Knsta Brugman wint hoofdprijs opstelwedstrijd Europese WD-fractie Mentaliteit Hooge Burch viert dubbel feest Konijnen en pluimvee trekken veel jong publiek A: Praat mee over jeugdbeleid in Boskoop Negentiende WSV-Jeugdschaaktoernooi Drie disco's in Het Zuidhonk Kaartavond Gouwe Rijders Verkoping IZB Goedwerk Najaarsconcerten van Cantare en Ramuze Praise concert Huil Hart van Holland/12 november 1997 pagina 13 Gastlessen Waarom samen? Actief lid iiilii Waddinxveen - De negentienjarige Krista Brugman uit Waddinxveen heeft de hoofdprijs gewonnen van de opstelwedstrijd van de Europese WD frac tie. Met feestelijk onthaal ontving zij de prijs afge lopen vrijdag uit handen van jury voorzitter Erik de Zwart in perscentrum Nieuwspoort in Den Haag. Krista kreeg een reis voor twee personen aangeboden naar Straatsburg om daar een bezoek te brengen aan het Europees Parlement. Op 16 en 17 december zal zij uitgebreid kennis gaan maken met het werk van het Europarlement. Op diverse middelbare scholen gaf Europarlementariër Dr. Elly Plooy- van Gorsel in de afgelopen maanden gastlessen en besteedde daarbij aan dacht aan de rol van het Europarle ment en in het bijzonder aan het toen malige Nederlandse voorzitterschap van de Europese Unie. Aan die lessen was een opstelwedstrijd verbonden die was uitgeschreven door de Euro pese WD-fractie. Onderwerp van het opstel diende te zijn: "Wat kan jij doen en betekenen voor Europa?" Drieën zeventig scholieren namen deel aan deze wedstrijd waarbij Krista de hoofdprijs won. In haar opstel met als titel "Waarom samen?" kijkt Krista Brugman met kri tische ogen naar de invoering van een Europese munt. Voor- en nadelen worden tegen elkaar afgewogen en Krista vraagt zich af wat voor voorde len Nederland zal hebben bij de ver soepeling van de EMU-normen. Tot slot vraag Krista zich af: "Kunnen wij in de Europese monetaire Unie onze eigen identiteit nog wel behouden?" Zij stelt daarbij dat er vele vragen zijn waar Nederlanders mee kampen naar aanleiding van de Europese eenwor ding, zoals bijvoorbeeld de omgang met verschillende culturen. Zij con cludeert dat de EMU er wel zal komen omdat er al veel politiek kapitaal in de EMU geïnvesteerd is, zelfs al is dit schadelijk voor de economie. De jury die de opstellen beoordeelde was samengesteld uit een gemengd gezelschap van bekende Nederlan ders. Voorzitter van de jury was ra dio- en TV presentator Erik de Zwart. Als leden fungeerden de staatssecre taris van Buitenlandse Zaken Michiel Patijn, de hoofdredacteur van de Te legraaf Johan Olde Kater, de drievou dig wereldkampioene dressuur Anky van Grunsven, zangeres Marjolein Spijkers van Mrs. Einstein en ex-oran- je volleyballer Ron Zwerver. Krista oogstte veel lof, volgens het juryrap port, voor haar goed onderbouwde verhaal, haar enthousiasme en geloof in de toekomst. De Waddinxveense Krista is een actief lid van de WD. Namens de WD-jon- geren is zij lid van het plaatselijke afdelingsbestuur van de WD Wad dinxveen. Voor de komende gemeen teraadsverkiezingen op 4 maart 1998 staat zij op de zevende plaats op de groslijst. Krista hoopt haar bul voor meester in de rechten te behalen en met het onderdeel van haar opleiding 'Europakunde' zichzelf goed te kun nen ontplooien. Boskoop - De gemeente is bezig met het opstellen van een nota over het toekomstig jeugdbeleid in Boskoop. In juni vorig jaar is een werkgroep met mensen uit het onderwijs en het jeugd- en jongerenwerk aan het werk gegaan om na te gaan wat voor wen sen en behoeften er onder de Bos- koopse jeugd leven. Door middel van vragenlijsten