D Dipfoma-uitreiking voor eerste groep dorpswachten Opkikker nodig? Kerkdiensten Brand bij Dick Brunaschool i mMMIM ixveen-Boskoop lliS Jota op 18 en 19 oktober Aanmelden kandidaten bronzen conifeer 1998 Rommelmarkt Concordia Extravagant in De Tunnel Wandelcafé naar Zwitserland Diplomazwemmen De Sniep Kerstmusical in het Praathuis Lezing Navajo-indianen Informatie-avond bij het Gastouderproject H w Hart van Holland/15 oktober 1997 pagina 13 Maak kennis met pure ontspanning: bezoek Open Dag bij Massagepraktijk Martin de Knegt pnnr Svlvia van Doornen loskoop - In Jongerencentrum De Tun nel werd op woensdag 8 oktober een lorpswachtfeest gevierd en de diplo ma's uitgereikt aan de groep dorps wachten die in 1996 als eersten aan het opleidingstraject begonnen. Van de aanvankelijk tien geselecteerde kandi daten behaalden uiteindelijk vijf man nen en één vrouw na een training van negen maanden, waarvan zes maan den als dorpswacht in suveillance- éienst, het diploma Algemeen Beveili gingsmedewerker. Met dit diploma op lak is een aantal van hen inmiddels uitgestroomd op de arbeidsmarkt. e groep startte in april '96 in de schoolbanken waar de drie J modules 'gezondheid/veilig heid', 'communicatie' en 'aanhou ding/inbeslagname' werden behan deld. Dit theoretische gedeelte werd verzorgd door het Crabeth-college in Gouda. Om voor het diploma Alge meen Beveiligingsmedewerker in aanmerking te komen, werden hier door extra scholing tevens de modu les 'brandpreventie' en 'beveiliging van gebouwen en eigendommen' aan toegevoegd. Verder werd de fysieke weerbaarheid getraind in een sport school, het EHBO- en reanimatie-di- ploma behaald en dramalessen ge volgd. Ui 'O"' De eerste groep dorpswachten heeft het diploma Algemeen Beveiligingsmede werker in ontvangst mogen nemen. Patrick Herrmann (29 jaar) is één van de eerste dorpswachten. Hij heeft in middels een baan als beveiligingsme dewerker in het Asielzoekerscentrum Waddinxveen en heeft zijn opleiding als zeer nuttig ervaren. Als dorps wacht functioneer je eigenlijk als de ogen en oren van politie en gemeente, aldus Patrick. Het dorpswachtproject wordt in sa menwerkingsverband door de Stich ting ISP, Politie Hollands Midden dis trict IJssel en Gouwe en het Crabeth College gerealiseerd. De dorpswach ten van het project 'IJssel en Gouwe' zijn werkzaam in de vijf ISP-gemeen- ten Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Zevenhuizen-Moerka- pelle, Waddinxveen en Boskoop. Het project is bedoeld om langdurig werk lozen weer aan het arbeidsproces deel te laten nemen en aan een baan te helpen. Inmiddels zit de vierde groep dorpswachten in de schoolbanken om deel te nemen aan dit zeer ge slaagde werkervaringsproject. Boskoop - Voor velen onder ons is het allemaal zo vanzelfsprekend: man keert de hond of kat iets, dan begeeft men zich onverwijld naar de dieren arts en vertoont bijvoorbeeld de auto mankementen dan snelt men naar de garage. Aan onze eigen klachten wordt veel minder gesleuteld, terwijl daaraan toch snel veel te doen is. Massagetherapeut Martin de Knegt geeft aan dat ook met een korte be handeling veel resultaat kan worden bereikt. Hij noemt daarbij de Kwik-fit behandeling waarbij hij d.m.v. nek/ hoofd/schoudermassage snel de erg ste spanningen weghaalt, waardoor men met frisse energie weer naar huis gaat. Hij maakt daarbij gebruik van opwekkende etherische pepermunt- olie die met de laser op de bijholten wordt 'ingestraald'. Voor de prijs hoeft men het niet te laten; al vanaf 25,- kan men in de praktijk terecht. Er zijn ook speciale kortingen