Hoe sociaal is lokaal? Hoe zeker is stadsprovincie Rotterdam? Regiobank deelt prijzen uit le Tarzan op dansfestival Foto's in het Hart van Holland Activiteiten Agenda Kappersactie Wereld Aids Dag Jaarvergadering ijsclub Moerkapelle om bij te blijven. Hart van Holland/12 november 1997 pagina 11 Voorlopig verslag Zevenhuizen-Moerkapelle foto's in het Hart van Hofland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a 7,50. Foto's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Medische weekenddienst agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle p»nr p.erard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Onder het motto "Hoe sociaal is lokaal?" heeft het Christelijk Nationaal Vakverbond (CNV) enige tijd geleden de gemeente lijke kosten- en batenmeter (GKBM) ontwikkeld. De GBKM is in 423 gemeenten gehouden, waaronder Zevenhuizen-Moerkapelle. De GBKM meet het so ciaal beleid van een gemeente op een negental onderdelen. Hieronder enkele bevindingen van het CNV en het commentaar daarop van de kant van het gemeentebestuur. Volgens het CNV is de toegankelijkheid voor gehandicapten onvoldoende. De toegankelijkheid voor gehan dicapten .tot gemeentelijke in stellingen in Zevenhuizen- Moerkapelle, zo stelt het CNV, is on voldoende. De gemeente wijst erop dat het gemeentehuis een toeganke lijkheidsvignet heeft. Het inspraakbe- leid zou volgens het CNV onder de maat zijn, omdat inspraak niet via platforms, met kwaliteitszetels voor de vakbonden, plaatsvindt. De ge meente wijst erop dat er structureel overleg is met de Ouderenbond en dat er vervolgens voldoende inspraak mogelijkheden zijn, zowel formeel als informeel. Zevenhuizen-Moerkapelle zou volgens het CNV geen goed voor lichtingsbeleid voeren, waardoor groepen burgers geen gebruik maken van voorzieningen waar ze wel recht op hebben. De gemeente stelt in dit verband dat er uitgebreide folders zijn en dat mensen die zich tot de zorgloketten wenden ook geïnfor meerd worden over zaken waar zij niet specifiek om vragen. Het actief en ongevraagd benaderen van indivi duele burgers, zo vindt de gemeente, werkt stigmatiserend en kan als kwet send worden ervaren. Het is boven dien geen overheidstaak. Dit ligt meer op het gebied van maatschappelijke en kerkelijke instanties. Het CNV acht het bijstandsbeleid van een te laag niveau. Gedoeld wordt op het premie-beleid, de hoogte van de premies en het algemeen minima- en bijstandsbeleid. Het streven van de gemeente is erop gericht op deze be leidsvelden een ruimhartig beleid te voeren. Voorstellen voor vrijlatings bepalingen en uitstroompremierege lingen werden tijdens het onderzoek van het CNV reeds in gang gezet, waarmee de landelijke trend gevolgd werd. Voorts is een minima-nota in voorbereiding, die in december a.s aan de gemeenteraad ter vaststelling zal worden aangeboden. Vanuit de rijksoverheid is geregeld dat gemeenten op onderdelen een ei gen WVG-beleid (Wet Voorziening Ge handicapten) kunnen voeren en WVG-gelden naar eigen inzicht kun nen besteden. Het CNV vindt dat alle door het Rijk beschikbaar gestelde WVG-gelden de gehandicapten ten goede moeten komen. Op dit punt, zegt het CNV, komt het beleid van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle niet overeen met het CNV-beleid. De gemeente geeft toe dat sprake ge weest is van overschotten en die deels in de algemene middelen zijn gevloeid, maar grotendeels gereser veerd zijn. De verwachting is namelijk dat door de toenemende vergrijzing in de toekomst meer geld voor de WVG moet worden uitgetrokken. In sommige gemeenten zijn de door het rijk toegekende bedragen in het kader van de WVG nu al niet meer toerei kend. Overigens heeft de gemeente een verordening, waarin wordt ge waarborgd dat gehandicapten de voorzieningen krijgen die ze nodig hebben. Het CNV vindt dat er sprake moet zijn van een zo ruim mogelijk kwijtscheldingsbeleid voor de mini ma. In gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle zou dat onvoldoende zijn. Op het moment dat de enquête gehouden werdwas het voor de gemeenten niet mogelijk om de kwijtscheldingsmoge lijkheden uit te breiden. Nu dat wel het geval is, is dit proces in gang ge zet. Naar het oordeel van het CNV maakt de gemeente onvoldoende gebruik van de mogelijkheid heffingen voor afvalstoffen e.d. te innen naar grootte van het huishouden. Het uitgangs punt dat vervuiler naar rato betaalt, onderschrijft de gemeente. Echter dit is praktisch nog niet uitvoerbaar in verband met het gevaar voor afval- toerisme. Met andere woorden het storten van afval in de gemeente door mensen van daarbuiten. Ten