Braderie opbrengst voor Philadelphia Zorg Disco in De Paddestoel Bingo in De Boog ij Kerkdiensten Klaveijassen en soos in Het Zuidhonk Wachthuisje voor Interiinerhalte Kinderkleding- en speelgoedbeurs in De Schakel Mannenkoorconcert VW Boskoop Informatie-avond Reiki addinxveen- NIERSTICHTING Foto's In het Hart van Holland Nieuwe leden voor onderwijsgroep 'i: GIRO 388.000 Hart van Holland/17 september 1997 pagina 13 WÈÉSmM ZUIVER OMDAT'T MOET NATIONALE COLLECTE Isabelle, 11 jaar. Nierstichting Nederland, Postbus 2020,1400 DA Bussum. 0800 - 388 00 00 Gepubliceerde foto's in het Hort van Holland kunnen aan ons kanfoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Soos verstandelijk gehandicapten Verkeerde kant Veel reizigers Mevrouw van Gemeren toont bruidspoppen die tijdens de braderie verkocht zullen worden. Boskoop-Jaarlijks zijn ze te vinden op de Boskoopse braderie, elk jaar voor een goed doel. Mevrouw G. van Gem- eren-van de Togt en mevrouw C.H. van Oosterom-Dorrestijn staan ook dit jaar op de braderie met een enor me hoeveelheid zelfgemaakte artike len, zoals bijvoorbeeld kindertruien, kussens, gebreide sokken en poppen- kleren. De opbrengst van de verkoop is dit jaar voor de afdeling Boskoop van de Stichting Philadelphia Zorg. Met de opbrengst van de braderie zullen de bewoners in de gelegenheid zijn om die extra's te realiseren waar de gewone financiering niet in voor ziet. De Boskoopse braderie wordt gehouden op vrijdag 19 en zaterdag 20 september. De Stichting Philadelphia Zorg is een landelijke netwerkorganisatie die concrete hulp, begeleiding en onder steuning biedt aan mensen met een handicap en hun ouders en familie. Vanuit 400 locaties wordt zorg ver leend aan ruim 5000 mensen met een verstandelijke handicap. Het uit gangspunt van de Stichting Philadelp hia Zorg is daarbij om zorg op maat te bieden, dat houdt in: die zorg die door de gehandicapte en zijn of haar fami lie gewenst is, waar mogelijk thuis of zo dicht mogelijk bij huis. Kleinscha ligheid, betrokkenheid van ouders en familie en integratie in de samenleving door thuis wonen en deelname aan maatschappelijke activiteiten staan hierbij hoog in het vaandel. Philadelp hia gaat daarbij uit van ieders moge lijkheden in plaats van zijn beperkin gen. Stichting Philadelphia Zorg kent als werkgebied Gouweland met verschil lende zorgvoorzieningen. In Boskoop is er het gezinsvervangend tehuis aan de Elzehout, waar gehandicapten be geleid zelfstandig wonen. In het kort- verblijfhuis wordt ondersteuning ge boden aan ongeveer 70 mensen per jaar. Waddinxveen - Op vrijdag 19 septem ber start het disco-seizoen in De Pad destoel. De muziek wordt verzorgd door The Flying Dutchman. De disco is van 19.15 tot 21.30 uur en de entree bedraagt ƒ1,50. Waddinxveen - Op vrijdag 19 septem ber wordt in buurtcentrum De Boog een bingo gehouden. Er zijn mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur. De bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom aan de C. Huygenslaan 2. ZortdogSI Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds J. Wes ting, Ede; 16.30 uur ds E. Brink, ^eref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds 0- Rang, Nieuw-Vennep; 17.00 uur ds P-A.C. Bongers. Herv. Immanuel 9.30 uur da D.C. v. Houwelingen-Verdonk; 17.00 uur sow dienst Ontm. kerk. Herv. stichting De Rank (in Remon- strantse kerk): 18.30 uur ds J. van Walsum, Zoetermeer. Boskoop Vt;Pr°t. Geloofsgem: 10.00 uur fls t.P. Meijering, Oegstgeest. Herv. gem. 9.30 uur ds L. v. Nieuw- Poort; 18.30 uur ds H. Jongerden, Veenendaal. °e