euws Flinke opkomst eerste schaakronde WSV Dierenbescherming zoekt tehuis voor 5.000 katten Nieuwigheden op vergadering Novitas Plantae Thuishulpcentrale De Vierstroom zoekt vrijwilligers Prijsuitreiking kleurwedstrijd bij Texaco Meidenkist bij KW Natuurvoeding bij Plattelandsvrouwen Molenhuisnieuws Jaarprogramma KW WV Boskoop Architectuur bij Plattelandsvrouwen R.K. parochie Heilige Engelbewaarders 200 jaar Hart van Holland/10 september 1997 pagina 15 Veredeling, van ideaalbeeld tot werkelijkheid Veelbelovende nieuwe aan winsten Waddinxveen- Woensdag 3 septem ber vond bij het Texaco benzinesta tion de prijsuitreiking plaats van de kleurwedstrijd die Benzinex in sa menwerking met Texaco organiseer de. Maaike van der Voort (11) kreeg als hoofdprijs de crossfiets, Charlotte Hattum (6) de radio en Chantal de Munnik (9) de Burago auto. Een leuke beer met muziek was er voor Stepha nie van Oord die met haar 2 jaar de jongste deelnemer was. Waddinxveen - Donderdag 4 septem ber ging de eerste ronde van de win tercompetitie 1997-1998 van start van de Waddinxveense Schaakvere niging WSV. Als speellocatie doet tijdelijk dienst basisschool de Regenboog, gelegen naast het Anne Frank Centrum, van wege de verbouwing van de vaste speellocatie van WSV. Door de aan melding van enkele nieuwe schaakle den staat WSV momenteel op 51 se niorleden, een lichte stijging, tijdens de openingsronde werden 21 par tijen afgewikkeld een goede op komst. Om te beginnen met de hoogstge- plaatste spelers vanwege hun presta ties van afgelopen seizoen, werd door kampioen B. Jansen opnieuw een goede prestatie neergezet door het verslaan van H. van Woudenberg, zijn grootste rivaal van afgelopen sei zoen L. Willemen en W. Hennink kwa men tot een puntendeling en J. Stam liet H. Smitskamp tandenknarsend afdruipen. Ook de volle winst voor C. Asscheman tégen L. van der Haven en A. van Nieukerke en J. Smit beslo ten tot remise. Bij de lager geplaatste spelers winstpartijen voor N. Dannis, J. van Oort, A. van der Starre, M. Moerland en G. van der Knaap tegen respectievelijk J. Muit, t. Kuiper, H. Stouten, DJ. van Offeren en T. Goor. Verder afdalend op de ranglijst posi tieve uitslagen voor J. Markus, J. van Sandijk, T. Wiersma en A. Versluis tegen F. Ritter, J. van der Heiden, B. David en P. van Offeren. Verrassende winst was weggelegd voor C. Klaas- sen, diete sterk bleek voor J. van der Haven. Bij de laatst geplaatsten schreven de volgende spelers de partij op hun naam: G. Torenbeek, J. Ponsioen, J. de Bock, H. Verwaal en A. Hennink tegen C. Alblas, B. Loef, L. Coevert, T. Bronk en V. Coevert. Verder wisten de nieuwkomers H. de Roodt en P. de Louw elkaar in even wicht te houden. Nu de zomerperiode achter de rug is, zitten de 115 dieren-opvangcentra boordevol katten. Naar schatting van de Centrale Asielraad van de Die renbescherming gaat het momenteel om zo'n 5.000 dieren waarvoor op korte termijn een nieuw thuis gevon den moet worden. De Dierenbe scherming wil al deze dieren na de landelijk Open Asieldagen op 4 en 5 oktober geplaatst hebben. Door te hameren op de vele voordelen van asielkat, hoopt de Dierenbescher ming dat potentiële katten-eigenaren de weg naar het asiel zullen vinden. Katten uit het asiel zijn medisch on derzocht, geïdentificeerd en geregis treerd en bovendien is veel bekend over de achtergrond van de dieren. Asielkatten zijn als het ware "APK- gekeurd". Het katten-overschot in Nederland begint een steeds nijpender pro bleem te worden. Het aantal katten dat de asielen jaarlijks krijgt te ver werken, steeg de afgelopen vijf jaar met zo'n twintig procent. In totaal gaat het om ongeveer 42.000 katten per jaar. Naar aanleiding van deze cijfers startte de Dierenbescherming in het voorjaar een voorlichtings campagne om het belang van castra tie en sterilisatie van katten te bena drukken. Afdelingen van de Dieren bescherming organiseerden in het hele land