Een museum voor Zevenhuizen NCRV Kerkepad De Schakel Start fotoclub Ouderen Soos Stichting Welzijn Hervormde Vrouwenvereniging Prijsuitreiking kleurwedstrijd bij Texaco Zevenhuizen in afwachting van spectaculair oogstfeest Toekomstplan voor Eendragtspolder itiizen Plattelandsvrouwen Bibliotheek op 6 september gesloten Aanmelden amateurmuziekavond Excursie Hart van Holland/3 september 1997 pagina 17 Officiële opening op 10 oktober Prijsvraag Zaterdag 6 september Smederij Heij sinds 1788 De lange Dorpsstraat Optreden Korps Mariniers En nog veel meer.... Zevenhuizen - Op dinsdag 16 septem ber is er een bijeenkomst voor de leden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Zeven huizen. Op het programma staat een lezing over het Oranjehuis en het Loo. De avond vindt plaats in de grote zaal van De Zevenster vanaf 20.00 uur. Op donderdagmiddag 2 oktober staat een excursie naar Douwe Eg berts op het programma. Het vertrek is om 12.30 uur vanaf de brandweer kazerne. Aanmelden kan bij Wies Heyboer, 0180-631150. Zevenhuizen - De bibliotheek is in verband met de braderie op zaterdag 6 september gesloten. Zevenhuizen - Op vrijdag 10 oktober zal burgemeester L.M. Schoots 'de officiële opening verrichten van een nieuw museum in Zevenhuizen- Moerkapelle. Een museum met het verleden van Zevenhuizen en Moerkapelle, be waard in de vorm van tastbare herin neringen zoals een oude landkaart, een originele 'poepdoos', foto's en films over wat nu nieuwbouwwijken zijn waar vroeger vredig de koeien graasden. Stukjes geschiedenis over historische panden (zoals he t oude ziekenhuis in Zevenhuizen!), histori sche verhalen (wat waren de inkom sten van de prominente inwoners van Moerkapelle en Zevenhuizen?) etcetera. Op vrijdag 10 en zaterdag 11 oktober kan iedereen onder het genot van een kopje koffie rustig kijken naar die stukjes van het verleden. Onder het motto 't geen men zoekt is te krijgen, maar dat men verwaar loost ontsnapt" heeft de stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle, ge steund door meer dan 1000 dona teurs, zich ingezet om stukjes van het vroegere Zevenhuizen en Moerkapel le te bewaren. De stichting, die on langs haar twaalfeneenhalfjarig jubi leum vierde, heeft dankzij de vele schenkingen al veel verzameld. Tot nog toe konden ze stukjes tast baar verleden spaarzaam worden getoond, omdat de stichting niet over een expositieruimte beschikte maar dankzij de hulp van sponsors is er een expositieruimte op de Twee manspolder 15 in Zevenhuizen be schikbaar gekomen. In deze ruimte heeft ook de Vereniging Molenvrien den een vaste stek gevonden. Er is echter nog een probleem. De expositieruimte heeft (nog) geen naam. Enige tijd geleden is de dona teurs gevraagd een originele naam voor de ruimte te bedenken. Het leek echter een goed idee om alle inwo ners van de regio te vragen een naam te bedenken voor het museum. Alle lezers van het Hart van Holland wor den opgeroepen een originele naam te vinden voor de nu nog naamloze expositieruimte. Men kan de naam opsturen naar: De stichting Oud Zevenhuizen-Moerka pelle, Postbus 100, 2671 AC Zeven huizen. Een jury zal de inzendingen beoorde len en de bedenker van de winnende naam zal een passende prijs ontvan gen. Zevenhuizen-Op 1 november organi seert De Zeven Muzen de dertiende muziekavond in de gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhui zen. Het is een muziekavond voor en door volwassen amateurmusici uit Zevenhuizen-Moerkapelle en omge ving. Deze amateurmuziekavonden zijn een evenement waar naar wordt uitgekeken, niet alleen door de deel nemers, maar ook door de luiste raars. Voor deelnemers aan dit huisconcert zijn de volgende punten van belang. Het repertoire is overwegend klas siek, enkele stukken komen uit het lichtere genre. Men mag spelen (of zingen) in alle denkbare combinaties: solo, duo, trio, kwartet, etc. Het be langrijkste is dat een stuk serieus wordt ingestudeerd. Daarom wordt dit bericht ruim voor de aanstaande muziekavond geplaatst. Deelnemers kunnen zich tot uiterlijk 15 september aanmelden bij Peter Lelieveld (079-5931829) met vermel ding van titel en componist van het te spelen stuk, de uitvoerende(n) en in verband met de planning de tijds duur. Zevenhuizen/Bergschenhoek - Op zaterdag 