LITI E Kinderboekenillustraties deze week in de schijnwerpers BERICHTEN Voorlichtingsavond voor zwangeren Hart van Mand/g? d e H aij vanderWende Familieberichten ui t w etct Hart van Holland/10 september 1997 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Apolonia van Vliet-de Vlaming Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Uitvaartverzorging wBroekema Voor een stijlvolle en persoonlijk verzorgde uitvaart. Vijfentwintig jaar Gouden Penselen het Oeuvre Penseel voor Fiep Westendorp Annie M.G. Schmidt Met tekeningen van Fiep Westendorp Querido Boskoop WIM HOFMAN AUTO'S 29.000 exemplaren tDVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ELZENHORST 55 2742 CL WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Nog vrij onverwacht is er een einde gekomen aan het zorgzame leven van onze lieve moeder en oma weduwe van Gerrit van Vliet in de leeftijd van 83 jaar. Omringd met zorg en liefde, woonde zij de laatse 10 jaren in "De Zevenster". Nies en Jan Pauli Gerben en Kristine Annie en Wim Marden en Nina Marcel en Els Zevenhuizen, Leliestraat 3, Zorgcentrum "De Zevenster", kamer 117. Correspondentieadres: J.N. van Oostrom-van Vliet Hazeveld 8, 2761 XJ Zevenhuizen. De begrafenis heeft dinsdag 9 september plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats. Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen. Diefstal uit auto: Tussen 1 september 1130 uur en 2 september 10.00 uur is ingebroken in een auto die stond ge parkeerd in de Gorterstraat. Het lin ker voorportier is geforceerd en er is een autoradio meegenomen. Tussen 1 september 17.00 uur en 2 september 16.00 uur is een personen auto gestolen. De auto stond gepar keerd in de Boslaan. Het gaat om een zwarte Opel Omega. 0p zondag 7 september tussen 1.15 en 14.00 uur is een auto gestolen die stond geparkeerd in de Fabricius- straat. Het gaat om een zwarte Volks wagen Golf GTi. 'n de nacht van zondag 7 op maandag september werd een Opel Kadet, kenteken PN-85-VH, met zwarte stri- P'ng aan de zijkant ontvreemd. Aanrijding met gewonden: Een 17 jari gejongen uit Bergschenhoek reed op een bromfiets met achterop een 14 jarig meisje uit Moerkapelle. Op de kruising Oogstpad/Bredeweg gaf hij een voor hem van rechts komende Personenauto geen voorrang. De auto bestuurd door een 30 jarige man 't Moerkapelle. Er ontstond mate riële schade aan beide voertuigen. De jongen en het meisje raakten gewond en zijn door de ambulance vervoerd naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. De jongen had beenletsel en het meisje schouder- en beenletsel. Ongeval met letsel: Op 2 september om ongeveer 16.00 uur heeft een on geval plaatsgevonden op de Kerkweg- Oost. Een 14 jarig meisje reed op haar fiets over de parallelweg van de Kerk- weg-Oost. Op een gegeven moment voelt zij dat een auto tegen haar been aanrijdt, waardoor zij komt te vallen. Als gevolg van haar val heeft ze last van haar been, haar nek en haar hoofd. De bestuurder van de donker blauwe personenauto stopt. Eri vrou welijke passagier van ongeveer 40 jaar met een gele bloemetjesblouse en kort glad bruin haar stapt uit. Zij kijkt of er schade aan de auto is ont staan. Ze vloekt, stapt weer in en de bestuurder, vermoedelijk een wat oudere man, rijdt weg zonder zich om het slachtoffer te bekommeren. De identiteit van de passagier, de be stuurder en de auto zijn nog niet be kend. Getuigen wordt daarom ver- Dag en nacht bereikbaar en beschikbaar. 