Greg van Hest wint coenecooploop voor de derde keer en Irma Heeren breekt dames- parcoursrecord i Gewestelijke schaatscompetitie Nesselande-dames halen krappe overwinning VC Nesselande net niet langs Alcom/Capelle Nog één keer gratis badmintonnen Moerkapelle geeft Strijen goed partij Teveel chloor in Gouwebad De Sniep Flyers Dames 1 in winning-mood BROUWER DE KONING UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/22 oktober 1997 pagina 9 Parcoursrecord De uitslagen Badmintonvereniging Enthos Moerkapelle Wedstrijden Gouwestaete uitgesteld Basketbal Volleybal Dames 2 verslaat Zovoc nnnr Karin van l.angeraad 11111 Waddinxveen - Zaterdag 18 oktober werd voor de negende maal de Coen ecooploop georganiseerd. Hoewel de weersomstandigheden voor het tal rijke publiek erg aangenaam waren, was het voor de meeste deelnemers te warm. Desondanks is er een span nende wedstrijd gelopen waarbij Greg van Hest voor de derde maal winst boekte op het Coenecoop par cours. Hiermee kwam de Axis Wissel bokaal definitief in zijn bezit. Greg van Hest bleef tijdens het spannende slot slecht acht seconden voor op de ge talenteerde afrikaan Willy Songok. DeZeeuwse Irma Heeren vestigde een nieuw dames parcoursrecord van 32.36. Irma Heeren: "Soms sta ik van mezelf te kijken. Recentelijk heb ik de wereldtitel Run-Bike-Run behaald, vorige week nog heb ik een Run-Bike- Run wedstrijd onder moeilijke weers omstandigheden in Calais gewonnen en nu weer een parcoursrecord. Ik ben goed in vorm en hoop dat zo te houden". Het oude record stond op naam van de Keniaanse Nancy Om- wenga met een tijd van 32.51. Nancy Omwenga finishte zaterdag als twee- Irma Heeren brak het baanrecord bij de dames 10 km. heren: Greg van Hest 28.58; 2. Willy Songok 29.06; 3. Kennedy Kirag 29.18; 10 km. heren vetaranen 1: 1. Hans van Wegen 31.36; 2. Victor Ma- liy, 31.57; 3. Henkvan Velzen, 32.47; 10 km. heren veteranen 2:1. Jaap Valent- goed, 33.15; 2. Rien Oele, 10.35; 3. Arne Evers, 36.1110 km. heren recreanten: 1. Robin Boon, 35.30; 2. Frans Nieboer, 36.38; 3. Rutte Sander, 36.45; 21,1 km heren recreanten: 1. Frans Woerden, 1.18.23, 2. Rene Bergsma, 1.22.39; 3. Gian Lelieveld 1.25.03; 211 km dames recreanten: 1. Ditta van Weelden 1.35.05, 2. Anja Koenekoop 1.38.41, 3. Cobi van Kreuningen 1.42.17; 10 km. dames senioren: 1. Irma Heeren, 32.36; 2. Nancy Omwenga, 32.42; 3. Anne-Marie Danneels, 33.07; 10 km. dames veteranen 1: 1. Jolanda Vos, 37.42, 2. Joyce Evers, 39.20; 3. Marja Hogenboom, 41.46; dames recrean ten: 1. Hermy Tap, 41.43, 2. Henny Wijnands, 44.10, 3. Alice Bouman, 44.44. cfoor hü Fnthrtc tp nrnpvpn Moerkapelle - Vrijdagavond 24 okto ber is de laatste gratis speelavond voor senioren bij badmintonvereni ging Enthos uit Moerkapelle. De afge lopen drie gratis speel(vrijdag) avon den in oktober heeft een aantal geïnte resseerden de stoute schoenen doen aantrekken om kennis te komen ma ken met badminton. Wie nog geen gebruik gemaakt heeft van deze gratis speelavonden kan vrij dag voor 't laatst langskomen om de sfeer bij Enthos te proeven. Enthos speelt in dorpshuis Op Moer in Moerkapelle op vrijdag van 20.30 uur tot 23.00 uur. De contributie voor seniorleden bedraagt 195.