LITI E Gedichten Nannie Kuiper ontroerend relatief Nannie Kuiper A -MAA 00 VOO Start naturistisch zwemmen bij ■j de NPN B E R I C H T E N J. Hordijk kampioen zomercompetitie Hart van Hands deHaij vanderWende Familieberichten iet t Hart van Holland/3 september 1997 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Russische sfeer in kinderen Joesoepof Rivierencompetitie Ouderen-competitie 29.000 exemplaren IDVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ELZENHORST 55 2742 CL WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Inbraak woningTussen 26 augustus 23.00 uur en 27 augustus 6.00 uur is ingebroken in een woning aan de Bos- laan. Men is in de woning gekomen door een raam te forceren. Er worden sieraden vermist evenals een geldbe drag. Snelheidscontrole: Op 27 augustus is tussen 7.00 en 8.00 uur een snelheids controle gehouden op de Bredeweg in Moerkapelle. Er kwamen 359 voertui gen voorbij waarvan er 30 te hard reden. De hoogst gemeten snelheid was 108 kilometer per uur; 80 kilome ter per uur is toegestaan. Tussen 8.00 en 9.40 uur is een snel heidscontrole gehouden op de Moer- kapelse Zijde. Er waren 371 passan ten, waarvan er 8*5 te hard reden. De hoogst gemeten snelheid was 85 kilo meter per uur, 50 kilometer per uur is daar toegestaan. Zondagochtend om ongeveer 2.00 uur is in discotheek La Baraque one nigheid ontstaan tussen twee bezoe kers en vier uitsmijters. De onenig heid ontstond naar aanleiding van een ruzie tussen zes bezoekers in de discotheek. Drie bezoekers werden uit de discotheek gezet en de bedoe- lingwas de andere drie bezoekers ook te verwijderen. Twee van hen kwa men echter al in de richting van de uitgang. Aan hen werd gevraagd de discotheek te verlaten, waarna de onenigheid ontstond. Daarbij zijn zo wel een portier als een bezoeker ge wond geraakt. De exacte toedracht is hij de politie nog niet duidelijk. Zij is opzoek naar mogelijke getuigen. AanrijdingenOp 26 augustus heeft op de kruising Prinses Beatrixstraat/ Prins Bernhardlaan een ongeval plaatsgevonden.' Een 45-jarige fietser uit Waddinxveen reed op de Prinses Beatrixstraat in de richting van de Willem de Zwijgerlaan. Op de kruising met de Prins Bernhardlaan werd hij gesneden door de bestuurder van een gele scooter, die vlak voor hem rechtsaf de Prins Bernhardlaan in reed. De fietser viel en moest zich onder doktersbehandeling stellen 'oor enkele hechtingen boven het rechteroog. De bestuurder van de scooter wordt verzocht zich te mei- Jen bij de politie. 3p 27 augustus rond 16.50 uur heeft op de Henegouwerweg een ongeval Plaatsgevonden. Een man afkomstig uit Antwerpen reed in de richting van Waddinxveen. Voor de rotonde rem- oe een 20-jarige vrouw uit Alphen aan oen Rijn. De man uit Antwerpen rem- oe niet op tijd en reed tegen deze auto tan. Hierdoor botste de auto van de ■touw uit Alphen tegen de auto van ;en 29-jarige man uit Amstelveen, die 'onr haar reed. Aan alle auto's ont stond schade, maar er vielen geen gewonden. Jp29augustus stakeen 10-jarig Wad- hnxveens jongetje op de fiets de Beethovenlaan over en lette daarbij waarschijnlijk niet goed op. Hij werd aangereden door een 35-jarige Bos- koopse automobilist. Het jongetje liep een schaafwond op aan zijn arm. Openbare schennis: Op 29 augustus tussen 16.15 en 16.30 uur fietsten twee meisjes van 12 en 13 jaar op de Zuidelijke Rondweg. Een man reed eveneens op de fiets achter de meis jes aan. De man toonde een sexboek- je, terwijl hij met zijn hand in zijn broek zat. Toen de meisjes hard ver der fietsten, is de man de andere kant op gefietst. De man is ongeveer 30 jaar. Hij heeft een licht getinte huids kleur en zwart haar. Hij droeg een beige baseballpet met een gele klep. Tevens droeg hij een licht T-shirt en een spijkerbroek die kapot was bij zijn kruis. De man reed op een bruine da mesfiets. Diefstal uit auto: Op 30 augustus tus sen 12.50 en 17.30 uur zijn uit een auto bankpassen gestolen. De auto stond onafgesloten geparkeerd op een stuk eigen terrein aan de Kromme Esse. Woning-inbraken: Op 23 augustus tus sen 7.15 en 17.00 uur is ingebroken in een flatwoning aan de Mendelweg. Men is in de woning gekomen door een raam aan de