Boskoopse scoutinggroep 'On the air' Gevaarlijk spel in bibliotheek Elfstedenparty in De Tunnel Koffieconcert met Barokmuziek VVV Boskoop Vierstroom zoekt vrijwilligers in de terminale thuiszorg Zanggroep Da Capo in concert Zonnebloemafdelingen Waddinxveen en Boskoop gaan nieuwe leden werven r H»#|§É pagina 14 Hart van Holland/22 oktober 1997 Jumpin' Arnold The Black Jacks uw kleintje in het Hart van Holland wordt gelezen! Inwoners worden in week van 27 tot en met 31 oktober benaderd Vereenzamen Onder de mensen Nieuwe vrijwilligers Door Svlvia van Doornen Boskoop - Op zaterdag 18 en zondag 19 oktober vond voor de veertigste keer de jaarlijkse 'Jamboree On The Air' (Jota) plaats, het wereldwijde zend- amateurgebeuren van de scouting. Ook de Mr. Van Daalgroep uit Boskoop deed dit jaar weer mee aan dit unieke evenement wat op zaterdagmorgen om 0.00 begon en continu doorging tot zondagmiddag 14.00 uur. Ter voorbe reiding van de Jota hadden de leden een eigen antennemast gemaakt. De twintig meter hoge mast werd vervaar digd van uitsluitend hout en touw en oogt als een bijzonder indrukwekkend 'kunstwerkzeker als men bedenkt dat er werkelijk geen spijker of schroef aan te pas is gekomen. Op de wel zeer vroege zaterdag morgen hadden met name de oudste jeugdleden zich verza meld bij het clubgebouw aan het Zwarte Pad om achter de zendappa ratuur plaats te nemen. Na de officiële opening van de Jota vanuit het lande lijke bureau door niemand minder dan Chriet Titulaer, werden via de FM-zender verschillende contacten gelegd met andere scoutinggroepen in Nederland. Via de kortegolf-zen- der, bedoeld om internationale con tacten te maken, werd vooral op za terdagavond een goed contact met de buitenlandse scoutinggroepen ge maakt. De atmosferische omstandig- Het afstemmen op beschikbare frequenties om zo contact tè kunnen leggen met andere scouts. heden waren die avond bijzonder gunstig waardoor er geslaagde ver bindingen konderr worden gemaakt naar onder andere de Oekraine en de Amerikaanse staat Georgia. Voor de jongste leden werd op zater dagmorgen van 9.30 tot 12.00 uur een spel georganiseerd met portofoons. Verder gingen de kinderen in groep jes de radiokamer in om deel te ne men aan de gesprekken. Door de wat oudere leden werd zaterdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur een opdracht- puzzeltocht met portofoons uitge voerd. Ook zij trachtten later die mid dag via de zender kennis te maken met jongeren van andere scouting groepen. Voor het zendgebeuren was zowel op zaterdag als zondag ook veel belangstelling van ouders van de le den en leden van andere scouting groepen. Boskoop - Maandag 27 oktober gaat in de Openbare Bibliotheek een nieuw leesprogramma van start. Onder het motto 'gevaarlijk spel' kunnen kinde ren boeken lezen over smokkelaars, ontvoerders, dieven, rovers en ande re schurken. Kinderen die mee willen doen met dit leesprogramma kunnen in de bibliotheek een deelnemers kaart ophalen. Voor het lezen van een boevenboek krijgen de deelnemers een stempel in de boevenpas. Na vijf boeken wordt er een oorkonde uitge reikt waarin de deelnemer wordt uit geroepen tot meesterspeurder. Bo vendien ontvangen de meesterspeur- ders een cadeautje. De bibliotheek Boskoop organiseert dit leesprogramma om het lezen en het leesplezier te bevorderen. Het programma is bedoeld voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Sologitarist Onno Kiek, conservato rium op zak en meerdere malen spe lend op het North Sea Jazzfestival is hier onder meer verantwoordelijk Boskoop - Klunen, wakken, oosten wind, ijsbaarden, Berenburg, en pom- peblaren, het Friese carnaval komt naar Boskoop. Vrijdag 24 oktober in de Tunnel is vanaf 22.00 uur het elfste- denparcours te verkennen, om 23.00 uur gaat de tocht van start. Bij de deur kan men een stempelkaart ophalen. Muts, sjaal en schaatsen meenemen. Zaterdag 25 oktober treedt de blues band Jumpin' Arnold The Black Jacks op in De Tunnel. De band brengt onder andere covers van B.B. King, Albert Collins en Eric Clapton. Mede door een hammeror- gel en piano slaagt de band er op overtuigende wijze in de echte Chica- go-biuesavond in het repertoire te la ten doorklinken. Entree ƒ10,-. Zaal open om 22.00 uur. Het optreden zal rond 23.00 uur plaats vinden. Boskoop - Zondagmorgen 26 oktober is er in het Praathuis een koffiecon cert. Het concert zal worden verzorgd door "La Dispute de l'Amour". Dit en semble zal een Frans georiënteerd