Moeilijke beslissing voor Ingrid Visser Thema-avond Reumapatiënten vereniging Met O.S.S./Be Fit de winter in it de regio BROUWER DE KONING Najaarsbeurs bij de Coöperatieve Boskoopse Veiling Brandweer Hazerswoude op jaarmarkt Repetities El Jakim van start Babyshow Zang en Kleur W// Vol jaarprogramma Plattelandsvrouwen UITVAARTVERZORGING Dennis en Sharon presteren goed op EK Papierinzameling KAMERPLANTEN 3 grote begonia's ƒ12,50 Hart van Holland/27 augustus 1997 pagina 9 Openingsstunt Demonstraties Nieuwe leden Y GE Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 jinnr Gerard Verheiien Zevenhuizen - Topvolieybalster Ingrid Visser uit Zevenhui zen beslist vóór oktober of zij ingaat op de vele aanbiedin gen die zij momenteel uit het buitenland krijgt. Haar huidige contract met Top Volleybal Nederland loopt tot en met het Europese kampioenschap in oktober. De voormalige speelster van Rentokil ZVH en WC uit Vught «ing vorig jaar in zee met Top Volleybal Nederland (TVN) om hefnationale damesvolleybal op een (nog) hoger peil te brengen. Helaas voor trainer Bert Goedkoop vertrokken de meest ervaren speelsters naar het buitenland, waar zij hun klasse te gelde konden maken. Ingrid Visser die zich vorig jaar nog te jong vond voor een avontuur buiten de Nederland se grenzen sloot een contract met TVN en moet nu als 20 jarige met overwegend zeer jonge, talentvolle collega's het Nederlandse volleybal gestalte geven. En eerlijk gezegd weet ze niet of dat nu zo goed voor haar eigen ontwikkeling is. "Uiteindelijk wil ik voor mezelf gewoon het beste. Ik sta op dit moment bij nogal wat clubs in de belangstelling. Een paar clubs uit de hoogste divisie van Brazilië, enkele uit de serie Al van Italië en verschillende uit Frankrijk. Een eer ja. Deze en volgende maand moet ik met mijn manager alles eens goed opeen rijtje zetten. Het blijft voor mij eerlijk gezegd toch wel een moeilijke beslissing om naar het buitenland te vertrek ken. Met Bert Goedkoop heb ik hierover goede gesprekken Voor Ingrid Visser bestaal belangstelling buitenland gehad. Ten aanzien van een carrière buiten Nederland was hij redelijk positief. Natuurlijk was hij niet uitbun dig. Per slot van rekening wil hij me graag voor het Nederlandse team behouden. Ik weet het nog niet. In ieder geval neem ik vóór oktober een beslissing". Hazerswoude-Dorp - Elk j aar probeert de Mico om het Ambachtsplein zo veel mogelijk bij de jaarmarkt te be trekken. Elk jaar ook ondervinden ze een probleem omditzogoedmogelijk tedoen. Dit jaar echter kwam er spon taan een verzoek van deelname bin nen. Het vrijwilligerskorps van brand weer Hazerswoude wilde meedoen en had ruimte nodig. Het Ambachtsplein staat dit jaar dus in het teken van de brandweer. Allereerst staan ze paraat om de ope ningsstunt voor de jaarmarkt te ver zorgen op vrijdagavond 19.00 uur sa men met wethouder mevrouw G. Hoogendoorn. De opening is zoals gebruikelijk in de Dorpsstraat. Daar na naar het ambachtsplein waar het nodige te zien/doen is op brandweer- gebied. Er is een behendigheidsspel met wa ter waar je met een echte brandweer spuit mag spuiten, aangekleed zoals het hoort met jas en helm. Zo ook kunnen de kinderen tegen een geringe vergoeding in brandweeruniform op de foto; deze kunnen e dezelfde dag nog meenemen. In de kraam kan men zich laten voorlichten over diverse preventiemateriaal, zoals brandblus sers en rookmelders en er draait een videofilm over ongevallen in en rond om het huis. Tevens kan men mee doen met een prijsvraag. Naast de twee eigen brandweerauto's is er zaterdag ook een grote ladderwa gen uit Alphen aan den Rijn. Deze drie wagens mag men uitgebreid van bin nen bekijken. Met de ladderwagen mag men zelfs mee de hoogte in op zaterdag van 15.30 tot 20.00 uur. Zoals wellicht bekend is behelst het werk van de vrijwillige brandweer niet alleen het blussen van brandjes. Assistentie bij (verkeers)ongevallen neemt een steeds grotere plaats in. Tijdens de demonstraties, de tijden worden omgeroepen, kan men zien hoe zij te werk gaan. Onder andere het open knippen van een autodak, zodat het slachtoffer verticaal uit het wrak gehaald kan worden om deze zo min mogelijk te bewegen; of het slachtof fer zit bekneld met z'n stuur, hoe de brandweer het stuurkolom verwij derd. Bij de demonstraties wordt er uitleg gegeven wat er gedaan wordt en waarom. Na het zien van dit alles krijgt men wellicht meer waardering. Geïnteresseerden, die misschien zelf wel bij het vrijwilligerskorps