achterkant te force ren. Er worden een televisie, een ste reotoren en een videorecorder ver mist. In een woning aan de Jan Dorrekens- kade-Oost is op 1 september tussen 9.30 en 20.45 uur ingebroken. De voor deur is geforceerd. De woning is door zocht, maar er wordt vooralsnog niets vermist. Inbraak in bedrijf. In een bedrijf aan de Noordkade is in de nacht van 31 au gustus op 1 september ingebroken. Men is binnen gekomen door een ruit te forceren. Er zijn diverse goederen meegenomen, waaronder ook een lege kluis. Winkeldiefstal: Op 1 september rond 11.40 uur kwam een melding binnen dat op de Korenakker een winkeldief werd vastgehouden. Naast winkel diefstal had de man ook drie perso nen bedreigd. De politie heeft de ver dachte, een 28 jarige man die in Wad dinxveen verblijft, aangehouden. Snelheidscontrole: In verband met het begin van het nieuwe schooljaar en het daarbij behorende project "Wij gaan weer naar school", is een snel heidscontrole gehouden op de Konin gin Wilhelminasingel. Er kwamen 411 voertuigen voorbij, waarvan er 53 te hard reden. De hoogst gemeten snel heid was 81 km per uur. Vernieling/diefstal antennes auto: Op 29 augustus werden van een perso nenauto twee antennes "afgeknipt". Diefstal brandstoftank uit boot. Tussen 28 juni en 28 augustus is uit een boot een brandstoftank gestolen. De boot lag aangemeerd in de haven aan de Otweg. Door .lulia Pengirim Nannie Kuiper ken ik al jaren van haar boeken voor jonge kinderen, al moet ik ook haar gedichten voor de zelfde groep hebben gelezen: Ze waren van alles voorzien: rozijnen en krenten en een heleboel centen verpakt in een briefje van tien' Het ging, geloof ik, over muizen, dat weet ik niet meer zo precies. Wat ik me wel heel goed herinner, is het moment waarop Nannie Kuiper voor mij als dichteres was geboren en dat was met deze regels, die lopen als een trein. Jaren geleden. Maar ze stonden direct in m'n geheugen ge grift en dat gebeurt bij mij alleen als ik iets heel goeds lees. Of hoor: 'als ik m'n ogen even sluit, wil ik het wel geloven. Maar als ik ze weer open doe, kqpit de oude twijfel boven'. Van wie is dit? Ik weet het niet meer. Ik hoorde ze via de autoradio en ont hield ze. Ook de nieuwe bundel gedichten van Kuiper 'Ik heb alleen maar oog voor jou' bevat een aantal regels die, een maal in m'n kop, er nooit meer uit willen: 'de klas voor mij een circustent en ik een clown met veel talent' Ik weet niet goed in welk genre ik Nannie Kuiper moet onderbrengen of hoe ik haar werk moet omschrij ven. Stout? Lief? Speels? Van alles wat. Ze relativeert tegen de klippen op, ze houdt zichzelf een lachspiegel voor en soms houdt ze zich bij de haren overeind. En dit allemaal steeds met de bood schap aan jongverliefden: vertrouw maar op jezelf, het komt allemaal prima voor elkaar; wat jou overkomt, overkwam mij en als je rare gedach ten hebt: prima, die hebben we alle maal. Over de hele klas een week aan zee: 'maar ziek van heimwee 's nachts heel stiekem in mijn dagboek schrijven dat ik nog liever doodga dan hier blijven daar overleef ik het wel mee' Wat voor genre is dit? Hoe drie, vier keer dubbel is dit? Ik verklaar deze bundel - en niet uit gemakzucht - voor onbespreekbaar. Ik zou zeggen: lees deze gedichten, je hebt er ook nog veel aan, als je allang volwassen bent. Nannie Kuiper: 'Ik heb alleen maar oog voor jou'. Gedichten. Uitg. Leo pold, prijs f 24,90. De tekeningen van Charlotte Dema- tons, met name de omslagplaat, bepa len meteen al de sfeer waarin Simone Schell 'De kinderen Joesopof' heeft geplaatst. Misschien was dat in den beginne precies andersom en heeft de illustratrice zich bij het verhaal aan gepast, feit blijft, dat de lezer een een heid krijgt aangeboden met een per fecte samenwerking tussen schrijf ster en tekenares. Het totaal-aanbod is, voor zover ik kan beoordelen, een Russische ge schiedenis: de types zijn zoals Tsje- chow me ze eerder heeft voorge schoteld, de getekendp hoofdper sonen zijn, zoals ik me Russen en Russinnen voorstel, vooral dat type baboejska, grootmoeder. Het verhaal staat op EEN mooi gege ven: moedwillige baby-verwisse ling, uitgevoerd door baker Toes en haar dove broer. Want zoals