Voorkom vergiftiging bij kinderen Activiteiten Vrienden Randstad Natuur Molenhuisnieuws Fietstocht 50 plussers Kleinkoor Toonkunst zingt Mottetten van Buxtehude, Bruckner, Mozart, Mendelssohn Een bezitter van NewSity nooit t&groot of klein 1 LAGERWAARD HULP NODIG BIJ STOPPEN MET ROKEN? Uesign Uw apotheker adviseert icusaiTii f M KAtuuriijfc bij Hart van Holland/17 september 1997 pagina 17 Veilig opbergen Informatie in de apotheek Bel: 0900-500 20 22 (20ct.P/m) KOMOpKsTOP New Sity is een uniek en veelzijdig zitmeubelconcept, waarbij de meubelen op uw lichaams lengte worden aangepast. De banken en fauteuils kenmerken zich door hoge kwaliteit en schitterende vormgeving. Het maatwerk van New Sity heeft vele mogelijkheden: perfect zitcomfort in stof of leder TweezitS in Stof ai Vanaf 1 763,- elke gewenste zithoogte instelbare zitdiepte vaste of losse kussens 1 diverse rughoogten 9 types armleuningen v fraaie vormen 1 solide kwaliteit 1 een verrassende prijs. Gelukkig komt het niet dage lijks voor. Maar wat doet u als a w zoon of dochter van vier net een slok schoonmaakmiddel heeft gedronken? Of uit een potje geneesmiddelen heeft gesnoept? Jaarlijks bezoeken duizenden kinderen onder de twaalf jaar de afdeling Spoed eisende Hulp van het zieken huis wegens een mogelijkej vergiftiging. Ongeveer 2300 kinderen worden vervolgens in het ziekenhuis opgenomen. Meestal zijn deze kinderen jon ger dan vijf jaar. Kinderen willen op die leeftijd alles on derzoeken en stoppen veel in hun mond. Een vieze geur of smaak schrikt hen niet altijd af. Veel produc ten zijn ook nog eens aantrekkelijk verpakt, en sommige medicijnen lij kenwei erg veel op snoepjes Veer tig procent van de vergiftigingen wordt dan ook veroorzaakt door ge neesmiddelen. Ook door geneesmid delen die u zonder recept kunt halen, zoals fluortabletjes en vitaminepil len. Ongelukken met giftige stoffen wilt u natuurlijk zo veel mogelijk voorkomen. Uw apotheker heeft I hiervoor enkele praktische tips. Zoals altijd geldt: voorkomen is beter dan genezen. Om te voorkomen dat uw kind in aanraking komt met giftige stoffen, kunt u het beste zo weinig mogelijk producten met giftige stof fen in huis halen. Kies altijd het minst gevaarlijke product en gebruik geen gevaarlijke stoffen in het bijzijn van kinderen. Doet u dit wel, dan kan hun nieuwsgierigheid gewekt worden, wat de kans op ongelukken vergroot. Wanneer u bezig bent met een giftige stof en wordt weggeroepen door tele foon of deurbel, zet de stof dan op een plek neer waar kinderen er niet bij kunnen. Of neem uw kind even mee. Zorg er ook altijd voor dat kin deren niet in handtassen kunnen rommelen. Nog enkele tips. Bewaar producten in de oorspronkelijke verpakking en sluit flessen en potten direct na ge bruik. Giet de inhoud niet over in kopjes, flessen of blikken voor eet- en drinkwaren. Bewaar geneesmidde len op een plaats die niet bereikbaar is voor kinderen, bij voorkeur in een hoge afgesloten kast met kinderveili- ge sluiting. Geneesmiddelen kunt u beter niet in de badkamer bewaren omdat het daar te vochtig is en de temperatuurschommelingen te groot zijn. Een medicijnkastje in de slaapkamer van de ouders is het vei ligst. Voor vragen over het veilig op bergen van giftige stoffen en genees middelen kunt u terecht in de apo theek. Wanneer uw kind toch een giftige stof heeft gegeten of gedronken, bel dan onmiddellijk uw huisarts, apotheker of het ziekenhuis. Men zal u vragen met welk middel het ongeluk ge beurd is. Zorg daarom altijd dat u de verpakking bij de hand heeft. In de folder 'Kinderen en vergif- liging', verkrijgbaar in uw apo theek, vindt u meer informatie over het kinderveilig bewaren van geneesmiddelen. U kunt er ook de Gifwijzer halen, een kaart met aanwijzingen voor eerste hulp bjj vergiftiging. "t nw apotheker u neesmiddelen en over het voor komen van ongelukken met ge neesmiddelen. Kom gerust eens Regio - De naturistische zwem- en sportvereniging "Vrienden Randstad Natuur" is haar elfde jaar ingegaan, en behoort inmiddels tot een van de grootste verenigingen in de Rand stad. Vanaf 21 september kan men weer wekelijks zwemmen in het Spaar- dersbad in Gouda aan de Van Iterson- laan van 14.30-15.30 uur. Sauna-avon den zijn er elke derde zondag van de maand. Naast de activiteiten in Gouda, kan men ook zwemmen inn bijvoorbeeld IJsselstein, Aalsmeer en in Wassen aar is een combinatie van zwemmen en sauna