Dennis en Sharon naar WK Derde rond Superprestige Dubbele schaaksimultaan Volleybal mini-instuif Rondje Noord-AA BROUWER DE KONING Ingrid Visser naar Brazilië Moerkapelle opent met 1-1 Jeugdclubkampioenschappen Love'70 z UITVAARTVERZORGING BV Zevenhuizen zoekt De Storravliegers voor dames De Sperwer isi Hart van Holland/10 september 1997 Brazilië Nederlands team Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Afgelopen dinsdag zijn Dennis en Sharon van Oye afgereisd naar Colombia om van 15 tot en 20 september deel te nemen aan het wereldkampioen schap waterskiën. Zij vertegenwoordigen Nederland op de onderdelen figuren, springen en slalom. Deze week gebruiken ze om in het Zuid Amerikaanse land te acclimatiseren. Het is niet de eerste keer dit jaar dat ze door de waterskibond worden uitgezonden om de nationale driekleur te verdedigen. Tijdens de Worldgames in Finland werden ze op deze onderdelen (gemiddeld) achtste en tijdens de Europese kampioenschappen onder de 21 jaar in Tsjechië bezetten zede vierde plaats. Op de slalom vestigde Sharon toen nog een nieuw Nederlands record. Boskoop - Woensdagavond 17 sep tember is de derde ronde van 'Super prestige 3 km' van de loopgroep van AV'47. De superprestige 3 km is een prestatieloop over 3000 meter (10 ronden) op de atletiekbaan van AV'47 en wordt georganiseerd voor en door lopers. Al een aantal jaren wordt de superprestige door veel lopers ge bruikt om de conditie te testen. Aan de hand van de gelopen tijd kan een trainingsplan voor de komende maan den opgesteld worden. Bij de volgen de superprestige 3 km kunnen de vor deringen bekeken en vergeleken wor den. De start is om 20.00 uur op de atletiek baan aan de Hoogeveenseweg. Ge start wordt in series die zijn ingedeeld naar tijd. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur in de kantine. Ook telt de superprestige 3 km. mee in een klassement, opgemaakt voor he ren, dames en heren-veteranen I en II. Wel dienst er minimaal drie keer te zijn deelgenomen. Bij de vierde super prestige 3 km., aan het eind van het jaar. volgt de prijsuitreiking. De deelname staat open voor iedere junior, man of vrouw met een redelij ke conditie en is gratis. Met de super prestige 3 km. wil de loopgroep ieder een in contact brengen met de tegen woordig zo noodzakelijke recreatie- vorm 'bewegen', Na afloop kunnen de deelnemers bij een van de vijf loop groeptrainers informeren over de mogelijkheden om de conditie te ver beteren of de mogelijkheden voor een persoonlijk trainingsplan. Voor inlichtingen: Jan van der Meij, telefoon 0182-640355. Moerkapelle - Schaakvereniging Moerkapelle opende het seizoen met een tweevoudige simultaanvoorstel- ling. Oud-jeugdkampioen Jesse van Elte- ren nam het op tegen 21 nog jongere jeugdschakertjes. Ruim een uur later had hij 17 partijen gewonnen, drie keer remise gespeeld en een maal ver loren. Een score van 88 procent. Al leen Kevin Bakker wist hem te ver slaan. De remises waren van Pieter van der Werff, Aart-Jan van Vliet en Sander Hertog. Vervolgens was er bij de senioren de simultaan van Gert-Jan Ludden, de clubkampioen van Messemaker 1847 uit Gouda, hij speelde 22 partijen, won er 17, scoorde één remise en verloor vier keer. Zijn score bedroeg 79.5 pro cent. Bij zijn komende wereldrecord poging (in Gouda op 24 en 25 oktober) zal dat iets beter moeten. De bedv^in gers van Ludden waren Jacques de Lange, Gerard van Ommeren, Marcel de Haan en Aart-Jan van Vliet (die wel .een heel goede avond had): Maarten Vroegindeweij zorgde voor de enige