Marcel Drost biljartkampioen 3e Fittest en loopcursus S.C. Antilope Flyers optimistisch over nieuw seizoen Derde plaats Irene Blanken op NK Combi-midgetgolf BROUWER DE KONING Polodames derde op EK Open Dag tennishal Start schaakseizoen De Stormvliegers Coenecooploop op 18 oktober Extra open dag Badminton in dorpshuis Swanla Foto's in het Hart van Holland e regio UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/3 september 1997 pagina 9 Basketbal Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Voorbereiding WK te Perth Olympische Spelen Sydney 2000 Gillian en Mirjam Moerkapelle - In de strijd om het kam pioenschap onder de leden van Bil jartvereniging Moerkapelle, verover de Marcel Drost de eerste plaats en daarmee de wisselbeker. Met enige trots gaf hij aan dat hij gedurende een jaar met veel plezier naar de beker zal kijken. Tweede werd Danny van Leeu wen, die er alle vertrouwen in had het kampioenschap te winnen. Hij kwam echter drie caramboles tekort, maar door Marcel zo op de hielen te zitten zorgde hij wel voor een zeer spannen de finale. Derde werd Kees Tijsen en vierde Ben van der Zijden. De strijd om het clubkampioenschap heeft zo'n drie weken geduurd en er werd gespeeld in het vaste clublokaal "Het Wapen van Moerkapelle". Er werd begonnen met 21 spelers. Na iedereen minimaal twee keer te laten spelen, gingen de beste tien door naar de halve finale. De finale was op don derdag 28 augustus waarbij de laatste vier leden een kruisfinale speelden. Omstreeks 22.00 uur vond de prijsuit- De vier finale-spelers: van links naar rechts Ben van der Zijden, Kees Tijsen, Danny van Leeuwen en Marcel Drost. reiking plaats door voorzitter Leo van der Vlist. Voor de leden van de biljart vereniging betekende het clubkam pioenschap een opwarmer voor de competitie. Vanaf deze week zal met zeven teams van Biljartvereniging Moerkapelle in competitieverband worden gespeeld tot half maart 1998. Waddinxveen - Op zaterdag 13 sep tember krijgt het fittest project bij de S.C. Antilope een vervolg. Dan vindt namelijk de derde fittest plaats in het kader van het project 'Gezond en Vei lig lopen' van de KNAU. In ongeveer anderhalf uur worden negen eenvoudige testen afgenomen om de fitheid te kunnen meten. On derdelen van de fittest zijn het meten van het lichaamsgewicht, vetpercen tage, spierkracht, coördinatie en le nigheid. Bovendien wordt er een loop- of wandeltest afgenomen. De eerste twee fittestdagen zijn een groot succes geworden. De tweede fittest is, door ervaringen op de eerste testdag opgedaan, iets anders inge deeld waardoor de doorloop sneller ging en men minder lang moest wach ten voor men aan een volgend onder deel kon beginnen. De testen worden afgenomen door ervaren leden van Antilope die weer onder deskundige leiding staan van een speciaal door de KNAU opgeleide en gecertificeerde trainer. Aan de hand van de resultaten krijgt men een advies waarin suggesties worden gedaan om de algehele licha melijke conditie verder te verbeteren. Zo'n advies kan bestaan uit het volgen van een loopcursus bij de S.C. Antilo pe die in het verlengde van de fittest wordt georganiseerd. Die loopcursus beslaat 12 trainingen van ongeveer 1 Een tweetal deelnemers die aan beide testen hebben meegedaan zijn Henny van Dongen en Herbert Celen uit Wad dinxveen. Via via hadden zij van de fittest verno men en zich aangemeld. Over hun ervaringen hebben zij het volgende te vermelden: Zowel over de testen als de begelei ding waren zij zeer te spreken. Op de eerste testdag waren de wachttijden wat lang maar die waren op de tweede testdag aangepast. Ook over het re sultaat waren zij te spreken: 'Daar konden we wat mee'. Als advies kregen zij mee om op één van de trainingsavonden mee te ko men trainen. Dit hebben zij gedaan met als resultaat dat zij op de tweede fittestdag al een duidelijk verbetering konden meten, o.a. bij het vetpercen tage en op de coopertest. De derde fittest vindt plaats op zater dag 13 september en de loopcursus begint op woensdag 17 september. De kosten van de fittest met de loopcur sus bedragen f 75,- Voor informatie: Angelique Boer, 0172-218917 of Gerard Dekker 0182- 616593. Waddinxveen - Flyers gaat vol opti misme het nieuwe basketbalseizoen in. Bestuur en leden hebben een goed gevoel. De indeling van de teams in de competitie heeft geen moeilijkheden opgeleverd en de trainersstaf is bijna compleet. Verheugend is de terug keer van Gerrit Jan Heijink als trainer van dames 1 Verder zijn er weinig veranderingen in de kring van trainers en coaches, hetgeen de structuur en opbouw in de vereniging ten goede komt. De jeugd krijgt bij Flyers de voorrang en het komende seizoen wordt hierin nog extra geïnvesteerd. Hoe de competitie zal verlopen blijft afwachten. Vooral aan de jongens kant wordt het spannend, want alle jongensteams zijn op het hoogste kernniveau ingedeeld. Ook meisjes junioren acteren op dit niveau en de inschatting is, dat deze competitie zwaarder zal zijn dan de vorige op Rayonniveau. De overige teams zijn - overeenkomstig de wens van Flyers - ingedeeld in die klassen waarin zij een leuke en spannende competitie tege moet kunnen gaan. De verwachting van Dames 1 en Heren 1 is tocht zeker een plaats bij de top vier. In de diverse leeftijdsgroepen kan Flyers nog leden gebruiken. Getraind wordt er in De Duikelaar op maandag, woensdag en donderdag. Inlichtingen bij Jo van Loo, telefoon 0182-614101. Centraal in dit seizoen staat het vijfen twintigjarige jubileum. Het hele sei zoen zal hieraan aandacht worden besteed, met als hoogtepunt de maan den mei en juni 1998. Flyers begint de opening van het jubileumjaar met een 3-tegen-3 toernooi voor leden op za terdagavond 6 september in de Dui kelaar. In de mei 1998 worden diver sen toernooien georganiseerd, begin juni vinden de feestelijkheden plaats. De reguliere competitie begint op 26 september. De vaste wedstrijdavond is vrijdag. Ook op zaterdag zijn er wedstrijden. Boskoop - op de twee midgetgolfba- nen in Ridderkerk is het Nederlands Kampioenschap Combi gehouden. Plaatsing voor dit kampioenschap ge schiedde via de NK's op de korte en de lange baan. Vijf leden van de Bos- koopse midgetgolfvereniging De Trekvogels wisten zich voor dit NK te plaatsen. Op beide baantypen werden vijf ron den gespeeld. Bij de dames senioren wist Irene Blanken na een moeizame laatste ronde uiteindelijk tocht; beslag te leggen op de derde plaats met 313 slagen. De voorsprong was miniem, want de als vierde geëindigde Aly Mesken uit Appelscha had er 314. Corrie Vermeulen (De Trekvogels) zat niet echt in de wedstrijd en eindigde met 350 slagen op de 11e plaats. Bij de heren senioren waren Arie Blan ken sr. en Arie van der Kooij van de partij. De beide Boskopers hadden op de korte baan nog de meeste moeite, hoewel dit hetzelfde baantype is als de tuisbaan. Zij moesten ondanks hun goede scores op de lange baan toch genoegen nemen met een lage eind klassering. Arie Blanken eindigde op de 14e plaats met 312 slagen en Arie van der Kooij bracht zijn totaal op 317 slagen en werd daarmee 16e. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Hiep hiep hoera, Klaas 40 jaar, Martijn 12 jaar. Gefeliciteerd Alexander en Loes Nog 2 nachtjes slapen dan gaan Bianca en Wlm trouwen! Veel geluk Eric en Nancy Gospelband uit Alphen zoekt drummer, bassist en toetsenist 0172-589125 (peter) Gefeliciteerd Theo 2 september 50 jaar. De koffiedrinkers R.K. gemeenschap M/Z Kom zingen bij Meeting op donderdag om 20.00 uur in de Kruiskerk te W'veen 615734 Boskoop/Waddinxveen - Ondanks de prima resultaten in de voorbereiding naar de EK in Sevilla zijn de dames van het nationale waterpolo-team er niet in geslaagd in Sevilla de gouden me daille te veroveren. In de halve finale tegen Italië werd Nederland, na de verlenging, in de 'sudden death' met 8-7 verslagen. Twee dagen later won nen de dames, met 10-5 van Spanje, later op de avond won Italië met 6-5 ook van Rusland, zodat de Italiaanse dames zich weer voor twee jaar Euro pees Kampioen mogen noemen. De voorbereiding naar het EK was prima verlopen. Met eerste plaatsen in voorafgaande toernooien, was het zelfvertrouwen enorm toegenomen en daardoor de verwachtingen hoog gespannen. Voor de WK in Perth (Au stralië), dat in januari 1998 zal plaats vinden, zal er nog een schepje boven op worden gedaan. Tijdens de EK te Sevilla kwam ook het bericht dat dameswaterpolo olym pisch is geworden. Het bericht kwam van Tom Hoad, managing Director van het WK en Olympisch waterpolo- toernooi. 'Niet dankzij maar ondanks de FINA, zullen de dames erbij zijn', warenzijnwoorden. Begin september valt in Lausanne de definitieve beslis sing. Nederland moet bij de WK te Perth zorgen voor een plaats bij de eerste zes om bij de Olympische pri meur aanwezig te zijn. Na enkele weken rust gaan de Gou- westaeteleden Gillian van den Berg en Mirjam Overdam binnenkort weer aan de slag. Naast de normale trainin gen staan, ter voorbereiding van het nieuwe poloseizoen, enkele toer nooien op het programma, na een toernooi in Antwerpen aanstaand weekend, vindt in het weekend van 13 en 14 september het TOP-4 toernooi plaats in Zaandam. Hierin zal Gou- westaete, dat afscheid heeft moeten nemen van de basisspeelsters Angela Faber en Astrid Coene, zich moeten meten met ZWV/Nereus, Damixa/Ra- vijn en Polar Bears. In de loop van de maand september zal de definitieve samenstelling van de teams plaats vinden. Moerkapelle - Zondag 7 september wordt in het Moerkapelse Tennis- en Squashcentrum een open dag gehou den, waarbij de tennisliefhebber en zij die dit willen worden volledig aan hun trekken kunnen komen. Er kun nen proeflessen, zowel voor volwas senen als voor kinderen, gevolgd wor den van tennisschool Munco Tide- man. Tevens wordt er de nodige infor matie verstrekt over de speelmoge- lijkheden - zelfs in competitieverband - en over de vele andere perspectie ven die men in deze sporthal, vooral in de wintermaanden, vindt. Nieuwe snufjes op het gebied van tenniskle- ding en rackets (ook voor squash) zijn ook te zien tijdens deze dag en er is een snelheidsmeter aanwezig voor het meten van de services. Mensen die zich afvragen hoe zij hun conditie in de wintermaanden op peil kunnen houden kunnen zich tijdens de open dag oriënteren. Moerkapelle - Vrijdag 