.M.V. (Algemene Muzikale Vorming) verzorgt worden door het Kreater. Voor wat betreft de muzieklessen zijn de leerlingen lid van Concordia maar krijgen ze bij Kreater muziekles. Voor de cursus A.M.V. zijn de leerlin gen lid van Kreater, maar is het wel de bedoeling dat ze tijdens deze cursus een kijkje komen nemen bij Concordia om kennis te maken met het leerlin gen- en harmonieorkest en met het musiceren in een orkest. In deze cur sus leren de kinderen luisteren naar muziek, muziek maken en noten le zen. Verder oefenen de kinderen het ritmegevoel, het gehoor en de stem. Voor informatie voor de instrumenta le lessen en de A.M.V. cursus: Joke Bouman, telefoon 0182-619569. Boskoop - Op 13 augustus rond 15.45 uur is er een gewapende overval geweest op een winkel aan de Nassaustraat. Daarbij is een geldbedrag buit gemaakt van enkele duizenden guldens. De drie medewerkers zijn tijdens de overval gekneveld. De twee daders zijn daarna gevlucht iri een blauw groene Nissan Micra (personenauto nieuw model). Bij de overval is niemand gewond geraakt. Omstreeks 14.45 uur kwamen er twee daders de zaak binnen. Zij bedreig den het aanwezige personeel met vermoedelijk een automatisch vuurwa pen. Onder bedreiging werden de medewerkers beroofd van hun porte monnees en gekneveld. De slachtoffers zijn drie mannen: een 37-jarige Gouwenaar, een 25-jarige Rotterdammer en een 16-jarige inwoner van Alphen aan den Rijn. Tevens hebben de daders geld weggenomen uit de kassa's. Het signalement van de overvallers ziet er als volgt uit. Het gaat om twee mannen met een negroïde uiterlijk. De schatting van de lengte loopt uiteen van 1.80 tot 1.90 meter. Beide waren gekleed in een donker blauwe spijkerbroek en droegen sportschoenen. Na de overval zijn de mannen vermoedelijk gevlucht met een blauw groene Nissan Micra personenauto. De auto was niet voorzien van wieldoppen. De politie is op zoek naar personen die rond het tijdstip verdachte personen of situaties hebben gezien. Zij worden verzocht te bellen met de politie van Dssei en Gouwe, telefoon 0182-612666. Waddinxveen - In het Asielzoekers centrum Waddinxveen verblijven on geveer 500 volwassenen, jongeren en kinderen die hun land moesten ont vluchten. Onder de 500 inwoners van het centrum zijn veel Afrikanen, uit zo'n 15 verschillende Afrikaanse lan den. Om hieraan meer bekendheid te geven wordt op zaterdag 23 augustus van 14.00 tot 22.00 uur een Afrikadag gehouden. Om 14.00 uur wordt begonnen met Live muziek van de Sudanese band Samar. Van 15.00 tot 15.30 uur is er een modeshow van Afrikaanse kle ding. De toneelgroep Codac, bestaan de uit Afrikaanse asielzoekers en vluchtelingen, treedt op tot 15.45 uur en daarna is er een forum met als titel "The Future for Africa". De crèche is omgebouwd tot expositieruimte voor Afrikaanse kunst met onder ander schilderijen van Antonio Waz en fo to's van Jan Stegeman. Buiten het ge bouw wordt van 14.00 tot 17.00 uur een Afrikaanse markt gehouden en zijn er kinderactiviteiten. De bedoeling van deze Afrikadag is Afrika, haar inwoners en haar proble men onder de aandacht van de Neder landers te brengen. Het thema is "Toe- komst voor Afrika". Afrikaanse hapjes zijn er die middag en avond volop. jj Zondag 24 augustus Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds JvdHaar,Gouda; 15.00 uur ds P.H. vd Laan, Leiden. Geref Onlmoetingskerk 9.30 uur ds A-de Oude, R'dam; 17.00 uur geen dienst. Herv. Immanuel 9.30 uur ds L Verse- Put, Leidenschendam.; 17.00 uur geen dienst. Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 18.30 uur L. Romein, znetermeer. Boskoop ^rijz. Prot. Geloofsgeimgeen dienst sery- gem- 9.30 uur ds R. de Reuver; >«■40 uur drs G. Olde, Nieuwerkerk On herv. kerk), e Stek 9.30 uur ds.M.D. vd Giessen Geref. kerk 9.30 uur S. vd Land f assenaar; 18.30 uur zie herv. gem Lhr. Geref. kerk 11,15 uur ds D i n Rijswijk; 18.30 uur ds •LBosch,Hoofddorp. Lhnstengem. "Bethel" 9.30 baby Hetyey. uur Op vrijdag 19 september zal de foto graaf en auteur van het lange afstand wandelpad (LAW), Wim van der Ende, enthousiast met dia's vertellen over het Pieterpad. Deze avond wordt ge organiseerd door het Nivon en is voor iedereen toegankelijk. Aanvang 20.00 uur in de Koningin Julianaschool aan de Joh. Postlaan. Entree ƒ3, Voor meer informatie: telefoon 0182-615848. Waddinxveen - Dinsdag 2 september is er een Soos-reis voor senioren. De reis gaat naar Harderwijk, waar de dag begonnen wordt met een boot tocht over het Veluwemeer, dan na een warme lunch aan boord naar het Dolfinarium. Inschrijving voor deze dag op 19 au gustus vanaf 14.00 uur in het Anne Frank centrum. Kosten voor Soos-be- zoekers 50,= per persoon en voor andere belangstellenden 77,50 per persoon. Boskoop - Op het International Trade Centre Boskoop-Hazerswoude wordt van 21 tot en met 24 augustus de 15e internationale vakbeurs voor de boomkwekerij Plantarium '97gehouden. Boomkwekerijen en handelsbedrijven uit zeven landen tonen er een schitterend sortiment bomen, struiken en planten voor de tuin, het terras en balkon. Ook de toeleveringsindustrie laat zich aan professio nals van zijn beste kant zien. Plantarium is internationaal een toonaangevende vakbeurs, die door tienduizenden vakbezoekers over de hele wereld wordt bezocht. In het weekeinde is ook de particuliere tuinliefhebber welkom. Tal van planten die binnen op de stand te zien zijn, kunnen op de plantenmarkt voor het Plantarium gebouw ook worden gekocht. Nieuwigheden Een interessant aspect aan deze vak beurs zijn de nieuwigheden. Dit zijn planten die nog in de handel moeten worden gebracht en hier al aan vakge noten worden getoond. Een speciale jury verzorgt de keuring van deze nieuwigheden. Een gouden medaille wordt internationaal zeer hoog aan geslagen. Voor de consument is het leuk om nu al de planten te zien die, misschien volgend jaar of zelfs enkele jaren later in voldoende aantallen, te koop zullen zijn. Ookis er een speciale expositie van planten die de afgelo pen jaren door de jury bij de nieuwig- hedenkeuring met goud zijn be kroond. Sommigen daarvan zijn over de hele wereld een groot succes ge worden. Behalve door de standhou ders wordt informatie verstrekt door de leden van het boornkwekersgilde Groen Escorte. In het weekend ver zorgen zij demonstraties zoals stek ken en enten en beantwoorden zij vra gen op het gebied van bomen, strui ken en planten voor de tuin. In pot geteeld Het grootste deel van de tentoonge stelde planten worden in een pot ge teeld. Voor de consument heeft deze teeltmethode onder meer het belang rijke voordeel dat de plant op het moment dat hij wordt aangeboden ook direct sierwaarde heeft. Een in pot geteelde plant kan ook direct inde tuin worden geplant. Dit kan het hele jaar door (behalve als het vriest). Er hoeft niet op het traditionele plantsei zoen (voor- of najaar) te worden ge wacht. Openingstijden Plantarium is voor de vakbezoeker toegankelijk van 21 tot en met 24 