castratie-acties, waarbij korting op de tarieven werd ver leend. Op deze wijze werden tot op heden zo'n 15.000 katten onvrucht baar gemaakt. De actie van de Dierenbescherming om de asielkat te "promoten" duurt tot en met de Landelijke open Asiel- dagen op 4 en 5 oktober. Mensen die voor die tijd een kat uit het asiel halen, krijgen gratis een verrassings pakket van een bekend merk mee voor hun nieuwe huisgenoot. Zo'n 95 asielen doen mee aan de Open Dagen, die naar verwachting ruim 100.000 bezoekers zullen trekken. Boskoop - 'Nieuwigheden' zal het onderwerp van gesprek zijn op de jaarvergadering van Novitas Plantae, die wordt gehouden op dinsdag 23 september in de voorlichtingszaal van het Proefstation voor de Boom kwekerij, Rijneveld 153 te Boskoop. Aanvang 13.30 uur. Onder deze titel zal ir M.E.C.M. (Mar- gareth) Hop, medewerker van het Proefstation, een inleiding houden over het veredelingswerk, dat op het Proefstation wordt uitgevoerd. Als onderzoeker veredeling zal zij ingaan op de criteria die worden gehanteerd mj het opzetten en uitvoeren van een veredelingsonderzoek. Na een korte inleiding met behulp van dia's zal een bezoek worden gebracht aan de proeftuin. Op de jaarvergadering zullen enkele veelbelovende nieuwe gewassen aanwezig zijn, die nu nog in een test programma worden uitgeprobeerd. Cornus alba 'Cream Cracker', Hebe "Dazzler' en Thuja occidentalis 'Duke'. Ook worden de gebruikelijke punten, zoals die op de agenda van een jaar vergadering voorkomen behandeld. Dat zal gebeuren vooruitlopend aan de inleiding van Margareth Hop. Naast leden zijn ook gasten hartelijk welkom. Onder het motto 'Vrijwilligerswerk je niet voor niets' zoekt De Vier- oom mensen die met veel enthou siasme, durf en het nodige geduld zich in willen zetten voor mantelzor- °ers van gehandicapte kinderen. ?Pet ^!frstroom Thuishulpcentrale vrijwilligershulp in bij gezinnen et een gehandicapt kind, ter onder ging van ouders en overige ge- nsleden. Gehandicapte kinderen agen voortdurend extra zorg en geleiding. De meeste ouders willen klnd zelf thuis laten opgroeien en /zorgen. Dit vraagt veel energie en Uithoudingsvermogen, ovendien kom je voor veel prakti- van prob'emen te staan. Hulp thuis een vrijwilliger of een speelplek I een gastgezin kan voor deze gezin nen een uitkomst zijn. Momenteel liggen er veel aanvragen voor deze hulp waar nog geen vrijwil ligers voor gevonden zijn. Daarom zoekt de Thuishulpcentrale nieuwe vrijwilligers die aan het eind van de middag of 's avonds in willen sprin gen bij een dergelijk gezin. Ook wor den er gezinnen gezocht die op woensdagmiddag of in het weekein de een gehandicapt kind thuis willen opvangen. Zij kunnen rekenen op scholing, begeleiding en een reiskos tenvergoeding. Belangstellenden kunnen informatie aanvragen of zich aanmelden via De Vierstroom-Zorgli j n (0182-594500) De coördinator van de Thuishulp centrale zal daarna contact opne men. Waddinxveen - Op woensdag 17 sep tember start de Stichting Waddinx veen Welzijnswerk met de yogales- sen voor 55-plussers. In verband met de verbouwing van het Anne Frank- centrum.zijn de lessen tijdelijk ver plaats naar 'Kreater', kerkstraat 13 in Waddinxveen. Aanvang 9.30 uur. Wie meer informatie wil, kan contact op nemen met de docente mevrouw MacGillavry, telefoon (0182)-616168. Hazerswoude-Dorp - Vrijdagmiddag vond op de Dorpsstraat een ver keersongeval plaats, waarbij een per soon licht gewond raakte. Een 69-jarige inwoonster van Hazers- woude-Dorp stak met haar auto van uit een uitrit schuin de Dorpsstraat over in de richting van de Pieter de Hooghstraat. Zij zag daarbij een bromfietster, een 18-jarige inwoon ster van Rijswijk, over het hoofd. Als gevolg van de botsing raakte de bromfietster licht gewond aan een been en werd voor onderzoek over gebracht naar het Rijnland Zieken huis. 1 lazerswoude-Dorps - Op maandag 22 september start de Katholieke Vrouwenvereniging