- per sei zoen. Er zijn leden uit Moerkapelle, Zevenhuizen, Waddinxveen en Gou da. Voor meer informatie kan men bellen met de voorzitter van de vereniging John van Veen, 0182-523232 of met het secretariaat, 0180-631673. Moerkapelle - Afgelopen zaterdag werd de 4e bekerronde om de KNVB beker gespeeld en daarin moesten de Moerkapellenaren het opnemen te gen zaterdag hoofdklasser Strijen. Het werd op het sportpark "De Wilde Veenen" een bijzonder aantrekkelijke voetbalmiddag. Het talrijk opgeko men publiek zag een wedstrijd tussen twee ploegen die er beiden op uit waren om leuk voetbal te spelen. In het eerste deel van de wedstrijd was aanvankelijk niet te merken, dat er tussen beide ploegen een verschil van vier klassen bestond. Moerkapelle trok brutaal ten aanval en Erik Noor- land en Ron Kievit stelde met uitste kende schoten de Strijen doelman op de proef. Aan de andere kant gaf de Moerkapel le verdediging niet veel kansen weg en moest Mark Huisman alleen bij af standsschoten optreden, halverwege de le helft voerde Strijen het tempo op en bleek de ploeg ook over een hogere handelingssnelheid te be schikken. Na een half uur liep Marcel Voll (ex FC Dordrecht) goed door op een steek pass en passeerde de keeper 0-1. Kort daarna kopte Ron van der Maas uit een voorzet de 0-2 binnen. Moerka pelle liet zich echter niet wegspelen en het bleef een echte wedstrijd. Na circa 15 minuten schoot Sander Baumler van grote afstand raak en dat betekende 0-3. Edwin Zuierveld miste het Strijen doel op een haar, zodat de toch wel verdiende Moerkapelse tegentreffer uitbleef. Na afloop kreeg Moerkapelle van Strijen zijde veel lof over het ver toonde spel en de zeer sportieve te genstand, een uitnodiging voor een vriendschappelijke wedstrijd was het gevolg. Zaterdag 27 oktober volgt de uitwed strijd in competitieverband tegen SDV uit Rotterdam. Moerkapelle 2 klom op naar de mid denmoot door Schoonhoven 3 met 2- 1 te verslaan, de doelpuntenmakers waren Edwin Regters en Michel Mets. Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag waren er geen wedstrijden in Gouwebad De SniepDe oorzaak lag in het feit dat zaterdag 18 oktober een te grote concentratie chloor werd aangetroffen in het badwater. Na de ontdekking is met man en macht ge- i; werkt om de oorzaak op te heffen en de kwaliteit van het water te verbete ren. Rond drie uur moest worden ge constateerd dat het nog steeds niet verantwoord was hierin wedstrijden te laten plaatsvinden. Hierna werd besloten, zowel de activiteiten rond het Sterrenplan, als de daarna ge plande polowedstrijden, niet door te laten gaan. Zaterdag 25 oktober spelen de bonds- teams van Gouwestaete uitwedstrij den. Heren 1 speelt om 20.00 uur te gen Merwede 1 in Dordrecht. Heren 2 gaat op bezoek bij DZV 2 in Delft. Dames 2 speelt om 20.45 uur tegen GZC 2 in Gouda. Dames 1 speelt een dubbelprogramma. Zaterdag om 16.45 uur uit tegen Donk 1 in Gouda en zondag thuis om 17.15 uur tegen Van Luin/Brandenburg 1 uit Bilthoven. Waddinxveen - Flyers Dames 1 wint verdiend van Baros. Winst was er voor Meisjes aspiranten 1 in de span nendste wedstrijd van het weekend. Dames 1 kwam als een formule één uit de startblokken. Onder aanvoering van Astrid Scholten werd Baros in de eerste tien minuten totaal onder de voet gelopen en toen de rookwolken waren opgetrokken stond er een stand van 24-6 op het scorebord. Hier na werd er onbewust toch wat gas teruggenomen en kon Baros eindelijk mee basketballen. Zelfs zo goed, dat de ruststand 37-32 werd en de span ning in de wedstrijd terug kwam. De tweede helft ging gelijk op tot aan de negende minuut, toen nam Flyers weer het heft in handen en kon er een tiental punten voorsprong worden genomen. Deze werd professioneel vastgehouden en er konden weer twee winstpunten bijgeschreven wor den. Uitslag 63-51. Topscoorder: Ani ta van Unen met 21 punten. De spannendste wedstrijd van het weekend was meisjes aspiranten 1 tegen MSV. Een wedstrijd van wisse lende