Braderie en veiling Gestolen auto terecht 'Oproep aan de inwoners van Benthuizen De passie van Pouw Hofman en Wim van Oostrom Drukke tijden voor Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle Bedreiging met vuurwapen Kostbare nederlaag Moerkapelle even Vrouwen bijbelkring Kaarten bij Zang en Kleur Opbrengst collecte diabetesfonds Plezier voor vier Hart van Holland/12 november 1997 pagina 15 Musical Tentoonstelling in bibliotheek Gemeente Zevenhuizen Moerkapelle Wet Milieubeheer V.J jw Gerard Verheiien evenhuizen - Zevenhuizenaar Pouw Hofman liep al geruime tijd met de gedachte rond om de historie van -jjn woonplaats en omgeving in een toneelstuk te verwerken. Waar vol gens hem de hele wereld naar keek, was de droogmaking van de Zuidpias in de vorige eeuw. Een gigantische plas water met daar tussendoor een lintbebouwing met onder andere "het leuke plaatsje" Zevenhuizen. Ruim drie jaar geleden zette de vutter zich achter z'n bureau om die belang rijke fase van de geschiedenis te be schrijven. Hij wist wel iets van de geschiedenis van de droogmaking an de plas maar al schrijvende kwam hij tot de ontdekking dat zijn parate kennis toch hier en daar te kortschoot. Vandaar dat hij te rade ging bij het streekarchief Midden Holland in Gouda en het rijksarchief in Den Haag. Hij vond daar veel tech nisch hoogstandjes beschreven. Wat hij echter miste was hoe de mensen op de voorgenomen droogmaking hadden gereageerd. Dit laatste heeft Hofman dan zelf min of meer verzon nen. Maar waar zich een en ander afspeelde en onder welke omstandig heden, is op feiten gebaseerd. Bij voorbeeld de ziektes die tijdens vori- droogmakingen waren uitgebro ken en het hospitaal (het tegenwoor dige Hof van Holland) dat tijdens de droogmaking van de Zuidpias daar door werd ingericht. Toen Pouw Hofman's pennenvrucht gaandeweg gestalte kreeg, vond hij bij nader inzien een musical toch leu ker. Daarom kwamen Wim van Oost rom en Pouw's zoon Mark in beeld. Wim schreef de muziek en Mark nam grotendeels de teksten voor zijn re kening. Thans is het zover dat de daadwerkelijke voorbereidingen kunnen beginnen. Om de musical ten uitvoer te kunnen brengen, zijn ama teur-toneelspelers, die ook kunnen zingen, nodig. Op zaterdag 22 novem ber van 10.30 tot 13.00 uur in de Vrijzinnig Hervormde Kerk in de Dorpsstraat (naast Albert Heijn) kun nen belangstellenden met de musical kennismaken. In "het kerkje van Dirk zwager" zullen Pouw Hofman en de zijnen eerst ingaan op de inhoud van de musical en vervolgens zullen zij samen met de aanwezigen enkele stukken daaruit spelen. Dat de liefde, in die tijd van hard werken en enorme armoede, een grote rol speelde wordt in de musical vol intriges dui delijk gemaakt. Voor meer informa tie: Pouw Hofman, 0180-631564 of Wim van Oostrom, telefoon: 0180- 631634. evenhuizen-Moerkapelle - Op zater dag 15 november staan er op het dorpsplein in Zevenhuizen een zestal kramen van ideële instellingen. Zij bieden het publiek van Zevenhuizen hun informatie en artikelen aan. deze 'kramendag' is langzamerhand een traditie in Zevenhuizen; ieder jaar in "ovember wordt deze gehouden, nu al voor de achtste keer. Dit jaar staan er de kramen van Amnesty Interna tional, Unicef, de Zonnebloem, Orion (een activiteitencentrum voor ver standelijk gehandicapten in Oud Ver laat) en Wereldwinkel Zevenhuizen- Moerkapelle. Op de kramen van deze instellingen kan men informatie krijgen over de activiteiten van de instelling en kun nen er producten gekocht worden. o kan men in de kramen en in de 'nkelwagen van de Wereldwinkel erecht voor de artikelen die in de huis-aan-huis folder staan. Deze fol der is dit najaar vooral gericht op non-food producten uit India en angladesh. Over de producenten uit deze landen zijn interessante arti kelen opgenomen, daarnaast zitten er in de folder een viertal kortings bonnen waarmee het kopen van eer lijke artikelen extra aantrekkelijk wordt. Deze folder is afgelopen week in Zevenhuizen en Moerkapelle ver spreid. Ook heeft de Wereldwinkel speciaal voor deze dag cd's met mu ziek uit ontwikkelingslanden in de verkoop; gedurende de dag zullen deze cd's gedraaid en beluisterd wor den. De kramendag is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. In de bibliotheek in Zevenhuizen is in samenwerking met Wereldwinkel Ze venhuizen-Moerkapelle en de biblio theek een tentoonstelling ingericht met producten en informatie over Indonesië. Zo zijn er onder meer prachtige spreien en leren tassen te zien en worden er imposante boed dha beelden tentoongesteld. Deze tentoonstelling is voor iedereen tij dens de openingstijden van de biblio theek gratis te bezoeken tot 28 no vember. 