Oogstfeest Zevenhuizen Zomercompetitie Borstvoeding informatie-avond Tarzan-Jazztar begint weer De Stormvliegers |^c^entluizen^loe7kapell^j Cursus natuurlijk genezen Vakantie-fotowedstrijd Speelweek weer een groot succes pagina 14 Hart van Holland/De Nesselander/20 augustus 1997 Hengelsport Oude families geven het Oogstfeest kleur Op het Oogstfeest van zaterdag 6 sep tember zijn het een aantal Zevenhui- zense families die vanuit hun historie het Oogstfeest iets bijzonders geven. De familie van Fred Visser legde van uit hun oude vak met de tentoonstel ling van de oude landbouwtractoren de basis voor het Oogstfeest. Vorig jaar was het de heer Huisman die de oude vlasteelt en cultuur sa men met zijn vrienden, op het Oogst feest demonstreerde. Dq-heer Huis man onderhoudt nog steeds nauwe banden met een aantal families uit Zevenhuizen, boeren waarvan hij vroeger het vlas kocht. Dit jaar is het Dick van Vliet die met een fototentoonstelling het familiebe drijf van het melkvervoer over de pe riode 1905-1977 in beeld brengt. En er is de openstelling van de oude smederij van de gebroeders Cees en Bram Heij. De vereniging Oud Zeven- huizen-Moerkapelle wijdde in haar "Verleden Tijdschrift" een uitgebreid artikel aan de historie van deze fami lie. Melkvervoer 1905-1977 Het melkvervoer anno 1915 is op bij gaande foto te zien. Dit vervoer ge beurde twee keer per dag, zeven da gen lang. Opa van Vliet kocht in die tijd de melk bij de boer op, verkocht het op zijn beurt weer aan de fabriek en zorgde tegelijk voor het vervoer. Later ging het alleen om het vervoer van de melk. In bussen van 40 liter, met het handje op de vrachtwagen en in drukke tijden, twee of drie hoog. In de oorlog werd met paard en wagen de melk vervoerd. De fototentoon stelling geeft hiervan een prachtig beeld. Smederij Heij sinds 1788 Op het Oogstfeest is deze smederij van de gebroeders Heij voor het pu bliek opengesteld. De Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle zal de rondleidingen verzorgen. Deze sme derij dateert uit 1638. Het pand staat op de monumentenlijst en is vermoe delijk het oudste pand van Zevenhui zen. Sinds 1788 als smederij en vanaf 1888 in eigendom van de familie Heij, Pieter Heij, afkomstig uit Sluipwijk, werkte daar al eerder als meester knecht en zorgde er voor dat de zaak van de weduwe Ripping bleef draaien. Een paar jaar later trouwde hij met de dochter en werd vanaf 1860 medefir mant. Een smederij die in de geschie denis van het boerenbedrijf uit de polders rond Zevenhuizen een cen trale plaats vervulde. Zoals het er nu naar uit ziet zullen Cees en Bram de laatste smeden in deze aloude smede rij zijn, aldus het "Verleden Tijd schrift". Leo, nog bedankt dat mijn BH bij jou aan de waslijn mocht hangen. Groetjes van Lia Papa wordt 21 augustus 40 jaar. Van harte gefeliciteerd Johan, Chantal en Bep De achtste wedstrijd van de zomer competitie van de Hengelsportvere niging Zevenhuizen-Moerkapelle werd gevist in de Leidse Vaart ter hoogte van Rijnsaterwoude. De vangst was slecht. De tien deelnemers wisten in totaal 6.720 gram vis te van gen. 1. Adr. van Erk 4540 gram, 2. P. Visser 930 gram, 3. H. Kok 430 gram. Zaterdag 30 augustus wordt de negen de wedstrijd van de zomercompetitie gevist. Vertrek vanaf de parkeer plaats van Hotel Vos om 6.00 uur. Inlichtingen telefoon 079-5932788. Ouderencompetitie De zevende wedstrijd werd op ^au gustus gevist in de Rotte bij de mo lens. De vangst was matig. De zeven deelnemers vingen 13.280 gram vis. 1 D. Bazen 3250 gram, 2. A.J. Stubbe 2840 gram, 3. J. Nomen 2400 gram. De volgende wedstrijd is op 26 augus tus, voor informatie bij D. Bazen. Moerkapelle - Dinsdag 26 augustus is om 20.00 uur een door La Leche League georganiseerde informatie-avond over borstvoeding. Voor mensen die vragen hebben over borstvoeding of alles weten van borstvoeding, om ervaringen ui te wisselen en voors en tegens van borstvoeding te bespreken. De avond is bij Coby Bac, Herenweg 55. Kosten ƒ7,50. Ook kan men in a bibliotheek al de folders en boeken bekijken en eventueel aanschaffen en e wordt getoond hoe een draagdoek te gebruiken. Voor meer informatie: Coby Bac, telefoon 079-5931365 of Ria Kaasho telefoon 079-5932689. Moerkapelle - Op 19 augustus zijn de lessen weer begonnen bij gymnastiekver eniging Tarzan-Jazztar in dorpshuis Op Moer. Leden en nieuwe leden zijn harte welkom op de dinsdag- en donderdagavond. 