Zevenhuizenaar loopt marathon New York hhbi Gedegen spel Nesselande Eenvoudige overwinning Nesselande-dames BROUWER DE KONING Maarten Vroegindeweij bovenaan Flyers Heren 1 en 2 doen aan klanten binding Dames Gouwestaete winnen van De Ham TZM speelt gelijk tegen bovenste UITVAARTVERZORGING Bedrijfsvol leybal Sjoelen Hart van Holland/12 november 1997 pagina 9 Loopkoorts Nieuwe uitdaging via het werk Heren 1 tegen De Zeester/Meerval Nesselande weer niet langs PZ Zevenhuizen - Samen met ongeveer 32.000 anderen heeft Nico Slee- uwenhoek vorige week de marathon van New York gelopen. De enorme massa mensen, de enthousiaste reac ties van het Amerikaanse publiek, de reis, de geweldig grootse stad en het lopen in de stromende regen, Nico Sleeuwenhoek is vele verhalen en ervaringen rijker geworden. "Het is niet dat ik nu zo'n bijzonder goede loper ben, het gaat om het volbrengen" aldus de heer Slee uwenhoek. Dat heeft hij ook gedaan Hij is gefinisht op de 26.200 plaats in een officiële tijd van 5.17.42. Om dat zo'n 32.000 mensen niet in één keer kunnen starten is de eigenlijke tijd van Sleeuwenhoek 5.10.35. Een prestatie waar hij dik tevreden over is. Het lopen is voor Nico Sleeuwenhoek zo'n vijftien jaar geleden begonnen. Voor zijn hobby, scheidsrechter bij voetbalwedstrijden, moest hij om in een hogere klasse te kunnen fluiten een verplichte conditietest doen. De eis was 2500 meter lopen binnende 12 minuten. "Ik kon helemaal niet goed lopen en zag er dus ook vreselijk te genop. Ik kon gelukkig iemand vinden die mij wat begeleidde en zo kwam ik door de test." De begeleider van destijds heeft Nico Sleeuwenhoek vervolgens uitge daagd om verder te gaan met het lo pen en eens mee te doen met een prestatieloop. Sleeuwenhoek: "En ik wilde me natuurlijk niet laten kennen. Na de eerste prestatieloop van 5 kilo meter hebben ze mij nog net niet moeten beademen. Ik was helemaal stuk." Toch had het loopvirus zijn werk ge daan en Sleeuwenhoek was vanaf die tijd verknocht aan het hardlopen. Al tijd alleen om de prestatie te volbren gen, niet om te winnen. Nico Sleeuwenhoek is in het dagelijks leven werkzaam bij de firma Schuite- ma. Vanuit de directie werd op een gegeven moment georganiseerd dat er personeelsleden zich op konden geven voor het meelopen in de mara thon van New York. Dit idee kwam in de tweede helft van 1996 naar voren en Nico Sleeuwenhoek heeft zich daarvoor, samen met 44 anderen, opgegeven. Uiteindelijk zijn 32 men sen van Schuitema aan de start ver schenen. In New York hebben zij schitterende ervaringen opgedaan en ook de marathon zelf was een happe ning. Het weer zat tegen: "Ik heb het hier in Nederland nog nooit zo hard en zo lang zien regenen." Veel bewon dering is er voor het Amerikaanse publiek. Alle deelnemers worden als het ware door het publiek over de streep gedragen. "En dat is ook een fantastische ervaring." In de wedstrijd tegen Brevok in Breda, had dames 1 van Nesselande weinig moeite met de tegenstander die on deraan staat in de le divisie. Coach Bosschaart startte in de basis met de 15-jarige Janneke de Butter, die zich kranig weerde. Door sterke servicedruk en attente blokkering haalde Nesselande binnen 8 minuten de eerste set met 1-15 binnen. In de tweede en derde set werden ook de andere wisselspeelsters ingebracht om hen zo veel