Kringwedstrijd De Eendrachtruiters C. Asscheman pakt koppositie WSV Herfsttocht Zoetermeer '77 Opening wandelcafé met Pieterpad Sjoelen BROUWER DE KONING Clubrecords bij Antilope Koppelklaver- jassen Forse nederlaag Moerkapelle Jesse van Elteren zesde op NK De Sperwer Gratis spelen bij Enthos De Stormvliegers Kano-vereniging op braderie UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/17 september 1997 s> pagina 9 Onderlinge Competitie. Joh. Stofberg generaalkampioen tppf Zevenhuizen-Zaterdag 13 september werd op de locatie van de Landelijke rijvereniging en ponyclub De Een drachtruiters aan de Tweemanspol der, een spring- en dressuurwedstrijd gehouden. De organisatie van dit eve nement was in handen van De Een drachtruiters en De Gouweruiters uit Waddinxveen, in overeenstemming met de overkoepelende organisatie KNF (Koninklijke Nederlandse Fede ratie) die de regio's verdeelt in Krin gen en bepaalt dat iedere vereniging van zo'n Kring minimaal één wed strijd per jaar moet organiseren. Voor De Eendrachtruiters en De Gouwerui ters, die beiden deel uitmaken van Kring Gouda, betekende dit de organi satie van de laatste Kringwedstrijd van deze zomer, waarna tevens de kampioenen werden benoemd. Tijdens deze gezellige en overwegend zonnige dag werd van 8.30 tot 11.00 uur de dressuurwedstrijd en van 11.00 tot 12.30 uur de springwedstrijd gehouden. Ter afsluiting werd door alle deelnemers, per vereniging com pleet met eigen vaandel, de parade gereden. Vele leden en oud-leden maar uiteraard ook ouders, familie en vrienden waren naar de Tweemans polder gekomen om de veelal jeugdi- Eendrachtruiters neemt met Josephine hindernissen tiidens de springwedstrijd ge deelnemers aan te moedigen. Voor het toekennen van de punten en de beoordeling van de rijstijl waren enke-« le landelijk erkende juryleden aanwe zig. Uiteindelijk werden in de volgende klassen als Kringkampioenen be noemd: B-Pony's - Leonie Deerdorp (Zuidplasruiters), B-Paarden - Marie ke Duiverman (Eendrachtruiters), L- Pony's -Saskia Soeden (De Ziende), L- Paarden - Karin Verboom (Zuidplas ruiters), Ml-Pony's - Chantal Bijl (De Ziende), Ml-Paarden - Ria van Schaik (De Ziende), M2-Paarden - Annelies Reijm (Zuidplasruiters), Zl-Paarden - Natasja van Kralingen (Moerveen), Z2-Paarden - Marlies Staartjes (De Ziende). Waddinxveen - Veel strijd was er bij de tweede rond van de huishoudelij ke competitie van schaakvereniging WSV. C. Asscheman wist de kopposi tie te veroveren. Voor sommige spe lers een slecht begin van de competi tie omdat een tweede nederlaag moest worden genoteerd. De strijd om de bovenste plaatsen ging met name om de partij tussen C. Asscheman en H. Stam, waarbij eerst de witspeler aanvankelijk tot stuk winst kwam, maar enkele zetten later was tegenstander Stam in staat de stelling weer gelijk te trekken. Na een lang en spannend gevecht kon Stam zich niet aan de druk ontworstelen. Het gevolg is dat Asscheman door deze overwinning de bovenste plaats pakt. Een knappe winst voor J. van Oortdie N. Dannis op een onverwachte neder laag zette en ook A. Prins moest het onderspit delven en wel tegen A. van der Starre. J. van Sandijk ging in een doorlopend betere positie tegen T. Wiersma in de fout door in de slotfase de verkeerde pionnenzet uit te voe ren, met als resultaat een tegenaanval van zijn tegenstander, wat hem snel fataal werd. Een knappe overwinning werd verder behaald door A. Versluis tegen