het nieuwe sei zoen met een H.Mis om 19.00 uur. Daarna gaan de dames naar het Dorpshuis waar om 20.00 uur de heer C. Prinsen begint met zijn program ma "De Meidenkist". De meidenkist is een spiegel van het verleden, boordevol spullen uit oma's tijd, van antieke kleding tot blokval van primitief voorbehoed middel tot legendarische snelzeiker. Door zijn sappige manier van vertel len zorgt Cees Prinsen voor een amu sante sfeer. Herinnering aan het vrouwenleven, geloof, hygiëne, dienstmeid en knecht. Ook niet-leden zijn welkom, zij beta len 7.50. Inlichtingen: 0172-588834 of 0172-588554. Waddinxveen - Natuurvoeding staat centraal op de eerste avond bijeen komst van de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen(NBvP). De eer ste koffie-ochtend wordt gehouden in garage Boonstoppel aan de Oranje laan, waar de vrouwen een mini-cur sus pech onderweg krijgen. Dinsdag 16 september om acht uur wordt het seizoen in de Marchand- zaal van Zorgcentrum Souburgh aan de Prins Bernhardlaan geopend met een lezing door Marina van der Hoe ven van de natuurmarkt aan het Ko ningin Wilhelminaplein. Na de pauze zullen de diverse activi teiten van de afdeling in kraampjes worden toegelicht. Bovendien laten leden van de NBvP iets zien over hun hobby's. Belangstellenden zijn deze eerste avond welkom en niet-leden behoeven geen entree te betalen. Arie Boonstoppel jr. van de gelijkna mige garage aan de Oranjelaan ont vangt de vrouwen woensdag 1 okto ber om half tien in zijn bedrijf. Deze koffie-ochtend zal in het teken staan van zelfredzaamheid bij autopech onderweg. De leeskring begint op donderdag 11 september om tien uur in de openba re bibliotheek. Het boek 'Zo was het ongeveer', van Top Naeff is dit seizoen als eerste aan de beurt. Donderdag 18 september gaat het kegelen in Op Moer in Moer- kapelle van start. De deelneemsters verzamelen zich om negen uur bij het station centraal. Het bridgen begint maandag 22 september in Kreater aan de Kerkstraat. De koor repetities worden elke maan dagmiddag in gebouw De Boog ge houden en de fietsclub blijft door gaan zolang het weer het toelaat. De maandelijkse excursie gaat naar de Gouwplaats in Gouda. Dit is een activiteitencentrum van GeMiVa, een landelijke organisatie die zich inzet voor mensen met een verstandelijke handicap. De datum is donderdag 25 september. Het afdelingsbestuur is blij met de toezegging van wethouder Maria Wientjens, die de vrouwen donder dag 4 december in de raadzaal van het gemeentehuis ontvangt en zal vertellen over 'een week uit het leven van een wethouder.' Inlichtingen over de Bond en de acti viteiten bij secretaris Greet Huls-van Manen, telefoon 611431. Benthuizen - Dit jaar is het 50 jaar geleden dat een kleuterschool werd opgericht in Benthuizen. De Histori sche Kring Benthuizen heeft er een tentoonstelling aan gewijd. Op zater dag 13 september (Monumentendag) start deze nieuwe expositie, getiteld "De eerste kleuterschool in Benthui- Men heeft hiervoor de mensen bena derd die in die tijd"als leerling de Christelijke Kleuterschool bevolk ten. Zij zijn in hun herinnering en kasten gedoken en daar is veel waar devol materiaal uit voortgekomen, zoals tekeningen, werkjes en dergelij ke. Er zijn ook foto's bij van de toen malige kleuters en zoals ze er nu uit zien. Een uitstalkast met foto's van de destijds schoolgaande kinderen van het koningshuis is eveneens aanwe zig. De administratieve zaken rond de oprichting van de kleuterschool zijn te zien en er is leermateriaal van deze tijd ter beschikking gesteld. In de 'Burgemeesterskamer' staat een vi trine met foto's van burgemeester Steenbakker, die in 1947 naar Bent huizen kwam. Men kan dit alles komen bekijken in Oudheidkamer 't Molenhuis, Dorps straat 139 te Benthuizen. De tentoonstelling blijft te bezichti gen tot Koninginnedag 1998, iedere zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur. Hazerswoude-Dorp - Op maandag 