voor de brandweer willen, kunnen tijdens deze dag informatie krijgen. Zevenhuizen - Met een vol program ma voor de boeg is voor het gospel koor El Jakim het nieuwe seizoen van start gegaan. Op 21 september verleent het koor medewerking aan een kerkdienst in de Triomphatorkerk in Alphen aan den Rijn en op 7 december gaat het koor naar de Van den Bergh Leefge meenschap in Noordwijk. In de kerst periode staat een optreden gepland °P 24 december tijdens de Kerst nachtdienst in de Gereformeerde Kerk in Zevenhuizen. In het nieuwe jaar zal het koor extra bard repeteren voor het tweede lus- humconcert dat op 14 februari ge houden wordt in de Nederlands Her vormde kerk in Zevenhuizen. De so praan Margaret Roest zal hieraan medewerking verlenen. Gedurende dit concert krijgen de bezoekers een overzicht van het repertoire van El Jakim dat bestaat uit gospelliederen, negrospirituals, opwekkingsliede ren, liederen van het Oslo Gospel Choir en The Young Messiah. Nieuwe leden zijn van harte welkom bij het koor, dat iedere donderdag avond repeteert in de Gereformeerde kerk van Zevenhuizen van 20.00 tot 22.00 uur. De eerste repetitie van dit seizoen is op 28 augustus. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur houdt op zaterdag 30 augus tus een babyshow. Iedere vogellief hebber heeft de mogelijkheid om zijn haar gekweekte vogels te laten keuren door erkende keurmeesters. Tevens kunnen inzenders vragen te stellen aan de keurmeesters, zodat deze dag ook leerzaam kan zijn. De babyshow begint om 13.00 uur. De vogels dienen tussen 11.30 en 12.30 uur te worden ingebracht. De kosten bedragen ƒ1, per vogel. Om mee te doen aan de babyshow moet met lid zijn van de NBvB, dus alle verenigingen kunnen meedoen. Het clubgebouw staat aan de Zuidplasweg achter de gemeente- loods. Voor meer informatie: J. van den Berg, 0180-632271 of C. van den Berg, 0182-529948 (na 18.00 uur). sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Dennis en Sharon van Oye uit Zevenhuizen hebben het afge lopen weekend in Tsjechië tijdens de Europese kampioenschappen water skiën onder de 21 jaar uitstekend ge presteerd. Op het onderdeel springen werden ze beide vierde. Op de slalom werd Sharon met drie op twaalf ook vierde, evenals Dennis op het onder deel figuren. Op de slalom vestigde Sharon tevens een nieuw Nederlands record dat met twee op twaalf op naam stond van Marjon van Dijk. Zevenhuizen - Van donderdagmiddag 4 september 12.00 uur tot vrijdagmid dag 5 september 13.15 uur organi seert de milieuvereniging in samen werking met Christelijke basisschool De Eendragt en Wereldwinkel een in zamelingsactie voor oud papier. De vorige inzameling leverde 5700 kilo gram papier en karton op. De papiercontainer staat op het schoolplein van de Christelijke basis school De Eendragt. Graag het papier bundelen en karton plat maken en bij elkaar binden. Lieve Susanne gefeliciteerd met je 10e verjaardag. Papa, mama, annabelle en thomas 30-8 wordt Rochelle 2 jaar. Van harte gefeliciteerd van papa en mama Opa en Oma v. Nuland ik kom volgende week weer op jullie passen. Kusjes van Rochelle Hei en Geiten Peter geluk bestaat niet alléén tussen de bergen. Van harte Densi's Zaterdag 6 september Unicef op het oogstfeest in Zevenhuizen Vele soorten perkplanten en Erica winterbloei Prei, boeren- en winterbloemkool, 4 soorten sla, andijvie. Aardbeiplanten N.A.K. gekeurd in soorten Meststoffen, tuinaarde 4 zakken ƒ10,- kwekf.ru fit GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Zevenhuizen - De leden van de afde ling Zevenhuizen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen begin nen half september aan een nieuw seizoen boordevol activiteiten. Er is sprake van een jaarprogramma met wisselende thema's op de vereni gingsavonden en de koffieochtenden, excursies en cursussen. In klein groepsverband kunnen leden voor speciale interesses kiezen zoals crea tief bezig zijn, zingen of fietsen. De NBvP is al jarenlang geen organisa tie meer voor uitsluitend vrouwen met een agrarische achtergrond. De naam straalt echter zoveel histori sche waarde, goodwill en vertrouwen uit, dat het jammer zou zijn die te laten schieten. Dus bestaan in grote steden tegenwoordig eveneens NBvP-afdelingen, waarbij alle vrou wen welkom zijn. Zevenhuizen heeft een levendige afdeling met 120 leden en bestaat bijna 60 jaar. De activitei ten worden in zorgcentrum De Ze venster gehouden. De eerste maandelijkse verenigings avond is op dinsdag 16 september, om 