Rijnwoude uit de regio Oproep Baby van de maand BROUWER DE KONING Het Winkeltje vi n Jetty Galerie Blijvers Politieberichten Aantreffen vergiftigde worst Trekkervrienden Moerkapelle maaien laatste koren Sharon en Dennis van Oye naar EK waterskiën W/X UITVAARTVERZORGING KAMERPLANTEN 3 grote begonia's ƒ12,50 QRG£ Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Maandelijks verschijnt in het Hart van Holland de "Baby van de maand". Alle pasgebo renen komen in aanmerking voor deze pagina. Daarom verzoekt de redactie van het Hart van Holland de ouders, grootouders, ooms en tantes hun kind, kleinkind, neeije of nichtje aan te melden voor deze pagina. De redactie ontvangt graag een geboortekaartje, een dui delijke foto en het liefst een leuk verhaaltje over de baby. Degene die als "Baby van de Maand" in het Hart van Hol land verschijnt 'verdient' daarmee vier waardebonnen van ƒ25,-. Wie foto en geboortekaartje terug wenst te krijgen, dient ccn aan zichzelf geadresseer de enveloppe, voldoende ge frankeerd, mee te sturen. Hart van Holland/De Nesselander/20 augustus 1997 pagina 17 sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoorn straat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - Al meer dan 20 jaar bestaat Het Winkeltje van Jetty in Waddinxveen en vanaf 25 augustus gaat de winkel weer open. Jetty verkoopt goede, gebruikte kinderkleding. Het is de bedoeling, dat men de kleding naar Jetty brengt die men wil verkopen. De mensen blijven eigenaar van de kle ding. Na een korte beoordeling komt die kleding in de winkel te hangen. Wanneer de kleding ver kocht is ontvangt de eigenaar zijn geld. Het Winkeltje van Jetty be vindt zich aan de Zuidkade 17a (rechts van Dactylo een smal steeg je in). Openingstijden: maandagen dinsdag van 9.15-11.15 uur en van 13.15 - 15.00 uur. In de schoolva kanties is de winkel gesloten. Vele soorten perkplanten en Erica winterbloei Prei, boeren- en winterbloemkool, 4 soorten sla, andijvie, Aardbeiplanten N.A.K. gekeurd in soorten Meststoffen, tuinaarde 4 zakken ƒ10,- GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Hazerswoude-Dorp - In Galerie Blij vers is van 22 augustus tot en met 14 september een speciale exposi tie ter gelegenheid van de manifes taties, welke van 22 tot en met 24 augustus in Rijnwoude worden ge houden. Dit is in het kader van de jumelage van de gemeente Rijn woude met de gemeenten Carhaix- Plouguer (F) en Waldkappel (D). Deze Eur-o-lympiade is georgani seerd door VEB-Rijnwoude en heeft een aantal internationale sportieve activiteiten. Een van de activiteiten is onder andere een carrousel-fietstocht op 24 augustus, waarbij een bezoek aan de galerie een rustpunt vormt in het parcours. Onder de titel Exp-o-lympiade wordt het werk tentoongesteld van Chris Nobel en Ank Evenblij-Sie- gers. Chris heeft speciaal hiervoor het typisch Hollandse landschap vast gelegd in een dertigtal tekeningen. Hij zal op zondag 24 augustus aan wezig zijn. Ank Evenblij-Sievers heeft in haar keramiek een voorliefde voor handvormen, welke in verschillen de technieken worden gestookt en geglazuurd, terwijl zij in haar schil derijen vooral door natuurvormen wordt geïnspireerd. Openingstijden: vrijdag 22 augus tus tot en met zondag 24 augustus van 11.00 - 19.00 uur. Daarna op woensdag tot en met vrijdag en zondag van 13.00 - 17.00 uur en op zaterdag van 11.00-15.00 uur of op andere tijden na telefonische af spraak op telefoonnummer 0172- 587971. Alle geïnteresseerden zijn welkom in Galerie Blijvers. RIJNWOUDE Oplichting/diefstal Donderdag 14 augustus rond 14.20 uur zijn op de Rijndijk twee Oost- Europese mannen slachtoffer ge worden van oplichting danwel dief stal. Van een automobielbedrijf aan de Rijndij k werd door een landgenoot, die optrad als tolk/tussenpersoon een auto gekocht. Deze auto ver kocht hij direct door aan de twee gedupeerden. Nadat de deal was gesloten werd door de kopers