20 september is er vanuit Zevenhuizen en bergschenhoek en omgeving een dagtocht naar de kerkepad-route in Flevoland. De kosten van deze dagtocht bedra gen 57.50 per persoon (inclusief koffie met gebak en diner). De bus vertrekt uit Zevenhuizen (N.H.kerk) om 8.15 uur en uit Berg- Oud-Verlaat - Het nieuwe seizoen van de Hervormde Vrouwenvereniging De Schakel begint weer. Wie zin heeft om een avond langs te komen, is wel kom. Iedere dinsdag vanaf 20.00 uur in de Vierkap. Het programma ziet er als volgt uit: 9 september: quiz, oorbellen- en sjaaltjes-show; 16 september: fietsen naar Nieuwerkerk om het antieke winkeltje van familie Schotte te bekij ken; 30 september: zending over grenzen: vertellen van het land Alba nië; 21 oktober: kaarten maken; 11 schenhoek (N.H.kerk) om 8.00 uur. Men kan zich voor deze tocht opge ven bij mevrouw J. Reijm-Bos: 010- 4550326 of bij mevrouw N. Meijndert- Mostert: 010-5216000. Betaling kan geschieden door overschrijving van het bedrag op postgiro 7631650 t.n.v. mevrouw J. Reijm-Bos te Zevenhui zen. november: de Clinic-clowns laten zien hoe zij zieke kinderen kunnen vermaken; 2 december: Sinterklaas; 16 december: Kerstviering; 13 janua ri: Nieuwjaarsreceptie, spelletjes; 3 februari: jaarvergadering; 24 februa ri: mevrouw Hartingh komt vertellen van haar werk bij Scharlakenkoord; 17 maart: De heer Avi Magid uit Ze venhuizen vertelt over zijn kunstwer ken; 7 april: Pasen. Mevrouw Ver meulen en haar vriendin verzorgen deze avond voor ons; 28 april: Slot- avond; 12 mei: gezellig uit met elkaar. Moerkapelle - Op woensdag 10 sep tember houdt de fotoclub in Moerka pelle haar eerste clubavond van het nieuwe seizoen in dorpshuis Op Moer. Alle foto's die in de vakantiepe riode door de leden zijn gemaakt zul len worden bekeken en besproken. Daarnaast brengt ieder clublid een aantal mooie vergrotingen mee. Deze worden ingelijst en daarna geëxpo seerd in de hal en zalen van het dorpshuis. De foto's blijven onge veer drie maanden hangen. Moerkapelle - Op de tweede donder dag van de maand organiseert de Stichting Welzijn Moerkapelle haar Ouderen Soos in dorpshuis Op Moer. 's Morgen van half tien tot half twaalf is men van 55-plus en ouder van harte welkom. Zevenhuizen - Woensdag 27 augustus vond bij het Texaco benzi nestation in Zevenhuizen de prijsuitreiking plaats van de kleur wedstrijd die Benzinex in samenwerking met Texaco organiseer de in Zevenhuizen, Moerkapelle en Waddinxveen. Een selectie van de kleurplaten is de afgelopen weken bij de deelnemende shops van Texaco tentoongesteld. He prijswinnaars in Zevenhuizen zijn: Johan van Helden (7); hij won een crossfiets. De tweede prijs was voor Dennis Koole (5) die een draagbare radio kreeg. Een Burago auto was de derde Phjs, die overhandigd werd aan Harmen van Dam (12). |n Waddinxveen kreeg Maaike van der Voort (11) de crossfiets, charlotte Hattum (6) de radio en Chantal de Munnik (9) de Burago auto. De jury was van mening dat twee andere kleurplaten ook een Prijs verdienden en besloot een originaliteitsprijs en een prijs voor de jongste deelnemer uit te reiken. Rianne Louws heeft de jueest originele kleurplaat gemaakt en ontving daarvoor en cd- oon. Een leuke beer met muziek was er voor Stephanie van Oord ,e mot haar 2 jaar de jongste deelnemer was. Den rijwielspecialist in Zevenhuizen werd ingeschakeld voor het veren van de crossfiets. nnnr Gerard Verheiien levenhuizen-Moerkapelle - Vorige week gaf gedeputeerde George Brouwer (PvdA) het startsein voor het opstellen van een toekomst plan voor de Eendragtspolder. Deze polder komt meer en meer onder invloed te staan van de na derende grote stad nu binnenkort de wijk Nesselande tot ontwikke ling zal worden gebracht. Aan het toekomstplan werken verschillende disciplines mee. De breed opgezette project groep, die het plan moet ontwikke len, bestaat uit afgevaardigden van de ministeries Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieube heer (VROM) en Landbouw, Natuur beheer en Visserij (LNV), van de pro vincie Zuid Holland, van de gemeente Rotterdam en van het Recreatie schap. Voorzitter is de heer L.M. Schoots, burgemeester van Zeven huizen-Moerkapelle, in wiens ge meente de 1000 hectare grote polder gelegen is. Het rapport zal niet meer dan