Bestuurders op de vuilnisau Jeugd start EHBO-cursus Expositie in Artique Stichting Kinderhulp Roemenië: Kerstpakket voor 450 gezinnen Hervormde dorpskerk open op 13 september Concert Pokomo Een eigen bedrijf beginnen? Ierland ontdekt "Het Kraaiennest" Foto's in het Hart van Holland 7^7^nhiiizcn-Moerkapelle^ Activiteiten Agenda Prijswinnaars Bananenactie Oogstfeest Tourclub Zevenhuizen'80 om bij te blijven.... Hart van Holland/10 september 1997 pagina 11 i <r - I agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Shanties Repertoire rv5 dg&k Dnor Gerard Verheiien Zevenhuizen - Al verschillende keren beklom wethouder Warners van Gou da de vuilnisauto. Als portefeuille houder van de reinigingsdienst wilde hij zich op de hoogte stellen van de dagelijkse gang van zaken bij de reini gingsdienst. Vorige week woensdag ochtend kreeg Zevenhuizen van hem een schoonmaakbeurt. Moreel ge dwongen of niet sloot de heer Van Vliet, directeur van het Gemeen schappelijk Vuilverwerkingsbedrijf (GVB), zich voor het eerst bij hem aan. Namens de GVB haalt de gemeen te Gouda afval op in diverse gemeen ten in de regio, waaronder Zevenhui- zen-Moerkapelle. mm Wethouder Warners (rechts) en directeur van Vliet in een heel ander tenue dan ze gewend zijn Moerkapelle - Deze week is in Moerkapelle een EHBO-cursus gestart voor de jeugd. Voor de opleiding, uitgaande van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis, hadden zich 33 kandidaten opgegeven. Deze werden gesplitst in twee groepen. De jongelui krijgen les van aqht vrijwilligers. Het examen wordt in maart 1998 afgenomen. Moerkapelle - Marc C. Slootjes expo seert in Artique aan het Kerkewater in Moerkapelle van 12 september tot en met 11 oktober. Mare werd in 1968 in Haastrecht gebo ren, Na omzwervingen via de schrij versbranche (songteksten en verha len) kwam hij bij de schilderkunst uit. Hiermee kan hij zijn emoties en dro men laten zien. Marc is er trots op te kunnen zeggen dat hij op alle gebie den autodidact is. Dit wil hij zo hou den ondanks dat er allerlei mensen proberen hem ongevraagd iets bij te brengen. Zijn stijl is met olieverf non- figuratief en figuratief, abstract en met pastel en houtskool figuratief ab stract. te °0ts Zevenhuizen: Iedere zaterdag: van 9.00-16.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Woensdag 17september: 14.00 uur Hervormd Centrum: Ouderenmidag: NAF Zendingsvliegers; presentatie over hun werk. Donderdag 19 oktober: Herv. Centr.: koffieochtend; spreekster: Diny Storten beker over "Helpt bidden?! Bidden helpt!". Donderdag 2 en vrijdag 3 oktober: Geref. kerk: kinderkleding- en speelgoed beurs t.b.v. Unicef, verkoop 2 okt 20.00-21.00, 3 okt 9.00-1.00 uur. Donderdag 30 oktober: 20.00 uur vrijz. herv. kerk: "De ramen van de St. Jan" (Gouda) dia's en de betekenis ervan. De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111 koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Woensdag 17 sept.: 14.00 uur: Mostafa's Magic Show. ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur (niet op 22 sept.); ï>oosmiddag: 14.00uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster; Fietsen: lxper 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur: 12 sept., 26 sept.; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag 9.30, 10.15en 11.00 uur (start -3 sept.); Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00,10.00 en 13.30 uur; Reisje: Maandag 22 september naar Dalfsen vertrek 8.15 uur. De Zeven Muzen: Dinsdag 16 september: 15.,30-16.30 uur: dorpshuis Swanla: auditie kinder koor: Zaterdag 11 oktober: 20.00 uur: Geref. kerk: orgelconcert Wilem Blonk uit Ommoord; Zaterdag 1 november: 20.00 uur Geref. kerk: