Afnka-dag in Asielzoekerscentrum fk 2e Plaats van der Zijden op E.K. Zwemvierdaagse in Gouwebad de Sniep -Boskoop Nieuw seizoen voor Da Capo Cursus jeugdvissen VW Boskoop ivond Pop-In Koor Niewbouwplannen Concordia Gezinsbijeenkomst De Rank De Sperwer Concours Strombeek Het Ronald McDonald kinderfonds Hart van Holland/27 augustus 1997 pagina 13 jvmr Karin van Langeraad Waddinxveen - Op zaterdag 23 augus tus hebben velen een bezoek ge bracht aan het AZC in Waddinxveen, waar bewoners een Afrika-dag had den georganiseerd. Onder het motto "Toekomst voor Afrika" werd ieder een indegelegenheid gesteld een kijk je te nemen op het Asielzoekerscen trum en kennis te maken met de rijke Afrikaanse cultuur en gewoonten. Onder de 500 bewoners van het AZC zijn vele Afrikanen, uit zo'n 15 ver schillende Afrikaanse landen. Er was een expositie ingericht voor Afrikaan se kunst met onder andere schilde rijen van Antonio Waz en foto's van Jan Stegeman. Het organiserend co mité, 20 asielzoekers uit diverse Afri kaanse landen, wil begrip en kennis overdragen over het leven in Afrika. Afrika is meestal in het nieuws op een negatieve manier, door honger, oor log en geweld. Afrika is arm in vele opzichten, waar ook rijk. Rijk aan cul tuur, taal en kleur. Na de opening van de open dag door AZC-directeur H. van Dijk, werden door kinderen uit het AZC duiven los gelaten als vredeswens. Op het terrein van het Asielzoekers- Bewoners van het AZC tonen traditionele kleding uit Ethiopië. centrum kon men luisteren naar live muziek van de Sudanese band 'SA- MAR', afgewisseld door muziek van D.J. David. Een modeshow, kinderac tiviteiten en een Afrikaanse markt stonden ook op het programma. Te vens kon er deelgenomen worden aan de forumdiscussie "The future for Africa?". Hierbij werden vele Afri kaanse problemen onder de aandacht gebracht en werd getracht een posi tieve bijdrage te leveren in de mogelij ke oplossing hiervan. Inwoners van Waddinxveen waren de gehele dag in de gelegenheid om te praten met de bewoners van het AZC over de huidige Afrikaanse problema tiek, de reden van vluchten uit het land van herkomst en over het leven als vluchteling. Waddinxveen - Op dinsdag 26 augus tus is het kinderkoor De Zangvogels, jongste afdeling van het Hervormd Gemengd Koor Vox Jubilans, aan het nieuwe seizoen begonnen. De repeti tiesvinden plaats in gebouw De Hoek steen aan de Esdoornlaan. Kinderen die van zingen houden kunnen daar om dinsdagmiddag terecht vanaf Waddinxveen - In het voorjaar is de afdeling Senioren van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk gestart met het uitlenen van legpuzzels. Men sen die graag legpuzzels maken kun nen lid worden van de puzzeltheek voor ƒ5,- per half jaar. Iedere dinsdag ochtend is de puzzeltheek in het Anne 16.15 uur. Kinderen van 5 tot en met 7 jaar zingen dan tot 16.45 uur. De kin deren van 8 tot en met 14 jaar oefenen in twee groepen tot 18.15 uur. Diri- gente Danielle van Laar heeft de lei ding. Alle kinderen zijn welkom om eens te komen luisteren. Voor infor matie: Lenie Raaphorst, 0182-610021 of Mar ja de Waal, 0182-630745. Frankcentrum geopend van 10.00 tot 11.30 uur. Er wordt een uitleenperio de van zes weken gehanteerd, maar verlenging is eventueel mogelijk. De puzzeltheek heeft de beschikking over ruim 500 puzzels, variërend van 500 tot 3000 stukjes. Waddinxveen - Het Interkerkelijk Koor Meeting bestaat 17 jaar en zingt onder begeleiding van een combo voornamelijk nederlands- en engel- stalige gospels. Wekelijks wordt met plezier gerepeteerd op donderdag avond in de Kruiskerk aan de Passage. Het koor heeft ongeveer één optreden per maand en een optreden in een kerkdienst. Het koor heeft dringend behoefte aan nieuwe leden, vooral mannen en orga niseert daarom op donderdag 4 sep tember een repetitieavond voor be langstellenden tussen de 16 en 50 jaar. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie kan men bellen naar Hetty Koster, 0182-615993 of Wil van Hel den, 0182-615734. Boskoop-Aan het begin van het nieu we seizoen organiseert het Pop-In Koor Boskoop een oefenavond om zangers en zangeressen in spe kennis Ie laten maken met het regionale koor. Deze avond vindt plaats op don derdag 28 augustus. Het Pop-In Koor bestaat 3 jaar en heeft ongeveer vijftig leden. Het repertoire bestaat uit songs van Madonna, Labi Zondag 31 Siffre, Toto, Chicago en nog veel meer. Iedere donderdagavond vanaf 20.00 uur wordt geoefend in De Tunnel aan het Reijerskoop in Boskoop. Het koor treedt enkele keren per jaar op, zoals in de derde week van september op de Boskoopse braderie. Voor informatie: 0172-212635 (Rob) of 0172-213981 (Linda). Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds P.H. van der Laan, Leiden: 16.30 uur ds hJ C. Dee. Bunschoten. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds FA.C. Bongers; 17.00 uur ds A. Ver doorn. Herv. Immanuel 9.30 uur ds H.J. vd Maan, Rotterdam; 17.00 uur sow dienst Ontm. kerk. Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 10.00 uur P. Quartel, Leidschendam. Boskoop 7rijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur rev drs F.H. Sachs, Den Haag. Herv. gem. 9.30 uur kand. P. v Dam, houten; 18.30 uur ds R. de Reuver (in geref. kerk). Stek 9.30 uur drs J.G. Groene nd-Bijl, Nieuwerbrug. Geref. kerk 9.30 uur ds J.A. v. Hooij- donk; 18.30 uur zie herv. gem. Uir. Geref. kerk 9.30 en 1830 uur ds K Boersma, Oud-Beijerland. Vhnstengem. "Bethel" 9.30 uur Jaap Wie heeft mijn zwarte poes gezien? Geel bandje, rode hanger, Fr. Hendrikstr. 5931580 Wie wil mijn algemeen dagblad-wijk in Zevenhuizen overnemen per 1 september? 0180-632896 Zing mee met Meeting donderdag 4 sept. open repetitie 20.00 u Kruiskerk W'veen Wie heeft mijn kat gezien? Kenm. zwarte kater, korte dikke staart bel: 0182-615269 Waddinxveen - In maart 1998 viert de muziekvereniging Concordia het 100- jarig bestaan. De vereniging organi seert dan diverse (muzikale) activitei ten. Het ledenbestand is groeiende, hetgeen tot gevolg heeft dat een groot gedeelte van de financiële middelen besteed moet worden voor de aan schaf van de instrumenten. Het vere nigingsgebouw is gelegen aan de Jan Willem Frisoweg. Het gebouw, de Hoge Noot, verkeert ondanks de geld verslindende, doch noodzakelijke on derhoudswerkzaamheden, in een slechte staat. Het bestuur van de ver eniging is met de gemeente in overleg voor het plegen van nieuwbouw. Waddinxveen - Op zondag 31 augus tus houdt de stichting De Rank een gezinsbijeenkomst waarin de heer P. Quartel uit Leidschendam zal voor gaan. Het thema van de dienst is "Jij hoort erbij". De dienst begint om 10.00 uur in het gebouw van de Re monstrantse gemeente aan de Zuid kade 59. Na afloop kan er nagepraat worden. Waddinxveen - De Waddinxveense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Orleans. Weersgesteldheid kalme west-zuidwesten wind. Afstand 500 kilometer. In concours 158 duiven. Gelost om 7.30 uur. Aankomst eerste duif 13.54 uur. Laatste duif 14.32 uur. Snelheid eerste duif 1296 meter per minuut. Uitslagen: D. Heeren 1,4; M. Tollenaar en Zn. 2, e.a.; Joh. L. Bol 3, e.a.; R.A. van der Made 5, 10 e.a.; D. Boere 6; C.A. Bode 7; J. Jansen en Zn. 9 e.a. De Sperwer nam ook deel aan een concours vanuit Strombeek. Weers gesteldheid kalme zuid-zuidwesten wind (bewolkt). Afstand 131 kilome ter. In concours 406 duiven. Gelost om 13.00 