een algemeen karakter hebben en heeft de functie van voorbeeld plan. Het zal verkennend en idee-vor mend zijn. Verder zal het methodie ken aanleveren waardoor een en an der vrij gemakkelijk geconcretiseerd kan worden. Omdat het verkennend en ideevormend is, zal het ook breed in de provincie weggezet worden. Immers andere regio's die qua karak ter op de Eendragtspolder lijken, kunnen dan geheel of gedeeltelijk gebruik maken van de inhoud van het rapport. In zijn toespraak tot de leden van de projectgroep stelde gedeputeerde Brouwer, tevens voorzitter van het recreatieschap Rottemeren, dat de stad wel erg dicht voor de deur van Zevenhuizen - Op zater dag 6 september herleeft in Zevenhuizen het oude, sfeervolle dorps- en boe renleven. Op het dorps plein is te zien hoe in vroeger tijden het graan met de vlegel en dorsma chine werd gedorst en hoe de melk werd ge karnd en vervoer. Voor de kinderen is op het plein een kinderboerde rij. Ook de studenten jazz band The Able Bodied Seamen is aanwezig op het plein en de country- en western muziek met dansers is te vinden op het plein achter het gemeentehuis. De smederij van de gebroeders Heij is tijdens het oogstfeest voor het pu bliek opengesteld. Leden van de stichting' Oud Zevenhuizen-Moerka pelle zullen fungeren als gids. De smederij staat op de monumenten lijst en dateert uit 1638. Het is ver moedelijk het oudste pand van Ze venhuizen. Zowel aan de noord- als aan de zuid zijde van de Dorpsstraat laten telgen uit het oude hoefsmedenambacht veel van vroeger zien. Aan de noord zijde met de tentoonstelling van oude landbouwtractoren en statio naire machines van Fred Visser en aan de zuidzijde de reeds genoemde smederij. Tussen de noord- en zuid zijde is het optreden van vijf kapel len, van de Krootenkokers tot en met het straatorkest van De Kleine Trompetter. Deze kapellen verzor gen ook een optreden op het podium van het dorpsplein. Op dit moment wordt nog hard ge werkt aan de planning van de uit te voeren stunt door het Korps Mari niers. Rechtstreeks vanuit de Rotter damse Havendagen direct het heli kopter naar Zevenhuizen. Het optre den zal vroeg in de middag plaatsvin den. Tijdens het oogstfeest is, buiten het reeds genoemde, nog zo veel meer te zien en te beleven, zoals de kinder- exprestrein, grote rommelmarkt, oude motorfietsen van Willem Boode, oude ambachten, Rad van Avontuur en heel veel kramen en ter rassen. Zevenhuizen-Moerkapelle was geko men. In de zeventiger jaren werd de wijk Zevenkamp gebouwd. In de ja ren negentig zal dat Nesselande zijn. "Maar", zo stelde hij "je kunt de behoefte van de grote stad niet li neair doortrekken naar de eeuwig heid. Daarom is het noodzakelijk dat er in het verlengde van het Groene Hartbeleid van minister De Boer een visie komt op de inrichting van de Eendragtspolder. Een visie waarin de recreatie, de landbouw en de natuur hun plaats krijgen naast een (beperk te) woningbouw". Om het oprukkend stedelijk geweld tegen te houden, zou de Eendragtspolder volgens Brouwer een soort groene buffer moeten vormen. Een overgangsge bied tussen Rotterdam en het Bent woud. Gezien de niet geringe omvang van de projectgroep zou de veelheid van mensen niet mogen leiden tot een oeverloze discussie. "In oktober moet het rapport klaar zijn. Met de gggjj^d Een gedeelte van de Eendragtspolder met zicht op de jachthaven van Zevenhuizen. heer Schoots als voorzitter zal dat ongetwijfeld lukken", zo hield hij zijn gehoor voor. De heer Schoots schetste verder hoe Zevenhuizen en Moerkapelle in 1991 tot één gemeente samengevoegd werden. Volgens de toenmalige mi nister van VROM om de oprukkende stad tegen te gaan. Hoe consistent de politiek is, bleek 14 dagen na de een wording. Schoots: "Toen moesten we 400 hectare aan Rotterdam afstaan vanwege Nesselande". Per 1 januari 1995 was de formele overdracht. Voor de gemeenteraad van Zeven huizen-Moerkapelle was dit tevens het sein om in een structuurvisie ideeën aan te dragen voor de ontwik keling van de eigen gemeente. "Mocht er elders een discussie over een acht-, een negen- of een tienkamp ontstaan dan kunnen we gemoti veerd aangeven, waarom wij een an dere mening zijn toegedaan", zo be sloot de heer Schoots. De smederij van

Hart van Holland | 1997 | | pagina 17