remise. Vrijdag 12 september wordt een be gin gemaakt met de onderlinge com petitie, zowel bij de jeugd als bij de senioren. In Op Moer nemen dan ook de schaaklessen voor de jeugd hun aanvang. Boskoop - Volleybalvereniging Agon heeft het seizoen voor de jeugd geo pend met de jaarlijkse mini-instuif. Vorige week zaterdag meldden 46 kin deren zich aan in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar. Na de warming-up werd een oefeningen-circuit afgelegd om de volleybalbeginselen onder de knie te krijgen. Na de pauze werden de kinderen in tegen teams verdeeld en speelden in drie poules een heuse competitie. De twee teams met de meeste punten speelden de finale on der toeziend oog van het publiek, dat veelal bestond uit ouders van de deel nemers. De teams in de finale waren de "Doorzettertjes" met coach Kitty Prosperi en de "Ballentemmers" met coach Mario Prosperi. De stand was na de speeltijd gelijk, maar na verlen ging wonnen de "Doorzettertjes" met 6-4. Op de derde plaats eindigde het team "Dappere dodo's". Als beloning voor hun inspanningen werden de deelnemers na afloop ge trakteerd op pannenkoeken. Van de 46 deelnemende kinderen waren er 21 op dat moment geen lid. De vereni ging hoopt op enige aanwas van jong talent. De eerste drie weken mogen de kinderen gratis trainen op zaterdag van 9.30 tot 10.30 uur. Voor meer informatie: Irene Weis man, telefoon 218918. Zoetermeer - Toerfietsvereniging Zoetermeer '77 houdt zondag 21 sep tember de toertocht "Rondje Noord- AA". Deelnemers aan deze tocht kun nen kiezen uit drie afstanden: 25, 60 en 90 kilometer. De 25 km gaat via benthuizen, de Kerk- paden, Zuidbuurt en dan via het Buy- tenpark. Deelnemers aan de 60 en 90 km gaan via het Buytenpark, Stompwijk, Zoe- terwoude en dan via Bleiswijk en Benthuizen naar Zoetermeer, waarbij de 90 nog een lus maakt door het Westland met de rust aan de Zweth. De kosten bedragen 5.-.NTFU-leden krijgen op vertoon van hun TFK 2- korting. Voor de 25 km bestaat de mogelijk heid om per gezin in te schrijven. Kinderen tot en met 12 jaar betalen 1- (inclusief medaille). De starttijden zijn in de middag; van 12.00 uur voor de 90 km tot 14.00 uur voor de 25 km. Om 12.00 uur start een groep met begeleiding voor een af stand over 90 km. De snelheid die deze groep aanhoud bedraagt circa 25 km/uur. Startpunt is het clubge bouw van de Toervereniging Zoeter meer '77, Buytenparklaan 2b (nabij Locomotion), Zoetermeer. Voor informatie: Ap Middelkamp, te lefoon 079-3311132 (na 18.00 uur). sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Kinderen van 7 jaar en ouder die een nieuwe sport willen proberen zijn van harte welkom bij het open huis op zaterdag 13 septem ber van badmintonvereniging Zeven huizen. Iedere zaterdagochtend van 9.00 tot 12.00 uur beschikt de vereniging over de sportzaal van dorpshuis Swanla. De meeste zaterdagen wordt er ge traind, maar er worden ook toer nooien georganiseerd en uitwisselin gen met andere verenigingen. Er is een ouder-kind-toernooi, oliebollen- toernooi en meer. Eens per jaar gaat de jeugdafdeling een dagje uit. Al en kelejaren was het reisdoel Duinrell en afgelopen jaar werd een survival tocht gehouden. Bij Badmintonvereniging Zevenhui zen zijn de jeugdleden in twee groe pen verdeeld, namelijk basisschool leerlingen vanaf 7 jaar en scholieren van de middelbare school tot en met 17 jaar. Voor meer informatie: Jane Hiemstra, 0180-633360 of Peter Alkemade, 0180- 631826. Zevenhuizen - Postduivenvereniging De Stormvliegers deed zaterdag mee met een concours