5 september start de schaakvereniging Moerkapel le het nieuwe schaakseizoen. Op de eerste clubavond wordt er een simultaanschaak gehouden. Gert-Jan Ludden van de vereniging Messema- ker 1870 uit Gouda komt deze avond schaken tegen zo'n 30 schakers uit Moerkapelle en omstreken. Om 20.00 uur kunnen de seniorleden proberen Gert-Jan Ludden, die overi gens in oktober een poging zal doen om met het simultaanschaken in het Guiness Book of Records te komen, op het schaakbord te verslaan. Ook nieuwe seniorleden zijn van harte welkom. De aanvangstijd voor de jeugd is 18.45 uur. Er zal een nieuwe beginnersgroep ge vormd worden. Hierin is plaats voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar. Er hebben zich reeds enkele kinderen opgegeven. Voor informatie: Ben van Geffen, 079- 5932238. Zevenhuizen - Postduivenvereniging De Stormvliegers deed mee met een concours vanuit Houdeng, 170 km. De 650 duiven werden om 08.50 ge lost, en de eerste duif arriveerde om 10.45 uur bij Joh. Stofberg met een snelheid van 1440 meter per minuut, 86 km.p/u. De laatste duif was 15 mi nuten later thuis. Uitslag: 1Joh. Stofberg, 2. C. Nobel, 3. R. v.d. Helm, 5. R. Brands, 6. C. v.d. Graaf, 8. Ton en Ank, 10. C.P. Edeling, 13. J.S. Heykoop, 18. Rita Mizzi, 19. N. Koppenaal, 23. Joh. Wiltenburg, 24. M. Jongenelen, 26. D.C. Brem, 27. E.P. Verschoor, 34. C. Zweere, 41Corry en Jeroen, 52. D.C. den Hertog, 61. B. Hertog, 68. Gebr. Breedijk, 107. G. Jon genelen, 111. M. v. Rijk, 121. Jeffrey v.d. Haak, 124. B. Koole. Waddinxveen - Op zaterdag 18 okto ber gaat de negende editie van de, bij wedstrijd- en prestatielopers goed aangeschreven, Coenecooploop van start. De laatste jaren na men telkens 1500 bekende en onbe kende atleten deel aan deze loop. De wedstrijdloop heeft een lengte van tien kilometer. De prestatielopen zijn 1,2, 5, 10 en 21,1 kilometer. Bij voorinschrijving- krijgen deelne mers 20% korting. De inschrijfformu lieren zijn binnenkort te verkrijgen bij de Rabobank in Waddinxveen en Bos koop. Zevenhuizen - In de vakantietij d wordt op de camping voor de tent of de caravan door vrijwel iedereen een shuttletje geslagen. Daarbij is tellen hoe vaak de shuttle heen en weer gaat heel belangrijk. Dit betekent góed plaatsen op de tegenstander, want dan blijft de shuttle langer in de lucht, in de badmintonsport is goed plaat sen ook erg belangrijk, bij voorkeur in een moeilijk te bereiken hoek, zodat de tegenspeler het flink moeilijk heeft om de shuttle terug te spelen. Bad minton is dan ook een zeer intensieve sport. Badmintonvereniging Zevenhuizen heeft in dorpshuis Swanla zaalruimte in gebruik op maandagochtend, woensdagavond, vrijdagavond en za terdagochtend. Op maandagochtend wordt de een club dames van 9.00 tot 11.00 uur in de kleine sportzaal op vier velden gespeeld, waarbij regel matig een onderlinge competitie wordt geregeld. Daarnaast wordt deelgenomen aan de toernooien die op woensdagavond worden georgani seerd. Alle dames ervaren het spelen op maandagmorgen als een zeer goe de start van de week. Voor belangstellenden is er een open ochtend op maandag 15 september. Andere open dag zijn: zaterdagmor gen 13 september voor de jeugd (7-12 jaar) en woensdagavond 17 septem ber vanaf 20.00 uur voor oudere jeugd en volwassenen. Voor informatie: Jane Hiemstra, telefoon 0180-633360 (senioren) en bij Peter Alkemade, te lefoon 0180-631826 (jeugd).

Hart van Holland | 1997 | | pagina 9