22 september is de openingsavond van de Katholieke Vrouwenvereniging. Op deze avond is de heer Prinsen te gast met zijn programma "De Mei denkist". Verspreid over het jaar zijn er diver se activiteiten, zoals: maandag 13 oktober: jaarvergadering met bingo; maandag 17 november: avond over specerijen; 15 december: kersta vond; 5 januari: nieuwjaarswensen en bingo; 19 januari: klaverjasavond; 16 februari: keuringsdienst van wa ren; 16 maart: uitleg over de achter kant van speelkaarten; 6 april: bloem schikken; 27 april: het bereiden van vis. De uitgaansdag staat in mei op de planning en een fietstocht in juni. Ook dit jaar is er de klaverjascompe- titie. Op dinsdagochtend is er bad minton in de Landvliethal (inlichtin gen bij C. van Tol, 0172-214819). Het lidmaatschap van de Katholieke Vrouwenvereniging kost 35,- per jaar. Inlichtingen bij mevrouw van den Berg, 0172-588834 of mevrouw van Dijk, 0172-588554. De WV Boskoop heeft in de voorver koop onder andere: Kaarten voor Normaal op 13 septem ber in een grote tent op het ITC-ter- rein; Joe de Musical met Vera de Man, Simone Kleinsma en anderen tot en met 23 november in Caré Amster dam; André Hazes op 27 oktober in Ahoy Rotterdam; Golden Earing op 4 oktober in Hoogvliet; Holiday on Ice in Amsterdam, Rotterdam en utrecht op verschillende data; Oranjes groot ste meezingfeest met diverse neder- landse artiesten op 27 september in Ahoy Rotterdam; André Rieu op 23 September in Ahoy Rotterdam; Culi nair Artiesten Gala met Gordon, Su- ger Lee Hooper, Robert Leroy en an deren op 26 September in de Beurs Van Berlage in Amsterdam; Rob de Nijs op 17 november in het Neder lands Congresgebouw Den Haag. Benthuizen - Op woensdag 17 sep tember opent de afdeling Benthuizen van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen haar lustrumjaar met een lezing over architectuur. Me vrouw Van der Pol zal, aan de band van een diapresentatie, het een en ander vertellen over eigentijdse ar chitectuur - waartoe ook haar ei gen ontwerpen behoren. Een iedere is vanaf 19.30 uur welkom in De Tas vanaf 20.00 uur. Introducés zijn welkom; zij betalen 7.50. Deze avond zal er in de hal een inte kenlijst liggen voor de kennisma kingscursus zelfverdediging. Deze cursus zal bestaan uit een kijkles op dinsdagochtend 23 september en aansluitend vier lessen van 1,5 uur, ook op de dinsdagochtend. Hazerswoude-Dorp - In de maand september viert de Heilige Engelbe waardersparochie in Hazerswoude- Dorp haar 200-jarig bestaan. Door en thousiaste vrijwilligers worden aller lei activiteiten georganiseerd. Zondag 14 september qm 10.30 uur is er een feestelijke Eucharistieviering met het parochianenkoor. Daarna een gezellige samenkomst in "Het Dorpshuis", waar onder andere een tentoonstelling is gemaakt van foto's en voorwerpen uit het parochieleven in vroegere tijden. Voor de kinderen is er een goochelshow. Donderdag 18 september is er om 15.00 uur een feestelijke Eucharistie viering, verzorgd door het Gemengd Koor St. Caecilea, vooral voor de ouderen van de parochie. Aanslui tend een broodmaaltijd in "Het Dorpshuis", met vertoning van dia's van oud-Hazerswoude en muzikale omlijsting van het gemengd koor. Op zondag 21 september is er om 10.30 uur een feestelijke gezinsvie ring met het kinderkoor. Aanslui tend, als het weer dit toelaat, een picknick in het Panbos (Wassen- aarseweg 152a, Katwijk). Men dient een eigen picknickmand mee te ne men. Dinsdag 23 september om 19.30 uur is een oecumenische viering met als thema "Vrede" met medewerking van het jongerenkoor van de eigen parochie en combo van de gerefor meerde kerk. In deze viering zijn spe ciaal ook de jongeren welkom. Tenslotte op zondag 28 september om 10.30 uur: een feestelijk en plech tige afsluiting van het feest in de Eu charistieviering, waarin bisschop mgr. Van Luyn zal voorgaan. Iedereen is van harte welkom.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 15