16 Zevenhuizen - De postduivenvereniging De Stormvliegers deed zaten g augustus mee met een concours vanuit Strombeek, 125 kilometer. .j De 717 duiven werden om 9.00 uur gelost, en om 10.35 uur landde deeers bij Joh. Heykoop met een snelheid van 1312 meter per minuut, 79kilome uur. De laatste 179e prijsduif was om 10.50 uur thuis. i.h Uitslag: 1. Joh. Heykoop, 2. R. Brands, 3. W. Hulzinga, 4. C. Zweere. 1 Stofberg. De jonge duiven deden mee met een concours vanuit Chantilly. 350 kilonM De 421 duiven werden om 7.30 uur gelost, en het was C. Zweere die o uur de eerste duif kon klokken. De snelheid was 1225 meter per kilometer per uur. De laatste, 74e, prijsduif arriveerde om 12.44 uur. Uitslag: 1. C. Zweere, 3. N. Koppenaal, 4. Joh. Stofberg, 5. C. Nobel. minuut, Zevenhuizen - Het vermogen om gene zende energie (ook wel Prana, Chi of Ki genoemd) te ontvangen en door handoplegging door te geven aan an deren is in feite een ieders geboorte recht. Dat dat vermogen slechts door zo wei nigen gebruikt kan worden ligt aan het feit dat bij vrijwel iedereen tijdens de eerste levensjaren de kanalen waar door die helende energie kan worden ontvangen en doorgegeven geblok keerd raken. Dr. Usui ontdekte eind vorige eeuw hoe wij weer toegang kunnen krijgen tot het vermogen ge nezende energie te ontvangen en door te geven en gaf er de naam Reiki aan, wat 'universele levensenergie' betekent. Tijdens de cursus worden de energie kanalen weer geopend en leert men hoe deze energie aan zichzelf, ande ren en aan dieren en planten doorge geven kan worden. In het weekend van 6 en 7 september wordt een Reiki cur§us in Zevenhui zen gegeven door Reiki Master Arie Luijerink, bekend van Het Reiki Groei- boekje. Voor meer informatie of aanmelden: Reiki centrum, telefoon 0343-461136 of Tineke de Jong, telefoon 0180- 634322. Foto's kunnen, voorzien van een vol doende gefrankeerde retourenvelop met uw naam en adres, gestuurd wor den naar de redactie van het Hart van Holland/De Nesselander, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen (onder vermel ding: fotowedstrijd). Zet ook uw naam achter op de foto. De redactie wenst alle lezers een grandioze vakantie toe en veel foto- plezier! Wie maakt de mooiste, leukste, meest spectaculaire foto met als thema de zomer van 1997? De redactie van het Hart van Holland en De Nesselander organiseert een vakantie-fotowedstrijd voor al haar lezers. Iedereen kan deelnemen aan de wedstrijd, waarvoor mooie prij zen beschikbaar zijn. De foto's worden niet alleen beoor deeld op techniek en belichting maar ook op originaliteit. Dus niet alleen de fotograaf, die bijna professioneel werkt maakt een kans, ook de 'gewo ne' vakantiekiekjes komen voor de prijzen in aanmerking. De foto,s, liefst met een begeleidend verhaaltje, moeten voor 10 september aanstaande bij de redactie binnen zijn. De prijzen zijn: een complete tuinset, beschikbaar gesteld door Recreatie Verweij in Ze venhuizen; een waardebon van ƒ80,-, beschik baar gesteld door eetcafé-discotheek La Baraque in Zevenhuizen; twee prijzen van Pim Rusch Fotogra fie in Waddinxveen: portretfoto's ter waarde van 60,-. Zevenhuizen/Moerkapelle - Onder verantwoordelijkheid van de jeugd- centrale van de Nederlandse Her vormde en Gereformeerde Kerk werd in en voor de Gereformeerde Kerk in Zevenhuizen vorige week ter voorbereiding op het nieuwe school jaar een zogenaamde speelweek voor de kinderen in de lee ftijd van 5 tot 12 jaar georganiseerd. Zoals ge woonlijk weereen groot succes. Zo 'n 200 kinderen namen aan de verschil lende activiteiten deel. Er werd uit volle borst gezongen, er werd geamu seerd naar de verschillende vertellin gen geluisterd en er werd met de clowns gevist en veel plezier ge maakt. En buiten werd er geknutseld en werden er veel spelletjes gedaan. En natuurlijk ontbrak de poppenkast niet. Met de spanning op hun gezich ten beleefde de schooljeugd de span nende avonturen van de acteurs van "Kom en Zie" mee. De feestweek werd voor de jongeren van 8 tot 12 jaar afgesloten met een speurtocht door het hele dorp en voor de klein tjes tot 8 jaar met een puzzeltocht doorZebenhuizen plan West (Dorps straat, Schielandsingel, Wethouder Kreftlaan). Een bijzonder geslaagde festiviteit die niet mogelijk geweest zou zijn door de gedreven inzet van de vele vrijwilligers en de patat van Henk Alferink van de Strandgaper.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 14