Vakantie voorbij: weer naar school... Verkeersongeval met dodelijke afloop Speel-o-theek 'De Speelbieb' weer open Warenhuis op prijzen scherp intratuin De Nesselande Fietstocht voor senioren 23e Jaarmarkt met kermis Tourclub De Waardrenner Vakantie-combinatie 730 20e iaargang'nnnumnief 2\ te ,aaTg-ftTauQUSWs li N. Benthuizen - De ouderensoos orga niseert op dinsdag 26 augustus een fietstocht. De tocht is ongeveer 35 kilometer. Als het weer mee werkt is de start om 10.00 uur, vertrek vanaf de Bron aan de Dorpsstraat. Kosten ƒ3,per per soon. Bij twijfel of de tocht door gaat kan men bellen naar de heer P. Verwey, telefoon 079-3313247. De volgende fietstocht is op dinsdag i 23 september. Hazerswoude-Dorp - In het centrum van Hazerswoude-Dorp wordt vol gende week voor de 23e maal een I Jaarmarkt gehouden met diverse evenementen. De festiviteiten beginnen woens dag 27 augustus al om 14.00 uur met een kermis op het Raadhuisplein. De kermis blijft tot en met zaterdag 30 augustus. Op donderdag 28 augustus is de traditionele gondelvaart langs de Burgemeester Warnaarkade, aan vang 20.30 uur. Vrijdag 29 augustus opent loco-bur gemeester mevrouw G. Hoogen- doorn de jaarmarkt om 19.00 uur en zullen de kinderen van de basis school ballonnen op laten. Daarna begint de braderie op de Dorps straat en het Ambachtsplein. Te vens is er in de Avantihal de Veroni ca Drive In Show, aanvang 22.30 uur. Zaterdag 30 augustus openen ker mis en braderie om 14.00 uur. Be halve ondernemers en verenigin gen zijn er ook veel oude ambach ten, waaronder een glasblazer, scharensliep, klompenmaker, fui- kenbreier, kaarsenmaker, oude ge reedschappen en houtsnijden. Te vens zijn er Ufo's voor kinderen. Ringrijden voor paard en rijtuig is er om 14.00 uur op het parcours Lindelaan en ds. D.A. van de Bo schstraat. Om 16.00 uur is er op de steen van het Ambachtsplein een optreden van de Countrygroep "Sweet Lake City Dancers", s Avonds is er op het Ambachtsplein een karaoke-show, in de Dorps straat speelt de evenementenband j "De Bierschuivers". In de Avantihal is het feest met de band "Catch". De jaarmarkt wordt zaterdag om 23.00 uur besloten met een vuurwerk. Regio - Op zaterdag 23 augustus organiseert tourclub De Waardren ner een vrije toertocht, met de naam Plassentocht. Het vertrekpunt is café restaurant De Loet, dit ligt aan de provinciale weg Krimpen/Schoonhoven, bij de afslag Lekkerkerk. Lr kan worden deelgenomen aan de afstanden 30,50,125 en 175 kilome ter De routes zijn uitgepijld. Ver trektijden voor 30 en 50 kilometer tussen 9.00 en 12.00 uur; de afstan den 125 en 175 kilometer tussen 3-1)0 en 9.00 uur. De groep met voor rijders van 175 kilometer vertrekt om 8.00 uur en van de 125 kilometer I om 8.15 uur. Voor informatie: Adri Boele 0180- 518532 of Wim van Zwienen 0180- 663808 beiden na 18.00 uur. Terwijl de Rotterdammers nog twee weken van de schoolvakantie kunnen genieten, kwam voor de overige basisscholen m de regio afgelopen vrijdag een eind aan de zomervakantie. Voor sommigen de eerste keer dat ze kennis mochten maken met de basisschool, voor anderen een vertrouwd weerzien miet de klasgenootjes. Om extra aandacht te vragen voorde verkeersveiligheid van schoolgaande kinderen wordt ook dit jaar door Veilig Verkeer Nederland de actie "We gaan weer naar School" georganiseerd. Waddinxveen - Woensdag 20 augus tus gaat 'De Speelbieb' weer open. In 'De Speelbieb' kunnen kinderen van 0 tot en met 12 jaar speelgoed lenen. Zijn ze met het speelgoed uitgespeeld, dan kan het in 'De Speelbieb' weer worden omgeruild voor ander speelgoed. 'De Speel bieb' is gevestigd in de Dick Bru- naschool aan het Waddepad en ge opend op woensdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur en zaterdagmor gen van 10.00 tot 11.30 uur. Om speelgoed te kunnen lenen moet men wel lid worden van 'De Speel bieb'. Een familielidmaatschap kost ƒ12,50 per 12 maanden, per kind komt daar ƒ3,bij. Op zoek naar nieuwe vrijwilligers De vrijwillige medewerkers van 'De Speelbieb' hebben dringend be hoefte aan uitbreiding van de groep. De werkzaamheden bestaan uit de administratie van de uitleen, het controleren van teruggekomen speelgoed, het helpen van kinderen bij het maken van een keuze uit het aanwezige speelgoed, het repare ren van kapot speelgoed, het aan schaffen van nieuw speelgoed, en zovoort. 'De Speelbieb' is op zoek naar vrijwilligers van alle leeftijden, mannen en vrouwen. Iedereen kan contact opnemen met de heer Kor ving van de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk, telefoon 0182- 631932. Zevenhuizen-Moerkapelle Op zondag, 17 augustus omstreeks 21.20 uur vond op de kruising Bredeweg-Plasweg in de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle een verkeersongeval plaats, waarbij twee doden vielen. Over de rijbaan van de Bredeweg reed, gaande in de richting van de Rijksweg 12 en komende vanuit Moerkapelle een vrachtauto met aanhangwagen, beladen met een tweetal containers. Over de Plasweg, rijdend in de richting van de kruising naderde een personen auto, die de kruising opreed. Hierbij kwam het tot een aanrijding, waarbij de personenauto aan de rechterzijde frontaal met de vracht auto in aanrijding kwam. Door de klap van de aanrijding kwam de personenauto onderste boven in een vrijwel droge sloot naast de Bredeweg tot stilstand. De chauffeur van de vrachtautocombi natie kon zijn voertuig op de weg houden en wist te voorkomen dat hij frontaal tegen een boom in de rechter berm zou oprijden. De inzittenden van de personen auto werden door hulpdiensten zo als brandweer, ambulances en poli tie uit de zwaar beschadigde auto gehaald. Hierbij bleek dat een 71- jarige vrouw afkomstig uit Rotter dam zodanig zwaar was gewond, dat zij vrijwel direct overleed. Haar 76-jarige echtgenoot, die als be stuurder optrad overleed enige tijd later op weg naar het Dijkzigtzie- kenhuis in Rotterdam. De kruising is tot ongeveer 24.00 uur afgesloten geweest voor het verkeer, teneinde het onderzoek naar de toedracht van dit ongeval te kunnen laten plaatsvinden. Dit on derzoek werd mede verricht door de Verkeerspolitie van de Regio Hollands Midden in samenwerking met de politie IJssel Gouwe. De chauffeur van de vrachtauto combinatie, een 36-jarige Rotter dammer, raakte niet gewond. Nu tijdens de Warenhuis op Stelten- dagen zeer scherpe aanbiedingen. Een supergrote tuinhortensia van 24.95 voor maar NIEUWERKERK A/D IJSSEL Hoofdweg Noord 25a Tel. 0180-320527 HET GROENE WARENHUIS Koopavond; donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag en maandag vanaf 9.00 uur open.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 1