amateurmuziek avond Vogelvereniging Zang en Kleur: Alle klaverjas- en jokeravonden beginnen om 20.00 uur in het clubgebouw aan deZuidplaswegL 19 sept., 17olrt., 14nov., 12 dec., 23 dec. kerstkaarten. Oud Verlaat: e Vierkap: vrijdag 19 september 20.00 uur klaverjassen; zaterdag 27 september 14.00 uur Loop van Oud Verlaat; vrijdag 3 oktober 20.00 uur klaverjassen. Moerkapelle: edere 2e donderdag: 9.30-11.30 uur: Op Moer: ouderensoos: 11 sept., 9 okt., \lp noy. en 11 dec. Zevenhuizen - De lengte van de ba naan die bij 't Karrewiel geraden kon worden was 5.60 meter. De prijswinnaars zijn: 1. Dorith van der Meer, Zevenhuizen; 2. Mehrin Kok, Waddinxveen; 3. Familie W. van de Vendel, Moerkapelle; 4. D. Ver boom. Zevenhuizen; 5. Van Uden, Waddinxveen. Zevenhuizen - Tourclub Zevenhui zen'80 organiseert op zaterdag 13 september De Vlisttour. De fietstocht gaat via de Krimpener- waard in een driehoek naar Krimpen, Bergambacht en Haastrecht. De route is uitgepijld. Inschrijven en starten vanaf café De Roerdomp, Tweemanspolder 12 in Zevenhuizen. Men kan kiezen uit de volgende af standen; 35 km starttijd tussen 10.00 en 13.00 uur; 80 km starttijd tussen 8.00 en 10.00 uur; 110 km starttijd tussen 8.00 en 10.00 uur. Moerkapelle - Ook dit jaar houdt de SKR een kerstpakkettenactie en hoopt dan aan elk van de 450 gezinnen in Roja een pakket te kunnen afleve ren. Hoe kan men meedoen? Hieron der een aantal artikelen die belangrijk zijn voor deze gezinnen. Natuurlijk mag hiervan afgeweken worden maar er mag in niets bijgevoegd worden. Nodig zijn: zeep, wasmiddelen e.d. en verse artikelen zoals margarine, zui velproducten etc. Artikelen die drin gend nodig zijn: Rijst, macaroni, spa ghetti, tomatenpuree/ketchup, sui ker, thee, jam, soep in blik, kaarsen, lucifers, gloeilamp e27 (extra verpak ken) en pleisters. Niet dringend, maar wel fijn om te krijgen: Vleesconser- ven, koffie (gemalen), hagelslag, cho colade, shampoo, panty's. Doos niet vol? Vul hem op met wc- papier! Mede in verband met het laden op pallets en de feestelijke uitstraling wordt ver zocht de artikelen in een 'speciale Kerstdoos' te verpakken, verkrijg baar de deelnemende bedrijven (in Moerkapelle: Plusmarkt Dick Pak, Springer en Matze en SRV THeo Mat- ze; in Zevenhuizen: Albert Heijn, C1000 en SRV Theo Matze). Men be taalt ƒ5,- statiegeld. Bij inleveren van de dsos ontvangt men dat geld terug. Wie niet in de buurt van deze bedrij ven woont kan zelf voor een doos zorgen en deze vullen. De afmeting mag ongeveer zijn: (LxBxH) 40x30x30cm. Na ontvangst van de doos zal de organisatie de artikelen overpakken in een 'Kerstdoos'. Pakketten kunnen ingeleverd worden op zaterdag 11 oktober van 9.00 tot 13.00 uur bij het Raadhuisplein in Moerkapelle en bij het gemeentehuis in Zevenhuizen. Eerder inleveren kan ook bij de loods aan de Zesde Tocht- weg 3 op maandagavonden van 19.00 tot 21.00 uur (niet meer na 11 okto ber). Voor meer informatie Monique Holstege: 079-5932603. Moerkapelle - Op zaterdag 13 septem ber is de jaarlijkse Open Monumen tendag. De in 1994/1995 gerestau reerde Moerkapelse Nederlandse Hervormde dorpskerk zal dan open gesteld zijn voor bezichtiging. Er is gelegenheid de 33 meter hoge toren te beklimmen (kinderen onder de 10 jaar alleen onder begeleiding van een volwassene). Vanaf de toren heb je een mooi uitzicht over het dorp en de omgeving. in de kerk zal regelmatig het orgel bespeeld worden. Ook wordt er een video over de restauratie vertoond. Er zijn mensen aanwezig die eventue le vragen willen beantwoorden. De stichting Christenen voor Israël zal aanwezig zijn met informatie en arti kelen uit het bijbelse land. ledereen is welkom tussen 