Bedrijvensportd Versluis trotse koploper WSV Bekerwedstrijden Gouwestaete BROUWER DE KONING Sjoelen Moerkapelle wint overtuigend Superbingo in Het Zuidhonk TZM start met nipte nederlaag Schaakvereniging Moerkapelle Flyers dames bekeren verder Foto's in het Hart van Holland regio UITVAARTVERZORGING LOE pagina 9 De goede doelen 1997 De sportprestaties Heren 1 Dames 2 Gepubliceerde foto's In het Hort van Hofland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen von tevoren be taald te worden, waarna men halen. rinnr Karin van l.angeraad Waddinxveen - In sporthal De Dreef werd zaterdag 20 september voor de vierde maal de bedrijvensportdag gehouden. Dit jaarlijks terugkerend evenement werd georganiseerd door de vier Waddinxveense Serviceclubs: de Lions, Rotaract, Rotary en Tafel ronde. De Serviceclubs zijn allen ge baseerd op uitgangspunten als het bevorderen van onderlinge samen werking en begrip, het zich inzetten voor de problemen in de nationale en internationale gemeenschap en het steunen van lokale activiteiten. Het organiseren van de Bedrijvensport dag is één van de activiteiten die hier uit voortvloeien. Samen met de deel nemende bedrijven en de sponsors is er zaterdag gestreefd naar de record opbrengst van 55.000,- voor de doe len van dit jaar. De vier hoofddoelen voor dit jaar zijn het uitbreiden van de sportaccom modatie bij de Sportclub Antilope, gehandicapten voetbal bij C.V.V. Be Fair, een bijdrage voor de Scouting groep Klimop om een lang gekoester de wens in vervulling te laten gaan, namelijk het compleet zeilvaardig maken van een kaal casco. Een bijdra ge voor de Hooge Burch in Waddinx veen zal worden aangewend om tuin meubilair aan te schaffen voor zowel de bewoners van de sociowoningen aan de Sterrenlaan en de deelnemers van Klassewerk, het activiteitencen trum van de Hooge Burch in Waddinx veen. De deelnemende teams moesten hun kunnen laten zien in verschillende takken van sport. De dag begon met een sport- en spelcircuit. Hierna ston den achtereenvolgens badminton, zaalvoetbal en volleybal op het pro gramma. De dag werd afgesloten met een spectaculaire estafetterace. Bur gemeester Jonkman heeft tot slot de prijzen uitgereikt. De eerste prijs was voor het team van restaurant Bibelot. Waddinxveen - De derde ronde van de huishoudelijke competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV heeft veel strijd en verrassende uitslagen opgeleverd. Om de bovenste plaatsen werd ge streden door J. van Oort met de witte stukken en T. Wiersma met als inzet de koppositie. Na een stevige partij met een betere stelling voor J. van Oort, werd de witspeler ineens over vallen door een virus van schaak blindheid met als gevolg het verlies van de dame, waarna het voor zijn rivaal simpel werd de partij op zijn naam te schrijven. Een knappe partij werd gespeeld door A. Versluis, die J. de Bock op verlies wist te zetten en door deze overwin ning met een minimale voorsprong op T. Wiersma de komende week koplo per is. In de subtop een opvallende en onver wachte overwinning voor A. Prins, die in een doorlopend betere stelling G. van der Knaap eronder wist te hou den. Verder positieve uitslagen voor J. Markus, J. van der Haven en W. Hennink tegen respectievelijk A. hen- nink, D.J. van Offeren en A. van Nieu- kerke. Dalend naar de middengroep een verder wegzakkende J.Stam, die door H. van Woudenberg de oren werd gewassen. Een verrassende ne derlaag voor N. Dannis tegen A. Kar dol, J. van