Simo ne al aan het begin van het verhaal aangeeft: mensen in Petersburg zijn soms steenrijk, soms straatarm. En soms is het goed, wanneer een le vende baby van arme ouders te recht komt in het bedje van een doodgeboren kind van rijke ouders. Baker Toes regelt een en ander, handig geholpen door haar dove broer Papa Vladi. En allemaal voor het goede doel, al heeft baker Toes daar uiteindelijk een probleempje mee. Want wie is zij, dat ze er op deze wereld zo'n rotzooitje van heeft mogen maken? Dat zou al een mooi verhaal kunnen opleveren, maar Simone Schell voegde er nog een plotje aan toe: de echte mama van prinses Catharina Sophia is een andere dan de wette lijke echtgenote van prins Joe soepof. En Bhins, het latere vriendje van de prinses, heeft ook al een probleem met zijn afkomst. Het is een beetje een ingewikkelde geschiedenis geworden, maar luid en duidelijk komt de boodschap over, dat waar baker Toes ver schijnt, wonderen worden verricht - waar nadrukkelijk niemand bij mag zijn. Simone Schell schrijft vlot en over tuigend, met een onderkoeld ge voel voor humor waar je gemakke lijk overheen kunt lezen. Behalve aan het prima einde, met goede af loop met deze regels: 'De groother togin fladderde mee. Terug naar het oord aan zee, waar ze het hele verhaal vertelde aan mensen, van wie ze zeker wist dat ze een geheim konden bewaren'. Niet, dus. Maar dat is weer zo'n dubbele bodem, waar Simone .Schell al jaren goed raad mee weet. Simone Schell: 'De kinderen Joe soepof. Uitg. Holland, prijs f 24,90. Snelheidsproject N207: Tussen don derdag 28 augustus 17.00 en vrijdag 29 augustus 11.00 uur hebben 12.000 voertuigen de radarkast op de Alp- henseweg gepasseerd. Daarvan re den er ruim 1500 te hard. Vrijdag 29 augustus tussen 12.00 en 16.00 uur hebben op dezelfde plaats 4600 passanten de radarkast gepas seerd, waarvan 500 voertuigen te hard reden. Mishandeling: Zondagochtend rond 3.00 uur is een 43 jarige man uit Drie bergen op de Otweg mishandeld. Op de fiets was de man op weg naar een familielid, waar hij verbleef. Hij werd op de Otweg ingehaald door een auto, waarvoor hij uitweek. Door het uitwij ken belandde de man in de berm en viel. De auto stopte en de bestuurder stapte uit. Vervolgens begon deze de 43 jarige man te slaan en te schoppen. De man heeft hiervan aangifte ge daan. Na de zomerstop begint in september het naturistisch zwemmen in de ba den. De naturistische zwemvereni ging "Puur Natuur" huurt ten bate van het naturistisch zwemmen drie loca ties. Zo kan men zaterdags van 16.30 tot 18.00 uur zwemmen in zwembad De Koornmolen in Zevenhuizen. Zon dags kan men van 13.30 tot 15.00 uur terecht in zwembad De Dillen in Alp hen aan den Rijn en tevens van 16.15 tot 17.45 uur in zwembad De Dolfijn in Maassluis. De start van het nieuwe seizoen is zaterdag 6 september in Zevenhui zen, gevolgd door zondag 7 septem ber in Alphen en Maassluis. Voor informatie: 079-3613305 of 079- 3416885. Zevenhuizen-Moerkapelle - De 9e wedstrijd van de zomercompetitie van hengelsportvereniging Zevenhui zen-Moerkapelle werd gevist in de Rotte bij de molens. De vangst was goed. De acht deelnemers wisten in totaal 42:750 gram vis te vangen. Eer ste werd J. Hordijk met 11.380 gram, tweede werd Adr. van Erk met 9.230 gram en derde werd A. Metselaar met 4.970 gram. Eindstand na 9 wedstrijden: 1. J. Hor dijk 34.850; 2. Adr. v. Erk; 3. J. Wiers- ma, 23.080; 4. A.J. Stubbe 18.740; 5. H. Kok 17.860; 6. J. Visser 13.490; 7. D. Bazen 11.340; 8. A. metselaar 10.860; 9. J. klomp 10.790; 10. A. Vis 10.510; 11. P. Visser 9.590 gram. Op zaterdag 27 september wordt de vierde wedstrijd van de Rivierencom petitie gevist. Vertrek vanaf de par keerplaats van Hotel Vos om 6.00 uur. Inlichtingen 079-5932788. De achtste wedstrijd werd op 26 au gustus gevist in de Rotte. De vangst was goed; de zeven deelnemers vin gen 22.480 gram vis. C. Gravestein werd eerste met 4.650 gram, tweede werd J. Boerop met 3.660 gram en derde A.J. Stubbe met 3.550 gram. De volgende wedstrijd is op 9 septem ber. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingsterm ijn ad verten ties: Maandagmiddag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3