LITI E Carolijn Visser in Boskoop BERICHTEN Juiste toon voor Kerstmis, verrassend Donkere ramen deHaij van d e rW ende Familieberichten eet t Hart van Holland/12 november 1997 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Frank Paul Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Donkere Ramen Leopold Boskoop 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN De levensbaan is afgelopen. De grens bereikt met laatste kracht. De Hemel gaat nu voor hem open. Hij is voor eeuwig thuis gebracht. Met grote droefheid geven wij U kennis dat heden na een langdurig, doch geduldig gedragen lijden van ons is heengegaan mijn dierbare man, onze zwager, oom, neef en buurman echtgenoot van Teunie van der Sar in de leeftijd van 76 jaar. Uit aller naam: T.N. Paul-van der Sar 8 november 1997. Dorpsstraat 212 - 2761 AP Zevenhuizen. Geen bloemen en geen bezoek aan het woonhuis. Woensdag 12 november van 19.30-20.30 uur is er gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen in het rouwcentrum "De Zevenster", Schoolstraat 18 te Zevenhuizen. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden donderdag 13 november om 11.00 uur in de Ned. Hervormde kerk, Dorpsstraat 170 te Zevenhuizen waarin Pastor C.D. Verbeeke zal voorgaan. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden in het familiegraf op de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen om ongeveer 12.10 uur. Na de begrafenisplechtigheid is er nog gelegenheid tot condoleren in het "Hervormd Centrum", Dorpsstraat 156 te Zevenhuizen. Snelheidscontrole: Op 5 november tussen 13.15 uur en 17.00 uur is een snelheidscontrole gehouden op de Burgemeester Klinkhamerweg. In die tijd kwamen er 2584 passanten voor bij, waarvan er 45 te hard reden. Op 6 november tussen 8.10 en 9.15 uur is een snelheidscontrole gehou den op de Moerkapelse Zijde. Er geldt daar een maximum snelheid van 50 kilometer per uur. Er waren 504 pas santen, waarvan er 111 te hard reden, de hoogst gemeten snelheid is 84 kilo meter per uur. Op 8 november tussen 14.00 en 16.30 uur is een snelheidscontrole uitge voerd op de Burgemeester Klinkha merweg. Er waren 1835 passanten waarvan er 65 te hard reden. Snelheidsduivel: Op 10 november rond 2.00 uur reed een politiewagen over de Dorpsstraat. De politie wilde een tegemoet komende bestuurder controleren op alcoholgebruik en keerde daarom de auto. De bestuur der van de andere auto, een 30-jarige man uit Moerkapelle, ging er vervol gens met hoge snelheid vandoor. Op net Noordeinde waar een maximum snelheid van 60 kilometer per uur geldt, reed hij ruim 150 kilometer per uur. De man werd kort daarop thuis aangetroffen en het rijbewijs van de man is ingenomen. Alcoholcontrole: Een 48-jarige man uit Zevenhuizen is bekeurd tijdens een alcoholcontrole. Tijdens een blaas- controle bij De Beuk blies hij een pro millage van 0,8. Aanrijding: Op 6 november rond 18.15 uur heeft een aanrijding plaatsgevon den op de Rijksweg Al 2 noord baan. Er werd daar op dat moment in file gere den. Een 26-jarige man uit Delft kon nog op tijd stoppen, maar een 28-jari- ge man uit Deurne kon dat niet op tijd en botste op de auto van de 26-jarige. De 27-jarige vrouw van de man uit Deurne had last van haar nek, maar wilde toch de weg vervolgen. Woning-inbraken: Tussen 3 november 12.00 uur en 4 november 8.30 uur heeft een insluiping plaatsgevonden in een woning aan de ieplaan. De achterdeur van de woning was niet op slot. Er wordt een portemonnee vermist. Op 6 november heeft rond 20.15 uur insluiping plaatsgevonden aan de K.W. singel. Ook hier is men via de achterkant binnen gekomen. Er wordt een portemonnee met papieren en pasjes vermist. Op 7 november tussen 20.00 en 23.30 uur is ingebroken in een woning aan de Ernst Casimirlaan. Een bovenlicht is geforceerd en er worden een TV, een videorecorder en een walkman vermist. Op 7 november tussen 15.45 en 16.00 uur heeft een insluiping plaatsgevon den in een woning aan de Groensvoor- de. Terwijl de bewoner boven was is men door de onafgesloten achterdeur naar binnen gekomen en heeft men Door Julia Penairim Het duurt nog even, maar straks is het Kerst en wie dan 'Robin en God' van Sjoerd Kuyper nog niet heeft gelezen, loopt reddeloos achter. En eens moet het er toch van komen en Kuyper schrijft door als een tiere lier. 