Geef kinderen een onvergetelijke vakantie! HelP het Colombinehuis Determinatiemiddag Inleveren pakketten voor Polen LITI E O.S.S. op spring- wedstrijden B E R I C H T E N Reumaconsulente Vakantie in het Colombinehuis Waar staat het Colombinehuis? Medische hulp binnen handbereik Meer informatie bij de apotheek Run op kaarten Ecoair ics Cup 1997 Hart van Holland/22 oktober 1997 pagina 17 Tot nu toe hebben al tientallen kinderen die hard aan vakantie toe waren, een weekje doorgebracht in het Co- lombinehuis. De reacties zijn positief, heel enthousiast. Ze krijgen er de aandacht en rust die ze zo hard nodig hadden. Rivierencompetitie Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Voor de meesten van ons is het van zelfsprekend: vakantie, ontspanning, gezelligheid en plezier. Maar er zijn kinderen die daar niet aan toekomen. Bijvoorbeeld na een zware medische behandeling, door langdurige ziekte, door sociale spanningen of omdat ze gevlucht zijn voor honger of oorlog. Voor die kinderen heeft Stichting Co- lombine het Colombinehuis ge bouwd. Een plek waar kinderen met hun ouders of begeleiders, broertjes en/ of zusjes een onvergetelijke vakantie kunnen beleven. In de omgeving van Biddinghuizen aan de rand van het veluwemeer, naast Walibi Flevo staat het Colombi nehuis. Het is meer dan een huis, in werkelijkheid is het een dorpje op zichzelf. Acht gasthuisjes liggen rond het moederhuis. In het Colombine huis is alles mogelijk: sport, spel, aan dacht, rust, theater, dans en natuur. Gouda - Zaterdag 25 oktober organi seert de archeologische vereniging Golda in samenwerking met de ge meente-archeoloog Ruurd Kok een determinatiemiddag. Opgegraven voorwerpen kunnen op deze middag ter beoordeling aangeboden worden aan enkele deskundigen van Golda. Onder andere zal hierbij getracht worden ouderdom en herkomst vast te stellen van voorwerpen of delen van voorwerpen. Het is zeker zinvol om ook, ogen schijnlijk waardeloze, scherven en pijpenkoppen mee te nemen. Bij eer dere determinatiedagen werden bij zondere ontdekkingen gedaan waar onder een collectie Romeinse scher ven en een versierde koperen tabaks doos. Vooral onder de jeugd moeten nog vele dozen en zakken met scher ven en/of pijpenkoppen te vinden zijn waar de archeologische vereniging zeer benieuwd naar is. Ook onder deze voorwerpen kunnen zich onver wachte schatten schuilhouden! De archeologische determinatiedag wordt georganiseerd in het pand Westhaven 65 (12.00-16.00 uur) dat op dit moment gerestaureerd wordt en waar Golda onlangs gestart is met een archeologisch onderzoek. De opgra ving kan op deze dag ook gevolgd worden. Het historische pand is in dit weekend geopend ter gelegenheid van de ledendag van de stichting Open Monumenten. Het Colombinehuis is geen zieken huis en biedt dus geen verpleging of medische hulp. Toch is het huis hele maal afgestemd op zieke en minder valide kinderen. Er is een ruimte waar in eenvoudige medische handelingen door de verzorgers van de gasten kun nen worden verricht. Ook heeft het Colombinehuis contact met diverse ziekenhuizen in de omgeving. En na tuurlijkzijn het moederhuis en de gas- tenhuisjes toegankelijk voor mensen die afhankelijk zijn van een rolstoel. Alleen met de steun van derden kan het Colombinehuis zijn wat het wil zijn: een steuntje in de rug voor kinde ren die dat hard nodig hebben. Het Colombinehuis wordt van harte on dersteund door de Nederlandse apo thekers. Ook u kunt het Colombine huis steunen door een bedrag over te maken op bankrekeningnummer 66 87 23 351 ten name van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevor dering der Pharmacie (KNMP), de be roepsorganisatie van apothekers en Colombine, te Den Haag onder ver melding van 'gift'. Uw gift komt dan ten goede aan het Colombinehuis. Ook kunt u het vrolijke Colombine- speldje kopen bij uw apotheek. De verkoop hiervan komt eveneens ten goede aan het Colombinehuis. Wilt u meer weten over het Colombi nehuis? Bij de apotheek ligt een folder met meer informatie over Colombine klaar. Er is gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pakketten kan geschie den bij: PPE inzamelpunt, Agaat 10 te Zoetermeer op donderdag 30 oktober van 17.00 tot 22.00 uur. Voor informa tie: 079-3615682. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig karton- Zevenhuizen-Moerkapelle - De zesde wedstrijd van de voor-najaarscompe titie werd op 18 oktober gevist in de Oude Rijn bij Alphen a/d Rijn. De vangst was slecht; zeven deelnemers vingen 10.870 gram vis. Adr. van Erk werd eerste met 2.620 gram, tweede A. Metselaar met 1.830 gram en derde K. Klomp met 1720 gram. De volgende wedstrijd wordt gevist op zaterdag 1 november. Vertrek om 7.30 uur vanaf de parkeerplaats van Hotel Vos. Voor meer informatie: 079-5932788. De vijfde wedstrijd van de Rivieren competitie wordt gevist op zaterdag 25 oktober. Vertrek om 8.00 uur vanaf de parkeerplaats van Hotel Vos. nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden, de pak ketten mogen ook brieven, tijdschrif ten en dergelijk bevatten, echter geen geld. Het maximale gewicht van een pak ket is 25 kilogram, de kosten zijn ƒ7,50 per pakket plus ƒ2,50 per kilo. Bij inle veren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. ilHHKll Op 29 en 30 november organiseert de Zoetermeerse gymnastiekvereniging Pro Patria in samenwerking met stich ting Floravontuur de "Ecoair Gymnas tics Cup". De vierde editie zal een toernooi worden van hoog niveau. Er komen 30 topturnsters uit diverse landen. Naast deelnemers uit be roemde turnlanden als Roemenië, Rusland en Oekraïne, zullen dit jaar ook Amerikaanse turnsters uit de Na tionale Selectie deelnemen. Dat de Gymnastics Cup inmiddels bekend staat als aanbieder van groot spektakel, mag blijken uit de kaartver koop. Er is een ware run ontstaan op het bemachtigen van toegangskaar ten. Men kan tot 14 november kaarten bestellen via telefoon 079-3522626. Auto-inbraken: In de nacht van woens- g 15 op donderdag 16 oktober is een vrachtauto op de Ambachtstraat open gebroken. Een radiocassette recorder en wat klein goed werd gestolen. De dader bracht de nodige vernielingen aan die niet nodig waren om toegang tot de vrachtauto te krijgen. Woning-inbraken: Donderdagavond 16 oktober is ingebroken in een woning aan het Noordeinde. Een raam aan de ach terzijde werd opengebroken. Het huis werd op grove wijze doorzocht. Tot op heden wordt niets vermist. De hond was door de dader in de keuken opgesloten. In de nacht van vrijdag 17 op zaterdag 18 oktober werd aan het Raadhuishof inge broken. Men kwam aan de achterzijde binnen middels het boren van gaatjes. Er werden autosleutels weggenomen waarna de auto werd gestolen, een zwar te Opel Vectra: ZB-26-YN. Brandstichting: In de nacht van 17 opl8 oktober werd brand gesticht in een oods aan de Juliana-straat, Moerkapel- le. De loods,van een 31-jarige Zoeter meerse plantenkweker, is totaal uitge brand. in de loods bevond zich gereed- fhopen een oude auto. De dader, een 08 jarige Hagenaar, meldde zich zater dag bij de politie. Hij bekende tevens op 15 oktober brand te hebben gesticht in een woning in Den Haag alsmede in drie tuinhuisjes in Rijswijk. Uit het verhoor is gebleken dat de dader dermate met zichzelf overhoop ligt dat de brand stichtingen kunnen worden gezien als een vorm van aandacht vragen. met Sew°nde: Zaterdag 17 oktober reed een 27-jarige Rotterdamse snorfietser tegen een stilstaande aan hangwagen. Vermoedelijk heeft hij de aanhangwagen door de laagstaande zon niet gezien. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht met vermoedelijk een ge broken sleutelbeen en schaafwonden. Auto-inbraken: Op 15 oktober is ingebro- en in een auto aan de Sniepweg. Er is eenslot geforceerd en een autoradio en in u0n, mee8enomen. Diezelfde dag is gebroken in drie auto's aan de Alb. imiaan. Ook hier is het slot gefor ceerd. Er zijn diverse papieren gestolen. Ook een auto aan de Hoogeveenseweg moest het ontgelden. Het slot was gefor ceerd en er is een radio-cd speler meege nomen. Tussen 14 en 15 oktober is inge broken in een auto aan de Passage. Er is een portierruit ingeslagen en een scheerapparaat meegenomen. De uit- neembare autoradio bleef zitten. Op 15 oktober