au gustus. De geïnteresseerde consu ment is welkom op zaterdag 23 en zondag 24 augustus van 9.00 - 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 20,=. Houders van een 65+ kaar betalen 15,=. Kinderen tot en met 12 jaar heb ben gratis toegang. Voor meer infor matie: telefoon 0172-235400. Waddinxveen/Boskoop - Elke zater dagmorgen tussen 8.00 en 11.00 uur presenteert Kate Goudriaan het infor matieve programma "De regio op za terdag". Tussen 8.00 en 9.00 uur wordt de luisteraar gewekt met mu ziek en berichten uit de regio-och tendkranten. Voor wie er op uit wil in het weekeind of de komende week komen tussen 9.00 en 10.00 uur de activiteiten in de regio aan de beurt. Na 10.00 uur wordt aandacht besteed aan toeristische informatie uit binnen- en buitenland. Iedereen die iets te melden heeft kan dit schriftelijk doen aan RTW FM, ter attentie van Peter Teunisse, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen. Toeristische informatie en uittips kunnen direct worden gezonden naar redactie RTW, ter attentie van Kate Goudriaan, postbus 265,2770 AG Bos koop. Boskoop - De volleybalvereniging Agon organiseert op zaterdag 30 au gustus een mini-instuif. Alle kinderen tussen de 8 en 12 jaar die kennis willen maken met de vol- leybalsport zijn van harte welkom. De kinderen maken kennis met de eer ste beginselen van de sport en de instuif wordt afgesloten met een toer- nooitje waarbij enkele prijzen te win nen zijn. Daarna kunnen alle kinderen pannenkoeken eten. De mini-instuif is van 10.00 tot 13.30 uur in de sportzaal aan de Puttelaan. De zaal is open vanaf 9.45 uur. Inlichtingen: Marga Disseldorp, tele foon 0172-216895 of Carolien Kamps, telefoon 0172-210396. Waddinxveen - De postduivenvereni ging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Strombeek. Weers gesteldheid: kalme veranderlijke wind. Afstand 131 kilometer. In con cours 506 duiven. Gelost om 9.20 uur. Aankomst eerste duif 10.59 uur. Laat ste duif 11.08 uur. Snelheid eerste duif 1311 meter per minuut. Uitslagen: De le tot en met de 16e plaats was voor de duiven van Joh. L. Bol. Tevens nam de Sperwer deel aan een concours vanuit Chantilly. Weersge steldheid: kalme noordoosten wind. Afstand 354 kilometer. In concours 238 duiven. Gelost om 7.30 uur. Aan- korrist eerste duif 12.15 uur. Laatste duif 12.49 uur. Snelheid eerste duif 1238 meter per minuut. Uitslagen: 1, 2 en 5 Joh. L. Bol; 3. C.A. Bode en 4. M. Verbeek. Vermist; grijs/oranje Agaponis sinds 15-8 omgeving Raadhuishof 0180-631181 Hiep, hiep, hoera Chantal wordt 23 aug. 3 jaar. Kusjes van papa, mama en Johan Waddinxveen - De kerngroep Ontwikkelingssamenwerking schrijft een prijs vraag uit voor een nieuw logo. De Kerngroep heeft ten doel de bevolking van Waddinxveen bewust te maken van de situatie en problemen van de mensen in ontwikkelingslanden. Zij doet dit door steun aan een ontwikkelingsproject te geven en het verschaffen van informatie aan de Waddinxveense bevolking. In het logo moet het bovenstaande zoveel mogelijk tot uiting komen. Het logo is bedoeld als hoofd bij het briefpapier en als kenmerk op folders en dergelijke gericht op de inwoners van Waddinxveen. De kerngroep hoopt dat het feit van de keuze van het ontwerp en de publicatie van deze keuze een redelijke beloning zal zijn. Daarnaast zal 150,= aan de winnaar worden uitgeloofd. Voorstellen voor een nieuw logo: secretaris Louise Perbal, Poolster 13, Wad dinxveen, telefoon 0182-615718. Waddinxveen - Maandag 