Nieuwe brandweerauto in Boskoop I L D: inxveen-Bos De Toekomst van Boskoop De Jonge Jury Kerkdiensten Informatie-avond Gastouderproject Winterkledingbeurs Disco's in Het Zuidhonk Fietstocht voor 50-plussers Huurdersbijeenkomst HWZM Eerste paal nieuwbouw Woonzorgcomplex Souburgh Nationale ziekendag 14 september luill WÊÊÊÊÊÊ Hart van Holland/10 september 1997 pagina 13 Werken aan de toekomst Regionale heffing Herinrichting Bibliotheek Boskoop Dneir Karin van Langeraari Boskoop - Op feestelijke wijze is zater dag 6 September de nieuwe brand weerauto van de Boskoopse vrijwilli ge brandweer officieel in gebruik ge nomen. Burgemeester drs J.J. Spros nam de sleutels in ontvangst, waarna hij ze heeft overgedragen aan de plaatselijke brandweercommandant, de heer C.J. Olieman. De nieuwe brandweerauto betekent een belangrijke uitbreiding van het materieel van de Boskoopse brand weer. De voorgaande brandweerauto voldeed niet meer aan de eisen van deze tijd, zodat besloten werd tot de aanschaf van een nieuw vervoermid del. De samenstelling en de opbouw van'het materieel aan en in de auto heeft vele uren van overleg gekost, om alles zo functioneel en compact mogelijk te krijgen. De commandant sprak zijn waardering uit voor de goe de samenwerking tussen het toeleve ringsbedrijf, de gemeente en de brandweer. Na het officiële deel werd de volledige gemeenteraad van Boskoop uitgeno digd voor een proefrit met de nieuwe aanwinst. Aansluitend was er gele genheid tot het uitgebreid bezichti gen van de brandweerauto. Boskoop - De toekomst van de boom kwekerij in de regio Boskoop is het centrale thema op de zomervergade ringvan kring Boskoop op donderdag 18 september in het Plantariumge- bouw op het ITC-terrein Hazerswou- de/Boskoop. Aanvang 20.00 uur. Wil de regio Boskoop zijn functie als nationaal en internationaal centrum voorde boomkwekerij blijven behou den en mogelijk zelfs uitbouwen, dan zal er actie moeten worden onderno men. Meer dan ooit hebben bedrijfs leven en de overheid dit onderkend. Niet voor niets is men op veel fronten actief, waarbij er goed wordt samen gewerkt tussen enerzijds de provin ciale- en gemeentelijke overheid en het georganiseerde bedrijfsleven an derzijds. "SamenWerkend sterk de toekomst in" is een visie van het bedrijfsleven, die is opgesteld in samenwerking tus sen een tiental organisaties in Bos koop. "Werken aan werk in de Boomteelt" is een project van de Provincie Zuid- Holland, dat zich richt op het veilig stellen in de toekomst van de boom kwekerij in deze regio. "Op weg naar een perspectiefvolle toekomst voor de regio Boskoop" is een bestuursovereenkomst/conve nant tussen de provincie, een viertal gemeenten en het bedrijfsleven, ook deze overeenkomst heeft tot doel te werken aan de toekomst van de boomkwekerij in deze regio. Bovenge noemde activiteiten worden op de zomervergadering uitvoerig toege licht door P.L. Trimp, voorzitter van kring Boskoop. Het zal duidelijk zijn dat bovenge noemde activiteiten geld kosten. An ders gezegd: werken aan de toekomst kost geld en dat zal nu moeten worden geïnvesteerd wil er in de toekomst in deze regio nog sprake zijn van een nationaal en internationaal boom kwekerijcentrum. Aan de onderne mers in dit centrum zal worden voor gesteld een extra regionale heffing in te stellen. Het ontwerpplan Herinrichting is ge reed. Dit plan voorziet in een verbete ring van de infrastructuur en van de waterkwaliteit en -kwantiteit. Ook na tuur en recreatie krijgen bij dit plan aandacht. Herinrichting is van groot belang voor de toekomstige ontwik keling van de boomkwekerij in deze regio. Dit plan wordt uitvoerig