M. Moerland. Dalend op de ranglijst positieve uit slagen voor J. de Bock, L. Willemen, W. van den Hoek, P. de Louw en H. van Woudenberg. Remisepartijen voor A. Kardol tegen A. van Nieukerke en J. Muit tegen L. van der Haven. Verder was opvallend dat zoon A. Hennink senior W. Hennink niet verder liet ko men dan de halve winst. In de onderste regionen was winst weggelegd voor T. Goor, F. Ritter, D.J. van Offeren, B. Loef en V. Coevert. Zoetermeer - Toerfietsvereniging Zoetermeer '77 organiseert op zater dag 4 oktober de Herfsttocht. Deze tocht is de laatste van het seizoen waarna het winterprogramma aan breekt. Deelnemers aan deze tocht kunnen kiezen uit 4 afstanden: 25, 55, 80 en 120km. De 25 km blijft in de buurt van Zoetermeer en voert de deelnemers langs Moerkapelle en de Rottemeren. De 55 km gaat richting Gouda, door de Reeuwijkse Plassen, langs de IJssel en via Moordrecht. De 120 km voert de deelnemers van Leiden, Ter Aar, Oudewater via de Lopikerwaard naar Haastrecht en Boskoop. De kosten zijn afhankelijk van gekozen afstand en bedragen tussen de fl. 5,- en fl. 6,-. N.F.T.U-leden krijgen op vertoon van hun TFK fl 2,- korting. Voor de 25 km bestaat de mogelijkheid om per gezin in te schrijven. Kinderen t/m 12 jaar betalen fl. 1,- (hierbij is een medaille inbegrepen). De starttijden zijn vanaf 9.00 uur voor de 120 km, tot uiterlijk 12.00 uur voor de 25 km. Om 9.00 uur starten twee groepen met begeleiding voor een afstand over 80 en 120 km. De snelheid van deze groepen be draagt circa 25 km/uur. Startpunt is het Cludgebouw van Zoetermeer '77, Buytenparklaan 2B, wijk 17. Voor informatie, Ap Middelkamp, te lefoon 079-331.11.32 (na 18.00 uur). In Waddinxveen wordt gestart met een wandelcafé; vier tot zes keer per jaar een avond over allerlei onderwer pen die met wandelen te maken heb ben. Wim van der Ende, fotograaf en mede auteur van het bekende "Pieterpad", verzorgt op vrijdag 19 september de eerste avond met een dia-lezing over net 480 kilometer lange Pieterpad. De avond wordt gehouden in de gemeen schapsruimte van de Koningin Julia- naschool (ingang Joh. Postlaan), vlak bij het Anne Frankcentrum. De aan vang is om 20.00 uur en de entree bedraagt ƒ3,-. Op 21 september wordt vanaf 10.00 uur een wandeling gehouden rondom Gouda. De organisatie is in handen van het NIVON. Voor inlichtingen: 0182-615848 of 613563. Waddinxveen - De uitslagen van de onderlinge competitie is als volgt: A- klasse: 1. Jan Kersbergen 1441; 2. Dick Dros 1406; 3. André 'van Gemeren U87; 4. Peter van Leeuwen 1360; 5. Dirk Jan van Drunen 1356. B-klasse: Henk van Beek 1304; 2. Cor Faay 1300; Dans Botger 1279. C-klasse: Adrie Faas 1?35; 2. Jan Olie 1213; 3. Cor van Gils 1195. D-klasse: Cor Kersbergen 1051; 2. Ronald Meijer 1038; 3. W. Slin gerland sr. Het gemiddelde van deze avond was: 117.85. Het gemiddelde van der vere niging is: 116.496. Het totaal van de vereniging is: 100875.000. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - Bij de onlangs gehou den onderlinge meerkampen voor de jeugd van S.C. Antilope zijn enkel clubrecords verbroken. Bror van der Zijde sprintte bij de pupillen C in 7,2 seconden naar een nieuw clubrecord. Ook op de 600 meter zette hij zijn beste beentje voor en bleef zijn con currenten met 2:21 ruim voor en be haalde hiermee zijn tweede clubre cord. Rianne van Eldik verdedigde de eer bij de meisjes en behaalde een clubrecord op de 600 meter met 2:52. ledereen bedankt voor alle reacties na mijn ongelukkige val. Mark Dijkshoorn ook een gratis kleintje plaatsen? Vul de bon in! Boskoop - Klaverjasvereniging Habo organiseert op zaterdag 20 september vanaf 10.00 uur een koppeltoernooi in De Grote Haven te Haastrecht. De kos ten voor deelname bedragen ƒ12,50 per koppel. Er zijn mooie prijzen te winnen en er wordt een tombola ge houden. Er wordt gespeeld volgens het N.K.U.