N.V.M. E.A.T. Voor een compleet succes in projecttechniek Palingrokerij Vergeer uit Nieuwerkerk, een tevreden Oogstfeest-standhouder Galery "Groene Tuin" Een lust voor het oog Vlieg mee met reisburo De Zwaluw Country- en Western Music en Dancing - WËËBÊËÊÊÊÊÊSM Pagina l - Oogstfeestkrant 1997 N.V.M. en E.A.T. dragen het Oogstfeest een goed hart toe. Al een aantal jaren steunen deze bedrijven het Oogstfeest en geven hiermee het organisa tie- comité de gelegenheid om een aantrekkelijk programma op te zetten. N.V.M. en E.A.T.: twee bedrijven die ieder afzonderlijk, maar waar mogelijk ook gezamenlijk, perfect teamwork leveren. Ieder met zijn eigen specialiteit - installatietechniek voor N.V.M. kasconstructietechniek voor E.A.T. en sa men met een bijzonder compleet leveringspakket. De goed ogende folder, geheel in huisstijl, ook terug te vinden op de bedrijfsauto's van de N.V.M., geven hierover duidelijke en overzichtelijke informatie. N.V.M. installeert verwarmingssystemen, elektrotechniek en watertechniek en E.A.T. bouwt kassen. Om op deze terreinen succesvol te kunnen opereren baseert men zich op drie dingen, eerste klas materiaal, deskundige en erva ren medewerkers en begrip voor de wensen en behoeften van de klanten, waarbij een eigen servicedienst er voor zorgt dat de installatie 24 uur per dag, 365 dagen per jaar probleemloos blijft draaien. Wij praten met Lijda Spreeuwenberg, de vrouw achter de cijfertjes van de N.V.M. Na een aantal wat minder drukke jaren is er momenteel sprake van een sterk aantrekkende markt. Het herstel in een aantal sectoren van de tuinbouw is daar niet vreemd aan. Ook hier is sprake van specialisatie en het leveren van kwaliteit. De N.V.M. is grotendeels actief in de glas tuinbouw, maar is daarnaast ook ac tiefin de utiliteitssector en de woning bouw. E.A.T. is naast de kassenbouw gespe cialiseerd in horizontale en verticale scherming. Scherming zorgt voor ver duistering, klimaatbeheersing en energiebesparing. E.A.T. is hierin kop loper, hetgeen blijkt uit de installatie van een uniek buitenscherm bij de schaatspiste van de Uithof in Den Haag. N.V.M. is heel positief over het vere nigingsleven. Als bedrijf kan je hierin, volgens directeur Theo van der Hoe ven, ook een steentje bijdragen. Steun aan de "Muziek" in het jubileumjaar, de Koninginnedag, het maakt Zeven huizen gewoon tot een leuk dorp. De N.V.M. doet tegenwoordig ook mee aan het bedrijfsvolleybal, ze spelen zelfs een paar oefenwedstrijden, heel leuk en goede georganiseerd vertelt Lijda enthousiast. Er kan veel in Zevenhuizen. /«V* A> >- - i De heer Vergeer, Gijs Vergeer, is al meer dan dertig jaar beroepsvisser en runt samen met z'n vrouw, ook al meer dan dertig jaar, de palingrokerij en winkel. Gelegen aan de Parallel weg, pal langs de grote weg Rotter dam-Utrecht. Het witte huis met de rode blinden en met het bord met karper en de tekst, ik voel me thuis, valt direct op. Gijs Vergeer staat met z'n palingrokerij al vele jaren op het Oogstfeest, ook dit jaar weer, maar staat ook vaak op andere braderieën e.d. Het is overal anders, maar het Oogstfeest in Zevenhuizen springt er steeds weer uit. De plaats voor de kraamhouders en de gevraagde voorzieningen zijn altijd prima gere geld, en is er een probleem, dan wordt het direct opgelost. Die tevre denheid wilde ik eens aan het Oogstfeest-comite kwijt. Het is ge woon een gezellig dorp, het leent zich er ook voor, met het Dorpsplein en die langgerekte Dorpsstraat, Meestal ben ik al vroeg in de middag los, maar wij blijven toch hangen om met vrienden en familie de attracties van het Oogstfeest te bekijken en gezellig wat te drinken. Gijs Vergeer heeft de beroepsvisserij van z'n va der voortgezet, juist in dit jaar zetten de heer en mevrouw Vergeer er een punt achter. Zij hebben verhuisplan nen, "Weg van de snelweg", mag je wel zeggen, want zo dicht bij een van de drukste wegen van Neder land is niet altijd een pretje. Hij heeft z'n bedrijf overgedaan aan Wilkin de Boer, eveneens beroepsvisser, op de grote rivieren dan. De familie Verg eer is daar heel gelukkig mee, een man van het vak en heel enthousiast. Op het Oogstfeest zal hij er ook zijn om het oude ambacht van het net tenboeten te laten zien. Vissen in de vaarten en sloten van de polders past eigenlijk uitstekend bij het the ma van het Oogstfeest. Beroepsvis ser, ik had er geen idee van hoe dat in de praktijk werkt. Ja, met een net achter een bootje en dan ophalen, dat was zo'n beetje m'n kennis over dit beroep. Een beroepsvisser is per fect op de