toege licht door J.J. Spros en J.H. Polker man, respectievelijk voorzitter en se cretaris van de Landinrichtingscom missie Boskoop. Boskoop - Begin september gaat in de bibliotheek een nieuwe leesbevorde ringsactie voor jongeren van start. Stichting CPNB heeft in samenwer- king met het NBLC en Stichting Schrij ver School Samenleving de "Jonge Jury" in het leven geroepen. De Jonge Jury is een volwassen versie van de Kinderjury en is bedoeld voor jonge ren van 12 tot en met 15 jaar. Alle jeugdboeken die geschreven zijn voor 12-plussers en die zijn versche nen in 1995 of 1996 komen voor jure ring in aanmerking. De bibliotheek heeft hieruit een selectie gemaakt. Jongeren die mee willen doen kunnen zich opgeven bij de informatiebalie in de bibliotheek. Daar ligt voor elke deelnemer een S.Y.P.R.A.B. (Shock Your Parents Read A Book) - gids klaar. In deze gids vertellen jongeren over hun favoriete boek. Elke deelnemer leest vijf boeken (minder mag ook), maakt een top vijf en levert die in in de bibliotheek. De beoordelingen worden doorgestuurd naar de landelijke Jonge Jury, waar de stemmen worden geteld. In februari 1998 wordt bekend gemaakt welk boek de Prijs van de Jonge Jury ont vangt. OnzeMartine 14 sept. 8 jaar. Gefeliciteerd lieverd opa en oma Jungschlager Jacqueline Kees Harte trouwen 11 septem ber in Bemmel Zij wonen Jasappel 7 Eist J 1 Zondag 14 september Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds M. Tel, Bergschenhoek; 16.30 uur ds R.J. Blok, Den Haag. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds A C. Bongers; 17.00 uur ds kand. mevr. A.M. vd Wilt, Cap. a/d IJ. Herv. Immanuel 9.30 uur ds J.P. Koning, Reeuwijk; 17.00 uur sow [uenst Ontm. kerk. Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 10.00 uur dsH.W.vd Brink, Den haag. Boskoop Arijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur Bs J.A. Broström-Bruin. "erv. gem. 9.30 uur ds 18.30 uur ds--. Pe Stek 9.30 uur kand. J.R.A. Vlas blom, Utrecht. Gerei, kerk 9.30 uur ds J.A. v Hooij- °nk; 18.30 uur mw drs J. Klokman, erkel en Rodenrijs. U»r- Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds yd Boomgaard, Zoetermeer. ynnsiengem. "Bethel" 9.30 uur ^aby Hetyey Opa en Oma Metselaar bedankt voor de rit met de helikopter. Wim Pascal en Danny Hoera! op 10 sept. wordt Nanda 15 jaar. Nog een fijna dag, je zusje Rosalie Boskoop - Evenals voorgaande jaren wordt de Nationale Ziekendag in Bos koop gevierd in samenwerking tussen de Gereformeerde kerk, de Neder lands Hervormde kerk, de Rooms Ka tholieke kerk, de Vrijzinnig Protestan te Geloofsgemeenschap en de Zonne bloem afdeling Gouda. De gezamenlij ke dienst vindt plaats in de kerk van de Vrijzinnig Protestante Geloofsge meenschap aan de Burg. Colijnstraat in Boskoop. De dienst wordt opgeluis terd door het koor van de Vrijzinnig Protestante Geloofsgemeenschap on der begeleiding van organist A. Lok. Aanvang 10.00 uur. Het thema van de Nationale Zieken dag dit jaar is: Zeg het maar... 'mondig heid vraagt om zorg.' Ondanks de toe genomen mondigheid dreigen zieken en gehandicapten in deze samenle ving, die zich kenmerkt door haast en de drang tot efficintie, in toenemende mate onzichtbaar te worden en steeds minder kans krijgen om zelf hun eigen leven in te richten. Ervaren wordt dat er steeds minder ruimte is voor menselijke aandacht. Dit leidt tot vereenzaming. Lieve mams en paps, alweer 12 jaar getrouwd. Gefeliciteerd van Desiree en Mike Leo, leuk als je belt op mijn verjaardag, maar feliciteer dan! Groeten Jolabda Op 13 september wordt oom Wim 65 jaar! Alvast gefeliciteerd Wim en Esther Waddinxveen - Bij de Stichting