Zevenhuizen Moerkapelle Jazz workshop Wat nu...? Een nieuwe levensfase! ^■1 pagina 5 Ingekomen bouwmeldingen/ bouwvergunningen Tervisi Vergaderingen gemeenteraad J Collecte-schema rld.11 Vclli i ïuuauu/ Gemeente - ...T^ i v. -ii Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwvergunning/ meldingen bouwvoornemen hebben ontvangen: aanvraagdatum 9 oktober 1997, nr. 261: Bouwbedrijf D. de Graaf, voor het tijdelijk plaatsen van een wooncontainer- unit op het perceel aan de Dorpsstraat 2 te Moerkapelle; aanvraagdatum 9 oktober 1997, nr. 262: W.M. Huisman, voor het plaatsen van een tuinschuurtje op het perceel De Bonk 40 te Zevenhuizen; aanvraagdatum 14 oktober 1997, nr. 263: N. Overbeeke, voor het plaatsen van twee lichtvensters in de woning aan de Wilgenlaan 40 te Zevenhuizen; 1 aanvraagdatum 16 oktober 1997, nr. 274: F.H.J. Vermanen, voor het plaatsen van een dakkapel op de voorzijde van de woning aan de Bredeweg 108 te Zevenhuizen; Hierboven genoemde aanvragen om bouwvergunningen/ meldingen bouwvoornemen kunnen in dit stadium van de procedure nog niet worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken van de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt op grond van arti kel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat vanaf 23 oktober 1997 gedurende twee weken, ter gemeente secretarie, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, het volgende'bouwplan ter inzage ligt van: de heer W.M. Huisman, voor het plaatsen van een tuin schuurtje aan De Bonk 40 te Zevenhuizen; Het bouwplan is in strijd met de bestemmingsplanvoorschrif ten van deter plaatse geldende bestemmingsplan "De Bonk". Het voornemen is om met gebruikmaking van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling van het betref fende bestemmingsplan te verlenen teneinde het plaatsen van het tuinschuurtje mogelijk te kunnen maken. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen, wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging van het bouwplan, i.e. van 23 oktober tot en met 5 november 1997 schriftelijk bedenkingen in te dienen tegen het verlenen van de vrijstelling. De bedenkingen kunnen gericht worden aan het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken van de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle. Zevenhuizen, 16 oktober 1997. Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, C.A.H. Oosterhoff De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt op grond van artikel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat vanaf 23 oktober 1997 gedurende twee weken, ter gemeentesecretarie, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, het volgende bouwplan ter inzage ligt van. de heer R. Poorter, voor het vergroten van de woning aan het Weideplantsoen 21 te Zevenhuizen; Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van de ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorpsgebied Zevenhui zen". Dit houdt in dat de gevraagde vergunning moet worden geweigerd. Omdat door de raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle is verklaard dat voor het betreffende bouwperceel een herziening in voorbereiding is van het betreffende bestem mingsplan, overweegt het college van burgemeester en wet houders op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de be stemmingsplanvoorschriften. Het voornemen is om met ge bruikmaking van artikel 50 lid 5 van de Woningwet vrijstelling te verlenen van de op grond van artikel 50 lid 1 van de Woningwet geldende aanhoudingsplicht. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging, i.e. van 23 oktober 1997 tot en met 5 november 1997, tegen het verlenen van de vrijstelling schrif telijk bedenkingen in te dienen bij het col lege van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 15 oktober 1997. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle, L.M. Schoots -- Op dinsdag 28 oktober 1997 en donderdag 30 oktober 1997 om 19.30 uur komt de gemeenteraad in verqadering bijeen. Tijdens deze vergaderingen zullen de navolgende punten aan de orde wqrden gesteld. 28 oktober 1997 2. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 16 september 1997. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. 4 Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluiten. 5. Voorstel tot het niet toekennen van een vergoeding ex artikel 49 Wet Ruimtelijke Ordening 6. Voorstel tot het wijzigen van de Algemene Plaatselijke Verordening (3e wijziging). 7 Voorstel tot het vaststellen van het Milieuprogramma 1998. i,--u 8. Voorstel tot het nemen van een verkeersmaatregel voor het parkeerterrein nabij het gemeen tehuis te Zevenhuizen. 9. Voorstel tot goedkeuring van de jaarstukken 1996 van de Stichting Openbare Bibliotheek Zevenhuizen. 10 Voorstel tot het vaststellen van de Verordening Uitstroompremies en vrijlating van inkomsten 1l! Voorstel tot het wijzigen van de Uitkerings- en pensioenverordening wethouders 1993 (6e wijziging). 12 Voorstel tot het vaststellen van een Verordening klachtencommissie 199/. 13 Voorstel tot het beschikbaar stellen van aanvullende gelden aan de Stichting Gemeentehuis voor de voorbereiding van de verbouw/uitbreiding van het gemeentehuis op de bestaande bibliotheek en gedeeltelijk boven en achter de bestaande brandweergarage. 14. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer R.J. Petersen als directeur van de openbare basisscholen in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. 15 Voorstel tot het vaststellen van de Derde Bestuursrapportage 1997. 16. Voorstel tot het vaststellen van begrotingswijzigingen 1997. 17. Rondvraag. 18. Sluiting. 30 oktober 1997 2. Voorstel tot het vaststellen van de gemeentebegroting 1998, inclusief de risicoparagraaf 998, en het voor kennisgeving aannemen van de meerjarenraming 1999-2001 3. Voorstel inzake de belastingmaatregelen voor 1998. 4. Voorstel tot het vaststellen van begrotingswijzigingen 1998. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. Op grond van het "Reglement van orde voor het spreekrecht voor belangstellenden bij vergaderin gen van de gemeenteraad", is het aan inwoners/belangstellenden toegestaan om voor het begin van de vergaderingen van de raad vragen te stellen of opmerkingen te maken. Het moet dan om onderwerpen gaan die op de agenda voor de betreffende vergadering staan vermeld en waaromtrent niet eerder inspraakmogelijkheden zijn geweest of die in een commissie zijn behandeld en waarover zodanige voorstellen worden gedaan dat daarop niet eerder ingespro ken kon worden. De maximale tijd van het spreekrecht bedraagt 30 minuten, waarbij elke inwoner/ belanghebbende niet meer dan 5 minuten de gelegenheid krijgt het woord te voeren. Degene die van het spreekrecht gebruik wil maken moet dit voor het begin van de spreekrechtbij eenkomst aan de voorzitter kenbaar maken onder opgave van zijn naam 26 oktober 1997 t/m 1 november 1997: Nederlandse Brandwonden Stichting. Regio - Op maandag 27 oktober start de Stichting Go-Jazz met een nieuwe jazzworkshop voor beginnende en gevorderde amateurmusici. Deze workshop staat onder leiding van saxofonist Ferdi Schukking. Er wordt in tien avonden gerepeteerd. Afslui tend is er een optreden voor publiek op zondagmiddag 11 januari 1998 in de Agnietenkapel te Gouda. Uit work shops in het verleden zijn al diverse jazz-orkestjes ontstaan, die regelma tig optreden. Tijdens de workshop leren amateur musici jazz spelen in improviseren. De beginnersgroep repeteert van 19.00-20.45 uur en de gevorderden van 21.15-23.00 uur. De groepen wor den op de eerste avond samengesteld door de workshopleider Ferdi Schuk king. Als klassiek musicus maakt hij deel uit van onder meer het Delphi Saxofoonkwartet. Als improviserend I musicus geniet hij landelijke bekend- i heid dankzij vooral zijn septet Very Schucking en de formatie Triosonic. De workshops zullen plaatsvinden in Gouda. In elke groep is plaats voor een beperkt aantal deelnemers. Voor inlichtingen en aanmelding: telefoon 0182-537186. Joke Jacques gefeliciteerd met jullie 25-jarig huwelijk. Een hele gezellige dag 25 oktober! toneelclub V.0.0. Welke voor mij bekende Zevenhuizense gaat 25 okt. naar Marco? bel vraag marjan 633046 Het 6e heeft het voor elkaar, de eerste overwinning is daar. Moeders Hoera, opa en oma vd Berg 38 jaar een paar. Gefeliciteerd Arie Elly Wendy Niels Dennis Jan en Aria 25 jaar getrouwd. Gefeliciteerd: pa en ma Tuijl, Arie en Nel, Jeffrey en Dennis Lief 'klein' wondertje gefeliciteerd met je eerste verjaardag. Opa Dick en Oma Nel Pa en Ma Houweling, van harte met jullie 55- jarig huwelijk. Leen en Corrie Danny goed gedaan, dat je op de 1e plaats bent gaan staan. H.G. opa en oma Verhoef De Vierstroom, de organisatie voor kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening in Midden-Holland, organiseert de cursus Wat nu...?" De cursus is bestemd voor vrouwen tussen de 45 en bil jaar, waarvan de kinderen groter zijn en misschien al de deur uit. Men krijgt meer tijd, maar wat te doen met die tijd? opleidingen of betaald werk; dingen waar men tegenop ziet als men tot nieuwe stappen wilt komen; de effec ten die nieuwe stappen hebben op de relaties binnen het gezin. "Wat nu...?" is ontstaan uit een samen werkingsverband van Roosje Vos, de RIAGG, Stichting Welzijn Gouda en De Vierstroom en bestaat uit acht bijeen komsten en eventueel een vervolgbij- eenkomst na enkele maanden. De cur sus start in Nieuwerkerk aan den Ijssel op 13 november van 13.30 tot 16.00 uur; de overige bijeenkomsten vinden plaats op 20 en 27 november, 4,11 en 18 december en op 15 en 22 januari. Wegens organisatorische redenen kan men zich het beste voor 23 okto ber aanmelden door te bellen naar De Vierstroom-Zorglijn: 0182-594500. Voor veel vrouwen die na al die jaren wat minder tijd en aan dacht aan kinderen en huishou ding hoeven te besteden, kan deze vraag ineens gaan spelen. Deze nieuwe periode staat in het teken van verandering. Dat kan heel leuk zijn: nieuwe din gen aanpakken. Het kan ook heel verwarrend zijn; de rol als moeder wordt anders, soms ook de rol als partner. Lichame lijke klachten of ongemakken kunnen een rol gaan spelen. Tijdens de cursus komen de volgende onderwerpen aan bod: het ontdekken van eigen interesses en mogelijkheden; activiteiten in de regio op aller lei gebied, zoals verenigingen, vrijwilligerswerk, cursussen,

Hart van Holland | 1997 | | pagina 5