kansen, waarbij beide teams de winst voor het grijpen hadden, maar die pas in de laatste minuut werd be slist. De ruststand was 22-16. de twee de helft bracht alles wat basketbal zo aantrekkelijk maakt. De stand na tien minuten, 32-32, na zeventien, 33-40. Na negentien minuten 42-42 en bij het eindsignaal 46-42. T opscoorder werd: Esther van Kleinhoonte van Os met 13 punten. De grootste uitslag viel te bewonde ren in de wedstrijd Jongens kadetten 2 tegen Dunkinn. Hier was sprake van een te groot krachtsverschil om nog van enige strijd te spreken. Uitslag 93- 9. Topscoorder: Tie-Ho Lam met 24 punten. Meisjes junioren 1 tegen Leiden was een wedstrijd van twee gelijkwaardi ge teams. De gehele wedstrijd bleven de dames dicht bij elkaar. Een wat mindere periode van Flyers in de tweede helft zorgde ervoor, dat Lei den iets kon uitlopen en dat kostte Flyers de winst. Uitslag 40-45. Top scoorder: Charlotte Lelieveld met 18 punten. Jongens mini's hadden en mindere dag en waren niet opgewassen tegen Leiden. Uitslag 14-53. Topscoorder: Maarten van Gent. Vrijdag 24 oktober om 21.00 uur in de Duikelaar Jongens junioren 1 tegen Jumpers en Heren 3 tegen LUSV. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. gratis af te halen: ca. 10m2 (dak)terrastegels 0182-630628 t.k. ruime 3 zits Chesterfield z.g.a.n. ƒ1500,-0182-618448 Ook een gratis kleintje plaatsen? Vul de bon in op pagina 12! Maandag 20 oktober werd de eerste marathonwedstrijd voor de geweste lijke competitie geschaatst op De Uit hof in Den Haag. Na een paar jaar kwakkelen is het aanbod marathonschaatsers en - schaatssters enorm toegenomen. Wellicht is dit mede tot stand geko men door een nieuwe G.T.C.-mara- thon, bestaande uit Rien de Roon uit Rockanje en Zevenhuizenaar Jan Ot- tevanger, beide geen onbekenden in het schaatsgebeuren. Op maandag 10 november is de tweede wedstrijd van de gewestelijke competitie. Er zullen ook dan de nodi ge spannende wedstrijden te zien zijn, waarbij een ieder welkom is. Alle vier de categorieën waren afgelo pen maandag van hoog niveau en vele landelijke marathonschaatsers en schaatssters uit het gewest gaven acte de presénce. Uitslagen: Heren A: 1René Vergeer; 2. Jan-Dirk Corts; 3. Paul Robijn; 4. Mar- tijn van Es; 5. Leon van de Wielen; 6. Eric-jan Hagendoorn; 7. Kurt Wubben; 8. Ard Neven; 9. Remco de Mik; 10. Paul Keehnen. Heren B: 1Martijn Storm; 2. Jarno van Wingerden; 3. Jens Zwitser; 4. Bart Andeweg; 5. Peter Aanhane; 6. Johan van Zanten; 7. Stanley Brabers; 8. Ray mond Jansen; 9. Kees Kortlever; 10. Adriaan Rijkaard. Dames: 1Manuele ten Kortenaar; 2. Ester Jong; 3. Jolanda van Goosen; 4. Margreet van Veen-Merbis; 5. Wendy Vergeer; 6. Jacolien Vogelzang; 7. El len van Toor; 8. Irene Hitgerson; 9. Renate van de Geer; Corjana van Zan ten, Astrid Hogevorst. Veteranen: 1. Aad Berg; 2. Jan Rode- wijk; 3. Sieb Kuiper; 4. Cees van Noort; 5. Kees Borst; 6. Fred Leker; 7. Frans Rietveld; 8. Jan Vreugdenhil; 9. Jan de Winter; 10. Gees van Paassen. Net als vorige week moest de jonge selectie van coach Henk Bosschaart de volle vijf sets aan de bak; ondanks dat er nu een 3-2 overwinning op Mar- tinus uit Amstelveen werd behaald, kan ook nu worden geconcludeerd dat er meer in had gezeten. In de eerste set ontbrak bij de service- druk; bovendien waren pass en spel- verdeling matig verzorgd, waardoor Martinus de setwinst pakte met 11-15. Met meer servicedruk van vooral Olga van Zaanen liep Nesselande in de tweede set uit tot 12-4, waarna het foutenfestival aanving. Maar liefst acht aanvallende fouten zorgden er voor dat de voorsprong