voor mensen die met part ner of vriend(in) willen komen. Om mensen de gelegen heid te geven eens vrijblij vend met zijn praktijk ken nis te maken, organiseert hij op zaterdag 18 oktober van 12.00 tot 17.00 uur een Open Dag. Onder het ge not van een kopje koffie kan men zich dan vrijblijvend laten informeren over de behandeling smogelijkheden zoals bijvoorbeeld Infrarood Sauna en Shiatsu-stoel. De Praktijk voor Ontspanningsmassa ge van Martin de Knegt vindt men aan de Weegbree 42 te Boskoop. Voor meer informatie: telefoon 0172- 217883. Waddinxveen - Op zaterdag 18 okto ber van 8.00 tot 14.00 ifur houdt mu ziekvereniging Concordia aan de J.W. Frisoweg de halfjaarlijkse rommel markt. Omdat de vereniging kampt met ruimtegebrek zal het deze keer grote opruiming houden, hetgeen in houdt dat alles voor scherpe prijzen verkocht zal worden. De opbrengst komt geheel ten goede aan de activi teiten voor het honderdjarig bestaan in 1998. 19 Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds W. Tiekstra, Berkel en Rodenrijs; 16.30 uur ds J.J.C. Dee, Bunschoten. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds J. de Moor; 17.00 uur ds M. Gilhuis Capelle a/d IJssel. Herv. Immanuel 10.00 uur K.J. Plai ner, Krimpen a/d IJ.; 17.00 uur sow- dienst Ontm.kerk. Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 18.30 uur ds M. de Boer, Stolwijk. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur streekdienst Woubrugge. Herv. gem. 9.30 uur ds M D. vd Gies- sen; 18.30 uur ds W. de Bruin, Breu- kelen. De Stek 9.30 uur dr L.G. Zwanen- Burg, Ede. Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Lange- 'nar; 18.30 uur idem. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur stud. L.A. den Butter, Apeldoorn. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Bert de Haan. Boskoop - Op zaterdag 18 oktober is er een Extravagant-party in De Tun nel. Aanvang 22.00 uur. Entree 7,50, leden ƒ5,-. Lieve mensen uit Zevenhuizen omstr. bedankt voor alle kaarten Joke Gerda 2x50 Let op Open Huis Gered Gereedschap 13 t/m 18 oktober. Ook rommelmarkt Bep en Teun bedankt voor de overheerlijke cake. Dames van de.kledingbeurs Hoi Dianne, nog een paar nachtjes slapen dan word je 5 jaar. Kusjes oma en opa U. 20 okt. zijn Arida en Jan 25 j. getr. H.G. Chris, Corry, Miriam, Jeroen, Saner Waddinxveen - De tweede avond van het wandelcafé in Waddinxveen, vrij dag 17 oktober, staat in het teken van bergwandelen in Zwitserland. Na de succesvolle avond over het Pieterpad volgt nu een dia-lezing door Fred Mul der uit Heiloo over zijn wandelvakan ties met het openbaar vervoer in Zwit serland. De avond wordt georganiseerd door het NIVON in de Kon. Julianaschool, ingang Joh. Postlaan. Zaal open 19.30 uur; aanvang 20.00 uur. Entree 3.-. Op zondag 19 oktober wordt gewan deld van Voorschoten naar Den Haag (14 1/2 kilometer). Vertrek per auto vanaf het parkeerterrein station CS Waddinxveen om 8.45 uur. Start wan deling 10.00 uur vanaf station Voor schoten. Opgave en inlichtingen: 0182-615848. Waddinxveen - In Gouwebad "De Sniep" is op dinsdag 7 oktober voor het B-diplorpa gezwommen. De be oordelingscommissie bestond uit de heren Wim van Minnen, Rob Hoger- brugge en Jacco Rhijnsburger. Er waren 35 kandidaatjes die allen zijn geslaagd: Richard de Bruijn, Tom van Elderen, Bas van Luinen, Esmee Pe- terse, Jordi de Ruiter, Tirsa van Zan ten, Esther Both, Douwe Rueb, Yvon ne Gillis, Twan Winter, Amy Martens, Brijan van Leeuwen, Kirsten Schip pers, Lex van der Ploeg, Rudi Kroes Annemieke Belt, Jordi Spek, Corianne Straathof, Helvine