Openingsfeest 'Zonnig Zuid' ^intratuin Erwin Krol bij Ondernemerskring °P een Rectificatie S.K.R. Klaverjassen bij Zang en Kleur Fietstocht 50 plussers Weense operette Kaartavond Afscheid pianodocente Expositie Bioemenstulp vvekelijks dl Uty nforinatie nteerblaa. 20e jaargang nummer 734 17 september 1997 Zonder weer geen leven Vlindereffect Onvoorspelbaar Attracties Vuur In het Hart van Holland van vorige week is een storend foutje geslopen. In het artikel van de Stichting Kinderhulp Roemenie: "Kerstpak ket voor 450 gezinnen" stond ver meld dat zeep, wasmiddelen en ver se artikelen als margarine en zuivel producten nodig zijn. Dat is niet juist!! Deze artikelen mogen juist NIET bijgevoegd worden! Zevenhuizen-Op vrijdag 19septem- ber start bij vogelvereniging Zang en Kleur de klaverjascompetitie. le dereen is welkom om, een keer per maand, te komen kaarten in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. Voor informatie: 0180-632157. De activiteiten van Zang en Kleur staan ook vermeld in de 'agenda' elders in dit blad. Benthuizen - De ouderensoos orga niseert op dinsdag 23 september een fietstocht van ongeveer 35 kilo meter. Als het weer mee werkt is de start om 10.00 uur vanaf de Bron aan de Dorpsstraat. Onderweg is er een pauze. Voor en na de fietstocht krij gen de deelnemers een kopje koffie oi thee in de Bron. De kosten bedra gen 3.-. Alle ent-housiaste fietsers zijn welkom. Van te voren opgeven is niet nodig. Bij twijfel of de tocht doorgaat kan men bellen naar P. Verwey, telefoon 079-3313247. Boskoop - Op dinsdag 23 september begint de Katholieke Vrouwenvere niging het nieuwe seizoen met een avond over Weense Operette door zanggroep Amoroso. Om 19.00 uur is er eerst een communieviering in de parochiekerk en om 20.00 uur zijn alle leden welkom in De Loods. Voor inlichtingen kan men bellen naar Toos van der Werf, telefoon 0172-213095. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op donderdag 18 september een kaartavond vanaf 20.00 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn, iedereen is welkom. Inschrijven kan bij De Unie, Kerkweg-Oost 226. Zevenhuizen - Bertie Scheepens, Pianodocente bij de culturele stich- ting De Zeven Muzen, vertrekt naar Zuid-Korea. Bertie heeft in ruim ne gen jaar heel wat leerlingen in Ze venhuizen en Moerkapelle de begin selen van het pianospel geleerd. Ter gelegenheid van haar vertrek is er een afscheidsreceptie in dorps huis Swanla op 19 september van 18.30 tot 20.00 uur. Zevenhuizen-Tot en met november '■in in De Bioemenstulp aan de dorpsstraat 163 schilderijen in pas- telkrijt te bezichtigen van de Rotter damse kunstenares Hanny Verkerk. Zij is sinds 1993 actief met tekenen en schilderen, waarbij zij zich voor namelijk toelegt op de natuur in het algemeen en bloemen in het bijzon der Er zijn twee pentekeningen bij van objecten uit Zevenhuizen. Zonder weer aarde niet leefbaar Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Maandag 15 september was Erwin Krol te gast in De Zevenster. Ten overstaan van ondernemend Zevenhuizen-Moerkapelle maakte hij een vergelijking tussen het weer en het bedrijfs leven. Met name daar waar het gaat om onzekerheden. Om te beginnen vond 'de weerman' het fijn mensen in levenden lijve tegenover zich te zien. Tijdens het weerbe richt staat hij alleen in de studio. Wat hij zich dan afvraagt, is hoe de mensen er thuis bij zitten: rechtop, onderuit gezakt of gebruiken ze het weerbericht om koffie te zetten. Krol: "Ik weet het niet en dat gaat knagen. Daarom vind ik het leuk hier te zijn. Ik zie u. Dat geeft een goed gevoel. En daarbij, u kunt mij niet uitzetten". Volgens Erwin Krol hebben de aard bewoners hun leven te danken aan het weer. Als het