ju subsidie bij de aankoop van een huurwoning nvrijwillige kinderloosheid iproep fdelingen ANIB bond van ge- andicapten samengevoegd Knetterpop Zondagmiddag voor verstandelijk gehandicapten tg«o Onderwijsmarkt in Coenecoop College Postzegelruilbeurs in bibliotheek Olieverfschilderijen in Het Nieuwe Trefpunt Trektochtdienst Informatie-avond VBOK NPV Bijeenkomst Koreaans geadopteerde jongeren Rob Westerik in de Remonstrantse kerk Waddinxveense Schaaknacht Hart van Holland/12 november 1997 pagina 17 koop binnen budget H'J is hu vaH oms £u toe: woq qeiDToE ocK'/ Ingangsdatum Hoogte inkomen en vermogen Aanvraag subsidie Meer informatie )amen zijn we sterk ïanaf I oktober kunnen kopers van een Iuurwoning subsidie krijgen. Op die datum Left het ministerie van VROM de "Gewen- |iingsregeling eigen woningbezit" ingevoerd. Pf subsidie is bedoeld voor kopers die voor e eerste keer een woning kopen. Ie koper moet een inkomen beneden modaal lebben. Ook mag het vermogen van de koper lief boven een bepaalde grens uitkomen. Wie le huurwoning te koop aanbiedt, maakt niet lit. Dat kan een woningbouwcorporatie zijn, ten belegger of een particulier. lefinanciering van de koop moet bin- |en het budget van de koper passen, laarom moet de koper voldoen aan le norm van de Nationale Hypotheek- iarantie. De hypotheekverstrekker [bank of verzekeringsmaatschappij) f een hypotheekadviseur kan (gra- |is) uitrekenen of men voldoet aan leze NHG-norm. De huurwoning kan Een eengezinswoning zijn, een appar tement (flat), een etagewoning (ge- Iplitst eigendom) of een huurwoon- Wen inclusief standplaats. Besubsidieregeling gaat in per 1 okter- Ier 1997, maar heeft een terugwer kende kracht tot en met 23 mei 1997. Voor diegene die de afgelopen tijd een huurwoning gekocht heeft is van be lang te weten welk moment maatge vend is voor de regeling. Voor de zit tende huurder (diegene die zijn eigen huurwoning heeft gekocht) wordt ge keken naar de datum waarop dat de woning wordt overgedragen bij de notaris. Voor wie een vrijgekomen huurwoning heeft gekocht, geldt de datum waarop de woning wordt (is) betrokken. Dit heet de peildatum. Bij de aanvraag voor subsidie wordt zowel gekeken naar het inkomen als naar het eigen vermogen van alle léden van het huishouden gezamenlijk. Het inkomen en het vermogen mag een bepaalde grens niet overschrijden. Voor 1997 zijn de inkomens- en vermogensgrenzen: voor een eenpersoonshuishouden tot 65 jaar: een belastbaar jaarinko men tot 35.700,- en een vermogen tot 38.000,-; voor een eenpersoonshuishouden vanaf 65 jaar: een belastbaar jaarin komen tot 30.500,- en een vermogen tot 65.000,-; voor een meerpersoonshuishouden tot 65 jaar: een belastbaar jaarinkomen tot 47.550,- en een vermogen tot 56.000,-; voor een meerpersoonshuishouden vanaf 65 jaar: een belastbaar jaarin komen tot 39.600,- en een vermogen tot 90.000,-. Voor het inkomen van inwonende kinderen tot 23 jaar geldt een vrijstelling van 9.000,- per kind. Tot het vermogen worden onder andere gerekend: spaargeld, een caravan/vakantiehuisje, een motor en een auto. Kortom zaken die een zekere waarde vertegenwoordigen. Hoogte subsidie De hoogte van de subsidie hangt af van het hypotheekbedrag, de hypo theekrente en het inkomen van de koper en zijn gezinsleden. De subsidie is dus niet voor iedereen gelijk. Ge middeld zal de subsidie zo'n 4.500,- a 5.000,- bedragen. De minimale sub sidie is 750,-. De subsidie zal in 5 jaar worden uitbetaald. De subsidie moet binnen 6 maanden na de peildatum worden aange vraagd. Voor kopers die een huurhuis hebben gekocht tussen 22 mei en 1 oktober 1997 geldt een uitzondering. Zij kunnen hun aanvraag tot 1 april 1998 indienen. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij verhuurders die woningen verkopen of bij het distri butiecentrum van het ministerie van VROM, tel. 079 3449449. U kunt meer informatie krijgen over de subsidieregeling bij verhuurders die woningen te koop aanbieden of bij een hypotheekadviseur. Ook kunt u bellen met het ministerie van VROM, op werkdagen van 9:00 - 12:00 en van 13:00 - 17:00 uur; tel. 070 3395050. Regio - Wanneer een kinderwens on- lervuld blijft, heeft dat ingrijpende lonsequenties voor een echtpaar. Bet verdriet van kinderloosheid is leelal onzichtbaar voor de omgeving. Vaak stuit men op onbegrip. Proble men en vragen rond de voortplanting Jijn nog steeds een beladen onder werp; niet alleen bij de direct-betrok- Renen maar ook in de politiek waar tegels en wetten worden gemaakt die Tepalen of mensen al dan niet recht hebben op vruchtbaarheidsbehande lingen. pp woensdag 19 november is er een Voorlichtingsavond over onvrijwilli ge kinderloosheid. Deze avond vindt llaats in de Gehoorzaal van de Bleu- andlocatie van het Groene Hart Zie lenhuis (Bleulandweg 10). Aanvang P-00 uur, de zaal is vanaf 19.30 open. De toegang is gratis. Tijdens deze avond spreken een aantal gasten waaronder mevrouw M. van den Berg, polikliniekverpleegkundige gynaeco logie, mevrouw K. Bloemenkamp, gy naecoloog in opleiding en mevrouw N.A.G. Dijkstra-Hazelhorst van de pa tiëntenvereniging voor vruchtbaar- heidsproblematiek Freya. Onderwerpen die onder andere aan de orde komen zijn: wat is er nodig om zwanger te worden, welke testen/on derzoeken zijn mogelijk als zwanger schap uitblijft, welke behandelingen, wat zijn de sociale consequenties en wat kan de patiëntenvereniging bete kenen. Uiteraard is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Onvruchtbaarheid heeft betrekking op mensen die geen kinderen kunnen krijgen, die pas na lange tijd in ver wachting raken of waarbij dit alleen na medisch ingrijpen gebeurt. Het gaat hierbij zowel om vrouwen die voor de eerste keer zwanger probe ren te worden als om vrouwen die vergeefs proberen van een tweede of derde kind in verwachting te raken. Er zijn ook vrouwen die wel makkelijk in verwachting raken, maar herhaalde miskramen krijgen. Bent u onvrijwillig kinderloos of kent u iemand in uw familie/vriendenkring die met deze problematiek te maken heeft, dan bent u van harte welkom bij deze voorlichtingsavond. Aanmelden kan bij het Bureau Patiëntenservice van het Groene Hart Ziekenhuis, tele foon 0182-566324. Ook informatie over deze avond is verkrijgbaar via dit Bureau. e Streekarchiefdienst Hollands Midden beheert de archieven van de gemeen- |en Gouda, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Waddinxveen en Zeven- iuizen-Moerkapelle. Tet Streekarchief verzamelt ook aanvullende documentatie en is onder andere Beinteresseerd in club- en verenigingsbladen, gemeentegidsen (ook oude Ritgaven) en dergelijke. the denkt ons te kunnen helpen wordt verzocht contact op te nemen via [elefoon 0182-521821 of 516135 (fax). fegio - De afdelingen Krimpener- aard en Gouda en omgeving van de [enandicaptenbond, ANIB, zijn sa- engevoegd. De besturen van beide delingen hopen dat zij door deze ■amenwerking een nog betere service tonen geven aan de leden. Het n jj ?tuur heeft de samenvoeging middels goedgekeurd. De nieuwe am wordt: ANIB bond van gehandi- ïen H H n ar'Je'^son§eschikten Mid- inn r/eesj;e gehandicapten hebben landicap gekregen tijdens hun leven. Vrijwel iedereen is in de veron derstelling dat alles goed geregeld is wanneer men gehandicapt raakt. In de alledaagse werkelijkheid blijkt dat niet zo te zijn. Dan is het goed te weten de ANIB bestaat. Daar vinden mensen met een handicap begrip voor hun situatie en hulp bij allerlei proble men. Adviseurs van de ANIB verlenen desgewenst hulp op tal van gebieden: of het om hulp bij het invullen van een belastingformulier gaat of om hulp bij de aanvraag van hulpmiddelen en dergelijke. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de secre taris: Cobi van der Mast, telefoon/fax: 0182-580745. Boskoop - Op zaterdag 15 november is er Knetterpop in De Tunnel. Dit evenement bestaat uit het optreden van een aantal lokale bands en vreem de gebeurtenissen. De bands die op treden zijn: One arm Bandit en Silent scream. Aanvang 22.00 uur. Waddinxveen - Op zondagmiddag 16 november wordt in wijkgebouw Het Zuidhonk een soos gehouden voor verstandelijk gehandicapten. Op deze middag worden er spelletjes ge speeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Boskoop - Op initiatief van de ge meente Boskoop wordt er zaterdag 22 november een Onderwijsmarkt gehouden voor ouders en kinderen I uit de groepen 7 en 8 van het basison- derwijs in het schoolgebouw van het Coenecoop College aan de Kievit straat 54 van 10.00 tot 12.00 uur. Ouders en kinderen kunnen zich oriënteren op het aanbod van scho len voor voortgezet onderwijs. De volgende scholen voor voortgezet onderwijs zijn op de Onderwijsmarkt aanwezig: Het AOC Groen College in Boskoop; Het Coenecoop College in Waddinxveen/Boskoop; Het Groene Hart Lyceum in Alphen aan den Rijn; Het Scala College in Alphen aan den Rijn; Het Coornhert Gymnasium in Gouda; De Goudse Waarden in Gouda; Het Delta College in Gouda; De Goud se Scholengemeenschap in Gouda; Het Erasmus College in Zoetermeer. Boskoop - Op zaterdag 15 november staat de Boskoopse bibliotheek in het teken van de postzegels. De NVPV (Nederlandse Vereniging van Postze gelverzamelaars) afdeling Boskoop organiseert daar een grote ruilbeurs voor zowel kinderen als volwassenen. Deze ruilbeurs is van 10.00 tot 13.00 uur gratis toegankelijk. Ook vindt in de bibliotheek het theo rie-examen van Jeugdfilatelie Neder land plaats om 9.15 uur. Drs. C.J. van Kempen neemt dit landelijke examen af. De albumbladen met thematische en landenverzamelingen, die de exa menkandidaten hebben moeten ver vaardigen als praktijkonderdeel, zul len worden tentoongesteld. Later op de ochtend zal de uitslag van het theo rie-examen worden bekendgemaakt. Voor de jeugd wordt er ook een bingo georganiseerd. Handelaren zijn even eens aanwezig. De NVPV afdeling Bos koop komt iedere maandag van de maand bijeen in het Coenecoopcolle- ge, Kievitstraat 54 in Boskoop. De jeugd van 18.45 uur tot 19.45 uur en de senioren vanaf 20.00 uur. Ook hier allerlei activiteiten op postzegelge- bied, die gratis toegankelijk zijn. Waddinxveen-Zaterdag 15 november is er een verkoopexpositie van olie verfschilderijen georganiseerd in Het Nieuwe Trefpunt aan de Stations straat 8. De zaal is van 10.00 tot 17.00 uur open. De collectie bevat olieverfschilde rijen. Naast klassieke onderwerpen zoals landschappen, bos-, zee- en stadsgezichten, zullen er ook een groot aantal in moderne stijl geschil derde doeken zijn, zoals abstracten en surrealistische werken. De schilderijen zijn nog niet voorzien van een lijst. Er wordt naast de schil derstukken een groot assortiment lijsten aangeboden. Hierdoor kan een perfecte combinatie gekozen wor den. Waddinxveen - Op zondag 16 novem ber is er een trektochtdienst in de Ontmoetingskerk in Waddinxveen. Deze keer niet in een