Sandijk kwam uiteindelijk niet onder de druk uit tegen T. Goor en een onverwachte overwinning voor M. Moerland na een stevige par tij tegen F. Ritter. Verder nog punten voor J. Ponsioen, E. Philipse, H. de Roodt en C. Alblas tegen G. Toren beek, H. Verwaal, J. Smit en J. Muit. In de kelder van de schaakdivisie een stijgende L. van der Haven ten koste van P. van Offeren. Hetzelfde verhaal voor H. van Offeren tegen H.E. van Offeren. T. Kuiper blijft puntloos on deraan door zijn nederlaag tegen H. Stouten en nieuwkomer T. Bronk won van L. Coevert. Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag speelden heren 1 en dames 1 van Gouwestaete bekerwedstrijden in gouwebad De Sniep. Heren 1 won met 14-5 van Brummen en dames 2 won verrassend met 7-6 van GZC2. De Gouwestaeteheren mochten het seizoen openen tegen Brummen. Op papier mocht dat geen probleem zijn, immers de Gouwestaeteheren komt uit de eerste klasse en Brummen uit de derde klasse. De ploeg van Gou westaete kent een groot aantal wijzi gingen. Jan Middendorp heeft de lei ding overgenomen van Anton Heide- na en de spelers Mare Faber en Cees Boonstoppel hebben te kennen gege ven niet meer beschikbaar te zijn voor het eerste team. De heren begonnen goed aan de wed strijd en lieten direct het klassenver schil zien. Door doelpunten van Jaco de Jong (2x), Mare Mommers en Rem- ko Overdam stonden de heren al na de eerste periode op een 4-0 voor sprong. Via een 6-2 in de tweede en een 11-3 in de derde periode werd het uiteindelijk 14-5 in de laatste periode. De eerste wedstrijd van het seizoen traden de dames aan tegen rivaal GZC2 uit Gouda. De ploegen zijn al jaren aan elkaar gewaagd en de wed strijden staan meestal garant voor veel spanning. De dames stonden na de eerste periode op een 1-2 achter stand. Erika Vlasman,Helen Cornelis- sen en Nancy van der Hoek zorgden halverwege de wedstrijd voor een gelijke stand, 4-4. Na een slechte der de periode keken de dames tegen een 4-6 achterstand aan. In de beslissende periode wisten de dames het tij te keren. Door doelpunten van erika Vlasman en Gabriëlle van der Loo werd het 6-6 en was te spanning te snijden. In de laatste minuut scoorde Elly Middendorp met een afstand schot het verlossende punt. Martin heeft toch afkickverschijnselen! Hij praat er constant over. Sterkte! HJWNG Hoera, Lucie Reekers heeft haar A-diploma. Gefeliciteerd van papa mama en Pieter Dat moet in de krant: Meike Warnaar heeft haar zwemdiploma gehaald. San, love you in the morning, I love you in the night. Ik hou van je voor altijd. Jess Papa proficiat met je verjaardag en nog vele jaren! Kusjes Bas en Marc Ze heeft er jaren om gezeurd, nu is ze aan de beurt. Marianne wordt 35 jaar! H.G. Jan Henny veel geluk in jullie nieuwe woning. Buurtjes Delft Ham Verloren in Moerkapelle: kinderhorloge met rood/groen bandje 079-5931837 Goede zet, Lisette! Dat werkt heel goed met dat hout...zo zoet! sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Grote collectie kamerplanten Grote potchrysanten en cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in cadeau-verpakking!) Narcissen en krokussen - 10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten DROOG HAARDHOUT, Winterharde violen. Erica winterbloei MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor ƒ10,- GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Moerkapelle - Na een wat moeizame start behaalde het standaardteam van voetbalvereniging Moerkapelle zaterdag de