de Graaf, Rens van Erk, Dion Bremmer, Roel van Dijk. Mark Sonneveld, David Havenaar, Anouk Versloot, Corina Hoogen- doorn, Deborah Noorlander, Inge Kooiman, Lisanne van Rees, Remi Baar, Thomas Rebel, Thomas van Wetten, Maaike Langendoen, Darinka de Bruin en Sander Simons. Boskoop - Kerstmis lijkt misschien nog ver weg, toch wordt in het Praat huis al weer gestart met het oefenen voor de kerstmusical. Om tot een goe de uitvoering te komen is een lange voorbereidingstijd nodig. Alle kinde ren vanaf zes jaar van de basisschool kunnen meedoen. Als je van zingen houdt en je vindt het leuk om op het toneel te staan, geef je dan op. Om alle rollen te kunnen bezetten moeten er Boskoop - Dit jaar zal de gemeente Boskoop voor de tweede maal de Bronzen Conifeer uitreiken aan ie mand die een bijzondere prestatie heeft geleverd of zich bijzonder ver- dienstelij k heeft gemaakt voor de Bos- koopse gemeenschap. Vorig jaar heeft de heer Gerard Stolwijk deze gemeentelijke onderscheiding, een kunstwerk ontworpen door de Bos- koopse kunstenaar Bert van Zanten, gekregen. Tijdens de Nieuwjaarsre ceptie op het gemeentehuis zal burge meester Spros de prijs opnieuw aan een inwoner uitreiken. De gemeente nodigt verenigingen, or ganisaties, bedrijven en inwoners uit om personen aan te melden die vol gens hen voor de onderscheiding in aanmerking komen. Personen die door organisaties al eerder voor de prijs zijn voorgedragen, maar de prijs niet hebben gekregen, kunnen op nieuw worden aangemeld. Een onaf hankelijke jury adviseert het gemeen tebestuur welke persoon ditmaal voor de prijs in aanmerking komt. Aanmeldingen kunnen uitsluitend schriftelijk en met vermelding van reden(en) bij de gemeente worden ingediend, ter attentie van het college van burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1, 2771 EK Boskoop. Aanmeldingen moeten voor maandag 17 november zijn ingeleverd. Meer informatie bij de afdeling Voorlich ting, Leo van der Bijl, telefoon 219553. Boskoop - In het jaar van het reizen heeft de Bibliotheek een interessante lezing. Woensdag 22 oktober van 20.00 tot 22.00 uur zal mevrouw D. Born vertellen over haar ervaringen bij de Navajo-indianen. Na vier jaar kunstgeschiedenis gestu deerd te hebben, is zij in 1989 naar Amerika vertrokken .Daariszena veel omzwervingen in het Navajo-reser vaat in Arizona terechtgekomen. Doordat ze daar als gids bij een paar- denranch kon werken, kreeg ze de kans om lange tijd bij en met de Nava jo-indianen te leven. Hierdoor heeft ze veel gebruiken, riten, ceremonies en andere zaken van heel dichtbij mee kunnen maken. Teruggekomen in Nederland geeft Deborah Bom lezingen om op die manier mensen met deze fascine rende cultuur kennis te kunnen laten maken. Onderwerpen die aan bod komen zijn onder andere haar erva- ringen als blanke vrouw tussen de Navajo's, de rol van de Navajo-vrouw, de weef- en sieradenkunst, de manier van leven en de vele tradities en ge bruiken. Tijdens de lezing wordt ge bruik gemaakt van dia's, video's en materialen zoals sieraden. Kaarten voor deze avond zijn tijdens de openingstijden te koop aan de ba lie van bibliotheek. Meer informatie: Bibliotheek Bos koop, telefoon 0172-213170. Waddinxveen - Bij de Stichting Gast ouderproject Waddinxveen en om streken melden zich regelmatig nieu we gastouders aan. Zij reageren meestal op de advertenties die het Gastouderproject in de media plaatst. Voordat mensen besluiten om werke lijk te beginnen met het opvangen van kinderen is het heel nuttig om eens te horen wat er allemaal komt kijken bij het gastouderschap. Daarom