uur. Aankomst eerste duif 14.34 uur. Laatste duif 14.43 uur. Snel heid eerste duif 1379 meter per mi nuut. Uitslagen: Joh. L. Bol 1, 2, 3, 7, e.a.; D. Boere 4,6,8,10 e.a.; J. Jansen en Zn. 5; R.A. van der Made 9. Boskoop/Sevilla - Tijdens de Europe se Kampioenschappen in het Spaanse Sevilla heeft Mark van der Zijden be slag weten te leggen op de zilveren medaille. Samen met Pieter van de Hoogenband, Martijn Zuidweg en Marcel Wouda zwommen ze in een nieuw Nederlands record naar de tweede plaats op de 4x200 meter vrijeslag. Tijdens de finale zwom Mark een tijd van 1.49.48. Nog nooit had Mark onder de 1.50.0 gezwom men. Doordat deze tijd door middel van een 'vliegende start' gerealiseerd was telt het niet als een nieuw per soonlijk record. Door het behalen van de zilveren me daille zette de Nederlandse ploeg het goede resultaat van de Olympische Spelen voort. Tijdens de Olympische Spelen was de ploeg op deze afstand zevende. Met de eindtijd van dé4x200 meter is tevens een startbewijs voor de Wereldkampioenschappen 1998 behaald. De WK zal in januari 1998 in Australië gehouden worden. Door deze supertijd van Mark in de estafette waren de verwachtingen hoog gespannen voor zijn individuele afstand, de 200 meter wisselslag. Tij dens de ochtendserie zwom Mark een tijd van 2.05.01, dit betekende 0.04 seconden boven zijn inschrijftijd. Deze tijd was echter niet genoeg voor een plaats in de A-finale. Voor Mark was dit een grote tegenvaller. Twee jaar geleden tijdens de Europese Kampioenschappen in Wenen was hij immers nog als zevende in de A-finale geëindigd. Maar Mark bewees tijdens de B-finale mentaal goed in elkaar te zitten. On danks de teleurstelling heeft hij zich prima weten te herstellen en zwom hij een nieuw persoonlijk record. Met zijn tijd van 2.04.48 won hij tevens de B-finale. Deze tijd is net niet voldoen de voor een limiet voor de Wereld Kampioenschappen. Volgende week komt er voor Mark een herkansing tijdens de Universiade in Italië. Tijdens deze studentenkam pioenschappen zal hij de 200 meter wisselslag, de 200 meter vrijeslag, de 100 meter vrijeslag en de 100 meter schoolslag zwemmen. Samen met Dennis Rijnbeek van de Amersfoortse zwemclub zal hij vanuit Sevilla door reizen naar Italië. Boskoop - Da Capo is een interkerke lijke zanggroep uit Boskoop waar het "samen zingen tot Gods eer" het be langrijkste uitgangspunt is. Ruim zes jaar geleden ontstond het idee bij een aantal mensen om een nieuwe zang groep op te richten. Voor de naam Da Capo is gekozen omdat dit in muziek termen betekent "opnieuw begin nen". Dit was voor de meesten ook van toepassing en zij oefenen nu met veel plezier elke dinsdagavond in de Gereformeerde kerk in Boskoop. Al vanaf het begin is Ben Kramer de diri gent en heeft hij ook de muzikale lei ding tijdens optredens, bijgestaan door Mirjam van de Burg-Oskam op dwarsfluit en René van Vliet op drums. Da Capo zingt hoofdzakelijk geeste lijke muziek waarvan veel door Ben Kramer wordt bewerkt. Ook Tom Par ker staat op het repertoire evenals Het Oslo Gospel Choir en diverse be werkingen van grote meesters zoals Beethoven en Handel. In december 1996 gaven zij een kerstconcert met Marco Bakker. Voor het komende seizoen staat er weer genoeg op het programma. Als eerste een concert op zaterdag 25 oktober in de Hervormde kerk in Bos koop. Op deze avond zal een groot gedeelte van het repertoire te horen zijn. In maart 1998 werkt het koor mee aan een benefiet concert en in mei 1998 een bevrijdingsconcert. Daarbij komen ook nog optredens tijdens ver schillende kerkdiensten. Da Capo heeft 66 leden en zij komen uit de hele regio. Reden genoeg om na de zomerstop weer met volle energie