aanzien van de OZB constateert het CNV dat het tarief, zoals dat in Zevenhuizen- Moerkapelle gehanteerd wordt, on der het landelijk gemiddelde ligt (de laagste zelfs). Wat dit betreft vanuit de gemeente geen commentaar. Moerkapelle/Gouda - Zaterdag 8 no vember hebben de twee jazz-gym groepen van Tarzan-Jazztar uit Moer kapelle meegedaan aan het Regio- Dans-Festival in Gouda. Vanaf augustus dit jaar staan deze groepen onder leiding van Danielle Deuss. Zij heeft samen met de kinde ren keihard gewerkt om van deze op tredens een succes te maken. De jongste groep danste 's middags op muziek uit de Leeuwenkoning 'Ha- kuna Matata'. De kinderen waren prachtig uitgedost met maskers van Pumba, Timon en Simba. Tijdens de avondvoorstelling kwam de tweede groep in actie. Ver kleed en geschminkt als tijgers dans ten zij op 'Born to be Wild'. Beide voorstellingen trokken volle zalen en alle belangstellenden heb ben kunnen genieten van schitte rende optredens. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Al geruime tijd bestaan er plannen om te komen tot de stadsprovincie Rotterdam. Via de "Interimwet provincie Rotterdam" wordt nu de definitieve wetgeving voorbereid. Het is de bedoeling dat nog deze kabinetsperiode beslissende stappen in de richting van de stadsprovincie worden genomen. Maar hoe zeker is het dat die er ook inderdaad komt? Het beleid van de regering is er op gericht om de stadsprovin cie Rotterdam met ingang van 1 januari 2000 in te stellen. Het kabinet tracht dit via een aantal tussentijdse maatregelen te bereiken. Daartoe heeft het de Staten Generaal een voor stel van wet gedaan, de zogenaamde Interimwet provincie Rotterdam. Dit wetsontwerp handelt onder meer over de eerste verkiezing van de pro vinciale staten van de provincie Rot terdam en het resterende gedeelte van de provincie Zuid-Holland, die in 1999 gelijk met de statenverkiezingen van de overige provincies gehouden zou moeten worden. Verder wordt voorgesteld om de voorbereiding van de instelling van de provincie Rotter dam in handen te stellen van een kwartiermaker. De Interimwet noemt in dit verband de huidige voorzitter van het regionaal openbaar lichaam met Rotterdam als hoofdgemeente. Inmiddels heeft de Tweede kamer naar goedkeuring aan het wetsont werp gehecht en ligt het ontwerp bij de Eerste Kamer. De Eerste Kamer heeft recentelijk aan de voor het wetsontwerp verant woordelijke staatssecretaris van Bin nenlandse Zaken, mevrouw Van de ondervoort, in haar voorlopig ver- j slag een aantal vragen gesteld. Deze week hoopt de staatssecretaris deze te beantwoorden. Het voorlopig ver slag is doorspekt van kritische op merkingen en wenst op veel punten nadere uitleg. Met name is het eind perspectief een hekel punt. In een speciaal hiertoe gecreëerd wetsvoor stel "Wet bijzondere bepalingen pro vincie Rotterdam", dat tegelijkertijd met de Interimwet werd ingediend, worden de taak- en bevoegdheidsver deling uit en te na aan de orde gesteld. In haar brief van 20 oktober 1997 vraagt staatssecretaris Van de Vondervoort de raden van de ge meenten van Zuid-Holland uiterlijk 21 januari 1998 een oordeel over het voorstel te geven. In'een ingelaste openbare commissievergadering op dinsdag 25 november vindt er voor wat betreft Zevenhuizen-Moerkapelle overleg plaats tussen het college van Burgemeester en Wethouders-en de raadsleden over de voors en tegens om tot de stadsprovincie toe te tre den. Zoals bekend valt Zevenhuizen- Moerkapelle in het herindelingsplan van de staatssecretaris daar net bui ten. Mocht een meerderheid van de Raad overigens besluiten toch toena dering tot het Rotterdamse te zoeken, al dan niet met raadpleging van alle inwoners van de gemeente via een referendum, dan zal het niet simpel zijn om zulks te bewerkstelligen. Dit omdat daar weer een wetswijziging voor nodig is. Saskia, dankjewel voor een fantastisch fijne dag. Mama ja..ja.. Conja, ook jij bent de sigaar; bijna 40 jaar! 15 november kramendag in Zevenhuizen. Amnesty Orion Unicef Wereldwinkel Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur ds W. Davidse; 18.30 uur ds R. Klijnsma, Pijnacker. Herv. kerk 10.00 uur ds GJ v Beek; 19.00 uur dsW. Kalkman, Genderen. Oud Verlaat 10.00 uur H. Bakker, Katwijk. R.K. 10.15 uur in Op Moer: commu nieviering. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds R.W. v Mou- rik, Huizen; 18.30 uur ds W.C. Meeu- se, Sint Annaland. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. Zaterdag 15 november, dokter R.P. Renssen, Cederhof 3, Bleiswijk, tele foon 010-521 40 85. Zondag 16 november: dokter C.W. Onderwater, Dorpsstraat 196, Ze venhuizen. telefoon 0180-63 1204. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat, 079- 5932149 (18.00-20.00 uur). kg Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur; wereldwinkel op dorpsplein. Zaterdag 15 nov.: 13.30-17.00 uur en zaterdag 13 dec. 13.30-17.00 uur: Histo risch Museum "Ons Verleden" aan de Tweemans geopend. Donderdag 13 november: 9.30-11.00 uur: Herv. Centr. koffieochtend; spreek ster Alie van Dijk over "Als alles anders gaat dan je zou willen." Vrijdag 14 november: 9.00-18.00 uur: Herv. Centr.: Israel-verkoping. Woensdag 19 november: 14.00 uur Herv. Centr. ouderenmiddag: Nat. Reuma fonds fil en gesprek over individuele hulp. 6 januari 1998: Start beginnerscursus EHBO; info: 0180-631376 (n.o.z.). De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111 koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. 19 nov. amusementsgroep "Op gezellige toeren" 19.30 uur; 22 nov.: kerst show; verkoop kerstartikelen 10.00 uur. ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag: 14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster: in nov. alleen op de 26e.; Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag 9.30, 10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; De Zeven Muzen: Zaterdagdag 22 november: 16.00 uur: vrijz. herv. kerk: samenspel dwarsfluit en gitaar; Zondag 23 november: vrijz. herv. ker. 12.00 uur: koffieconcert; Maandag 15 december: 15.30-20.00 uur: dorpshuis Swanla: open les ballet; Maandag 15 december: 19.00 uur: vrijz. herv. kerk: samenspel blokfluit en piano; Dinsdag 16 december: 19.00 uur: vrijz. herv. kerk: voorspeeldag piano. Activiteiten in 1998: 24 jan., 28 jan., 21 mrt., 4 apr., 6 apr. en 13 juni. Vogelvereniging Zang en Kleun Alle klaverjas- en jokeravonden beginnen om 20.00 uur in het clubgebouw aan de Zuidplasweg: 14 nov., 12 dec., 23 dec. kerstkaarten. Oud Verlaat: De Vierkap: 18 nov.: Soos; 15 nov.: Bingo. Moerkapelle: Iedere 2e donderdag: 9.30-11.30 uur; Op Moer: ouderensoos: 13 nov., 11 dec. Activiteiten voorde jeugd in dorpshuis Op Moer: 22 nov.: sinterklaasfeest; 10 dec.: kegeltoernooi; 17 dec.: kerstknutselen. Zaterdag 29 november: 11.00-15.30 uur: Open Dag Rode Kruisgebouw. Dinsdag 2 december: 19.00 uur: Bloedafnameavond. 5 januari 1998: start EHBO-cursus. Zevenhuizen - Op zaterdag 29 novem ber zal Clips Haarmode meedoen aan de kappersactie ten bate van het Aids Fonds. Voor de zesde maal zal dit jaar de kappersbranche in actie komen voor het Aids Fonds. Vorig jaar hebben 125 kappers tijdens de Kappersactie We reld Aids Dag ruim ƒ75.000,- bij elkaar geknipt en de ervaringen waren una niem positief. Getuige de enthousias te reacties van de deelnemers en het publiek was de actie een groot succes. In kapsalons overal in het land werd op een feestelijke manier aandacht voor de strijd tegen aids en betrok kenheid bij mensen met hiv/aids en hun omgeving gevraagd. 29 November is de zaterdag voor Wereld Aids Dag (1 december). Op deze dag zal bij Clips een gedeelte van de opbrengst geschonken worden aan het Aids Fonds. Het geld wordt besteed aan voorlichting en preven tie, wetenschappelijk onderzoek, pro jecten in ontwikkelingslanden en zorgprojecten, onder andere de bud- dyzorg. Moerkapelle - De ijsclub Moerkapelle houdt op maandag 24 november de jaarvergadering in dorpshuis Op Moer vanaf 19.45 uur. Bij de bestuurs verkiezing zijn aftredend en niet her kiesbaar IJf en Carry van der Spek. Kandidaten voor een bestuursfunctie kunnen in de vergadering worden ge steld. In de voorbije winter kon er drie we ken op de ijsbaan op de Rotte worden geschaatst. Door de verlichting en muziek en koek en zopie kan er in gezellige sfeer worden geschaatst. Door het goede materiaal werd de baan in goede conditie gehouden. Met belangstelling volgt het ijsclub- bestuur de ontwikkeling van de nieu we kunstijsbaan in het Schollebos in Capelle aan den IJssel. Volgens plan ning moet deze baan in het seizoen 1998-1999 in gebruik worden geno men. De vergadering wordt besloten met een gratis verloting. Door Svlvia van Doornen Zevenhuizen - Afgelopen vrijdagmiddag werden Karen Roorda (6 jaar), Mels Snoek (7 jaar) en Barry de Koning (2 jaar) als winnaars van de spaaractie van de regiobank kantoor Veerman, verblijd met respectievelijk een verlichte wereld bol, tower-radio en giechelende Ernie. Na het legen van hun spaarpot tijdens de spaaractie van 15 tot en met 31 oktober, namen zij deel aan de loterij door hun naam op te geven en alvast een keuze te maken uit één van de drie presentjes.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 11