middagdienst, maar in een ochtenddienst; om 9.00 uur wordt men ontvangen met een mini-ontbijtje waarna de dienst om 9.30 uur zal beginnen. Het thema voor deze dienst is "Uit de boot gevallen". Verschillende mensen, jong en oud, zullen hun medewerking zowel muzi kaal als instrumentaal verlenen. Voorganger in deze dienst is dominee Bongers. Iedereen is welkom. Waddinxveen - De Vereniging ter Be scherming van het Ongeboren Kind afdeling Waddinxveen en de Neder landse Patiënten Vereniging organi seren op donderdag 13 november een gezamenlijke avond. Het onderwerp van behandeling is 'Prenatale Dia gnostiek: het toelatingsexamen van het ongeboren kind'. Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen en het bezoeken van de informatie- en verkoopstands. De avond wordt gehouden in de Hoek steen, Esdoornlaan 2 in Waddinx veen. Aanvang 20.00 uur. Iedereen is welkom. Regio - Op zaterdag 15 november or ganiseren leden van Arierang, Vereni ging voor Koreaans geadopteerde jongeren in Nederland, een borrel in Gouda voor alle Koreaans geadop teerde jongeren en jonge volwasse nen vanaf 16 jaar. Arierang behartigt de belangen van alle Koreaans geadopteerde jongeren in Nederland. Informatie-overdracht en recreatie zijn de pijlers van de ver eniging. Gezelligheid is datgene wat mensen doet terugkomen en de infor matie wordt onder de leden verspreid door het twee-maandelijks periode "Uri Shinmun" Koreaans voor "onze krant". Naast gezelligheid biedt Arierang ook serieuze informatie aan, bijvoorbeeld over reizen naar Korea. Tevens be staan er goede contacten met Arierangers die nu weer in Korea wo nen. Zij kunnen bijvoorbeeld assiste ren in de zoektocht naar biologische ouders of vertellen hoe zo'n zoek tocht moet worden aangepakt. De borrel zal plaatsvinden op 15 no vember in Chinoiserie-Grand Café Wan Hsin, Markt 24 in Gouda. Wie als geadopteerde Koreaan(se) geïnteresseerd is geraakt in de vereni ging is vanaf ongeveer 20.00 uur wel kom. Wie niet komt borrelen maar wel in formatie wil kan contact opnemen met secretaris Alex Hoekendijk, Oude Bathmenseweg 78,7417XB Deventer, telefoon 0570-630850. Voor informa tie over de bijeenkomst in Gouda: Brenda Duits, 075-6216558 of Kim en Barbara Verhaaf, 0182-613780. Waddinxveen - Op donderdagavond 20 november om 20.30 uur geeft de Haarlemse gitarist Rob Westerik een concert in de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade 59 in Waddinxveen. Op het programma staat werk van J.S. Bach, F. Sor, F. Martin en R. Dyens. De toegang bedraagt 15,=. Houders van pas 65+, CJP en studenten betalen ƒ12,50. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa vanaf een half uur voor aan vang. Waddinxveen - De vijfde Waddinx veense Schaaknacht is op vrijdag 30 januari 1998 in wijkgebouw Het Zuid- honk aan de Zuidplaslaan 552. De or ganisatie is in handen van Stichting Wijkwerk De Zuidpias en de Waddinx veense Schaakvereniging WSV. Er wordt 'klokje rond' geschaakt van vrijdagavond 20.00 tot zaterdagoch tend 8.00 uur, waarna met een geza menlijk ontbijt en de prijsuitreiking wordt afgesloten. Tijdens de pauzes gedurende de nacht worden de deelnemers voor zien van salades, soep en dergelijke. Dankzij de vrijwilligers van Het Zuid- honk zal de bar de gehele nacht open zijn. Er wordt gespeeld volgens de snel- schaakregels en het speelternpo be draagt 10 minuten per persoon per partij. Voor iedere deelnemer is er een leuke prijs. Het toernooi biedt plaats aan 64 deelnemers. Voor informatie en aanmelding: Henk Stam, 0182-619630 of Ton van Nieu- kerke, 0182-630594.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 17