0p maandag 10 november heeft in Moerkapelle een bedreiging plaats gevonden. Om omstreeks 21.15 uur reed een 16-jarige jongen uit Wad- dinxveen op de Kerkstraat in Moer kapelle toen er ineens twee mannen met bivakmutsen voor zijn scooter sprongen. De mannen droegen zwar te bivakmutsen en waren ongeveer 1 90 meter lang. Een van de twee personen pakte het slachtoffer vast en trok uit zijn jas een vuurwapen of een vuurwapen gelijkend voorwerp. Het slachtoffer heeft zich losgerukt en is er vandoor gegaan. De politie zoekt mogelijke getuigen van dit voorval of mensen die rond dat tijd stip in de omgeving van de Kerk straat iets verdachts hebben gezien of gehoord. Zij kunnen bellen met politie IJssel en Gouwe, telefoon 0182-621666. oerkapelle - Het standaardteam an de v.v. Moerkapelle leed zater- ag 8 november een onverwachte 2-0 ederlaag tegen Gouda. Aangezien le, om de bovenste plaatsen meest- 1 dende, teams puntverlies leden, leef de schade beperkt. Samen met og drie andere ploegen bezet Moer- "pelle met 16 punten momenteel fin gedeelde tweede plaats met slechts één punt achterstand op kop- '°Per Berkel. Dat de ploegen in deze afdeling weinig of niets voor elkaar onder doen blijkt uit het feit, dat het op de zesde plaats staande Schie- oek reeds vijftien punten heeft ver- ameld. e neerlaag zaterdag 8 november adden de Moerkapellenaren geheel an zichzelf te wijten, al speelde het earn één van zijn slechtste wedstrij- fin van het seizoen. Zoals al zo vaak dit seizoen, konden zeer goede kan sen niet worden verzilverd. Vlak voor rust scoorde Gouda 1-0. Nadat een voorzet verkeerd door de achterhoede werd beoordeeld, wist een Gouda-speler eenvoudig te sco ren. In de 70e minuut (tweede helft) liep de Moerkapelse doelman Mark Huis man onder een hoge bal door, die vervolgens via verdediger Johan He- ijboer in eigen doel belandde. Zaterdag 15 november ontvangt men Schiebroek '94, aanvang 14.30 uur en kan de opgelopen schade weer wor den hersteld. Moerkapelle 2 speelde uit gelijk tegen Capelle 4, Michel Mets verzorgde de treffer. Regio-Op dinsdagmorgen 18 novem ber is er in de Nederlandse Hervorm de kerk in Bergschenhoek een koffie ochtend van de Vrouwen-Bijbel kring. Edith Schouten spreekt over het thema "Vriendschap". De och tend is van 9.00 tot circa 11.00 uur. Er is kinderoppas aanwezig. Voor meer informatie: mevrouw C. Wolff, tele foon 079-5933133. Zevenhuizen - Vrijdag 14 november wordt er gekaart bij vogelvereniging Zang en Kleur. Men kan klaverjassen of jokeren. Op donderdag 4 december is er een extra kaartavond ingelast in verband met de Sint. Beide avonden beginnen om 20.00 uur in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. Oud Verlaat - De vorige week gehou den collecte voor het Diabetes Fonds Nederland heeft in Oud Verlaat ƒ628,50 opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun medewerking. Mensen aan de kant, kind aan de hand; Miranda rijdt 18-11 af! Succes Jacqueline Arjan Blom is 13 nov. 40 40 40 40! Hartelijk gefeliciteerd, je vier meiden! Hazerswoude-Dorp - Toneelvereni ging Ontwikkeling Vreugd treedt op 15 en 22 november op in Het Dorpshuis aan de Pieter de Hoog straat 3 met de komedie "Plezier voor George, eind veertig, wil zich nog één keer bewijzen en wel via de relatie met de jonge knappe Janet. Clara, zijn vrouw, begint natuurlijk iets te ver moeden, maar door een reeks mis verstanden denkt ze dat George bij een psychiater loopt en dat voor haar verborgen houdt. Diezelfde reeks misverstanden leidt ertoe dat Niek, het vriendje van Janet, zich bij Clara weet aan te dienen als de betreffende psychiater. Zij raakt al snel van hem gecharmeerd.... Kaarten a ƒ10,- zijn te bestellen bij Heieen aan de Dorpsstraat 88 en bij Schouten, Dorpsstraat 190. De voor stelling begint om 20.00 uur. Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, hiertoe gemachtigd door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3.19 van de Algemene Wet Bestuursrecht bekend, dat hij voornemens is op de aanvraag van Stichting Dorpshuis Zevenhuizen om een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer voor het oprich ten en in werking hebben van een sport-, sociaal- en cultureel centrum, gelegen aan het adres Burgemeester Klinkhamerweg 86 te Zevenhuizen, positief te beschikken. Aan deze vergunning zijn voorschriften verbonden, die nodig zijn ter bescherming van het milieu. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage en wel vanaf donderdag 13 november 1997 tot en met donderdag 11 december 1997, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur (inzage van destukken buiten bovengenoemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van bovengenoemde termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de gevraagde beschikking. (Voor nadere informatie of voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met mw.l.Langerak, telefoonnummer 0180-637731). Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking kunnen tot en met donderdag 11 december 1997 schriftelijk bij het college worden ingebracht. Degene, die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan verzoeken dat zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt worden. Gedurende de bovengenoemde termijn bestaat desgevraagd voor een ieder gelegenheid tot een gedachtewisseling over de ontwerp beschikking. Daarbij wordt de gelegenheid gegeven gemotiveerde mondelinge bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking in te brengen. Na afloop van deze termijn blijft de aanvraag en de daarbij behoren de stukken, alsmede de eventueel nog te ontvangen aanvullingen, voor en ieder tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, ter inzage liggen. Zevenhuizen, 12 november 1997. Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, C.A.H. Oosterhoff Hazerswoude-Dorp - Ten bate van het onderhoudsfonds van de Gere formeerde kerk aan de Korenmolen laan wordt op zaterdag 22 november een braderie en veiling gehouden in de bijlokalen van deze kerk. Allerlei artikelen zullen worden verkocht, van kerstkaarten tot stroberen; van taarten tot (stroop)wafels. Er is een rad van avontuur, een grabbelton en een boekenmarkt. In de hal een plan- ten- en bomenmarkt, waar de winter harde bomen en planten voor de tuin kunnen worden gekocht; enkele kra men waar kinderen hun waren aan de mens proberen te brengen en aam het slot van de dag, tussen 16.00 en 19.00 uur een veiling, waar vele waardevol le goederen en diensten bij opbod zullen worden verkocht. Deze goede ren kunnen vanaf 10.00 uur bezich tigd worden. De mogelijkheid bestaat ook schriftelijk te bieden. in praktijk dr van bruggen blijven hangen: d. blauw zomerjasje maat 140 Yours/Zap gevonden: lichtblauwe gebreide sjaal 0180-631712 ruine 3 zits chesterfield d. bruin leer, z.g.a.n. ƒ1.500,-0182-618448 Koop Unicef kerstkaarten Open Huis 12 t/m 14 nov. w'veen: D. v. Schagenpiantsoen, 610335; Machtelderf 18; 611580;Heuvelhof 24,614841 de Genestetlaan 8, 615644. Benthuizen - Woensdagochtend 5 november is op de Hoogeveenseweg een eerder die nacht in Zoetermeer gestolen personenauto teruggevon den. Het voertuig was volledig leeg gehaald en is weggesleept. In de Senioren Adviesraad Rijnwoude (SAR) is een plaats vrij voor een vertegenwoordiger van oudere inwoners van Benthuizen die zich wil inzetten om de belangen van senioren te behartigen. Wij zijn geen 'vergadertijgers' (één maandagmorgen in de zes weken) maar wij willen de belangen dienen van ouderen in allerlei bestuurlijke zaken die in onze gemeente spelen. Praktisch voorbeeld: in het afgelopen jaar hebben wij een belangrijke bijdrage geleverd aan de organisatie van de ouderenzorg zoals die vanaf volgend jaar gaat werken. De 'vertegenwoordiger' van Benthuizen moet minstens 55 jaar zijn, man of vrouw, en geïnteresseerd zijn om bij te dragen aan de verschillende zaken die in Rijnwoude spelen op het gebied van welzijn, sociale zaken, ouderen huisvesting enzovoort. Wilt u meer weten? Bent u dan even met de voorzitter, H. Plooij in Hazerswoude-Dorp, telefoon 0172-588775 of met de secretaris G.M.E. Smit in Koudekerk, telefoon 071-3412201. Wij komen graag een uurtje met u praten om een en ander toe te lichten.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 15