programma brengen met muziek uit de hoogbarok. Onder de componisten van wie werk zal worden uitgevoerd bevinden zich bekende, zeventiende en achttiende eeuwse meesters als Francois Couperin, Antoine For- queray, Jean Baptiste Loeillet de Gant en Michel de la Barre. In hun werk is duidelijk de invloed te bespeuren van een eigen Franse muzikale stijl. Ensemble "La Dispute de l'Amour" wordt gevormd door drie musici die zich hebben gespecialiseerd in de uit voeringspraktijk van de oude muziek. Zij maken ook gebruik van de oude typen instrumenten die daar bij ho ren. Sergio Lunansky speelt traverso, een voorloper van de dwarsfluit, Mar griet Verzijl bespeelt de luit, verwant aan de latere gitaar, en Marco Marti- nelli de viola da gamba, vergelijkbaar met de huidige cello. Het koffieconcert begint om 11.30 uur. Volwassenen betalen ƒ8,50 en tree, kinderen hebben gratis toegang. Boskoop - De VW Boskoop heeft inde voorverkoop onder andere: "Annie, de musical" van 12 tot en met 29 no vember in Het Nederlands Congresge bouw in Den Haag; Holiday on Ice vanaf 29 oktober in Utrecht, Arnhem, Rotterdam, Groningen, Eindhoven, Maastricht en Amsterdam; Walt Dis ney's World on Ice van 23 tot en met 28 december in Den Haag; Musical: "Lar ry, this funny world" vanaf 9 januari 1998 door het gehele land; "Hallo- ween Dance Event" op 2 november in Alphen aan den Rijn; "Fly Away, een echte kunstrevue van Arjan Eder- veen" tot en met zaterdag 6 december in het Nieuwe de la Mar theater in Amsterdam. Openingstijden VW: maandag 13.30- 16.30 uur, dinsdag tot en met vrijdag 9.30-12.00 en 13.30-16.30 uur, zater dag 10.00-13.00 uur. De VW Boskoop is vanaf november ook op vrijdagavond geopend van 19.00-20.30 uur. Regio - Een naaste begeleiden en ver zorgen die thuis gaat sterven, is waar devol maar ook moeilijk. In Midden- Holland zijn er jaarlijks honderden mensen die dit doen, de mantelzor- gers. Zij vinden het belangrijk om dichtbij iemand te zijn in de laatste fase yan zijn of haar leven en steun te bieden. In veel gevallen worden zij daarbij ondersteund door professio nele krachten, bijvoorbeeld een wijk verpleegkundige. Toch kan de man- telzorger vaak nog wel een extra steuntje gebruiken. Daarom start De Vierstroom Thuishulpcentrale begin 1998 met het aanbieden van vrijwilli- gershulp aan mantelzorgers van ter minale patiënten. Omdat het een nieu we dienst betreft zoekt de Thuishulp centrale vrijwilligers. Wie belangstel ling heeft wordt uitgenodigd voor een informatieavond op 4 november. Op geven kan via De Vierstroom-Zorglijn: 0182-594 500. De vrijwilligers kunnen even de taak van de mantelzorger overnemen, maar ondersteunen ook op sociaal emotioneel en geestelijk gebied. Ver der kan de vrijwilliger helpen bij een voudige lichamelijke verzorging, zo als het kunnen schikken, naar het toi let begeleiden of helpen bij eten en drinken. Allemaal taken die aanvul lend zijn op het werk van de profes sionele thuiszorg zegt hierover: "Juist een vrijwilliger kan meer tijd en aan dacht geven aan de mantelzorger en de patiënt omdat hij of zij geen vol gende patiënt heeft die op hem of haar wacht. De vrijwilliger zal nooit de zorg van de professionele krach ten overnemen. De vrijwilliger heeft ondersteunende en geen vervangen de functie. Daarom stemmen we de inzet van vrijwilligers ook goed af met de reguliere zorg, bijvoorbeeld de wijkverpleging of gezinsverzorging. Ook goed overleggen met de patiënt is natuurlijk belangrijk. Vrijwilligers kunnen net dat extra aan de mantel zorger bieden zodat die beter tegen zijn of haar taak is opgewassen. Die kleine dingen als meeleven, luisteren of er gewoon zijn." De vrijwilligers kunnen ook in het weekend of 's avonds worden ingezet. De Thuishulpcentrale biedt ook vrij willige hulp aan ouders/verzorgers van gehandicapte kinderen en man telzorgers van dementerenden, ge handicapten en langdurig zieken. 