1 voor Zevenhuizen-Moerkapelle tuil Auditie kinderkoor Lijntaxi primeur Kleintjes weg! Kerkdiensten Opbrengst collecteweek maakt directe hulp aan nierpatiënten mogelijk Gemeente Zevenhuizen Moerkapelle Ballonvaart Uitslag Puzzel S.K.R. Hart van Holland/10 september 1997 pagina 5 ra Verlening tijdelijke vrijstelling Ingekomen bouwmeldingen/ aanvraag bouwvergunningen Aanvraag en ontwerp-beschikking Wet Milieubeheer Medische weekenddienst 1 HPS H Eigen bijdrage Reserveren Toekomst Wetenschappelijk onderzoek Directe hulp Duizenden nierpatiënten De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt op grond van artikel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat vanaf 12 september 1997 gedurende twee we ken, ter gemeentesecretarie, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, het volgende bouwplan ter inzage ligt van: Huib van den Hoven plantsoenwerken B.V. voor het tijdelijk plaatsen van een tweetal portocabins op het perceel naast Knibbelweg no. 36 te Zevenhuizen. Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990". Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met ge bruikmaking van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tijdelijk, voor de duur van maximaal 2 jaar, vrijstel ling te verlenen van genoemd bestemmingsplan teneinde de plaatsing van de portocabins mogelijk te maken. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen, wordt een ieder in de gelegenheid gesteld gedurende de termijn van de tervisielegging van het bouwplan, i.e. van 12 september tot en met 25 september 1997 schriftelijk bedenkingen in te dienen tegen het verlenen van de vrijstel ling. De bedenkingen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 8 september 1997 De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle, L.M. Schoots Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwvergunning/meldingen bouwvoornemen hebben ontvangen: -aanvraagdatum 12 augustus 1997, nr. 224: F.H.J. Vermanen, voor het plaatsen van een dakkapel op de woning aan de Bredeweg 108 te Zevenhuizen; -aanvraagdatum 14 augustus 1997, nr. 225: C. Nobel, voor het bouwen van een woning met kantoor en garage aan de Dorpsstraat 43-45 te Zevenhuizen; -aanvraagdatum 4 september 1997, nr. 230: L. Tuitel, voor het plaatsen van twee dakkapellen op de woning aan de Julianastraat 2 te Moerkapelle; -aanvraagdatum 4 september 1997, nr. 231: R. Poorter, voor het vergroten van de woning aan het Weideplantsoen 21 te Zevenhuizen. Hierboven genoemde aanvragen om bouwvergunningen/ meldingen bouwvoornemen kunnen in dit stadium van de procedure nog niet worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangete kend. Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, hiertoe gemachtigd door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3.19 van de Algemene Wet Bestuursrecht bekend, dat hij voornemens is op de aanvraag van Maatschap P.H. en W.P. van den Akker om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer voor een nertsenfokkerij, gelegen aan het adres Noordelijke Dwarsweg 112 te Zevenhuizen, positief te beschikken. Aan deze vergunning zijn voorschriften verbonden, die nodig zijn ter bescherming van het milieu. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage en wel vanaf donderdag 11 september 1997 tot vrijdag 10 oktober 1997, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur (inzage van de stukken büiten bovengenoemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van bovengenoemde termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de gevraagde beschikking. (Voor nadere informatie of voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met mw. I. Lange- rak, telefoonnummer 0180-637731). Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking kunnen tot vrijdag 10 oktober 1997 schriftelijk bij het college worden inge bracht. Degene, die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan verzoeken dat zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt worden. Gedurende de bovengenoemde termijn bestaat desgevraagd voor een ieder gelegenheid tot een gedachtenwisseling over de ontwerp beschikking. Daarbij wordt de gelegenheid gegeven gemotiveerde mondelinge bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking in te brengen. Na afloop van deze termijn blijft de aanvraag en de daarbij behoren de stukken, alsmede de eventueel nog te ontvangen aanvullingen, voor een ieder tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, ter inzage liggen. Zevenhuizen, 5 september 1997. Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, C.A.H. Oosterhoff Met ingang van 1 september 1997 is ZWN in nauwe samenwerking met de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle gestart met een nieuwe vorm van openbaar vervoer: Lijntaxi Plus. Door Lijntaxi Plus kunt U vaker met het openbaar vervoer reizen in de avonduren op alle dagen van de week. Lijntaxi-Plus rijdt vooral op die momenten dat de ZWN-bussen 175 en 177 niet rijden. Door de invoering van Lijntaxi Plus heeft U vanuit de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle extra reismogelijkheden van uw deur naar de halte of van de halte naar uw deur. Een informatie-folder is bij de receptie in het gemeentehuis verkrijgbaar. Voor het bespreken van de Lijntaxi Plus geldt het volgende nummer: 0900-8853. Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Lange- laar, Boskoop; 18.30 uur dra T.C.M. Boekenstijn-Dronkert, Haarlem. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur ds L.J. Noord-Spanhaak. R.K. 11.30 uur in geref. kerk eucha ristieviering. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds J.C. de Groot, Dordrecht; 18.30 uur ds Joz. A. de Koeijer, Baarn. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. Zaterdag 13 september dokter CW. Onderwater, Dorpsstraat 196, Ze venhuizen, telefoon ,0180-631204. Zondag 14 september: dokter R.P. Renssen, Cederhof 3-, Bleiswijk, tele foon 010-5214085. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur); Mw. A.M.C. Cammeraat, 079- 5932149 (18.00-20.00 uur). Van links naar rechts de heer Vermolen van ZWN, de heer Van der Burg van Geukes-Taxi en wethouder De Gooijer van Zevenhuizen-Moerkapelle. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Een pri meur in Nederland, het project Lijn taxi Plus. Deze nieuwe vorm van openbaar vervoer is per 1 september ingegaan en is een co-productie tus sen de busonderneming Zuid West Nederland (ZWN) en de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. De lijn taxi brengt de reiziger van zijn voor deur naar de bushalte die hij wenst. De taxi rijdt voorlopig alleen in de avonduren op tijden dat het normale openbaar vervoer dat niet doet. De Lijntaxi Plus is eigenlijk niets anders dan de bus, zoals men die gewend is. Alleen met dit verschil dat de lijntaxi de reiziger bij de voordeur ophaalt en afzet bij een van de haltes waar de lijnbus gewoon- ']k ook stopt. Terug stapt men op een telefonisch afgesproken tijdstip weer "i de halte op, waarna men thuis wordt gebracht. In beide gevallen m°et de lijntaxi telefonisch gereser veerd worden. De lijntaxi is er voorlo- P'S alleen voor de inwoners van Ze venhuizen-Moerkapelle. Door de in voering van de lijntaxi hebben zij bui ten de normale bustijden extra reis mogelijkheden gekregen. De lijntaxi riidt op alle dagen van de week uitslui- end tussen Zevenhuizen-Moerkapel- e en Rotterdam (metrostation xander, ZWN-buslijn 175), Zoeter- meer (Centrum West,ZWN-buslijn '0 en Gouda (NS-station, ZWN-bus- )n 117). Een service van het streek- ervoerbedrijf. Zeker voor hen die 's vonds het ziekenhuis in Gouda moe- n bezoeken. Maar het betreft hier 'et alleen een service van de ZWN. Zonder een financiële bijdrage van de gemeente, de provincie en het rijk zou dit project niet mogelijk zijn geweest. De provincie, als centraal coördina tiepunt, streeft naar een kostendek kingsgraad van 50%. Als gemiddeld genomen per taxirit minimaal drie mensen vervoerd worden, is dit per centage gehaald. Als niemand van de faciliteit gebruik maakt, kost het de gemeenschap ook niets en moet de conclusie getrokken worden dat er kennelijk geen behoefte is. Voor de lijntaxi betaalt men per rit het normale strippentarief plus drie gul den. Strippenkaarten die overigens niet in de taxi zelf gekocht kunnen worden. Houders van een abonne ment of OV-jaarkaart betalen per per soon een toeslag van zes gulden. De lijntaxi