Scouting St. Victor houdt sponsoractie voor nieuwbouw Bijeenkomst voor mantelzorgers: gevoelens bij het zorgen voor een naaste Sjoelen Textiel- schilderingen in bibliotheek Koppel- klaveijassen in de Boog Foto's in het Hart van Holland Concert Concordia en Krea Musica 35-Jarig jubileum van speeltuin vereniging De Overkan' Niels Pereboom districts kampioen WSV 1 pakt eerste winst in RSB M Hart van Holland/22 oktober 1997 pagina 13 Nieuwbouw Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelij ke Dwarsweg la te Zeven hulzen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen la ter af kan halen. Floor Karin van Langeraad Waddinxveen - Zaterdag 18 oktober werd op het terrein van de scouting St. Victor de officiële meting gedaan van de zendmast die gebouwd was voor het internationale "Jamboree on the air" weekend. De hoogte van de mast was bepalend voor de spon soropbrengst ten behoeve van nieuwbouw voor de Waddinx- veense scoutinggroep. Tijdens dit weekend werd getracht om zoveel mogelijk, liefst buitenlandse, contacten te leggen met andere scoutinggroepen met behulp van zendamateurs. De ongeveer 175 leden en leiding van Scouting St. Victor komen elke week naar het clubgebouw aan de J.W. Frisoweg. Dit clubhuis iszo'n dertig jaar geleden geplaatst als tijdelijk onderkomen voor de R.K. Kerk. Na oplevering van de Ontmoetingskerk is het houten gebouw voor een vriendenprijs aan de scouting verkocht. In de t afgelopen 25 jaar is het in het beheer van de scoutinggroep en heel wat verbouwingen en renovaties hebben in die tijd plaatsgehad. Helaas is inmiddels wel merkbaar dat het gebouw oud is: verzak kingen, wateroverlast door lekkages en stankoverlast door rot tend hout zijn aan de orde van de dag. Een nieuw onderkomen zal hoe dan ook gerealiseerd moeten worden, de leiding van de scouting geeft hierbij de voorkeur aan de nieuwbouw van een stenen gebouw. Om het financiële plaatje rond te krijgen zal overleg plaats vinden met de gemeente, er zal een beroep gedaan worden op fondsen en er zullen acties gehouden worden door de leden van de scoutinggroep. Met een zendmast van 20 meter hoog is de eerste actie voor de nieuwbouw geweest. Regio - Het Steunpunt Mantelzorg or ganiseert een bijeenkomst voor man telzorgers op donderdagavond 23 oktober van 19.30 tot 21.30 uur op Spoorstraat 2 (ingang achterzijde) in Gouda. Het thema voor de bijeen komst is "Gevoelens bij het zorgen voor een naaste die ernstig of langdu rig ziek is'. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen die zorgen voor een zie ke of gehandicapte in hun naaste om geving, de mantelzorgers. "Mijn man heeft kanker en ik maak me veel zorgen over onze toekomst. Een toekomst die er ondertussen heel an ders uitziet dan wij ons eerst hadden voorgesteld. Er veel op uit trekken zit er niet meer in, als ik daaraan denk dan wordt ik triest." Als een naaste ernstig of langdurig ziek is, dan verandert er ook veel in uw eigen leven. Toekomstplannen die u samen had, kunnen misschien niet doorgaan. Het doet pijn om iemand die dicht bij u staat achteruit te zien gaan of te zien lijden, li kunt een rouw proces doormaken: rouwen om het verlies van gezondheid of rouwen om het verlies van mogelijkheden en toe komstplannen. Tijdens de bijeen komst kunt u met andere mantelzor gers praten over het omgaan met deze gevoelens. De bijeenkomst wordt verzorgd door mevrouw C. Verhey en mevrouw G. Jaspers van het Algemeen Maat schappelijk Werk. Zij zullen een inlei ding geven over het thema en daarna is er tijd om ervaringen uit te wisse len. Men kan zich opgeven voor de bijeen komst door te bellen naar Steunpunt Mantelzorg Gouda, telefoon 0182- 594658. Aan deelname zijn geen kos ten verbonden. Waddinxveen - De prijzen bij de Wad- dinxveense sjoelers zijn gegaan naar: Peter van Leeuwen, Jan Kersbergen, Tine Valenkamp, Dick Dros, Cor van Herk, Cor Faay, Pascal van Gils, Asha den Drijver, Otto Supusepa, Jan olie, Cor van Gils, Sjaan Faay, Simon Supu sepa, Ronald Meijer, F. Feenstra, Dick Esveldt, Corry 't Hart en Ben den Ouden. 2oncfag 26 Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds E. Brink. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds L.J. Koning-Polet, Gouda; 17.00 uur sow-dienst Imm.kerk. Herv. Immanuel 10.00 uur ds G. Ca- zemier, Amersfoort; 17.00 uur ds P.A.C. Bongers Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 10.00 uur P. Quartel, Leidschendam. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur ds P. v.d. Laarse, Terneuzen. Herv. gem. 9.30 en 18.30 uur ds R. de Keu ver. De Stek 9.30 uur ds J.H. Langelaar. Geref. kerk 9.30 uur ds J.A. v. Hooij- donk; 18.30 uur ds J.H. Langelaar. i p - Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds cv v'rï' boomgaard, Zoetermeer. Gnnstengem. "Bethel" 9.30 uur uaby Hetyey. Tweede Ronde: Floor van Abshoven, Simon den Ouden, Marius Kersber gen, Cor Kersbergen, Mien van Renes- se, Guus van Renesse en Henk van Beek. Woensdag 22 oktober is er sjoelen, vanaf 18.30 uur in het gebouw van de Schuttersvereniging aan de Alb. Thijmlaan. Voor inlichtingen: Jan Kersbergen, telefoon 0182-615421 en Henk van Beek, telefoon 0182-616349. Waddinxveen - Gedurende de maand november is er in de Openbare Bibli otheek een bijzondere tentoonstel ling. Deze expositie is samengesteld uit een aantal textiel'schilderingen, ge maakt door Ineke van der Sluis (Gou da), Ida Dolle (Bleiswijk), Margreet Bruining (Gouda), Corrie Eikelen boom (Waddinxveen) en Jannie War ners (Gouda). De werken bestaan uit zelf beschilder de lapjes en bestaande lapjes en dra den, zodanig gecomponeerd dat er een schilderij ontstaat. Men kan deze werken bekijken gedurende de ope ningstijden van de bibliotheek. Waddinxveen - Op vrijdag 24 oktober is er koppelklaverjassen in buurtcen trum 'de Boog'. Aanvang 20.30 uur, zaal open 19.30 uur. Het inschrijfgeld is 10 - per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Iedereen is welkom aan de C. Huygenslaaan 2. V.0.0. toneel, repeteerde veel 't werd een avond om te roemen, bedankt voor de bloemen! Til en Jouke Waddinxveen - Vrijdag 7 november zal muziekvereniging Concordia, dat volgend jaar haar 100-jarig bestaan viert, samen met het Algemeen Ge mengd Koor Krea Musica een uitvoe ring geven in de Ontmoetingskerk in Waddinxveen. Aanvang 20.00 uur. Het concert wordt door Concordia geopend met de pittige Einzug- marsch; verder zal de harmonie on der andere ten gehore brengen: Ar senal, Puccini in Concert, Concerto d' Amore en Sinatra in Concert. De bijdrage van Krea Musica, zal on der meer bestaan uit: Anthem for the World, Don't cry for me Argentina, Tears in Heaven en de bekende "tradi tionals". Aan de Amsterdamse Grach ten en Naar Buiten met Louis Davids. Ook zullen er twee stukken gezamen lijk gespeeld worden: Bridge over Troubled Water in een arrangement van Pieter Boer en een selectie uit de musical Les Misérables, dat door John Muller is gearrangeerd. Voor het publiek is de zaal open om 19.30 uur; de toegangsprijs bedraagt 7.50 voor volwassenen en 3.50 voor kinderen tot 14 jaar. Waddinxveen - Op zaterdag 25 okto ber viert speeltuinvereniging De Overkant het 35-jarig jubileum met een receptie van 11.00 tot 13.00 uur, met aansluitend een optreden van muziekvereniging Concordia. Vooral oud-leden, oud-bestuursleden en ie dereen die de speeltuin een warm hart toedraagt, zijn van harte wel kom. Om 15.00 uur komt het kinder theater Jan Rauh dat een vrolijke mengeling biedt van kunstenmakerij, trucs en clownesk spel waar de kinde ren deze avonturen letterlijk meebe leven. 's Avonds is er voor de led^n een gezellige feestavond met de band 'de Mix'. Het jubileum is tevens het startsein voor het nieuwe winterseizoen. Na wekenlang hard werken is er binnen het gebouw het een en ander veran derd. In dit vernieuwde gebouw ko men weer veel activiteiten, waaron der ook nieuwe kinderactiviteiten. Op elke maandagmorgen is er een kindercrèche van 9.00 tot 11.00 uur. Elke woensdagmiddag is er van 13.30 tot 15.00 uur kinderclub voor kinde ren vanaf ongeveer 4 jaar. Op woens dagavond van 19.00 tot 20.15 uur zijn de kinderen vanaf 8 jaar welkom. Verder repeteert de Christmas Carols Group op woensdagavond vanaf 20.30 uur. Elke donderdagavond is er een inloop voor iedereen vanaf 21.00 uur. Boven dien wordt er een technische club voor jongens vanaf 10 jaar opgezet op donderdag van 19.00 tot 20.30 uur. Eenmaal in de drie weken is er op donderdagmorgen een seniorenin loop van 9.45 tot 11.30 uur, te begin nen op 23 oktober. De gezelligheid staat daarbij voorop en er zijn leuke activiteiten te doen. Op vrijdag 24 oktober start het klaverjassen. Eens in de veertien dagen zijn de klaverjas sers vanaf 20.00 uur welkom. Eenmaal per maand is er bloemschikken met een leuk thema. Tenslotte is er op vrijdag 31 oktober in de speeltuin een avond van het Historisch Genootschap Waddinx veen met las thema 'de geschiedenis van Waddinxveen en die van de Zee heldenbuurt in het