vanuit Peronne, 259 km. De 504 ingekorfde duiven werden om 8.15 uur gelost, en om 1116 uur arriveerde de eerste duif bij Ruud Brands en had een snelheid ge haald van 1430 meter per minuut, 85 km p.u. De laatste, 126e, prijsduif was om 11.36 uur thuis. Uitslag: 1. Ruud brands, 2. N. Koppen- aal, 3. Joh. Stofberg, 4. Ton en Ank, 7. C. Nobel, 9. C.P. Edeling, 14. C. v.d. Graaf, 15. R. v.d. Helm, 16. Rita Mizzi, 19 J.S. Heykoop, 21 C. Zweere, 24 Cor- ry en Jeroen, 37. Jeffrey v.d. Haak, 40. D.C. den Hertog, 60. D.C. brem, 71. B. Hertog. Waddinxveen/Boskoop - Afgelopen maandag is de 32-ste sportinstuif Waddinxveen van start gegaan in sporthal De Dreef. Iedereen van 18 jaar en ouder kan van 17.45 tot 19.00 uur op ontspannen wijze komen vol leyballen, basketballen, tafeltennis sen, zaalvoetballen of aan conditie training komen doen. De kosten voor deelname bedragen ƒ3,-. Voor meer informatie: Piet Wesseling, telefoon (0182) 61 67 73. Benthuizen - NAS Benthuizen is weer van start gegaan met het dames tur nen/gymnastiek. De lessen zijn in sporthal De Hil op maandagavond van 20.00 tot 21.00 uur. Door de groep van de donderdag- naar de maandagavond verhuisd is, en niet iedereen mee kon verhuizen, is er plaats voor 'nieuwe dames'. De groep varieert in leeftijd van midden twintig tot midden veertig. Iedereen die eens vrijblijvend mee wil gymmen is welkom op maandag om 20.00 uur. Voor meer informatie: Marjan van der Wel: 079-3316593 of Hans Pielken- rood: 079-3427646. Waddinxveen - Postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een con cours vanuit Peronne. Weersgesteld heid: matige wzw wind. Afstand 266 km. In concours 251 duiven. Gelost om 8.30 uur. Aankomst eerste duif' 11.37 uur. Laatste duif 11.51 uur. Snel heid eerste duif 1417 m.p.m. Uitslagen: Joh.L. Bol 12456789 10 14 1 5 17 18 21 26 28 29 31 32 33 36 37 39 41 43 45 48 49 54 56 58 61 62 63. D. Heeren 3 20 24 38 44. H. Metselaar 11 50 55. R.A. van der Made 12 30 40 42 52 53 57. D. Boere 13 16 27 47. W. Breedijk 19. T.H. Twigt &Zn. 22 59. C.A. Bode 23 51. C. Smitskamp 25 34 35 60. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - De kogel is door de kerk. Ingrid Visser, de 20-jarige in Zevenhuizen groot geworden vol leybalster, vertrekt naar Brazilië. Op 20 oktober wordt zij bij de top club Aqua di Fiori Minas verwacht. Ingrid Visser startte haar volleybal loopbaan bij Rentokil ZVH. Van daar verhuisde ze naar WC in Vught Vorig jaar tekende ze een con tract voor een jaar bij Top Volleybal Nederland (TVN). Dat contract loopt tot en met het Europese kampioen schap, van 27 september tot en met 6 oktober in Tsjechië. Dat is niet het enige dat voor Ingrids vertrek op het programma staat. Van 19 tot en met 21 september wachten in Amsterdam de kwalificatiewedstrijden voor het wereldkampioenschap in Japan. De prestaties van Ingrid in het natio nale team zijn in Atlanta niet onopge merkt gebleven. De laatste maand stond de telefoon in huize Visser roodgloeiend. Trainers en sportma- nagers die Ingrid graag bij hun club zagen ingelijfd. Na ampele overwe ging werd het Brazilië. Sportief en fi nancieel gezien had dit land haar voorkeur. En met name dan Aqua di Fiori Minas uit Belo Horizonte, een stad die op 400 kilometer van Rio de Janeiro is gelegen. Een topclub die in de Braziliaanse competitie vorig sei zoen als derde eindigde. Op 20 okto ber wordt ze daar verwacht. Tot de cember, wanneer de competitie start, kan ze acclimatiseren. Het zal voor de nog jonge Ingrid even wennen zijn, maar zoals ze zelf zegt: "Ik