Stek 9.30 uur ds J. Slob, Oegst geest. s Geref. kerk 9.30 uur ds L. v. Nieuw- Poort; 18.30 uur ,js j Langelaar. fr r- Geref. kerk 9.30 uur ds G. Dra ger Zoetermeer; 19.00 uur ds J.G. trienen, Sassenheim. jjjgwtengem. "Bethel" 9.30 uur Jaco UW HULP a Waddinxveen - In wijkgebouw Het Zuidhonk is er op vrijdagavond 19 september vrij klaverjassen. Aanvang 20.00 uur, entree ƒ2,50. Op zondagmiddag 21 september wordt een soos gehouden vöor ver standelijk gehandicapten. Op deze middag worden er spelletjes ge speeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellig middag te hebben. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Waddinxveen - Het heeft even ge duurd, maar de Interliner-reizigers in de Waddinxveense wijk Groenswaard kunnen nu beschut tegen weer en wind wachten op de Interliner 382 naar Den Haag. De halte Beethoven- laan heeft onlangs een abri (wacht huisje) gekregen. Ook de informatie zuil met plattegrond en de vertrektij den is verhuisd naar de juiste zijde van de Beethovenlaan. Vanaf de start van Interliner 382 in november 1995 heeft de abri bij deze halte aan 'de verkeerde kant' gestaan, omdat op die locatie (richting Bos koop) alleen maar uitgestapt wordt. In overleg met de gemeente Waddinx veen is voor deze tijdelijke situatie gekozen, zodat de abri na de recon structie van de Beethovenlaan direct op de juiste plaats neergezet kon wor den. Echter, een hoofdwatertransportlei- ding bleek letterlijk en figuurlijk in de weg te liggen. Pas na het verleggen van deze leiding kon de abri ver plaatst worden. Door het opheffen van de halte Wad- de is de halte Beethovenlaan met voorsprong de drukste halte van Waddinxveen. Een dergelijke halte verdient een goede outillage. Indien nodig èn mogelijk zal met instemming van de gemeente de capaciteit van de wachtruimte en fietsenstalling wor den uitgebreid. Steeds meer reizigers maken gebruik van Interliner 382. In de eerste helft van 1997 zijn 23% meer reizigers ver voerd vergeleken met dezelfde perio de in 1996. Daarmee is deze Interliner een van de snelst groeiende lij nen van Nederland. Boskoop - op maandag 22, dinsdag 23 en woensdag 24 september wordt een kinderkleding- en speelgoedbeurs ge houden in De Schakel aan de Nieuw- straat 77. Goede winterkleding, schoon, heel en in de maten 68-182) en speelgoed kunnen worden ingele verd op maandag 22 september van 19.00 tot 21.00 uur en op dinsdag 23 september van 9.00 tot 11.00 uur. Men kan maximaal 30 kledingstukken inleveren en men bepaalt zelf de ver koopprijs, eventueel in overleg. Tweederde is voor de aanbieder, een derde voor het bouwfonds van de christelijk gereformeerde kerk. De verkoop is op dinsdag 23 septem ber van 19.00 tot 21.00 uur en woens dag 24 september van 9.00 tot 10.30 uur. Afrekenen van verkochte en even tueel ophalen van niet-verkochte kle ding/speelgoed kan gebeuren op woensdag 24 september van 19.30 tot 20.00 uur. Voor meer informatie: 0172-218511, 0172-587808 of 0180-631197. Waddinxveen - Op 3 oktober wordt er een groot mannenkoorconcert gege ven in de ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. In totaal zullen op het podium 175 man staan, leden van streekmannenkoor "Die Gouwe Sang- hers" uit Boskoop en het Westlands Mannenkoor.Verdér werkten mee Frans Huijts, bariton en joep Moonen, pianist. De gezamenlijke mannenko ren openen met het Jagerskoor uit "der Freischuts" van C.M von Weber en eindigen samen ook het concert met "The Exodus Song" van Pat Boone. Samen zingen zij ook het Sla venkoor van G. Verdi en hét studen tenkoor uit "Hoffmans Erzahlungen" van J. Offenbach. Bariton Frans Huijts herdenkt de geboortedag van Fr.Schubert met een drietal liederen en zingt ook werken van George en Ira Gershwin. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de heer Verweij, Kon. Wilhelminasingel 77, telefoon 0182- 612623. Boskoop - De VW Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: "Cosmo politan Clubnight" Presentatie van verschillende modemerken waaron der Björn Borg en Inwear/Martinque en met optredens van onder andere Geoffrey Willims, CC Campbell en de Dutch Diana Ross op 24 oktober in Escape Amsterdam; "Joe de Musical" met Vera de Man, Simone Kleinsma en andere tot en met 23 november in Carré Amsterdam; "André Hazes" op 27 oktober 1998 in Ahoy Rotterdam; "Holiday on Ice" in onder andere Am sterdam, Rotterdam en Utrecht op verschillende data; "Oranjes Groot ste Meezingfeest" met diverse neder- landse artiesten op 27 september in Ahoy Rotterdam; "Culinair Artiesten Gala" met onder andere Gordon, Su- ger Lee Hooper, Robert Leroy en an dere op 26 september in de Beurs Van Berlage in Amsterdam; "overleven" van Rob de Nijs op 17 november in het Nederlands Congresgebouw Den Haag; "Musical Grease" in het Neder lands Congresgebouw Den Haag van 21 tot en met 29 oktober; "6e Volen- damse Avond" op 20 september in Volendam met optredens van Annie Schilder, Piet Veerman, George Baker en Orkest Next One. Waddinxveen - Akasha, Centrum voor Reiki, Meditatie, Energie-transforma tie en Intuïtieve ontwikkeling te Wad dinxveen, zal zowel op woensdag 24 september, als op donderdag 2 okto ber vanaf 20.00 uur, een informatie avond geven over Reiki. Reiki is het Japanse woord voor Uni- versele-(genezende) Levensenergie. Iedereen kan tijdens een weekend workshop leren deze energie door te geven. Reiki moet binnen het bereik komen van een ieder die het wil leren. Daar om is er een lesprogramma waarvoor redelijke vergoedingen worden ge vraagd. Hierdoor wordt Reiki uit de exclusiviteit gehaald en komt be schikbaar voor iedereen die er voor openstaat. Tijdens de avonden zal onder andere uitleg worden gegeven over Reiki en zullen er "korte" behandelingen wor den gegeven. Natuurlijk zijn mensen die reeds be kend zijn met Reiki van harte welkom. Aan de open avonden zijn geen kosten verbonden. Voor inlichtingen en/of aanmelding voor de open avonden: Ank Mets 0182-612720. Waddinxveen - Na de keuze voor sa menwerking met de nieuwe partner organisatie REST in Ethiopië is de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen op zoek naar nieu we leden voor de onderwijsgroep. Deze onderhoudt de contacten met de basisscholen en richt zich vooral op de jeugd. Doel is de Waddinxveen se kinderen verirouwd te maken met doen en denken van mensen in ont wikkelingslanden en ze nieuwsgierig te maken naar het leven van hun leef tijdsgenoten in deze landen. Om les- en andere activiteiten te kun nen begeleiden op de scholen is er dringend behoefte aan mankracht. Tevens wordt er gewerkt aan lesmate riaal voor Ethiopië, waar nu in het kader van het nieuwe project alle aan dacht op gericht wordt. Ook met het voorbereiden van nieu we (buitenschoolse) activiteiten met kinderen zou de groep graag wat ver sterking van de gelederen zien. Het werken met en voor kinderen is de voor de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen een essen tieel onderdeel van de activiteiten. Voor nadere informatie over de on derwijsgroep kan men bellen met Nol- da Hootsmans, telefoon 0182-612807.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 13