25 augustus start de Waddinxveense Gymnastiek vereniging Toos weer met gymnas tiek-, jazz-, aerobics-, turn-, spring- en trimlessen. Toos biedt onder andere gymnastiek voor jongens, meisjes, dames en he ren; trimmen voor dames en heren; aerobics, steps en B.B.B. voor dames en heren; jazz voor meisjes, dames en ook heren; voor de allerkleinsten ouder- en peutergym, jazztiek, baltiek en kleutergymnastiek. Op zaterdag 6 september zal het sei zoen bij Toos worden geopend met een instuif voor leden en niet-leden. De vereniging zal zich dan aan het Waddinxveense publiek presenteren met alle verschillende facetten van de sporten die bij Toos kunnen worden beoefend. Ook zullen er diverse spelletjes zijn voor de kinderen. Alle activiteiten zullen in en rond de gymnastiekzaal aan de Staringlaan zijn, wat de nieuwe accommodatie van Toos moet gaan worden. Voor meer informatie: telefoon 0182- 613839 of 617092. Waddinxveen - In het Zuidhonk werd donderdag 14 augustus de laatste ronde afgewerkt van het zevende zo merschaaktoernooi. Deze laatste ron de moest antwoord geven op de vraag wie zich de nieuwe zomerschaakkam- pioen mocht gaan noemen. Van Geffen moest aantreden tegen WSV kampioen Jansen en mocht met de witte stukken gaan proberen het volle punt binnen te slepen. Jansen bestreed de witspeler met een ongebruikelijke opening en dit leidde er toe dat er een vrij onduidelijke stelling op het bord kwam waarin de kansen volgens de kenners ongeveer gelijk lagen.Jansen wist, na een iets mindere voortzetting van Van Geffen, het initiatief in het eindspel naar zich toe te trekken en bezorgde Van Geffen hiermee zijn enige verliespartij van het toernooi. Evengroen trad aan tegen De Haan en was na de opening met een iets minde re stelling opgezadeld waarin De Haan de beste kansen leek te hebben. De Haan verzuimde echter om dit voordeeltje uit te bouwen en er werd tot remise besloten in een eindspel met licht voordeel voor Evengroen. Dankzij deze puntendeling en het ver lies van Van Geffen mocht Evengroen zich de nieuwe zomerschaakkam- pioen noemen en de wisselbeker met bijbehorende prijzen in ontvangst nemen. De strijd om de derde positie werd beslecht in het voordeel van Van Ommeren, die Van Woudenberg met lege handen achterliet. Om te bepalen wie zich de hoogst geplaatste jeugdige deelnemer mocht gaan noemen moesten er nog wat par tijen worden gespeeld tussen Taco Stouten en Marc van Putten. Laatstge noemde wist beide partijen winnend af te sluiten en eindigde hierdoor op een gedeelde 14e plaats in de eind rangschikking. Rode lantaarndrager Van de Veen slaagde er niet meer in om zijn benarde positie op de rang lijst kwijt te raken. Uitslag: 1Evengroen, 2. Van Geffen, 3. Van Ommeren. De door H. Stouten opgezette "Korte Metten" competitie werd gewonnen door Wiersma en Van Nieukerke, die er samen in slaagden om de tussen hen gespeelde partij binnen acht zet ten af te ronden. Donderdag 21 augustus gaat in het Anne Frank centrum het' nieuwe sei zoen van WSV weer van start, en zal de eerste avond staan in het teken van de snelschaakpartijen. Iedereen is van harte welkom om daar aan deel te nemen. Aanvang 20.00 uur. Waddinxveen - Vrijdag 22 augustus is er koppelklaverjassen in buurtcen trum De Boog. Aanvang 20.30 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Het in schrijfgeld is 10,= per koppel. Ieder een is van harte welkom aan de C. Huygenslaan 2.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 13