I Vakbeurs boomkwekerij groeit uit tot beurs met internationale allure Warenhuis op stelten, prijzen Saintratuin oliand: l De nieuwe winte zijn al binnen! Komt u even langs? Rabobank i Vijftiende editie van Plantarium Gezamenlijke repetities 'The Night' in volle gang r Wf>k*lijks a' Uw Door je verdriet heen groeien Koppelklaveijassen Oproep Gemengd koor Zanglust Bridgen in De Vierkap Bibliotheek op 6 september gesloten Buurtfeest V.N.R. I 9 '"formatie °P een e"teerb/aa. Groei van de vakbeurs Beste stand van Plantarium '97 Keuring van nieuwigheden Zevenhuizen-Moerkapelle 20e jaargang nummer 731 27 augustus 1997 1 Waddinxveen - Het menselijk leven bestaat niet alleen uit geluk en voor spoed. Velen krijgen vroeg of laat te maken met verlies in het leven. Dit kan zijn het verlies van baan, verlies van echtgeno(o)t(e) of kind, verlies van gezondheid, verlies van toe komstverwachtingen. Verdriet en teleurstelling onder woorden bren gen en het delen met anderen kan een goede leerschool zijn om het leven draaglijk te maken. Het initiatief is genomen een ge- sprekskring te starten waarbij de Bijbel en het verlies centraal zullen staan. De groep zal eens per maand op de woensdagochtend samenko men in Waddinxveen. Voor belang stellenden: Alie van Dijk, telefoon 0182-617580 of Jelte Alma, telefoon 0182-619945. Waddinxveen - Op vrijdag 29 augus tus is er koppelklaverjassen in De Boog. Aanvang 20.30 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Het in schrijfgeld bedraagt ƒ10,- per kop pel. ledereen is welkom. Zevenhuizen - Het Gemengd koor Zanglust zoekt nieuwe leden, vooral mannen. Dames zijn ook welkom. Iedereen die graag zingt kan kennis komen maken elke dinsdagavond in dorpshuis Swanla van 20.00 tot 22.00 uur. Er wordt gevarieerde muziek gezongen en het koor gaat veel naar bejaarden- en verzorgings huizen. Oud Verlaat - In september start in De Vierkap op vrijdag het vrij bridgen. Ook wordt een cursus bridge voor beginners georgani seerd op maandagmiddag. De cur sus wordt op maandagavond gehou den in dorpshuis Swanla in Zeven huizen. j Voor inlichtingen kan men bellen: 0180-633347. Zevenhuizen - De bibliotheek is in verband met de braderie op zater dag 6 september gesloten. Boskoop - Zaterdag 30 augustus wordt het jaarlijkse buurtfeest van de buurtvereniging Voorkade, Nieuwstraat, Ridderbuurt gehou den. Om 15.00 uur wordt er geopend met de traditionele kindervrijmarkt. Verder is er voor de kinderen onder andere een straatteken-wedstrijd, schminken en sponsgooien. De bar becue en de bar zijn vanaf 17.00 uur open. Behalve eten en drinken kan men ook spijkerbroekhangen en touwtrekken. Er is live muziek. Het leest vindt plaats op de parkeer plaats bij de speeltuintjes in de Nieuwstraat. Door Karin van Laneeraad Boskoop - De vijftiende editie van Plantarium, de internationale vakbeurs voor de boomkwekerij, die heeft plaats gevonden van 21 tot en met 24 augustus, is de grootste en best bezette beurs geweest tot nu toe. Ruim 220 standhouders uit vele landen hebben hier hun beste producten tentoonge steld en vele nieuwigheden in de sierteelt zijn gepresenteerd. Het thema van de jubileumbeurs was de relatie tussen kweker en handelaar. Gezamenlijk moeten zij er voor zorgen dat het boomkwekerijproduct voor de con sument aantrekkelijk is. Inspelen op de vraag van de afnemers is daarbij het kardinale punt. Hoe de samenwer king tussen deze twee schakels in de keten vorm krijgt, was te zien in de themastands. De handelaren presen teerden de producten samen met de kwekers.Op woensdagavond 20 au gustus werd het Plantarium officieel geopend door de heer J. van der Veen, voorzitter van het Productschap Tuinbouw en de heer J. van den Bos van Stichting Vakbeurs voor de