10.00 en 16.00 uur. Regio - Het popkoor Pokomo uit Moordrecht geeft met popkoor Pop corn uit Schoonhoven en muziekvere niging De Kleine Trompetter uit Ze venhuizen op 26 september een con cert in Nieuwerkerk aan den IJssel. Onlangs verzorgden zij een succes volle Night of the Proms in Zevenhui zen, met medewerking van Angela Groothuizen. Het wordt een avond vol evergreens, soul, blues, motown, musical en pop muziek, uitgevoerd door een unieke combinatie van harmonie-orkest en ruim honderd zangers en zangeres sen. Het concert wordt gehouden in het Ontmoetingscentrum aan de Bospol derstraat 10 in Nieuwerkerk aan den IJssel. Aanvang 20.00 uur. Kaarten a ƒ10,- zijn verkrijgbaar bij Paul Mees ter, de Grutto 29 in Zevenhuizen, tele foon 0180-631619. Steeds weer blijkt dat een goede voor bereiding voor het zelfstandig onder nemerschap een dringende noodzaak is. De Kamer van Koophandel organi seert daarom in samenwerking met het Instituut Midden- en Kleinbedrijf vier keer per jaar een informatie avond voor mensen die met het idee rondlopen om voor zichzelf te begin nen. Ditmaal in Zevenhuizen, dorps huis Swanla, Burgemeester Klinkha- merweg 86, op woensdag 24 septem ber. Aanvang 19.00 uur. De avond wordt geopend door de Wethouder van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle, de heer R. de Gooijer. Op het programma staat on der andere een interview met onder nemers die 1 a 1.5 jaar geleden een eigen bedrijf zijn gestart. Er wordt aandacht geschonken aan het onder nemersplan, ondernemingsvormen, vestigingswetten etcetera en er is uit gebreid gelegenheid tot het stelen van vragen aan een forum van deskun digen. Eveneens kan informatie worden ver kregen bij stands van diverse voor lichtende instanties, waar onder de NOvAA (Nederlandse Orde van Ac countants-Administratieconsulen ten), IMK (Instituut Midden- en Klein bedrijf) de ING Bank, de Rabobank en de Belastingdienst. Een gratis toegangsbewijs is verkrijg baar bij de Kamer van Koophandel te Gouda, Burg. van Reenensingel 101, telefoon 0182-569167. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Zaterdag, 13 septem ber vertrekt Shantykoor "Het Kraaiennest" naar Ierland voor een driedaagse concertreis. In Killarney zal het koor, op kosten van de gast heer, een drietal optredens verzor gen. Door mond op mond-reclame werd de Zevenhuizense zeemans- groep door de Ieren ontdekt. Na de oprichting in 1995 verzorg de het Shantykoor gemiddeld een tot twee optredens per maand. In het kader van de maritieme dagen trad de groep dit jaar op in Almere, Amsterdam, Rotterdam en Vlaardingen. In Zevenhuizen en om geving betrof het voornamelijk optre dens bij verenigingen en in huiselijke kring. Het koor telt op dit moment 23 leden, waardoor er sprake is van een ledenstop. De muzikale leiding is in handen van Margré van Gestel. Shanties zijn zeemansliedjes die in de vorige eeuw op oude zeilschepen ge zongen werden. De liederen dienden ter verlichting van het vaak zware werk op de schepen. Een voorzanger, de shantyman, gaf het ritme aan en zong de teksten. Op de maat van de melodie werd dan het anker gelicht of werden de zeilen bijgezet. Ook bij het leegpompen van de ruimen of het schrobben van de schepen kwamen de liederen goed van pas. In de "balla des" werd lief en leed van de toenma lige zeeman bezongen. Het repertoire van "Het Kraaiennest" bestaat uit zowel Nederlands- als En gelstalige liederen. Vlotte liederen die goed in het gehoor liggen. Naast deze meezingers brengt het koor ook de meer serieuze iuisterliederen ten ge hore. Contactpersoon voor het koor is Ad Wessels, telefoon: 079-5931707.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 11