heb er zin Ondanks haar vertrek naar het bui tenland gaat Ingrid voor het Neder landse volleybalteam niet verloren. Contractueel is met Aqua overeenge komen dat ze voor het nationale team zal blijven uitkomen. Voorwaarde is evenwel dat die wedstrijden onder de vlag van de Federation Internationale de Volleyball (FiVB) worden ge speeld. Trainer Bert Goedkoop be treurt het dat een van zijn beste pupil len haar geluk in het buitenland gaat beproeven. Desondanks heeft hij, net als de andere speelsters, begripvoor Ingrids keuze. De voetballers van v.v. Moerkapelle zijn de competitie gestart met een 1-1 gelijkspel tegen Rhoon, waar nog nooit eerder tegen werd uitgekomen. Moerkapelle is dit seizoen ingedeeld in een Rotterdams getinte afdeling met enkele ploegen uit de Goudse re gio. Rhoon bleek over een fysiek ster ke ploeg te beschikken, die het Moer kapelle vooral in de eerste helft knap lastig maakte. Rhoon beschikte bo vendien over een uitstekende keeper, die met een tweetal schitterende red dingen een Moerkapelse voorsprong voorkwam. Halverwege de eerste helft kwam het sterk counterende Rhoon op voor sprong toen de spits uit een corner fraai inkopte (0-1). Daarna kende de Moerkapelse ploeg een aantal moeilij ke momenten en had het ook op grote re achterstand kunnen geraken. Ook kwamen de 'blauw-witten' goed weg toen de scheidsrechter een straf schop over het hoofd zag. In de tweede helft pakte Moerkapelle de zaken energieker aan en zette het Rhoon met de rug tegen de muur en kreeg keeper Mark Huisman amper een bal te verwerken. Na circa 20 mi nuten telde iedereen al de gelijkma ker, maar op het nippertje gleed een verdediger de bal uit het doel. Boven dien kreeg Rhoon last van conditione le problemen, hetgeen tot een redelijk aantal overtredingen leidde. Zo werd de doorgebroken Peter Zijderhand neergehaald en moest Rhoon met 10 spelers verder. Direct na dit incident kreeg Lennaert Visser de bal uit een inworp toegespeeld, slalomde langs enkele verdedigers en passeerde ver volgens zeer beheerst de keeper. Daarna werd het Rhoonse team zelfs tot 9 man gereduceerd. Hun aanvoer der kon na twee gele kaarten vertrek ken. Moerkapelle slaagde er echter niet meer in de volle winst binnen te halen. Zaterdag moet het Rotterdamse WOH worden bezocht. Moerkapelle 2 speelde met 2-2 gelijk tegen Zwammerdam 2, een 2-0 voor sprong bleek niet voldoende. Rechts clubkampioene Lisanne Ham met Ellen Tepper en Ellen Ham (links). Foto Love i Moerkapelle - De afgelopen week zijn bij tennisvereniging Love'70 onder goede weersomstandigheden de clubkampioenschappen voor de jeugd gehouden. Zaterdag 6 september kon één van de leden van de jeugdcommissie en wed strijdleider op deze finaledag, Ellen Ham, de volgende jeugdleden felicite ren: Jongens t/m 17 jaar 1. Lennart Tep per, 2. Martijn Sterk. Jongens t/m 14 jaar 1. Stefan Quick, 2. Harmen van Dam. Jongens t/m 12 jaar 1. Timme Ham, 2. Martijn v.d. Heijden. Jongens t/m 10 jaar 1. Jilles Eindhoven, 2. Mi- cha Wildenberg. Meisjes t/m 17 jaar 1- Lisanne Ham, 2. Mandy v.d. Nat. Meis jes t/m 14 jaar 1. Evelien Boevée, 2. Maaike Kohlen. Meisjes t/m 12 jaar 1. Linda Verschoor, 2 Sanna Duursma. Meisjes Dubbel t/m 17 jaar 1. Lisanne Ham en Kris Heesterman. Mixed Bub bel t/m 17 jaar 1. Lisanne Ham en Timme Ham. Meisjes Dubbel t/m H jaar 1. Linda Verschoor en Sanna Duursma. Jongens Dubbel t/m 14 jaar 1. Marcel v.d. Pol en Edwin. Jongens Dubbel t/m 10 jaar 1. Micha Wilden berg en Marco van Leeuwen.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 8