20.00 uur. Op deze eerste avond in het nieuwe seizoen spreekt, mevrouw R. Marchal over Het Oranjehuis en Het Loo. De onderwerpen op de volgende avonden zijn: Marjan Berk schrijfster; M. van Ruth van de Hoven, een lezing over Japan; Kerstavond met mede werking van Het Koor; de Jaarverga dering met bingo; Het Vrekkenpaar mevrouw Van Veen en de heer Van Eeden; Kegelen in Moerkapelle; de heer C.A. van de Mee met depressivi teit/trauma's. Verkeersles door L. van Wensem is de eerste koffieochtend die gehouden wordt. Bij voldoende belangstelling kunnen cursussen en excursies worden geor ganiseerd. Elk jaar maakt een groot aantal leden een reisje. Leden van de NBvP betalen zestig gulden per kalen derjaar en hebben daarmee toegang tot alje gezamenlijke activiteiten. Voor vragen: mevrouw De Groot, tele foon 0180-633541. Regio - De Reumapatiëntenvereniging Nieuwerkerk aan den IJssel en omge ving staat open voor iedereen die iets met reuma te maken heeft en woont in het gebied rondom Nieuwerkerk aan den IJssel. De leden wonen niet alleen in Nieuwerkerk, maar komen ook uit Moordrecht, Zevenhuizen-Moerka- pelle, Zevenkamp, Capelle, Krimpen en Ouderkerk aan den IJssel. Op dinsdag9 september komt dr. H.C. van Paassen, reumatoloog in het St. Franciscus Gasthuis in Rotterdam, een avond verzorgen. Deze avond zal in het licht staan van de actuele ont wikkelingen van de ziekte reuma. On langs werd in het nieuws melding ge maakt van nieuwe ontwikkelingen en dr. van Paassen zal dit verder uitdie pen. De mogelijkheid is aanwezig om na de pauze (schriftelijk) vragen te stellen. Belangstellenden zijn van harte wel kom op deze avond in "Het Kruispunt" aan de Middenmolensingel 14 in Nieu werkerk aan den IJssel (zaal 1). De Middenmolensingel ligt in de wijk Dorrestein. De toegang is gratis, even als de koffie/thee. De zaal is om 19.45 uur open. Ook niet-leden zijn welkom. Zevenhuizen - In het seizoen 1996/ 1997 gaat gymnastiekvereniging O.S.S./Be Fit weer van start met een nieuw programma en onder deskun- dige.begeleiding. Het betreft een zeer gevarieerd aanbod om op een plezie rige manier het lijf fit en soepel te houden. Het programma biedt moge lijkheden voor de allerjongsten tot de alleroudsten om ieder op eigen wijze en naar eigen kunnen te bewegen. Er wordt op twee locaties in Zevenhui zen gesport: de gymnastiekzaal aan de Dorpsstraat en in het dorpshuis Swanla. Er is onder andere ouder en kindgym- nastiek, jazztiek, gymnastiek voor 6- 12 jarigen, aerobics, trimuren, body fitness en senioren gymnastiek. Voor meer informatie: 0180-633037. Door Karin van Langeraad Boskoop - Op dinsdag 19 augustus werd de najaarsbeurs bij de Coöpera tieve Boskoopse Veiling B.A. officieel geopend. De heer J.C. Brand, direc teur Boskoopse Veiling, vestigde aan dacht op het feit dat beurzen niet meer weg te denken zijn bij de afzet van bomen en planten. Door de beur zen worden de klanten optimaal geïn formeerd over het aanbod, op het juiste tijdstip. Nu is bij de Boskoopse Veiling te zien wat er voor het najaar zoal te koop is. Vier grote veilinghal len met verse nieuwe aanvoer. De heer Brand benadrukte dat het goed gaat met de boomkwekerij branche. "In dfi Boskoopse regio zijn een aantal ontwikkelingen gaande die hoopvol stemmen", aldus de heer Brand. Een zeer actieve landinrich tingscommissie heeft in dit gebied de diverse opties voor een verbetering van de infrastructuur in kaart ge bracht. Daarnaast is er inmiddels een convenant getekend waarbij een In tergemeentelijke stuurgroep en een Platform Bedrijfsleven samen gaan werken aan een verdere ontwikkeling van de boomteelt in de regio Bos koop. De Boskoopse Veiling heeft recente lijk ruim 22 hectare grond aange- kocht. Hiermee wil de Veiling aange ven welke ambities zij heeft. Na het welkomstwoord werd de offi ciële openingshandeling verricht door de heer H. Jansen, voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Tuin centra. Hij benadrukte in zijn toe spraak dat kwaliteit van de producten een belangrijkste criterium is voor de consument. Als de kweker een kwali tatief goed product aflevert, is da prijs niet belangrijk. Bovendien be paalt de consument ook wat er wan neer wordt aangekocht. Daarom is in veel tuinen van particulieren te zien wanneer men een bezoek gebracht heeft aan het tuincentrum. "Een goed en deskundig advies bij het tuincen trum kan leiden tot een evenwichtige tuin, waarin het hele jaar bloei te zien

Hart van Holland | 1997 | | pagina 9