is ingebroken in een auto in de Stationsstraat. Ook hier is een portier ruit ingeslagen. Een weekendtas met toi letspullen is meegenomen. Dezelfde dag is ingebroken in een auto aan de Win gerd. Hier is het slot van het rechter- voorportier geforceerd. Een autoradio en een telefoonkaart meegenomen. Bij een insluiping donderdagmiddag 16 oktober in een gebouw aan de Stations straat werden autosleutels uit een jas in de garderobe gestolen. Met deze sleu tels is een VW type Golf grijs van kleur met het kenteken RT-08-JG gestolen. In de nacht van donderdag 16 op vrijdag 17 oktober werd op de Herbarenerf de rechterportierruit ingeslagen waarna de radio/cassetterecorder werd ont vreemd. In de nacht van 17 op 18 okto ber werd van een auto aan de Junolaan een ruit ingeslagen waarna een lifeha- mer werd ontvreemd. In de nacht van 17 op 18 oktober werd een ruit ingeslagen van een auto aan de Zuidkade. Er werd een radio/.CD-speler, 25 CD's en een tankpasje weggenomen. Aan de Wilhel- minakade is in dezelfde nacht het por- tierslot geforceerd van een auto, alsme de een ruit ingeslagen. Weggenomen werden CD-speler, CD's en zonnebril. Woninginbraken: Donderdagmiddag vond een diefstal plaats uit een woning aan de 2e Bloksweg. De dader kwam de woning vermoedelijk binnen.via een niet afgesloten garagedeur. Terwijl de bewo ner op de bank lag te slapen stal men een portemonnee uit een jas aan de kapstok. Zaterdagmiddag 18 oktober is in een woning aan de Tesselschadelaan via de achterzijde een raam ingeslagen. Weg genomen werd de audio-apparatuur. Inbraak clubgebouw: In de nacht van 17 op 18 oktober werd ingebroken in een clubgebouw aan de W. de Rijkelaan. Men kwam binnen door het uitnemen van een raam na het verwijderen van de glaslatten. Weggenomen werden een CD-speler, koek en frisdrank. Maandag middag 20 oktober is ingebroken in een woning aan de Omloop. Men is binnen gekomen door het inslaan van een ruit je. Er werd niets weggenomen. Aan het Papaverveld is zondagavond 19 oktober ingebroken. Men is binnengekomen via de berging. Weggenomen werden een videorecorder en een horloge. Mishandeling scheidsrechter Zaterdag 18 oktober werd op het voetbalveld van Be Fair de 43-jarige Rotterdamse scheids rechter door enkele spelers van de be zoekende vereniging uit Capelle a/d IJs- sel mishandeld, nadat een speler van de Capelse club, die met 3-1 achter stond, een rode kaart kreeg. De betreffende speler sloeg de scheidsrechter in het gezicht waarna deze op de grond viel. Vervolgens werd hij door enkele spelers geschopt. De scheidsrechter moest door anderen worden ontzet en van het veld geleid. De wedstrijd werd gestaakt. Ongeval: Zaterdag 18 oktober om streeks 23.00 uur kwam een 16-jarige Waddinxvener op de Plasweg met zijn bromfiets ten val door het weggedrag van een tegenligger, een slingerende personenauto. Hij liep een wond op aan enkel en knie en de bromfiets raakte beschadigd. De automobilist, die met gedoofde lichten de Dorpstraat inreed, is onbekend gebleven. Inbraken opgelost. Op 8 oktober heeft de politie een 20-jarige man uit Boskoop aangehouden. Hij wordt verdacht van twaalf feiten. Een feit is gepleegd in sep tember '96,de anderen tussen april '97 en 7 oktober '97. Hij wordt verdacht van vier inbraken bij bedrijven en instellin gen in Boskoop, inbraak in een bedrijf in Reeuwijk, inbraak in winkel in Boskoop, mishandeling, valsheid in geschrifte, be dreiging en drie woning-inbraken. Bij de laatste woning-inbraak werd hij op he terdaad betrapt, maar wist te ontsnap pen. De laatste inbraak heeft hij bekend. De voorlopige hechtenis is met dertig dagen verlengd. Een 38 jarige vrouw uit Waddinxveen die de verdachte vervoer de is na verhoor weer in vrijheid gesteld. Dubbele aanrijdingEen 54-jarige vrouw uit Boskoop reed op de Alphenseweg komende uit de richting Boskoop. Zij wilde linksaf naar het Shellstation en stopte op de rijbaan. Een 48-jarige man die daar achter reed had dit te laat door en stopte niet op tijd. Een daarachter rijdende 44-jarige man uit Gouda stopte weer wel op tijd, maar werd aangereden door een 51-jarige man uit