mogelijk. Verder zijn er ac tiviteiten zoals ritmische gymnas tiek, aquarobic, bowlen, kampeer- weekeinden, sauna-avonden in den lande en binnenkort komt er een foto boek uit in Amerika. Voor de vereniging gaat een droom wens in vervulling in 1998 als het officiële naturistenstrand aan de Ze- venhuizerplas zijn beslag zal krijgen waar men zich al elf jaar voor inzet. Hieraan zal volgend jaar speciale aan dacht worden besteed. Op de laatste drie zondagen van okto ber kan een ieder (zonder verplich ting om lid te worden) gratis.zwem men of in combinatie met sauna in één van de complexen in de Rand stad. (Bloot is natuurlijk wel ge wenst). Volwassenen en kinderen zijn welkom. Voor meer informatie hierover kan men schrijven naar VRN Postbus 2082, 2800 BE Gouda (gaarne postze gel insluiten) of bellen naar 0182- 530998. Benthuizen - Zaterdag 20 september wordt in 't Molenhuis aan de Dorps straat 139 een demonstratie 'vervaar digen van poppetjes met behulp van kralen, stokjes, ijzerdraad, papier en kreuklint' gegeven door mevrouw Thoen. Er zijn ook poppen te koop. De mogelijkheid bestaat om daarna de tentoonstelling "De eerste kleuter school in Benthuizen" te bezoeken, ledereen is welkom van 13.30 tot 16.00 uur in 't Molenhuis en de Winkel van Sinkel. Informatie: telefoon 079- 3312015. Benthuizen - De Ouderensoos in Bent huizen organiseert op dinsdag 23 sep tember een fietstocht van ongeveer 35 kilometer. Als het weer mee werkt is de start om 10.00 uur vanaf de Bron aan de Dorps straat. Onderweg is er een pauze. Voor en na de fietstocht krijgen de deelnemers een kopje koffie of thee in Ys de Bron. De kosten bedragen 3 - per persoon. Alle enthousiaste fietsers zijn wel kom. Van te voeren opgeven is niet nodig. Bij twijfel of de tocht doorgaat kan men bellen naar de heer P. Verwey, telefoon 079-3313247. Wie gestopt is met roken, heeft het niet altijd even makkelijk. Daarom is er de stoppen-met-roken infor matielijn. U ktrnt er terecht voor advies, informatie over hulp bij stoppen, of een persoonlijk gesprek als steuntje in de rug. Gouda - Werken van Buxtehude, Bach, Brahms, Bruckner, Liszt, Men delssohn en Mozart. Met dit geva rieerde programma maakt het klein koor Toonkunst uit Rotterdam vrij dag 26 september zijn opwachting in Gouda. Het koor zingt in de Oudkatho- lieke Kerk aan de Hoge Gouwe 107. Het concert begint om 20.15 uur. Toegangsprijs: 12.50. Leden van ko ren: tien gulden, kaarten zijn verkrijg baar bij de VW en aan de zaal, voor afgaand aan het concert. Het Kleinkoor Toonkunst staat onder leiding van Daan Admiraal. Op het orgel speelt Andries Stam. Het koor is in 1977 opgericht door Jan Eelkema. Van Dietrich Buxtehude wordt het Magnificat anima mea ten gehore ge bracht. Van Johan Sebastian Bach: Jesu, meine Freude uitgevoerd. Van Wolfgang Amadeus Mozart staat het Ave verum corpus op het program ma. Van Mendelssohn Jauchzet dem Herrn aller Welt. Van Franz Liszt Die Seligkeiten. Verder worden gezongen Bruckners Christus factus est en Brahms: Warum ist dass Licht gege- ben dem Mühseligen. Het Kleinkoor Toonkunst maakt on derdeel uit van het Philharmonisch Koor Toonkunst Rotterdam. Dit koor treedt veelal op met het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Het Philhar monisch Koor verzorgt jaarlijks de Mattheuspassion in de Doelen. Het Kleinkoor Toonkunst bestaat uit twintig zangers en zangeressen. Het koor heeft in de eerste plaats een ondersteunende functie, maar treedt daarnaast ook op met een eigen pro gramma. Het Philharmonisch Koor Toonkunst en het Rotterdams Philharmonisch Orkest bereiden momenteel de uit voering voor van de Carmina Burana van Carl Orff. Het stuk wordt op 1, 2 en 3 oktober uitgevoerd in De Doelen in Rotterdam. Zevenhuizen - De nieuwe najaarscollectie van Bac valt direct op in de winkels 'i Zevenhuizen en Moer- Kapelle. Mode en schoe nenvoor dames, heren en Hnderen in mooie kleu- ren' materialen, modellen p" met leuke details. zen ieder is van harte wel- Kora deze collectie te be enderen tijdens de mo- wrfrH?W die 8ehouden wordt op maandag 22 sep tember in de winkel in Ze venhuizen. Aanvang 20.00 ur. De toegang is gratis. Men wordt verzocht van voren te reserveren, ac zorgt eventueel ook /oor vervoer naar de loca le aan de Dorpsstraat 145 ln Zevenhuizen. Kanaalweg 39-53 - Capelle a.d. IJssel - Tel: 010-4507466 ruime parkeergelegenheid

Hart van Holland | 1997 | | pagina 17