'Robin en God' is Kuyper's zesde boek over Robin waarin deze keer Kerstmis centraal staat. En God, na tuurlijk, want het een kan niet goed zonder het ander. De titel 'Robin en God' maakte me aanvankelijk wat huiverig: zo'n groot onderwerp en dat voor jonge kinderen, Sjoerd, jongen, vertil je niet. Dat dacht ik. Maar het viel reusachtig mee en meer dan dat. Kuyper heeft kenne lijk naar een van m'n wijze lessen geluisterd. Hij laat overwegend goe de mensen soms stout zijn en zijn stoute mensen zijn soms goed. Dat werkt. Bovendien schrijft Kuyper proza dat nauw verwant is aan poëzie met een verlegen gevoel voor humor waarmee hij zware onderwerpen lichtvoetig maakt. Jozef en Maria en Jezus zullen voor mij nooit meer zijn wat ze waren, maar zijn sinds dit werkje Djozef en Meria en Djiesus, verteld door een jongetje van Engelse afkomst. Via Robin gaat het over het bestaan van God en het geloof daarin. Ro bins vader moet er niets van heb ben, zijn opa echter wel, 'want die is al oud'. Deze tegenstelling komt wel wat erg heftig tot uiting, wanneer de vader en de opa op dit punt bijna in een handgemeen verwikkeld raken; er komt in elk geval een fikse ruzie van, op een manier die bij mij als wat al te bedacht en een beetje overdreven overkwam. Maar daar mee heb ik dan ook de enige zwakke plek gehad. Gelovigen zullen dit verhaal over het geloof, misschien met wat moei te, kunnen accepteren als een goe de benadering als het om kinderen gaat. De niet-gelovigen onder ons zul len er ook vrede mee kunnen hebben: in de kerk kan ook worden gelachen en de dominee klinkt, 'alsof hij een emmer over zijn hoofd heeft'. 'Robin en God' is een vriendelijk en voorzichtig geschreven boek gewor den met opmerkingen die nog net kun nen zonder te kwetsen: 'Opa zegt het aller-allerlelijkste woord dat in de wereld bestaat. En hij zegt het niet zachtjes, hij zegt het keihard' (als hij op zijn duim heeft getimmerd). Hoe wel juist opa de meest gelovige van het gezelschap is. Kuypers laat het met dit werkje kerst mis worden, zoals vermoedelijk ie dereen het kerstfeest ervaart, wat plechtig, maar ook met schitterend flarden gevoel voor humor EN erva ren door de ogen van een kind. Dat is knap en een compliment waard. Met elke vertelling een beetje dichter bij het antwoord op de vraag: 'ben ik dood?' Dat is de lijn die Bies van Ede volgde toen hij 'Achter donkere ra men' schreef. Het boek is uitgegeven in het genre 'griezelen' waarvoor in deze tijd opmerkelijk veel belangstel ling bestaat. Ik heb niet erg moeten griezelen, daar voor ben ik te oud en te dik. Maar ik vraag me ook af, of bij jongere lezers de rillingen over de rug lopen. Ik denk van niet, al bevatten de verhalen wel steeds enge elementen. Ik vond de verhalen goed geschreven, onder meer omdat steeds naar een verrassend aardig gevonden plotje wordt geschreven. Waar ik wel aan toe moet voegen, dat uitgerekend de eerste twee verhalen me minder be vielen: een schrijver op school en doden in auto's op de snelweg, dat komt, omdat ik niet houd van schrij vers die zichzelf zo etaleren en op de snelweg vond ik het gegeven te overdreven bedacht. De overige vertellingen maakten echter alles goed. Het portret van meneer Teerhart zit uitstekend in elkaar en dat betreft ook 'De elfde verdieping' en nog meer 'Nachtvlin ders'. Dat is op het poëtische af. Bies van Ede lijkt, schrijvenderwijs, steeds beter op gang te komen. Ik ben benieuwd hoe deze relatief jon ge schrijver zich verder ontwikkelt. Sjoerd Kuyper: Robin en God. Uitg. Leopold, prijs f 