Nieuwerkerk aan den IJssel die daarachter weer niet op tijd kon remmen. De 54 jarige vrouw uit Boskoop had last van haar nek. Ver der vielen er geen gewonden. Woninginbraken: Tussen 14 en 15 okto ber is ingebroken in een .woning aan de Veldlaan 62. Er is een videorecorder meegenomen. Ook in een woning aan de Weegbree is ingebroken. Via het boven- lichtje is men binnen gekomen. Er is een videorecorder weg en sieraden. Zon dagavond 19 oktober is na het openbre ken van de achterdeur van een woning aan de Weegbree een video, horloge, ketting en elektrische heggenschaar weggenomen. Verkeerscontrole: Een verkeerscontrole overdag tussen tien en twaalf uur op Den Ham leverde het volgende op. Vijf bekeuringen voor het niet voeren van verlichting tijdens de mist en twee be keuringen voor een technisch gebrek. Openlijk geweld: In de nacht van 19 op 20 oktober werden door vier knapen ver nielingen gepleegd aaneen auto en brie venbus en werd een tuinstoel in het water gegooid. Toen de politie ter plaat se kwam, waren de vogels gevlogen. De politie is op zoek naar getuigen waaron der een vrouw die door de knapen is aangesproken en een bromfietser. Geluidsoverlast Nadat was geklaagd over geluidsoverlast door een horeca bedrijf aan de Koninginneweg is door de Milieudienst Midden Holland een me ting verricht, waarbij op verschillende plaatsen 71 en 69 dB(A) werd gemeten terwijl het maximum 35 dB(A) betreft. Er wordt proces-verbaal opgemaakt. Achtervolging: Zondagavond negeerde de bestuurder van een personenauto die in de Kerkstraat tegen het verkeer inreed, een stopteken. De bestuurder ging er vandoor waarna een achtervol ging volgde. Op een gegeven moment vond de politie het onverantwoord de achtervolging voort te zetten. Later werd de auto zonder inzittenden aange troffen. De auto is in beslag genomen. Bedrijfsinbraken: In de nacht van 19 op 20 oktober is ingebroken in een bedrijf aan de Hoogeveenseweg. De dader heeft zich in het gebouw laten insluiten, het alarm uitgeschakeld en daarna het een en ander doorzocht. Weggenomen werd geld. Aan het Noordeinde is afgelopen weekend ingebroken in een bedrijf door het forceren van het slot. De zaak is doorzocht, er is niets meegenomen. Inbraak verenigingsgebouw: Aan de Hoo geveenseweg is in de nacht van 19 op 20 oktober het raam geforceerd van een verenigingsgebouw. Binnen zijn ook verschillende zaken opengebroken. Er is geld ontvreemd. Zevenhuizen/Waddinxveen - Jaarlijks worden er door de gymnastiekbond regionale springwedstrijden georga niseerd. Dit jaar op 25 oktober in sporthal De Dreef in Waddinxveen van 10.00 tot 16.00 uur, met naar ver wachting 600 deelnemers. Het gaat zowel om ploegen die op landelijk niveau aan competitie meedoen als om meer recreatieve ploegen. De leef tijd van de deelnemers ligt ongeveer tussen de 8 en 25 jaar. O.S.S./Be Fit is dit jaar ook weer van de partij. Op dit moment wordt er hard geoefend door de diverse jeugdgroe pen jongen en meisjes. De naam 'springwedstrijden' zegt het al. Er wordt gesprongen met de plank, bok, paard, kast en trampoline. Nieuwerkerk aan den IJssel - Reuma- consulente Margreet Dijkshoorn uit het Zuiderziekenhuis komt bij Reuma patiëntenvereniging "Nieuwerkerk aan den IJssel en omstreken". Deze avond is voor iedereen die iets met reuma te maken heeft en woont in het gebied rondom Nieuwerkerk. Ie mand die een reumatische aandoe ning heeft kan veel herkennen in wat deze avond aan de orde komt. Na een inleiding over wat haar werk inhoudt zal mevrouw Dijkshoorn veel vragen kunnen beantwoorden over allerlei zaken rondom deze ziekte. Dinsdag 4 november 1997 komt zij voor iedereen die belangstelling heeft naar "Het Kruispunt" aan de Midden- molensingel 14 in Nieuwerkerk aan den IJssel (zaal 2). De toegang is gratis, evenals koffie en thee. De zaal is om 19.45 uur open en de avond begint om 20.00 uur. Er is schriftelijke informatie van het Nationaal Reumafonds aanwezig wat gratis aangeboden wordt, over aller lei vormen van reuma. Iedereen is welkom, ook als men geen lid is van de vereniging.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 17