moet minimaal één uur van tevoren besteld worden via telefoon nummer 0900-8853 (20 cent per mi nuut), dat van 6.00 uur 's ochtends tot 01.00 uur 's nachts bereikbaar is. Ook kan men overdag bij het instappen van de dan rijdende streekbus de lijn taxi reserveren. Bij de chauffeur van de lijntaxi kan dit niet. De laatste lijn taxi rijdt om 00.45 uur. In de nabije toekomst zullen de onren dabele buslijnen (minder dan 50% kostendekkend) verdwijnen. Daar voor komen de lijntaxi's in de plaats. Op de wat langere termijn zal de lijn taxi geïntegreerd worden in het totale openbaar vervoer. Dat wil zeggen dat de lijntaxi ook overdag rijdt, naast het bestaande streekvervoer. Zevenhuizen - Kinderen in de leeftijd 4 tot 12 jaar, die zingen leuk vinden, kunnen dinsdag 16 september auditie doen voor het kinderkoor van de Ze ven Muzen. In dorpshuis Swanla luis- Zevenhuizen - Door een computer storing zijn de 'kleintjes' die vorige week zijn ingeleverd vernietigd. Mensen die alsnog artikelen willen verkopen of iets te koop vragen kun nen een nieuwe kleinljesbon inleve ren. Zevenhuizen - Tijdens het oogstfeest op zaterdag 6 september konden be zoekers meedoen aan een verloting met als hoofdprijs een ballonvaart voor twee personen. De winnaars zijn de familie Niewold en de familie van der Wouden, toevalligerwijs beiden van de Knibbelweg in Zevenhuizen. Vorige week werd de laatste puzzel gepubliceerd t.b.v. de Stichting Kinderhulp Roemenie. Het juiste woord was dit keer Kadiks. De drie winnaars zijn: 25,-voor Sophie Uitbe- ijerse, Henegouwerweg 119a in Wad- dinxveen; 50,- voor D. van Leeuwen, Zonnedauw 12 in Boskoop en ƒ100,- voor Hans den Boer, de Grutto 31 in Zevenhuizen. Zij kunnen vanaf vrijdag 12 september het geldbedrag afhalen bij het kantoor van Hart van Holland aan de Noordelijke Dwarsweg la in Zevenhuizen. Men dient een geldig legitimatiebewijs te tonen. Volhouden Martin, puf puf puf! Henk Jan Nico Wim Gerda tert Margré van Gestel, de zangdocen te, van 15.30 tot 16.30 uur naar de zangkwaliteiten van de toekomstige koorleden. Voor het komend seizoen zijn al vier concerten gepland. In de week van 21-27 september houdt de Nierstichting haar jaarlijk se collecteweek. Ruim 60.000 vrij willigers gaan dan op pad om te collecteren. De afgelopen jaren be droeg de collecte-opbrengst ruim zes miljoen gulden. Met de vele gif ten kan de Nierstichting veel nierpa tiënten helpen. De Nierstichting steunt de nierpatiën ten door het financieren van weten schappelijk onderzoek naar het ont staan en voorkómen van nierziekten. Zo start bijvoorbeeld dit jaar een grootschalig bevolkingsonderzoek naar eiwitverlies in de urine met als doel dialyse te kunnen voorkomen of uit te stellen. Ook doet de Nierstich ting veel aan vergroting van de trans plantatiemogelijkheden in Neder land. Ze richt zich daarbij op de over heid, de ziekenhuizen en de Neder landse bevolking. Tevens financiert ze bijzondere projecten zoals het Kin derdialyse Onderwijsproject dat de onderwijssituatie voor schoolgaande dialysepatiëntjes moet verbeteren, of de PatiëntenHelpdesk die de arbeids- positie van de nierpatiënt moet ver- I sterken. Nierpatiënten kunnen bij de Nier stichting ook directe hulp krijgen in de vorm van een subsidie of lening. Deze financiële ondersteuning wordt meestal aangewend voor patiënten die door hun ziekte in de knel komen en niet meer bij een andere instantie terecht kunnen. Dit kan een subsidie zijn voor omscholing, huisaanpas sing, vervoer of vakantie. Ook organi seert de Nierstichting, in samenwer king met een gespecialiseerd reisbu reau, vakanties met dialysefacilitei ten voor nierpatiënten en hun familie. Jaarlijks moeten in Nederland circa 1100 nierpatiënten met de dialysebe handeling beginnen, om in leven te kunnen blijven. Dialyse is een ingrij pende behandeling: het is niet alleen een zware lichamelijke belasting, ze is ook zeer dwingend. Dialyse vereist een strak tijdsschema en strenge leef regels. Voor velen is een niertrans plantatie een oplossing, bijna 1000 nierpatiënten staan op de wachtlijst voor een donornier. Jaarlijks worden circa 450 niertransplantaties uitge voerd.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 5