-reglement. Men kan ook in dividueel inschrijven. Voor informatie of aanmelding: M. Eegdeman, telefoon 0172-213033 of C. Vonk, telefoon 0182-341709. Moerkapelle - De voetballers van voetbalvereniging Moerkapelle be leefde weinig plezier aan hun uitwed strijd tegen het Rotterdamse WOH. Met een 3-0 nederlaag werden de blauw-witten naar huis gestuurd. Qua voetbalspel was Moerkapelle niet de mindere. De ploeg heeft echter één manco en dat betreft de afwerking. WOH had die afwerking wel in de persoon van ex-Sparta en FC Dord recht speler Leen van der Weel. Al na drie minuten had Moerkapelle op voorsprong moeten komen, toen Edwin Zuierveld alleen op doel afging, maar hij raakte de bal verkeerd. Hal verwege le helft ving genoemde Van der Weel de bal op de middellijn staande, met de borst op en haalde in één keer verwoestend uit (1-0). Vijf minuten voor rust passeerde dezelf de speler een aantal Moerkapellen- aren, alsmede de sterk keepende Mark Huisman (2-0). In de tweede helft was Moerkapelle sterker en beter en werden vanaf het middenveld tal van goede combina ties opgezet. Er ontstonden ook kan sen, maar die werden niet verzilverd. WOH deed dat wel, doordat hun spits een voorzet van Van der Weel koppend benutte en de eindstand op 3-0 bepaalde. Zaterdag 20 september moet van GGK Ned Lloyd gewonnen worden, waar door dan weer een middenmootposi- tie kan worden ingenomen. Aanvang 14.30 uur op sportpark "De Wilde Veenen". Moerkapelle 2 won uit gemakkelijk met 7-1 bij Floreant. In het Nederlands kampioenschap snelschaken voor de jeugd behaalde Moerkapellenaar Jesse van Elteren een prachtige zesde plaats. In de C- categorie (t/m 14 jaar) had Jesse zich in Leusden eerst geplaatst voor de finale door 7 punten te scoren in zijn 4 voorrondepartijen. Bij de beste twaalf van Nederland schaakte hij 6 wit 11 bijeen. In de categorie D (t/m 12 jaar) deed Hugo van Elteren het deze keer wat minder. Met 5 uit 4 naar de derde twaalfkamp verwezen, werd hij daar wel eerste met 10 uit 11. Uitslagen eerste ronde. Jeugd: Kevin Bakker - Marius van der Torren 1-0; Pieter van der Werff - Glenn Krijgsman 1-0; Stefan Rensen - Peter van Vuurde 0-1; Saskia Droog - Matthias Freeke 1-0; Patrick Stam - Rob van Helden 1-0; Martijn van der Heijden - Norman van Rhijn 1-0; Pieter Perdijk - Michael van Eijk 0-1; Jasper Kamp - Dick de Wild 0-1Aart-Jan van Vliet - Lieke van der Werff 1-0; Jan van Helden - Ron Droog 1-0. Senioren: Sander Hertog - Jacques de Lange 0-1; Jesse van Elteren - Gerard van Ommeren 0,5-0,5; Henk Doorn hein-Mark van Putten 0-1; Marcel de Haan - Henk van Putten 1-0; Maarten Vroegindeweij - Jan Blok 1-0; Ben van Geffen - Gerrit van Meeteren 1-0; Arie Hoogduijn - Rene Ordelman 0-1; Aart- Jan van Vliet - Jan van Helden l-0j Walter Wortman - Dick Bac 0-1; Bart van Putten-Wouter Vroegindeweij 0- 1. Waddinxveen - Postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een con cours vanuit Peronne. Weersgesteld heid: krachtige westen wind. Afstand 266 km. In concours 171 dui