eerste overwinning van het seizoen door het Rotterdamse GGK Ned Lloyd met 5-2 te verslaan. Vanaf het begin trok thuisclub Moer kapelle het initiatief naar zich toe en werd GGK met de rug tegen de muur gezet. Net als in voorgaande wedstrij den liet ook nu de afwerking te wen sen over. Zo kopte Patrick Bontenbal na een fraaie voorzet van Danny Pols net voorlangs. In de tiende minuut zette Erik Noorland met een pass Ed Zuierveld vrij voor de keeper. Edwin wist te scoren, maar was daarvoor al vastgehouden. De toegekende penal ty werd door Ron Kievit feilloos benut (1-0). Direct daarna bracht de GGK- spits uit één van de spaarzame aan vallen de stand op gelijke hoogte. Halverwege de eerste helft kwam Moerkapelle op voorsprong door een Waddinxveen - Op zaterdag 27 sep tember wordt in Het Zuidhonk een superbingo georganiseerd. Omdat de zomervakantie-bingo geen doorgang kon vinden zijn er deze keer grote prijzen te winnen. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Waddinxveen - De prijzen bij de Wad dinxveense sjoelers zijn gegaan naar: Dirk van Drunen, Wim Slingerland jr., Frans Bouwmeester, Teunie van Leeuwen, Gerard Vos, Pascal van Gils, Cees Slingerland, Trudi van Dam, David Sinnema, Marius Kers bergen, Floor van Abshoven, Sjaan Faay, Rinus Taktor, Jeanette Kersber gen, G. Loef en Dick Esveldt. In de tweede ronde naar Cor Kersber gen, Cor Faay, Guus van Renesse, Jaap Ridder, Jan Olie, Ben den Ouden, Otto Supusepa, Ronald Meyer, Simon Supusepa, Mien van Renesse en F. Feenstra. Op woensdag 1 oktober is er weer sjoelen in het gebouw van de schut tersvereniging aan de Alb. Thijmlaan. Aanvang 18.30 uur. doelpunt van Peter Zijderhand. Moer kapelle had alle kans de voorsprong uit te bouwen maar vergat de afron ding. Lennart Visser kopte net naast en een actie van René Stormbroek verdiende ook een beter lot. Na de rust daalde het Moerkapelse spelpeil maar juist toen wist het team de score uit te breiden. Na twee doel punten van Patrick Bontenbal was de wedstrijd beslist. Ron Kievit onder nam daarna een mooie actie en rond de keurig af op 5-1. Daarna werd Moer kapelle gemakzuchtig, waarvan de GGK-spits profiteerde en de eind stand bracht op 5-2. Door deze overwinning zit Moerka pelle weer in de middenmoot. Zater dag 27 september wordt Egelantier Boys bezocht. Moerkapelle 2 verloor teleurstellend met 3-1 van WDS 3a, Ramon Stuffers tekende voor de Moerkapelse treffer. Moerkapelle - Het eerste team van tafeltennisvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle heeft in de uitwedstrijd tegen het Leidschendamse WV4 een 6-4 nederlaag geleden. Guus van Ame- rongen en Ad van Heijningen wonnen twee partijen. Voor Hans Smit was het nog even wennen. Hij kon nog geen partij in winst om zetten. Hans Smit is de plaatsvervanger van de door ver huizing naar elders vertrokken Adriaan van Belzen. Het tweede team startte met een ge lijkspel tegen NTTC 4 uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Hans Regters won twee partijen, Hans Hol en Gerard Reijm beiden één partij. De dubbel werd gewonnen waardoor de uitslag 5-5 werd. Team 3 startte met een 7-3 nederlaag uit tegen het lie team van het Wad dinxveense Kwiek. Het zal even wen nen zijn voor dit team na de promotie van vorig seizoen. Kassem Srour, Anne Duursma en Simon Wondergem wonnen allen één partij. Het vierde team verloor de thuiswed strijd tegen Vriendenschaar 19 uit Gouda met 6-4 Dick van Vliet en John Meurer wonnen beiden twee partijen. André