weer er niet zou zijn, zou er geen leven zijn. De zon geeft warmte, maar als er geen me chanisme zou zijn om die warmte enigszins gelijkmatig over de aarde te verdelen dan zouden er extreme temperaturen ontstaan. Zo ex treem dat leven niet mogelijk zou zijn. Tijdens zijn expressieve betoog Een druk gebarende Erwin Krol, zoals men hem ook van de televisie kent. staat hij ook uitgebreid stil bij het zogenaamde vlindereffect. Als voorbeeld gaf hij een fladderende vlinder in Tokyo die door de scha duw die hij daar werpt een storm boven de oceaan kan veroorzaken. Dat vanwege het minimale tempe ratuurverschil dat die schaduw tot gevolg heeft. "En omdat ik niet weet waar al die vlinders opfladderen, zit ik er met de weersvoorspelling wel eens naast". Het vlindereffect geeft aan dat klei ne oorzaken grote, onvoorspelbare gevolgen kunnen hebben. Volgens Krol is het vlindereffect in wezen ook van toepassing op het gedrag van de mens. "Hoe u ook streeft naar zekerheden u zult ze nooit vin den. Er is altijd wel iets dat die zekerheid verstoort. En dat is maar goed ook. De onzekerheid van het weer maakt mijn werk zo spannend. Dat geldt denk ik ook voor u. Onze kerheid is de drijfveer om er iets moois van te maken". Hij eindigt zijn verhaal met: "De toekomst, de uwe en de mijne, is onzeker. Lang leve de toekomst". Boskoop gaat terug in de tijd Boskoop - De Middeleeuwen staan centraal tijdens de Boskoopse brade rie op vrijdag 19 en zaterdag 20 september. De organisatie heeft zich tot doel gesteld voor jong en oud voor 'vermaeck' te zorgen. Op zaterdagmorgen om 10.00 uur is er op het Kerkplein een optreden van "Rockband Poppenkast"; de muziek is volwassen maar de liedjes gaan over thema's die aansluiten op de belevingswereld van kinderen. Onder werpen die aan de orde komen zijn onder andere verhuizen, cadeautjes krijgen, bruine boterhammen, enge dingen enzovoort. Een andere activi teit is het gladiatoren spektakel. Een groot opblaasbaar kussen met daarop twee pilaren. De deelnemers moeten elkaar met toortsen van de pilaar afwerpen. Een spektakel waar veel behendigheid voor nodig is. Verder is er een springkussen inde vorm van een kasteel, een klauterwand en een neprots en kunnen bezoekers kruisboogschieten en aan de schand paal genageld worden voor een foto. Op vrijdag neemt beeldend kunstenaar Wim Doedel de bezoekers mee naar De Middeleeuwen. Vuurtafels, vuurpalen, vuurpotten en vuurwagens spelen een rol bij deze topattractie die zeker als het al wat donkerder wordt, goed tot zijn recht zal komen. Ook middeleeuws vermaak is te verwachten van de groep Lunatics. Zij zwerven over het parcours en spelen met het publiek. Voor de muzikale omlijsting van de braderie zijn de boerenkapel, het Pop inn Koor, de Mellow Fellows en de Mama's Rocelli Band ingeschakeld. Waddinxveen - Na een grondige op knapbeurt van de speeltuin, houdt wijk- en speeltuinvereniging Zonnig Zuid op zaterdag 20 september een openingsfeest. Om 14.00 uur wordt de speeltuin op originele wijze geo pend door het showballet Sunny Girls. Daarna volgt een miniplay- backshow, afgewisseld met optre den van een clown. De kinderen kunnen die middag worden ge schminkt. Tenslotte is er voor de kinderen een afsluiting met een kinderdiscodans-spektakel. 's Avonds is er voor de volwassenen vanaf 20.30 uur een openingsbal. Kalebassen zijn ideaal om uw huis smaakvol te decoreren. Deze kleine pompoenen staan geweldig in een schaal of mand. En volop variatie in kleur en vorm. 0 10-15cm. stuks voor NIEUWERKERK A/D IJSSEL Hoofdweg Noord 25a Tel. 0180-320527 - HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag en maandag vanaf 9.00 uur open.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 1