te gaan begin nen. Waddinxveen - Op 9 september orga niseert de hengelsportvereniging Waddinxveen voor de vijfde keer, in samenwerking met de Stichting Wijk- werk De Zuidpias, een cursus jeugd vissen voor jongens en meisjes in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar. De cursus bestaat uit 8 lesavonden en wordt gehouden van 18.45 tot 20.00 uur in het Zuidhonk aan de Zuidplas- laan 552. Het einde van de cursus wordt besloten met een viswedstrijd op zaterdag 8 november van 10.00 tot 15.00 uur in het water van de Coene- coop. Niet alleen wordt er gevist, ook wordt door middel van een wateron- derzoek op speelse wijze aandacht besteedt aan het milieu. Het leren ken nen van de verschillende vissoorten, waterdiertjes en planten komt hierbij uitgebreid aan bod. Dit alles gebeurd onder leiding van ervaren sportvis sers. De hengelsportvereniging Wad dinxveen zorgt voor de benodigde hengelsportartikelen tijdens de cur sus. Bij de te houden viswedstrijd zijn de ouders/begeleiders van de kinde ren van harte welkom. Voor opgave en inlichtingen: W. de Bruin, Alpherbrink 20, telefoon 0182- 619005 of mevrouw H. de Vries, Grut- todreef 29, telefoon 0182-617889. Boskoop - De VW Boskoop heeft inde voorverkoop onder andere: Excur sies Wereldhavendagen op 6 en 7 sep tember in Rotterdam; De Heineken Starship tour in Den Bosch op 10 sep tember aan de afmeersteiger bij de Brabanthallen; Groot Russisch Staatscircus in Epe van 20 tot en met 26 september; André Rieu op 19 sep tember in het Nederlands Congresge bouw in Den Haag; André Hazes op 27 oktober in Ahoy in Rotterdam; Oran- je's grootste meezingfeest met diver se Nederlandse artiesten op 27 sep tember in Ahoy Rotterdam; Golden Earring op 4 oktober in Hoogvliet in de sporthal Hoogvliet. Voor vragen en/of inlichtingen: VW Boskoop, telefoon 0172-214644. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - In de eerste week na de schoolvakantie werd in Gouwebad De Sniep de jaarlijks terugkerende zwemvierdaagse gehouden. Met 795 deelnemers kan worden gesteld dat dit evenement nog elk jaar aan popu lariteit wint. De deelnemers zwem men voor sponsorgeld, waarbij de opbrengt geheel ten goede komt aan het Ronald McDonald kinderfonds. Voor de deelnemers was er ook van alles te beleven in het Gouwebad, zo als een vrijmarkt voor de kinderen en gratis deelname aan aquarobics. Op woensdag was er een feestdag met muziek, een turbosprinkkussen, op- blaasballen, een schminkteam en ijs jes voor de deelnemers. De Vlaamse clown Pepe de Pipo vermaakte jong en oud met zijn acts. Op donderdag werden er speciale prijzen uitgereikt aan de jongste en de oudste deelnemer aan de zwemvier daagse. Alle deelnemers ontvingen op vrijdag een medaille en een plons pakket, een beloning van de sponsor. Met het Ronald McDonaldfonds wor den mede de huizen van het fonds in stand gehouden. Een Ronald McDo- naldhuis is het best te omschrijven als 'een thuis ver van huis'. Het huis biedt onderdak aan ouders en verzor gers, maar ook aan broertjes en zus jes, van ernstig zieke kinderen die worden behandeld en verpleegd in diverse academische en kinderzie kenhuizen. Een Ronald McDonald Huis krijgt geen overheidssteun en is volledig afhankelijk van giften en do naties van particulieren, bedrijven en instellingen. Ook de ouders die in het Huis logeren dragen een steentje bij en betalen ƒ25,- per dag. Maar dat is natuurlijk niet genoeg. De kostprijs van één kamer bedraagt al zo'n ƒ100,- per dag. Een Ronald McDonald Huis heeft uw steun dus hard nodig. Met uw financiële bijdrage wordt de toe komst van het 'thuis ver van huis' zeker gesteld.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 13