hebben zij Boskoopse verenigingen en instellingen uit het jeugdwerk hierover naar hun mening gevraagd. Nu is het de beurt aan de Boskoopse jeugd zelf om hun mening hierover te geven. Leerlingen van de groepen 8 van de basisscholen krijgen binnen kort een vragenlijst om in te vullen. Onder de jeugd van 13 tot 18 jaar en van 19 tot 24 jaar zijn een aantal jonge ren uitgenodigd om enquêtes in te vullen. De 13-18 jarige zijn uitgenodigd op maandag 17 november van 19.00- 21.00 uur en de 19-24 jarigen op dins dag 18 november van 19.30-21.30 uur in het Coenecoop-coliege aan de Kie vitstraat 54 in Boskoop. Wie geïnteresseerd is, maar geen uit nodiging heeft ontvangen, is even eens van harte welkom. Na verwer king van de vragenlijsten gaat de werkgroep verder met zijn werk. De nota komt naar verwachting begin volgend jaar uit. Waddinxveen - Op zaterdag 15 no vember vindt het Open Jeugdkam pioenschap van Waddinxveen plaats. De Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV organiseert voor de negen tiende keer het jeugdtoernooi in het Anne Frank Centrum aan het Jan van Bijnenpad 1. De indeling is volgens het Zwitsers systeem; er wordt gespeeld in vier leeftijdscategorieën. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50 en wordt betaald aan de zaal. De zaal is open vanaf 9.00 uur. De eerste ronde begint om 10.00 uur. De prijsuitrei- Zondag 16 november Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds E. Brink. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds P A.C. Bongers; 17.00 uur ds C. de Jong. Herv. Immanuel 10.00 uur ds C. de •jong; 17;00 uur sow Ontm.kerk. Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 18.30 uur ds M.H. Boogert, Voorburg. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur mevr. ds. T. Rosbergen-van Ingen. Herv. gem. 9.30 ds M.D. vd Giessen 18.30 uur ds R. de Reuver. De Stek 9.30 uur ds R. de Reuver. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds J.H. Langelaar. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds L Groenjeer, Amsterdam. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Olaf Milders. king zal om ongeveer 17.00 uur plaats vinden. Alle deelnemers ontvangen een herinnering. Aanmelden en informatie bij Wim van de Hoek, Couperussingel 20, 2761 LK Zevenhuizen, telefoon 0180-632260 of bij Leo van de Haven, H. Heyerman- slaan 6, 2741 ZJ Waddinxveen, tele foon 0182-631619. Uiterlijk 14 novem ber sluit de inschrijving. Hoera, Amber Hol wordt 14 nov. 3 jaar. H.G. en een fijne dag. oma bruggeman, opa en oma hol Verloren: zwarte herenportemonnee pasfoto J. vd Ruit, 0180-631069 Zaterdagochtend i november, 7.15 uur Over het Noordeinde in Boskoop spoedt zich een haastige automobilist(e) door het duister. Op eens is daar dat zwarte hondje. Met een doffe klap belandt hij op het natte wegdek. Roerloos ligt hij daar; alleen het staartje gaat nog even op en neer. Een moment lijkt het of de automobi list zal stoppen, maar hij of zij geeft gas en laat het beestje aan zijn lot over. Een volgende automobilist kan het zielige hoopje maar net ontwijken en verdwijnt eveneens in het donker. Ik zie hoe de man, die altijd de kranten rondbrengt, komt aangerend. Ont daan buigt hij zich over de kleine hond en tilt hem op. Nog één keer beweegt het staartje en dan sterft hij in zijn armen. Maya Smit, Boskoop Waddinxveen - Vrijdagavond 14 no vember is in wijkgebouw Het Zuid- honk een disco voor de jeugd van 11 tot en met 16 jaar. Aanvang 19.30 uur, entree ƒ2,50. De jongere kinderen komen aan bod op zaterdag 15 november van 18.30 tot 20.00 uur. Toegang ƒ2,50. Daarna kunnen de ouderen swingen tijdens de disco voor 30-plussers van af 21.00 uur. Entree 5,=. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op 13 november haar traditionele kaartavond. Aan vang 20.00 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereni ging. Iedereen is van harte welkomNa het kaarten zal er een prijsuitreiking plaatsvinden. Inschrijven: Hotel, café, restaurant De Unie, Kerkweg-Oost 226, Waddinxveen. Waddinxveen - Met de officiële ope ning van zowel haar nieuwe sociowo- ningen aan de Sterrenlaan en Antares als het nieuwe activiteitencentrum 'Klassewerk' aan de Herman Heijer- manslaan vieren de bewoners van Hooge Burch dubbel feest. Op woensdag 19 november staat van af 13.30 uur 'Klassewerk' open voor de bewoners, hun ouders en de geno digden. Zij worden daar door deelne mers en activiteitenbegeleiders rond geleid. Tevens is een schitterende foto-expositie van Bert Theunissen te bewonderen. Hij heeft diverse muzi kanten van het Jostiband Orkest gefo tografeerd en daarbij hun enthousias me op een unieke manier vastgelegd. Vanaf 14.15 uur zijn er diverse toe spraken, onder andere door de heer F. Jonkman, burgemeester van Wad dinxveen en de heer drs H. Mannen, directeur gehandicaptenbeleid van het ministerie van VWS. Hierna ver richt de heer Jonkman samen met enkele deelnemers de openingshan deling van het activiteitencentrum. Na een optreden van een speciaal sa mengesteld combo van het Jostiband Orkest openen mevrouw M.C. Wien- tjes-v.d. Velden, wethouder te Wad dinxveen, de heer drs A.D. Alderlies- ten, voorzitter van de familievereni ging van Hooge Burch, de WHB en enkele bewoners op ludieke wijze de nieuwe sociowonirigen. Beide voorzieningen behoren bij de Hooge Burch, zorgeenheid Midden- Holland. De indeling naar zorgeenhe- den is een onderdeel van de decentra lisatie van Hooge Burch. De bewoners zijn grotendeels afkomstig van de hoofdlocatie van Hooge Burch te Zwammerdam. Het wonen in de wijk bevordert een zo normaal mogelijk leven van bewoners. Zij maken ge bruik van voorzieningen in Waddinx veen zoals het zwembad en de sport hal, waardoor allerlei sociale contac ten kunnen ontstaan. De meeste bewoners van de sociowo- ningen werken in activiteitencentrum Klassewerk. Met de fiets, het open baar vervoer, of in een personenbusje gaan zij elke dag naar hun werk. Dat wreken bestaat uit een diversiteit aan activiteiten, zoals textielwerk, hout bewerking, werken in de keuken of in de groenvoorziening, maar ook een baan in de cadeauwinkel van Klasse werk. Hier worden zelfgemaakte pro ducten en producten van collega-in* stellingen verkocht. Voor de buurtbewoners van Klasse werk en andere belangstellenden is een speciale open dag georganiseerd; op donderdag 20 november zijn zij tussen 13.00 en 21.00 uur van harte welkom in Klassewerk. Zij kunnen dan de verschillende activiteitenruimte bezichtigen, kennismaken met de deelnemers en als eerste klant in de winkel leuke (Sinterklaas) aankopen doen. Waddinxveen - De boekentafel van de Inwendige Zendingsbond (\ZE) van de Nederlands Hervormde Kerk en de Stichting Goedwerk houden hun jaar lijkse verkoping/informatie op zater dag 22 november van 10.00-16.00 uur in de Hoeksteen aan de Esdoornlaan 2. Joke Verweerd, dichteres en schrijfster komt om 11.00 uur over haar werk vertellen en krijgt tot 12.30 uur de gelegenheid een aangekocht boek te laten signeren. Gelijktijdig is de archivaris van de Hervormde Gemeente present met uitgebreid archiefmateriaal over Her vormd Waddinxveen met foto's, doopboeken en alle ingebonden jaar gangen