ven. Gelost om 8.15 uur. Aankomst eerste duif 11.08 uur. Laatste duif 1119 uur. Snelheid eerste duif 1524 m.p.m. Uitslagen: D. Heeren 1, 18, 29, 41; Joh.L. Bol 2,4,5,6,7,8,9,10,11,15,17, 20, 24,3132,33, 36, 37, 40; D. Boere 3, 12, 13, 14, 16, 22, 25, 28, 43; R.A. van der Made 19, 21, 39, 42; T.H. Twigt Zn. 23, 26; C.A. Bode 27, 34, 38; C. Smitskamp 30; P. Noorlander &Zn. Moerkapelle - Badmintonvereniging Enthos nodigt een ieder uit op vrijdag avond naar dorpshuis Op Moer te komen om kennis te maken met de badmintonsport. Op vier avonden kan dat helemaal gratis; op de vrijda gen 3, 10, 17 en 24 oktober. Enthos heeft op de vrijdagavond in dorpshuis Op Moer zes velden ter beschikking. Voor de junioren is er training; de senioren spelen recrea tief van 20.30 tot 23.00 uur. Regelma tig worden onderlinge wedstrijden georganiseerd en vriendschappelijke wedstrijden tegen verenigingen in de buurt. De leden van Enthos komen niet al leen uit Moerkapelle maar ook uit Ze venhuizen, Waddinxveen en Gouda. Voor meer informatie over bijvoor beeld contributie kan men bellen naar de voorzitter van Enthos, tele foon 0182-523232. Zevenhuizen - De postduivenvereni ging "De Stormvliegers" deed zater dag mee aan een concours vanuit Peronne, 260 km. De laatste vlucht van dit seizoen. De 298 duiven werden om 8.30 uur gelost en om 11.23 uur was het N. Koppenaal die de eerste kon klokken. De snelheid van de duif was 1493 meter per minuut, 89 km.p/ u. De laatste duif was 13 minuten later thuis. Uitslag: 1. N. Koppenaal; 2. Ton en Ank; 3. C.v.d.Graaf; 4. Joh. Stofberg; 5. D.C.den Hertog; 13. Corry en Jeroen; 17. C.Nobel; 29. C. Zweere; 42. R.v.d.Helm; 47 J.S.Heykoop; 50. C.P.Edeling; 56. Rita Mizzi. Voor de vlucht leken de kampioen schappen al verdeeld, maar de laatste uitslag veranderde alles. C.Nobel mocht Joh.Stofberg elf plaatsen voor laten gaan voor het generale kam pioenschap, maar het werden er twaalf, dus met een minimaal verschil wist Joh.Stofberg het generale klasse ment onaangewezen te winnen. Bij het aangewezen kampioenschap was het verschil veel groter, maar door een totale "off-day" van de zekere kampioen Ruud Brands wist Joh.Stofberg ook dit kampioenschap te pakken. Eindstand Generaalkampioenschap: Groep A: 1Joh.Stofberg; 2. C.Nobel; 3. C.v.d.Graaf. Groep B: 1. M.Jongenelen; 2. Joh.Wiltenburg; 3. D.C. den Hertog. Boskoop - De Boskoopse kano-vereni ging 't Schouwtje is sterk vertegen woordigd op de braderie die gehou den wordt op vrijdag 19 en zaterdag 20 september. Het mooiste plekje aan de Gouwe wordt ingenomen door deze actieve vereniging. Dit keer organiseren zij kano-rondvaarten op de Gouwe in een grote 10 persoons canadese-kano. In een Middeleeuwse entourage, het thema van de braderie dit jaar, kan men verder alle informatie krijgen over kanovaren. Dit jaar heeft de vereniging speciaal voor de braderie een uniek aanbod. Voor slechts 50.- kan een ieder een half jaar ervaren wat kanoën is. Men krijgt een kano-zwembad-instructie gedurende de vier wintermaanden. Het zwembad in Zevenhuizen is hier voor gereserveerd. Vervolgens is er drie maanden de gelegenheid een aantal tochten met de vereniging mee te varen waarbij de kano, het trans port en dergelijke wordt verzorgd. Kortom, voor een kano-praatje, een hapje en een drankje kan men bij 't Schouwtje terecht. Voor meer infor matie Arie Cees de Jong, telefoon: 0172-214157.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 9