te Paske, die zijn eerste compe titiewedstrijd speelde kon nog geen partij in winst omzetten. De dubbel werd verloren. Team 5 was het enige team dat de volle winst behaalde. Dit gebeurde in de thuiswedstrijd tegen Ilac 12 uit Gouda. Albert Thunissen won al zijn partijen. Harm Rodenboog en Walter Micke wonnen twee partijen. Ook de dubbel werd gewonnen waardoor de einduitslag 8-2 werd. 4. AartJan van Vliet; 5. Sander Hertog. Senioren: René Ordelman-Marcel de Haan: 1-0; Dick Bac-Maarten Vroegin- deweij: 0,5-0,5; Mark van Putten-Ben van Geffen: 0-1Jacques de Lange-Jes- se van Elteren: 1-0; Gerard van Omme- ren-Wim Vroegindeweij: 1-0; Hugo van Elteren-Marius van Vuuren: 1-0; KoScheepers-Marian van Elteren; 1-0; Arie Hoogduijn-Bart van Putten: 0-1; Henk van Putten-Jan Blok: 0,5-0,5; Walter Wortman-Henk Doornhein: 1- 0; Jan van Helden-Gerrit van Meet- eren:0-l. De stand aan kop: 1. René Ordelman; 2. Ben van Geffen; 3. Jacques de Lan ge; 4. Gerard van Ommeren; 5. Maar ten Vroegindeweij. Moerkapelle - Bij schaakvereniging Moerkapelle werd de tweede ronde gespeeld van de onderlinge competi tie. De uitslagen zijn als volgt: Jeugd: Peter van Vuurde-Jan van Hel den: 0-1; Dick de Wild-Pieter van der Werff: 0-1; Patrick Stam-Kevin Bakker: 0-1; Martijn van der Heijden-AartJan van Vliet: 0-1Michael van Eijk-Sander Hertog: 0-1; Michiel Rensen-Saskia Droog: 1-0; Annemie van der Torre- Stefan Rensen: 0-1; Ron Droog-Jasper Kamp: 1-0; Glenn Krijgsman-Rob van Helden: 1-0; Marius van der Torre- Norman van Rhijn: 1-0; Lieke van der Werff-Pieter Perdijk: 0,5-0,5. Destandaan kop: 1. Jan van Helden; 2. Pieter van der Werff; 3. Kevin Bakker; Waddinxveen - De eerste ronde van de basketballcompetitie wordt in toernooivorm afgewerkt. De dames van Flyers waren te gast bij Onze Ge zellen in Haarlem. Hier moesten vier teams (Juventus, Onze Gezellen, Akri des en Flyers) uitmaken welke twee teams door konden bekeren. Het werd voor Flyers een moeilijk toernooi. De sterkte van de tegenstan ders was nihil. De eerste wedstrijd was tegen competitiegenoot Juven tus. De eerste helft ging gelijk op en met een driepunten achterstand voor Flyers was nog alles mogelijk. Maar in de tweede helft was chaos troef bij de Waddinxveense dames en hierdoor werd er veel te weinig gescoord. Ju ventus won verdiend. Uitslag: 43-25. Door dit verlies kwam Flyers onder druk te staan, want de andere wed strijden moesten gewonnen worden. De tweede tegenstander, thuisclub Onze Gezellen, was van gelijke sterkte en er ontstond een spannende wed strijd, de rust ging in met een voor sprong van één punt. Gaandeweg ging Flyers beter spelen en mede door het goede spel van Astrid Scholten en een grote foutenlast van Onze Gezellen kon Flyers de overwinning veilig stel len (36-42). De derde wedstrijd moest de beslis sing brengen. Juventus was reeds ge plaatst en de winnaar van de wed strijd tussen Flyers en Akrides zou de volgende zijn. Vanaf het begin nam Flyers het initiatief en speelden de dames ook duidelijk beter dan de vo rige wedstrijden. Akrides gebruikte alle middelen om Flyers uit het ritme te halen, maar de dames bleven bij de les en de overwinning kwam niet in gevaar. Uitslag: 31-41Al met al was dit voor Flyers een zwaarbevochten plaatsing naar de volgende ronde. Vrijdag 26 september begint voor de meeste teams van Flyers de competi tie. Heren 1 speelt om 21.00 uur in De Duikelaar tegen Zoebas.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 9