hoogte van de visstand in z'n gebied. Met zijn vakkennis advi seert hij het Hoogheemraadschap en de hengelsportverenigingen. Dat is allemaal nodig voor een goede, evenwichtige visstand voor de toe komst te waarboren. Gijs wil vol gend jaar ook weer eten en voor de hengelaars is dit eveneens van groot belang. Met de visstand, begrijp ik nu, moet je denken aan alle vissoor ten die in een vaart of sloot leven. Teveel van het ene soort, b.v. de bo- demvissen, zoals de karper, betekent dat het voedsel voor de andere soort op is. Inderdaad dan begint het vak te leven. Laatst werd de heer Verg eer gevraagd om te adviseren bij het probleem dat het water in een sloot troebel bleef. Dat was een probleem voor de tuinders die dat water ge bruikten voor hun bedrijf. Teveel bo- demvissen dus. De beroepsvisser heeft het evenwicht in de visstand weer op orde gebracht en het water werd weer helder. De belangstelling voor de binnenvisserij en hengels port blijkt ook uit de bestuursfuncties die de heer Vergeer op dit gebied vervult. Dat wil Gijs graag blijven doen want het blijft een mooi vak. Het bedrijf dus verkocht maar samen kijken de heer en mevrouw Vergeer terug op een heel mooie tijd waarin zij samen met heel veel plezier heb ben gewerkt. Op een heerlijke, rustige ochtend, ben ik op weg naar de familie Clasing aan de Rottekade in Oud-Verlaat. Aan het eind van de Middelweg rechtsaf, door de bocht langs de Rot te en dan zie je het al snel was het reisadvies dat ik meekreeg. Inder daad, de borden van Galery Groene Tuin' en Tuinkunst Vijfhuizen B.V. dui ken op de verwachte plaats op. "Ge lukkig hebben we toestemming ge kregen om onze eigen verwijsbor den te plaatsen. Daar ben ik hartstik ke blij mee", aldus Bianca die het be heer van Galery De Groene Tuin voor haar rekening neemt. Vader Henk en broer Henk zwaaien de scepter over Tuinkunst Vijfhuizen B.V. De reden van m'n bezoek was de eerste prijs voor de mooiste stand van het Oogstfeest 96 die de familie vorig jaar in de wacht sleepte. En zo mooi als de stand vorig jaar was, zo mooi is alles hier aan de Rotte. In deze zonnige stemming en prachti ge omgeving, zijn de aanduiding Tuinkunst' en 'Galery niets teveel ge zegd. In de prachtig aangelegde tuin rondom het huis en in de eigen kwe kerij, waan je je in een eldorado van rust en sfeer. Dochter Bianca, 24 lentes jong, is nu drie jaar actief in haar galery. je hebt altijd een aanloopperiode, maar vooral het laatste jaar loopt het uit stekend. Het Oogstfeest van vorig jaar heeft ons veel naamsbekendheid gegeven. De cursussen bloemschik ken waren in een mum van tijd vol. Ook op dit Oogstfeest kan men zich weer voor de cursussen inschrijven. De mensen kennen ons nu en sinds de komst van de nieuwe brug over de Rotte hebben wij ook veel klanten uit Bleiswijk. Bianca blijft over haar werk vertellen, Ook over de familieleden die alle maal in het vak zitten. Dat is een goede reden om door te blijven gaan met de dingen die ze doet. "Wij pro beren aan alles iets extra's toe te voegen. Voor een bijzonder bloem stuk, een decoratie of voor een houdbaar bloemwerk met een apart tintje is een bezoek aan de "Galery meer dan de moeite waard." Maar de galery biedt meer. Voor kunstnijver heid uit het Verre Oosten, glaswerk, binnen- en buitenpotten en originele cadeau-artikelen kunt u ook bij Ga lery de Groene Tuin terecht. En de familie kijkt verder. De plannen voor recreatie aan de Rotte en in de Eendrachtspolder geven de onder nemers nieuwe kansen. Het zal er anders worden, maar aan de Rotte blijft het altijd erg mooi. Niet alleen naar het binnen- of het buitenland, maar op het Oogstfeest met iets bijzonders, een rondvlucht per helicopter boven Zevenhuizen. Duur ca. 6 minuten. Het reisburo zorgt voor het vervoer vanaf de incheckplaats, krui sing Dorpsstraat/Tweemanspolder, naar het vertrekpunt aan de Tweemans polder en weer terug. De tickets, kosten fl. 50,— p.p. en kinderen t/m 11 jaar fl. 35,—, zijn vanaf heden in de voorverkoop bij het reisburo, maar vanzelf sprekend ook op het Oogstfeest in de kraam. \A/ie nu al een kaartje in de voorverkoop bestelt, maakt kans op een gratis vlucht naar Zierikzee. Het vervoer terug is ook geregeld. Reisburo De Zwaluw laat u het Oogstfeest van boven zien. Het is al bijna een traditie en altijd een succes op het Oogstfeest. Ook dit jaar wederom, nu met Country Band "Windfall" uit Oudewater en The North Hill Dancers, op het bekende plein, het Westernplein achter het Gemeentehuis.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 32