3 deurs dressoir eiken i.z.g.st. ƒ300,-; t.v./stereomeubel ƒ200,- 0172-213677 t.k. tekentafel ƒ150,- 0182-528366 Eggersmann keuken beige m. alu grepen met inb. app. (Neff) 700,- 0182-615914 t.k. Toyota Dyna 100 pickup m. huif bj '86 65.000 km apk okt.'98 ƒ6000,- 0172-218598 Boskoop - Op zaterdag 25 oktober geeft zanggroep Da Capo een concert in de Hervormde kerk van Boskoop. Zangroep Da Capo is een interkerkelij ke zanggroep uit Boskoop en omge ving waar het "Samen zingen tot Gods eer" het belangrijkste uitgangspunt is. Ruim zeven jaar geleden ontstond het idee bij een aantal mensen om een nieuwe zanggroep op te richten. Voor de naam Da Capo is gekozen omdat dit in muziektermen betekent "op nieuw beginnen". Dit was voor de meeste ook van toepassing en oefe nen nu met 66 leden en veel plezier elke dinsdagavond in de Gerefor meerde kerk in Boskoop. Al vanaf het begin is Ben Kramer hun dirigent en heeft hij ook de muzikale leiding in handen. Da Capo zingt hoofdzakelijk geeste lijke muziek waarvan veel door Ben Kramer is bewerkt en Tom Parker, ook muziek van het Oslo Gospel Choir en diverse bewerkingen van onder andere Beethoven en Handel. Als extra zal er medewerking worden verleend door het Christelijk Bos- koops jeugdkoor onder leiding van John Macfarlane. Het Christelijk Boskoops jeugdkoor is een koor dat reeds sinds 1969 de kin deren uit Boskoop en omstreken de kans geeft om zich te uiten in de vorm van zang. Het koor bestaat uit drie groepen: het kinderkoor vanaf 5 jaar, het tienerkoor vanaf 10 jaar en Celes te vanaf 14 jaar. De kinderen zingen zowel Christelijke als niet-Christelijke liederen in zowel Nederlands als En gels. Het concert begint om 20.00 uur in de Hervormde kerk te Boskoop. De kerk gaat open om 19.30 uur. De toegangs kaarten a 7,50 zijn vanaf heden te verkrijgen bij José Versluis, J. Luyken- straat 9 Waddinxveen 0182-618852 of Nico Voogt, Kruiskruid 4 Boskoop 0172-214018. Ook zijn er kaarten te verkrijgen voor de aanvang van het concert. De plaatselijke afdelingen Waddinxveen en Boskoop van de nationale vereniging de Zonnebloem hebben in de week van 27 tot en met 31 oktober een omvangrijke ledenwerfactie op het programma staan. Beide afdelingen gaan in dié periode intensief op zoek naar mensen die het werk van de Zonne bloem voor langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen financieel willen steunen. "We ho pen dat de mensen voor 18 gulden per jaar ondersteunènd lid van de Zonnebloem willen worden", legt Riet van Wageningen, bestuurslid bezoekwerk van de plaatselijke Zonnebloemafde ling Waddinxveen, uit. "Het doel van de actie is om het plaatselijke Zonnebloemwerk een flinke impuls te geven", verduidelijkt Irene Kranenburg, bestuurslid activiteiten van de plaatselijke Zonnebloemafde ling Boskoop. Volgens de twee Zonnebloembestuursleden is dat hard nodig. "Steeds meer zieken en gehandicapten doen een beroep op ons werk en dus kunnen we een financiële opsteker goed gebruiken", vertellen ze eensgezind. Ook nieu we vrijwilligers zijn daarom zowel bij de Waddinxveense als bij de Boskoopse Zonnebloemafdeling van harte welkom. Volgens Riet van Wageningen hecht de Zonnebloem veel waarde aan het menselijk contact, aan persoonlijke aandacht voor zieken en gehandicap ten. "Dat blijkt ook wel uit het funda ment van ons werk: het regelmatig bezoeken van zieken en gehandicap ten die door hun vaak beperkte mobi liteit en spaarzame contacten met de buitenwereld veel behoefte hebben aan sociaal contact. Met dit regelma tig thuisbezoek proberen we te voor komen dat deze mensen vereenza men en in een vergeethoek belanden. Naast de vele bezoeken die door de Boskoopse en Waddinxveense Zon nebloemvrijwilligers worden afge legd, organiseren de plaatselijke Zon nebloemafdelingen regelmatig ont spanningsactiviteiten, zoals dagboot tochten, gezellige middagen met op tredens van bekende en minder be kende artiesten en al lerlei andere gezellige middagen en leuke uit stapjes, bijvoorbeeld naar Diergaarde Blij- dorp en Madurodam. Alhoewel het werven van zoveel mogelijk nieuwe ondersteunende leden het hoofddoel van de ledenwerfacties in Waddinxveen en Boskoop is, hopen de afdelingen ook hun vrijwilligersbe- stand verder uit te breiden. "Volgens de prognoses zal de vraag naar Zon nebloemwerk de komende jaren al leen nog maar verder toenemen", ver telt Irene Kranenburg. "We zijn dus eigenlijk continu op zoek naar en thousiaste mensen die bezoekwerk willen doen en mee willen helpen bij de diverse afdelingsactiviteiten." Bo- Zonnebloem vendien hopen we dat de ledenwerf actie ertoe bijdraagt dat zieken en gehandicapten de weg naar onze af deling weten te vinden", voegt Riet van Wageningen daaraan toe. Voor meer informatie over het Zonne bloemwerk in Waddinxveen kan men contact opnemen met Riet van Wage ningen, telefoon 0182-618257. Inwo ners van Boskoop kunnen voor meer informatie over het plaatselijke Zon nebloemwerk terecht bij Irene Kra nenburg, telefoon 0172-214249.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 14