24,90. Bies van Ede: 'Achter donkere ramen'. Uitg. El- zenga, prijs f 27,50. een geldbedrag gestolen. Op 8 november tussen 11.30 en 21.45 uur is ingebroken in een woning aan de Heemraadweg. Een raam aan de achterzijde van de woning is gefor ceerd. Er worden een stereotoren en sieraden vermist. Auto-inbraken: Op 4 november tussen 14.10 en 14.20 uur is ingebroken in een auto aan de Passage. Een portierruit is ingeslagen en er wordt een autora- cfio/cd-speler vermist. Op 5 november tussen 18.00 en 20.00 uur is ingebroken in een auto in de Stationsstraat. Een slot werd gefor ceerd, maar er worden geen goederen vermist. Wel is geprobeerd het stuurslot te verbreken. Bedrijfsinbraken: Op 6 november tus sen 16.45 en 17.15 uur heeft een inslui ping plaatsgevonden bij een bedrijf aan de Passage. Daarbij is een porte monnee buitgemaakt met pasjes en een geldbedrag. Tussen 8 november 20.00 uur en 10 november 17.00 uur is ingebroken in een bedrijf aan de Zuidkade. Een raam is geforceerd. Het is nog niet bekend wat er wordt vermist. Tussen 8 november 13.00 en 10 no vember 6.45 uur is ook ingebroken in een bedrijf aan de Coenecoop. Een deur is geforceerd en er wordt onder andere gereedschap vermist. Snelheids- en rood licht controles: In het kader van het snelheidsproject op de N207 staan sinds 28 augustus snel heidscamera's en een rood licht ca mera langs de weg. De snelheidsca mera bij de Henegouwerweg heeft tussen 29 en 31 oktober 13562 passan ten geteld. Daarvan reden 1565 pas santen te hard, dus ongeveer 11,5 pro cent. De hoogst gemeten snelheid was 99 kilometer per uur. De rood licht camera, die tevens snelheid meet, telde 59069 passanten. Daarvan reden er 136 te hard en 56 door rood licht. Vreemdelingencontrole: Op 4 novem ber is een vreemdelingencontrole uit gevoerd bij een bedrijf aan de Tuin- bouwweg. Daar werden twee vreem delingen aangetroffen die geen docu menten bij zich hadden. Uit onder zoek bleek echter dat beiden uit Den Haag kwamen. Zij zijn derhalve aan de Vreemdelingendienst van Den Haag overgedragen. Diefstal rozentakken: Tussen 15 okto ber en 21 oktober zijn er vanaf een bedrijf aan de Tuinbouwweg 150.000 rozentakken gestolen. De benadeelde huurt daar een stuk grond en de ver huurder heeft in die week wel mensen zien knippen maar nam aan dat het in orde was, omdat het de normale tijd is om de rozentakken te knippen. Aanrijdingen: Op 7 november rond 7.45 uur heeft een ongeval plaatsge vonden op de Zijde. Een 24-jarige bromfietser uit Hazerswoude-Dorp reed richting hefbrug, rechts naast de file. De bestuurder van een Ford Sierra, welke vanaf de hefbrug kwam, sloeg linksaf de parkeerplaats op. Hij schepte daarbij de bromfietser. De bestuurder verminderde vervolgens zijn snelheid, maar reed direct daar op snel weg, richting Zuidkade. De bromfietser is overgebracht naar het Groene Hart ziekenhuis in Gouda. Het kenteken was door getuigen doorge geven. De auto is op de Mendelweg terug gevonden en de bestuurder is inmiddels achterhaald. Woning-inbraken: Op 9 november tus sen 15.00 en 19.30 uur is ingebroken in een woning aan de Veldlaan. men is binnen gekomen via een bovenlicht en er worden enkele sieraden ver mist. Boskoop - Op donderdag 13 november geeft Carolijn Visser een lezing In de bibliotheek Boskoop. Carolijn Visser schrijft vooral over gewone mensen in min of meer gewone omstandigheden. Zij bezocht onder meer China: "Grijs China en böfrt<»ni< Mon«TAi»ö. irmtzlo Koiiuolo van Mongolië". Vietnam: einde van de i Ook bezocht zij" de landen Armenië, Thailand en Nicaragua. In 1996 schreef zij het boekenweekessay: Het goud van Bonanza. De lezing is in de bibliotheek Boskoop en begint om 20.00 uur tot 22.15 uur. Kaarsjes zijn aan de balie verkrijgbaar a ƒ7,50. Voor leeskringdames ƒ5, China en buigend bamboe", Mongolië: "De koude heuveis 'Hoge bomen in Hanoi", Costa Rica: "Aan het Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3