een onbekend geldbedrag aan de tus senpersoon overhandigd, deze tussenpersoon wist in een onbe waakt ogenblik, samen met een of twee andere mannen, vermoede lijk ook landgenoten zich uit de voeten te maken, een van de ko pers had na korte tijd in de gaten dat er iets mis was en ging achter de tussenpersoon aan. Die tussen persoon was inmiddels in een blau we Volvo gestapt en wilde daarmee wegrijden. Op dat moment sloeg een van de kopers hard tegen de auto en verwonde zich daarbij aan zijn hand. De tussenpersoon reed met de Vol vo weg. Tijdens de zoekactie van de inmiddels gealarmeerde politie werd deze Volvo aangetroffen op de Dorpsstraat in Hazerswoude- Dorp, naast het bejaardencentrum Driehof. Mogelijk zijn de inzittenden van de Volvo overgestapt in een groen kleurige sportauto en daarmee weggereden richting de Burge meester Warnaarkade in Hazers woude-Dorp. BENTHUIZEN Inbraak woning Donderdagmorgen 14 augustus werd ontdekt dat was ingebroken in een woning aan de Vrijheidslaan. Het is niet bekend op welke wijze men de woning is binnengekomen. Er wordt in ieder geval een porte monnee vermist. Inbraak bedrijf Donderdagnacht rond 1.40 uur werd gemeld dat werd ingebroken in een bedrijf aan het Verbreepark. Van het bedrijf is een raam gefor ceerd, waarna er geld werd ont vreemd. Ter plaatse werden geen daders meer aangetroffen. Dinsdagmiddag 12 augustus werd op de Westerdijk in Leimuiden dichtbij de berm van de weg een fel oranjekleurig worstje aangetrof fen. Een bewoner herkende het soort worstje. Mogelijk is enkele jaren geleden door het eten van zo'n worstje van die bewoner een hond overleden. Bij onderzoek in het Gerechtelijk Laboratorium in Rijswijk is vastge steld dat de inhoud van het worstje loodmenie bevat. De aanzienlijke aangetroffen concentratie van lood is zeer gevaarlijk voor mens en dier. Direct is op de Westerdijkeen zoek actie gehouden, maar er werd geen ander worstje aangetroffen. Het betreft hier een dun worstje een zogenaamd snackworstje, fel oran je van kleur en heeft een lengte van ongeveer tien centimeter. Mocht iemand een dergelijk worst je aantreffen of beschikken over informatie, dan wordt verzocht di rect contact op te nemen met de politie Rijn en Braassem, 071- 5810101. 22 augustus. Ja 'O'MA het is waar u wordt nu 80 jaar. H.G. A.J.J.M.F. (0)pa Suurland heeft Abraham al 10 jaar gezien. Van harte Jannie (klein)kinderen Veel kusjes van Beau. Henk en Gerry jullie waren fantastische clowns. Timmie en Pimmie jullie waren te Door Gerard Verheijen Zevenhuizen - Komend weekend nemen Sharon en Dennis van Oye deel aan de Europese kampioen schappen waterskiën in Tjechië. Zij komen uit in de categorie tot 21 jaar. Moerkapelle - Afgelopen zaterdag middag maaiden de Trekkervrien den op het land van de heer Van der Torre aan de Bredeweg in Moerka pelle het laatste koren. Dit maaien gebeurde niet op de manier zoals die thans gangbaar is, maar op een wijze die jaren geleden traditie was. Met een beetje heimwee naar het verleden haalden Bert en Philip Vermulm, gezten op een koren maaier uit het jaar 1939, het restant van het koren binnen. Zij werden daarbij geassisteerd door de jong ste telg van de familie te weten de zoon van Philip en kleinzoon van Bert. Door hun collega-trekker vrienden werd het koren vervol gens in schoven gezet en op wa gens geladen. Het gebundelde ko ren zal straks op de dorsdemon- stratie van zaterdag 30 augustus op hetzelfde terrein als waar het zater dag gemaaid werd, worden ge- De gemaaide halmen worden in schoven gezet om in een later stadium gedorst te worden. dorst. Een gedeelte zal ook wórden- gebruikt voor het Oogstfeest op zaterdag 6 september in Zevenhui zen. Het laatste derde deel van strohalmen zal worden gedorst op zaterdag 13 september in Zoet er- meer in de Stationsstraat tijdens het 100-jarig bestaan van de molen aldaar.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 17