010-456 01 01 - 070-386 72 79 Ali'ert Rousselsingel 36 - 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp Deze week (tot en met 14 september) is in de Nederlandse boekhan dels en bibliotheken de week van vijfentwintig jaar Gouden Penselen en, meer in het bijzonder, de week van Fiep Westendorp. Bijna 900 boekhandels en bibliotheken geven gehoor aan een oproep van de Stichting CPNB en door middel van een etalage of expositie een hommage brengen aan Fiep Westendorp en de negentien illustratoren die vanaf 1973 zijn bekroond met het Gouden Penseel. Op 7 september werd een speciaal, eenmalig Oeuvre Penseel uitge reikt aan Fiep Westendorp, illus tratrice van onder meer Jip en Jan- neke, Pluk van de Petteflet en Otje. Op voordracht van een onafhanke lijke jury werd deze ereprijs haar door de Stichting CPNB toegekend omdat zij al decennialang een ei genzinnig en springlevend stem pel drukt op het beeld van het Ne derlandse kinderboek. Waar Annie M.G. Schmidt altijd met prijzen is overladen, werd Fiep Westendorp nooit eerder be kroond. Tijdens de bijeenkomst in Amster dam op 7 september werd - in het bijzijn van Gouden Penseelwin- naars - tevens een jubileumuitgave gepresenteerd: "Vijfentwintig jaar Gouden Penselen het Oeuvre Penseel voor Fiep Westendorp". Uitgaande van het eerste hoofd stuk van Annie M.G. Schmidts "Pluk van de Petteflet" en de oerte- keningen van Fiep Westendorp ga ven alle negentien tekenaars en tekenaressen die ooit een Gouden Penseel wonnen een eigen inter pretatievan het verhaal. Het resul taat is een prachtig boekje dat een staalkaart is van het beste dat illus trerend Nederland te bieden heeft. Het is in een gelimiteerde editie van 8.500 exemplaren in de boek handel verkrijgbaar. zocht zich bij de politie van Waddinx veen te melden. Op maandagavond omstreeks 22.00 uur vond een eenzijdig verkeersonge val aan de Staringlaan plaats. Een 26 jarige Amsterdamse bestuurster reed met vermoedelijk te hoge snelheid over de Staringlaan richting Noordka de en verloor de controle over haar auto. Zij botste naast de weg tegen een vlaggenmast. Zij en haar Bos- koopse passagier (leeftijd onbekend) raakten licht gewond en zijn per am bulance naar het Groene Hart Zieken huis gebracht. Aanhouding illegale werknemers: Op maandag 1 september zijn negen ille gale werknemers aangehouden bij een tuindersbedrijf in Waddinxveen. Naar aanleiding van een anonieme tip heeft de vreemdelingendienst samen met de arbeidsinspectie een onder zoek ingesteld bij het bedrijf. Daarbij werden negen illegale werknemers aangehouden. Het gaat om vijf perso nen die in de procedure zitten voor een asiel-aanvraag en niet mogen wer ken. De andere vier personen verblij ven illegaal in Nederland. De werkne mers zijn afkomstig uit verschillende landen van Afrika. Er is een proces verbaal opgemaakt tegen de werkge ver, een 44-jarige man uit Waddinx veen, die een boete van ƒ4000 - per illegale werknemer kan verwachten. Het is de tweede keer dat proces ver baal wordt opgemaakt tegen de werk gever voor het in dienst hebben van illegale werknemers. De derde keer hangt hem eventueel sluiting van het bedrijf boven het hoofd. Inbraak in bedrijf. Op maandag 8 sep tember rond 1.50 uur is ingebroken in en bedrijf aan de Kanaaldijk. Er is daarbij een schuifdeur en een raam geforceerd. Er wordt een aantal radio cassetterecorders vermist. Winkeldieven aangehouden: In een winkel aan de Kerkweg-Oost is op 6 september rond 14.00 uur een winkel dief aangehouden. Een 49-jarige man uit Polen rekende wel goederen af die in zijn winkelwagen zaten, maar niet de spullen die hij in zijn tas had. De man wordt overgedragen aan de