omgezet werd in een achterstand, waardoor Martinus aan een tweede setwinst werd geholpen. Meer servicedruk zorgde er in de derde set voor dat Nesselande het initiatief hield en uit liep tot 11-3. De coach van Martinus zag de bui hangen en wisselde zijn hoofdaanvalster en eerste spelver- deelster, waarna Nesselande de der de set met 15-4 wist te winnen. Door de tegenstander goed onder druk te houden werd ook de vierde set een voudig gewonnen. Goed geconcen treerd spel van vooral Fanny Lafeber zorgde voor een 15-6 winst, waarna een 5e set de beslissing moest bren gen Aanvoerster Aaf ke Verbrug start te aan service en bracht met een serie sterke gevarieerde services een 8-0 stand op het bord. Normaal gespro ken een gelopen race, maar bij dames volleybal is ook dan nog van alles mogelijk. De aandacht verslapte aan Zevenhuizense kant en Martinus kwam terug tot 11-6. Een vlammende preek van coach Bosschaart bracht de scherpte terug en met 15-9 kwam ook deze set binnen en daardoor een 3-2 overwinning en twee wedstrijd- punten. Van tevoren werd door hét tweede damesteam opgezien tegen de con frontatie met het Zoetermeerse Zo voc. Bovendien ontbraken enkele speelsters uit de selectie.In de eerste set ontwikkelde zich een gelijkop- gaande strijd. Aanvoerster Ingeborg Kleijer zette in het veld de posities uit en hielp enkele jonge speelster over hun onzekerheid heen. Door geva rieerde spelverdeling van Dagmar Baars, die wederom een prima partij speelde, konden de aanvalsters toch regelmatig scoren en de eerste set met 15-9 binnenhalen. Hierna liep het een stuk eenvoudiger. Met 15-3 en 15- 7 werden de tweede en derde set ge wonnen. Dames 2 behaalde hiermee de derde opeenvolgende overwin ning en gaat door dit resultaat aan kop in de 3e divisie. Afgelopen vrijdag speelde Nesselan de in Capelle aan den IJssel tegen Alcom/Capelle. Nesselande wist het herstel in de derde set niet in winst om te zetten in de vijfde set en moest de 3-2 winst aan Alcom laten, via de setstanden 15-12, 15-3, 10-15,8-15 en 15-11. Trainer/coach Teun Buijs kon nog steeds niet beschikken over Gijs Ron- nes (enkel) en Timo Dijkgraaf (Pfeif fer) en liet de volgende basis het veld betreden: Joost van der Hoek, Matt Lyles, Arno van Solkema, Martijn Die- leman, Jochem de Gruyter en Michiel van der Kuip. Nesselande begon ge spannen aan deze streekderby en zag dat Alcom snel een 5-1 voorsprong nam. Coach Teun Buijs bracht Ferry van Hal in de ploeg voor Matt Lyles; dit gaf resultaat en langzaam maar zeker wisten de Zevenhuizense heren dichterbij komen. Maar na 12-12 wis ten de Capellenaren toch de set met 15-12 naar zich toe te halen. In de tweede set bleef de passing aan de kant van Nesselande beneden niveau en kon Alcom de set gemakkelijk bin nen halen (15-3). In de derde set leek het erop dat de wedstrijd snel afgelopen zou zijn, Al com kwam op een 10-6 voorsprong. Toch wist Nesselande het tij te keren. Het Capelse publiek zag Nesselande langzaam maar zeker het initiatief overnemen en deze set met 15-10 win nend afsluiten. Ook in de vierde set bleven de Zevenhuizenaren het goe de spel spelen en konden zij door winst in deze set (15-8) een vijfde set afdwingen. In deze vijfde set verviel Nesselande weer in dezelfde fout als in de eerste twee sets. Alcom wist deze rally-point set uiteindelijk met 15-11 te winnen. Voor aanstaande zaterdag staat voor vc Nesselande de thuiswedstrijd te gen EcoStyle/Sudosa uit Assen op het programma. De aanvang van deze wedstrijd in dorpshuis Swanla is om 19.00 uur.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 9