boomkwekerij. Gezamenlijk gaven zij het startsein voor het Plantarium 1997 met een spectaculaire laser show. Tijdens de jubileumeditie van het Plantarium werd uiteraard ook terug gekekenop 15 jaar vakbeurs. In 15jaar is Plantarium uitgegroeid van een na tionale boomkwekerijvakbeurs voor de promotie van teelt in pot en contai ner, tot een belangrijke internationale vakbeurs voor de gehele boomkweke rij. In 1983 waren 53 deelnemende kwekers en kweker-exporteurs verte genwoordigd op 1.500 m2, tegenover een aantal van 230 in aanzienlijk gro tere stands op een beursoppervlakte van 13.500 m2 in 1997. Het totaal van 230 deelnemers bestond uit 8 non profit organisaties op het gebied van voorlichting, keuring, belangenbe hartiging en promotie; 43 toeleverbe drijven; 179 kwekerijen, groothande laars en exporteurs, waarvan 164 Ne derlandse en 15 buitenlandse deelne mers. Sinds vier jaar wordt het Plantarium georganiseerd in het Plantariumge- bouw op het ITC terrein tussen Bos koop en Hazerswoude. Om ook in de toekomst verdere groei te kunnen garanderen is inmiddels aanliggende grond aangekocht. Uit 11 genomineerde stands viel de eer voor de beste stand dit jaar te beurt aan de firma Rosbergen Grootendorst. De Vaste Keurings commissie prees de duidelijke naam geving van een geweldig breed assor timent boomkwekerijproducten. Niet alleen de kwaliteit was goed, maar ook de uniformiteit liet niets te wen sen over. Rhodowiesmoor Renken Von Ham mei heeft de Plantariumtrofee gewon nen voor de beste buitenlandse stand. De Koninklijke Vereniging voor Bos- koopse Culturen heeft ook dit jaar de keuring verricht van nieuwigheden die door deelnemers aan Plantarium voor keuring zijn aangeboden. Alleen de ingezonden planten die voldeden aan het keuringsreglement werden door de jury beoordeeld. Tijdens het Plantarium werden alle nieuwighe den in een speciaal daarvoor inge richte stand gepresenteerd. Als beste nieuwigheid werd een prijs toege kend aan Rosa noason 'Celina', inge zonden door Radder van der Stam v.o.f. uit Boskoop. De keuringscom missie gaf voor haar keuze de volgen de motivatie: een roos met grote bloemtrossen, goede doorbloei en met goed ge vormde struik. Kortom, een goe de vondst in het sortiment bo- dembedekkende rozen en een uit stekende aanvul ling op het be staande sorti ment. Eén van de themastands op Plantrium '97. Rosa noason 'Celina', beste nieuwigheid van de beurs. Zevenhuizen - Na een gezamenlijke repetitie met de koren in Schoonho ven, werd in de kleine sporthal van dorpshuis Swanla nu ook gerepeteerd met de Big Band. Op 1 september komt Angela Groothuizen naar Zeven huizen voor de generale repetitie. Ook de vaste presentator van 'The Night' op het dorpsplein, Rob Metse laar, is zich aan het voorbereiden om samen met Angela dit Proms-concert tot een sprankelend succes te maken. Nog niet helemaal tevreden gezichten bij de muzikanten en de leden van de koren, maar het begint al goed te lo pen. Dat geldt ook voor de kaartver koop van de voor Zevenhuizen unieke Rabo Night of the Proms. De honderd jarige "De Kleine Trompetter" haalt werkelijk alles uit de kast om het eeuwfeest op een buitengewone ma nier te vieren. Het concert op vrijdag 5 september start om 21.00 uur in de grote sporthal van dorpshuis Swanla. Kaartverkoop bij de Rabobank, Albert Heijn en Mainstreet. Nu tijdens de Warenhuis op Stelten-dagen zeer scherpe aanbiedingen. Mooie bolchrysant, extra groot en bomvol met knoppen, kunt kiezen uit verschillende prachtige herfstkleuren. Van 12.95 voor NIEUWERKERK A/D IJSSEL Hoofdweg Noord 25a Tel. 0180-320527 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag en maandag vanaf 9.00 uur open.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 1