vreemdelingendienst. In een winkel in de Passage is even eens een winkeldief aangehouden. Het betreft een 23-jarige man uit Rot terdam. Hij is aangehouden op ver denking van het stelen van pakken waspoeder. Roodlicht- en snelheidscontrole: Tus sen 28 augustus en 4 september heb ben ruim 45.000 voertuigen de rood licht- en snelheidscamera op de Hene- gouwerweg gepasseerd. Daarvan re den 688 voertuigen te hard of door rood licht. Zij zijn allen gefotogra feerd en krijgen een acceptgiro thuis gestuurd. Inbraak in auto: In de nacht van zon dag 7 op maandag 8 september is op het parkeerterrein achter de Passage het rechterportierslot van een perso nenauto open gebroken. De CD-speler met 6 CD's werden ontvreemd. Ook werd gepoogd de radio te stelen. Winkeldiefstal: Maandagmiddag 8 september is in een supermarkt aan de Zuidplaslaan voor meer dan 1000,- aan koffie uit de schappen weg genomen. Van de dader zijn video opnamen gemaakt alsmede is door een getuige het kenteken genoteerd zodat de kans op het achterhalen van de dader vrij groot is. Vernieling: In het afgelopen weekend zijn van de Brunaschool aan de Sper- werhoek drie ruiten vernield. Afsteken vuurwerk: Aan de G. van Dort Kroonweg waren aan de achterzijde van de kassen aldaar drie jongens van 12 en twee van 13 jaar aan het experi menteren met vuurwerk. De knapen zijn aangehouden. Zij zullen via het HALT worden gestraft. Openbreken kelderbox: In het afgelo pen weekend is aan de Peppelhorst de deur van een kelderbox ingetrapt, en hengelsport-artikelen, waaronder hengels en molens ontvreemd. Diefstal bestelauto: Tussen 1 septem ber 22.30 uur en 2 september 9.15 uur is een bestelauto gestolen. De auto stond geparkeerd in de Kievitstraat. Het gaat om een witte bestelauto met het opschrift "Landen Koeriers". Inbraak in winket Tussen 5 septem ber 23.00 en 6 september 8.30 uur is ingebroken in een drogisterij aan de Puttelaan. Men is via het dak binnen gekomen. Er worden flessen parfum, scheermesjes en geld vermist. t.k. midweek Grandorado ƒ300,- ma 15 sept. t/m vrij 19 sept. '97: 0182-610819 Onze Menno 18 sept. 8 jaar. Gefeliciteerd grote knul van opa en oma Jungschlager Wie even denkt, kijkt en vergelijkt komt snel bij ons op de koffie! Zie advertentie op pagina 14 Gouda - Op woensdag 17 september vindt in het Groene Hart Ziekenhuis (Jozeflocatie) een voorlichtings avond plaats voor zwangeren èn hun partners. De avond duurt ongeveer twee uur en start voor een groep om 19.30 uur en om 20.30 uur voor een tweede groep. Tijdens deze avond wordt door mid del van een uitvoerige videofilm ge toond hoe de gang van zaken is rond een bevalling op de afdeling verlos kunde van het Groene Hart Zieken huis (GHZ). Aansluitend zal een ver pleegkundige wat vertellen over het verblijf op de afdeling verloskunde. Ook zal een medewerkster van de Kruisvereniging en het Kraamcen- trum ingaan op de periode na de be valling. Naast deze presentaties zijn een groot aantal kramen ingericht met in gericht met informatie over borstvoe ding, diverse babyverzorgingspro- dukten, luierservice, kraamzorg, en zovoort. Ook zijn een verloskundige en verpleegkundigen van de afdeling aanwezig. Tijdens dit gedeelte van de avond is er volop gelegenheid tot het stellen van vragen. Aanmelden voor deze gratis voorlich tingsavond kan telefonisch tussen 9.00-12.00 uur bij de afdeling verlos kunde van het Groene hart Zieken huis: 0182-566445. op dit zelfde num mer is meer informatie over deze voorlichtingsavond te verkrijgen. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3