organiseert het Gastouder project bijeenkomsten voor aspirant- gastouders. Op deze bijeenkomsten wordt bij voorbeeld gesproken over het wer ken in eigen huis, de relatie met de vraagouder(s), maar ook over prakti sche zaken als belasting en de kind- veilige inrichting van het huis. Tevens is er een ervaren gastouder aanwezig die uit eigen praktijk zal ver tellen. Op maandag 27 oktober is er weer een informatie-avond voor aspirant-gast ouders in het kantoor van het Gast ouderproject in het Anne Frank Cen trum, Jan van Bijnenpad 1 in Waddinx veen van 20.00 tot 21.45 uur. Geïnteresseerden wordt verzocht dit van te voren telefonisch te melden: 0182-619591. Boskoop - Het zendamateurgebeuren van de scouting, de Jota, heeft dit jaar plaats op 18 en 19 oktober. Zoals de laatste jaren de gewoonte is gewor den, doe ook de mr Van Daalgroep mee aan dit zendgebeuren. In de eer ste plaats is deze happening voor de scouts zelf, die hun spel afstemmen op dit unieke gebeuren. De jongere leden zullen met portofoons ervaren wat zenden en ontvangen is, terwijl de oudere leden daadwerkelijk aan de zender kunnen zitten om contact te maken met scouts uit heel de wereld. Om dit mogelijk te maken heeft de mr Van Daalgroep twee regionaal beken de zendamateurs uitgenodigd om het Jota-gebeuren met hun zendappara tuur mogelijk te maken. Fred Jacobs en Han Jongeburger zullen de jeugdle den wegwijs maken op de zender. De oudere leden zullen in de week voor de Jota de zendmasten gaan pionie ren, want het is de bedoeling om met twee zenders de lucht in te gaan. Voor de korte afstand is dat een FM-zender, waarmee alleen scoutinggroepen in Nederland zijn te ontvangen. De ande re zender, een kortegolf-zender is be doeld om internationale contacten te maken. Iedere zender heeft zijn speci fieke zendmast nodig. Naast deze twee zenders maakt de mr Van Daal groep gebruik van Pocket Radio, een combinatie van een bericht, ingetypt op een computer, via de zender el ders op het scherm te toveren. Te vens zal er een telexverbinding tot stand gebracht worden en gewerkt worden met portofoons. Deze Jamboree On The Air (Jota) zal dit jaar voor de veertigste keer geor ganiseerd worden en heeft daarom een feestelijk tintje. De happening zal zaterdagmorgen 18 oktober om mid dernacht beginnen en gaat continu door tot zondagmiddag twee uur. Pas dan zullen bij de mr Van Daalgroep de zenders tot zwijgen worden gebracht. Iedereen mag een kijkje komen ne men, maar op zaterdag tussen 9.30 en 12.00 uur en tussen 13.30 en 17.00 uur is de tijd gereserveerd voor de jeugd leden en kunnen bezoekers niet ont vangen worden, omdat de zendkamer vol zit met jeugdige scouts. minimaal 18 deelnemers zijn. De musical die dit jaar opgevoerd zal worden heet "scrooge", een bewer king van het bekende verhaal van Charles Dickens. Woensdag 22 oktober van 16.00 tot 17.00 uur is de eerste bijeenkomst. De uitvoering vindt plaats op zondag 21 december om 12.00 uur. Als bijdrage in de onkosten wordt van iedere deel nemer een bedrag van 10.-gevraagd. Waddinxveen - In de nacht van zaterdag 11 op zondag 12 oktober heeft er brand gewoed in de Dick Brunaschool aan de Essengaarde. Om ongeveer 1.00 uur 's nachts is door omwonenden de brandweer gewaarschuwd. Eén lokaal aan de zijde van het Waddenpad heeft flinke rook- en waterschade opgelopen. Ook zal er het nodige aan de pui van het pand vernieuwd moeten worden. De brand is vermoedelijk aangestoken, de technisch recherche heeft hiernaar een onderzoek ingesteld.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 13