van de kerkbode. De plaatselijke zendingscommissie van de Hervormde Kerk wil dit winter seizoen aandacht besteden aan een Missionair Stadswerk project in Lei den (Marekerk). Aangezien het con tract van evangelist Wim Hendriks eind 1997 afloopt en de Centrale Ker kenraad een nieuwe aanvraag heeft ingediend bij de IZB voor een nieuw project is er een fondswerving van start gegaan. Er is een bedrag nodig van ƒ20.000,Met een Winkel van Sinkel hoopt de commissie een aanzet te geven voor dit project. Zonder hulp blijft de winkel leeg. Wie iets wil geven zoals bijvoorbeeld levensmiddelen enzovoort kan terecht op de volgende adressen: Mozartlaan 103, telefoon 617674, Brugweg 9, telefoon 611138 en M. Druckerhoeve 20, telefoon 614503. Hazerswoude/Boskoop - Het klein- koor Cantare uit Boskoop onder lei ding van Ard Verrips en het symp- honieorkest Ramuze uit Hazerswou- de onder leiding van Stephan Pas zul len twee gezamenlijke concerten ge ven. Het eerste concert vindt plaats in Hazerswoude op zaterdag 15 novem ber, het tweede concert op zaterdag 29 november in Boskoop. Beide con certen beginnen om 20.15 uur. Als soliste treedt op de sopraan Tanya Worron. Werken van Purcell, Werner, Mozart, Schubert, Bennet, Arbeau, Bruckner, Poulenc, Dowland, Orff en Passereau zullen worden uitgevoerd. De toegangsprijs bedraagt ƒ10,in clusief een programma en een kopje koffie. Kinderen tot 15 jaar zijn gratis. Plaats van optreden: Hazerswoude- Dorp, Hervormde kerk, Dorpsstraat 64 en Boskoop, Hervormde kerk, Kerkplein 3. Boskoop - Op zaterdag 15 november wordt er een Praise concert georgani seerd in De Loods achter de Gerefor meerde kerk. De avond, die begint om 20.00 uur, wordt verzorgd door The Praiseband. Het programma bestaat uit vrolijke meezingers en rustige aanbiddings nummers. Zaal open vanaf 19.30 uur. Het concert duurt tot circa 22.00 uur. De toegang is gratis. Door Svlvia van Doornen Waddinxveen - Van donderdag 6 tot en met zaterdag 8 november werd in sporthal Groenswaard aan de Win gerd een Grote Konijnen- en Pluim veeshow gehouden door de geza menlijke pluimvee-verenigingen "Nieuw Leven" uit Waddinxveen en "Gouda en Omstreken" uit Gouda. Door deelnemers uit heel Midden- Holland werden in totaal 479 dieren tentoongesteld en het waren vooral ouders met (ldeine) kinderen die een kijkje kwamen nemen. lvorens de tentoonstelling op donderdagavond om 20.00 uur .voor publiek werd geopend, waren nog diezelfde dag alle dieren gekeurd door een team van acht keur meesters. Tijdens de opening werden de volgende winnaars in de verschil lende categorieën bekend gemaakt: konijnen grote rassen - de heer Wijn tjes (Rhoon), konijnen midden rassen - de heer van der Starre (Gouda), ko nijnen met bijzondere haarstructuur- de heer van der Veer (Schagerbrug), konijnen kleine rassen - jeugdlid J.D. van Belzen (Dordrecht), konijnen dwergrassen - jeugdlid P. van den Hek (Bergambacht), cavia's - de heer Pais- BEÏS? 1 Behalve er alleen naar kijken, mochten de konijntjes af en toe ook even vastgehouden en geknuffeld worden. graaf (Bergambacht), grote hoenders - de heer van de Velden (Koudekerk), dwerghoenders - eveneens de heer van der Velden (Koudekerk), sierdui- ven - de heer P. de Mooy (Rijnsburg) en watervogels - de heer Jansen (Bo degraven). Op vrijdagavond werden voor de lo terij de volgende winnende nummers getrokken: 101, 358, 396, 474, 479, 551,695, 727,846 en 955. De prijswin naars kunnen hun prijs afhalen bij de heer J. van Wijngaarden, Anna Pau- lownastraat 9 in Waddinxveen.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 13