bijzonder'. Aan vang 19.30 uur. Waddinxveen - Tijdens de districts kampioenschappen luchtgeweer lig gend en drie houdingen te Hellevoet- sluis is de Waddinxveense sport- schutter Niels Pereboom op het on derdeel luchtgeweer liggend met gro te overmacht districtskampioen bij de junioren geworden. Ofschoon de jonge sportschutter pas na de zomer vakantie met de discipline luchtge weer is begonnen bleek zijn ervaring bij het liggend schieten van doorslag gevende betekenis voor het behalen van het kampioenschap. De eerste drie series van tien schoten werden met respectievelijk 95 punten en tweemaal 97 punten naar alle te vredenheid afgewerkt. De laatste se rie van 91 punten viel ten opzichte van de eerdere series iets uit de toon. Al met al pakte Niels Pereboom met een totaalscore van 380 punten de eerste plaats. Op geruime afstand ge volgd door S. Klapwijk (306 punten) van de organiserende vereniging uit Hellevoetsluis. Naast het schieten met het luchtge weer heeft Niels Pereboom afgelopen week ook deelgenomen aan een sterk bezette internationale wedstrijd op het onderdeel Olympia Match (60 schoten liggend met de schijf op 50 meter afstand). Onder zeer moeilijke weersomstan digheden, er stond op gezette tijden een harde zijwind en de snel langs de hemel trekkende wolken zorgden voor steeds wisselende lichtomstan digheden, wist de 13 jarige Wad- dinxvener een prima score van 550 punten te realiseren. Hiermee verbe terde Niels zijn persoonlijke record dat hij vier weken geleden op de NK geschoten had wederom met drie punten. In de eindklassering bleek deze score net niet voldoende voor een podium plaats. Na de Engelse juniorschutter A. French (579), W. van Vliet (571) en M. Storm (560) pakte Niels Pereboom een goede vierde plaats. Waddinxveen - De 7e ronde van de huishoudelijke competitie van de Waddinxveense schaakvereniging WSV van afgelopen week bracht wei nigverandering aan de top, aangezien het vlaggenschip van WSV een RSB- wedstrijd voor de Rotterdamse Schaakbond diende af te werken. Koploper L. Willemen weet zijn posi tie in ieder geval nog voor één week te promoveren. Het gedegradeerde vlaggenschip van de Waddinxveners had als eerste wedstrijd in klasse 2C de strijd tegen het gepromoveerde Overschie 3. Voor de schakers uit Schiedam zou het in het tijdelijk krappe onderko men vanwege de al eerder gememo reerde verbouwing van het Anne Frank Centrum een zware avond wor den. Na afloop bleek dat de jongens het uitstekend hadden gedaan getui ge een 5-3 overwinning. In de interne competitie werd flink om de punten gestreden. Een verrassen de T. Wiersma (8) dit seizoen, die na enkele nederlagen opnieuw van zich doet spreken door nu de op de tweede plaats staande A. Prins op een nul te zetten. Nieuwkomer P. de Louw (9) laat zien een geduchte aanwinst voor WSV te zijn door deze ronde A. v.d. Starre (4) op een nederlaag te trakte ren. Door deze uitslagen kom H. van Woudenberg op zijn vertrouwde tweede stek en kampioen B. Jansen is opgerukt naar de derde positie. In de subtop kan M. Moerland het niet bolwerken tegen de toch lang zaam opklimmende G. van de Knaap en T. Goor en A, Versluis weten broe derlijk de punten te delen. Knappe winst voor J. Markus tegen H. van Offeren en W. van der Hoek is blijk baar ook in vorm getuige de winst tegen C. Asscheman. In de middengroep had N. Dannis een makkie tegen J. van der Haven en J. van Oort bleef nu wel de gehele avond scherp en wist zo A. van Nieukerke aan de zegekar te binden. Een span nende strijd tussen J. van Sandijk met de witte stukken en (ex-jeugd) speler A. Hennink. Eem doorlopend gevecht, waarbij remise de juiste uitslag dien de te zijn, ware het niet, dat de witspe- ler in tijdnood de winst voor het op rapen had, maar door een verdedi gingsblunder één zet eerder de over winning aan zijn tegenstander cadeau gaf. Verder positieve uitslagen voor J. van der Heiden, J. Smit en D.J. van Offeren tegen respectievelijk V. Coe- vert, J. Ponsioen en J. Muit. In de kelder van de schaakdivisie ook de nodige strijd om de punten, waar bij C. Klaassen knap C. Alblas de oren wist te wassen, F. Ritter kwam niet verder dan remise tegen H. Verwaal, B. David was te sterk voor J. de Bock, T. Kuiper is al weken van slag, nu verlies tegen P. van Offeren en als laatste vermelding moest nieuwko mer T. Bronk na een lang gelijk op gaand gevecht toch lossen na een blunder in de slotfase tegen H.E. van Offeren.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 13