Gast ouderproject Waddinxveen en om streken, melden zich regelmatig nieu we gastouders aan. Zij reageren meestal op de advertenties die het Gastouderproject in de media plaatst. Voordat mensen besluiten om werke lijk te beginnen met het opvangen van kinderen is het heel nuttig om eens te horen wat er allemaal komt kijken bij het gastouderschap. Daarom organiseert het Gastouder project bijeenkomsten voor aspirant- gastouders. Op deze bijeenkomsten wordt bij voorbeeld gesproken over het wer ken in eigen huis, de relatie met de vraagouder(s), maar ook over prakti sche zaken als belasting en de kind- veilige inrichting van het huis. Tevens is er een ervaren gastouder aanwezig die uit eigen praktijk zal ver tellen. Op dinsdag 16 september is er weer een informatie-avond voor aspirant- gastouders, in het kantoor van het Gastouderproject in het Anne Frank Centrum, Jan van Bijnenpad 1 in Wad dinxveen van 20.00 tot 21.45 uur. Mensen die geïnteresseerd zijn en deze avond willen bijwonen, worden verzocht dit van te voren even telefo nisch te melden: 0182-619591. Waddinxveen - Stichting Wijkwerk De Zuidpias organiseert op 15 en 16 sep tember in Het Zuidhonk een kinder- kledingbeurs. De te verkopen kinder kleding moet schoon, heel en eigen tijds zijn en geschikt voor kinderen met de maten 92 tot en met 182. De verkoopprijzen worden in overleg bepaald. De kleding kan ingeleverd worden maandag 15 september van 19.00-21.00 uur en dinsdag 16 septem ber van 9.00-10.30 uur. De verkoop vindt plaats op 16septem- ber van 13.30-17.00 uur. Afrekenen van de verkochte kleding en 'ophalen van niet-verkochte kleding op woens dag 17 september van 9.00-10.30 uur. De opbrengst van de beurs komt ten gunste van het Foster Parents Plan. Voor informatie: 0182-610819. Waddinxveen - Vrijdagavond 12 sep tember organiseert Stichting Wijk werk De Zuidpias in Het Zuidhonk een disco voor de jeugd 11 tot en met 16 jaar. De avond begint om 19.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 2.50. De jongere kinderen komen aan bod op zaterdagavond 13 september van 18.30 tot 20.00 uur. Toegang 2.50. Daarna kunnen de oudere swingen tijdens de disco voor 30-plussers van af 21.00 uur. Entree 5.-. Waddinxveen - Op dinsdag 16 sep tember organiseert de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk afdeling Se nioren de zesde fietstocht van dit sei zoen. Bij goed weer vertrekt men om 10.00 uur vanaf het Anne Frank-cen trum. Tijdens de tocht van circa 40 km wordt halverwege de route een rustpauze ingelast bij een restaurant. Zowel 'voor het vertrek als na afloop van de tocht is er gelegenheid een kopje koffie of thee te drinken in het Anne Frank-centrum. De kosten voor deelname zijn 3.50 per persoon (in clusief drie consumpties). Alle en thousiaste fietsers van 55 jaar en ouder zijn van harte welkom. Deelne mers kunnen vanaf 9.15 uur terecht voor inschrijving. Inlichtingen: 615555 bij geen gehoor 631932. Waddinxveen - De Stichting Huur dersbelangenorganisatie Waddinx- veen/Zevenhuizen-Moerkapelle (HWZM) behartigt de belangen van de huurders van Woonpartners Mid den-Holland. Om deze huurders de gelegenheid te geven zich uitgebreid te laten infor meren over zaken die met het huren van een woning te maken hebben, houdt HWZM op dinsdag 16 septem ber haar jaarlijkse huurdersbijeen komst. Een belangrijk agendapunt op deze avond is het Onderhouds-ABC, een service-plus abonnement dat huur ders kunnen afsluiten wanneer zij zelf moeite hebben met het uitvoeren van klein onderhoud in de woning. De opzet hiervan is voor veel mensen niet duidelijk en daarom zal een me dewerker van Woonpartners hier over nadere uitleg geven en vragen beantwoorden. FÏWZM zal tevens haar activiteiten voor de komende jaren presenteren. De avond begint om 20.00 uur in Hotel "De Unie" aan de Kefkweg-Oost 226 in Waddinxveefi. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Met vereende krach ten is op donderdag 4 september de eerste paal geslagen voor de eerste fase van de nieuwbouw van in totaal 52 seniorenwoningen en 50 koopwo ningen in het centrum van Waddinx veen, bij Woonzorgcomplex Sou burgh. De paal werd geslagen door de wethouders van de gemeente Waddinxveen de heer J. Hielema, de heer J. Neele en mevrouw M.C.Wientjes; mevrouw G. Fahmer en G.J. Blankemeijer van Souburgh; J. Kuilenburg van architectenbu reau Topos; H. Quint van de gemeen te Waddinxveen; en A. van de Leede en R.J. Mancini van Woonpartners Midden-Holland. Deze gezamenlijke arbeid symboliseert de goede sa menwerking die er tot dusver is ge weest tussen de betrokken partijen bij het tot stand komen van de plan nen voor de nieuwbouw. Met vereende krachten wordt de eerste paal geslagen voor de nieuwbouw bij woonzorgcomplex Souburgh. oor de eendrachtige samen werking van alle personen en organisaties is een in alle op zichten uniek nieuwbouwplan voor senioren in Waddinxveen ontwikkeld. In de eerste fase worden 26 huurwo ningen in vijf woonlagen, direct tegen Huize Souburgh, gebouwd. De wonin gen krijgen een overdekte loopver binding met Souburgh. Het intensieve overleg met Souburgh en Stichting Zorgcentra Midden-Holland heeft een plan opgeleverd voor woningen die bij uitstek geschikt zijn voor senioren. De appartementen worden voorzien van een alarmeringssysteem en door Zorgcentrum Souburgh kan optimale zorgverlening gegarandeerd worden. De toekomstige bewoners zullen ge bruik kunnen maken van de facilitei ten van het Zorgcentrum. De moge lijkheid zal geboden worden om tegen kostprijs extra diensten vanuit Sou burgh te krijgen, bijvoorbeeld verple ging, maaltijden of een bezoek van de kapper. De bewoners zijn echter vrij om van deze dienstverlening op maat gebruik te maken. Verder zullen er mogelijkheden komen voor een tijde lijke opname in Souburgh als de ge zondheid van een bewoner van een appartement dit noodzakelijk maakt. Een en ander heeft tot gevolg dat de in het woonzorgcomplex wonende se nioren langer zelfstandig in hun eigen woonomgeving kunnen blijven, met zorg aan huis. Opname in een ver- pleeg- of verzorgingshuis kan zo lang als verantwoord is uitgesteld worden of hoeft in het geheel niet plaats te vinden. De gemeente Waddinxveen onder streepte het belang van het project door de toekenning van subsidie uit de WVG-regeling en een bijdrage in de verhuis- en herinrichtingskosten voor de huidige bewoners. In de tweede fase van het nieuwbouw project zullen nog eens 26 huurwo ningen en circa 50 vrije-sector koop woningen gerealiseerd worden. Voor de koopwoningen is een ontwerpplan in voorbereiding. Voor de nieuwbouw moesten er se niorenwoningen aan de Prins Bern- hardlaan gesloopt worden. De bewo ners van deze woningen zijn verhuisd naar een wisselwoning in het bestaan de complex aan de Prins Bernhard- laan. De bewoners van dit complex hebben voorrang bij de toewijzing van de nieuwe huurwoningen. Met de sloop van de eerste woningen is in middels gestart. De oplevering van de eerste fase van de 26 huurwoningen is gepland voor de bouwvakantie van 1998 en direct daarna zal met de sloop van de resterende 34 woningen wor den gestart. De oplevering van het gehele complex is volgens planning te verwachten voor de bouwvakantie van 1999.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 13