mogelijk wedstrijder varing op te laten doen. Mede hier door liep de aanval minder snel en waren er wat misverstanden, maar ondanks dat won Nesselande vrij ge makkelijk met 8-15. In de derde set maakte spelverdeelster Michelle Bijl na 4 weken absentie vanwege een polsblessure haar rentree. Hoewel bepaald nog niet pijnvrij kon zij de set uitspelen, die, ondanks een terugval in spelkwaliteit, met 10-15 ook in Ze- venhuizens voordeel werd beslist. Door deze overwinning blijft de jonge selectie goed meedraaien in de kop van de le divisie, waar ze nu de derde plaats inneemt. Er volgen de komen de weken wat pittige tegenstanders en voor de Nationale Bekercompeti tie is als tegenstemder geloot het eer ste team van Sliedrecht Sport, dat uitkomt in de eredivisie. Deze wed strijd wordt waarschijnlijk op woens dag 3 december gespeeld, om 20.00 uur in Swanla. Op zaterdag 15 november worden geen volleybalwedstrijden in Swanla gespeeld. Het eerste damesteam speelt daarvoor in de plaats op woensdag 19 november om 20.00 uur tegen Sliedrecht Sport-2 en het twee de speelt donderdag 13 november om 20.00 uur tegen Sovicos uit Den Haag. De selectie van trainer/coach Medan kon het afgelopen zaterdag niet bol werken tegen het geroutineerde Asia- Compas uit Odijk en verloor met 3-0. Wellicht kunnen de dames van Per- dijk-Nesselande de vorm weer snel oppakken, zodat ze bovenin de 3e di visie kunnen blijven meedingen. Moerkapelle - In de negende ronde van de onderlinge competitie bij schaakvereniging Moerkapelle leed koploper Jacques de Lange zijn eerste nederlaag. Maarten Vroegindeweij, die vrij snel van hem won, neemt de eerste plaats over. Achtervolger Ben van Geffen maakte geen fout en ver sloeg Jesse van Elteren middels een aardig dame-offer. Dick Bac en Gerard van Ommeren speelden één van hun bekende tita nengevechten. Dick kwam een pion voor, had winstkansen, maar Gerard hield het eindspel bekwaam remise. Wim Vroegindeweij was in de slotfase van zijn partij tegen Marcel de Haan slagvaardiger. Hij ontfutselde zwart zijn claim en won. Hierdoor komt Wim in de top-tien. Terwijl Marcel er juist buiten tuimelt. Hugo van Elteren offerde de kwaliteit tegen Jan Blok en leek te gaan winnen met twee vrijpionnen. Jan nam tijdig zijn maatregelen en forceerde remise. Mark van Putten was te snel en te goed voor Ton van Delden en nadert weer de eerste tien. Toen Marian van Elteren uiteindelijk een stuk verloor tegen Cees van Vuuren was het pleit snel beslist in zijn voordeel. Stand aan kop: 1. Maarten Vroeginde weij, 2. Ben van Geffen, 3. Jacques de Lange. Moerkapelle 3 leed een zware 7-1 ne derlaag tegen RSR/Ivoren Toren 3 in Rotterdam. Bart van Putten, André Corpeleijn, Aart Jan van Vliet, team leider Henk van Putten, Sander Her tog, Henk Doornhein en Jan van Hel den verloren allen hun partij. Gerrit van Meeteren won als enige en redde de eer. Het was de tweede nederlaag voor het derde in de RSB-competitie. De jeugd speelde de achtste ronde van de interne competitie. Uitslagen: Michiel Rensen - Kevin Bakker 1-0; Peter van Vuurde - Stefan Rensen 0-1 Michael van Eijk - Jasper Kamp 1-0; Saskia Droog - Dick de Wild 1-0; Ron Droog - Glenn Krijgsman 1-0; Rob van Helden - Marius van der Torren 0,5- 0,5; Norman van Rhijn - Martijn van der Heijden 0-1; Matthias Freeke - Pa trick Stam 0-1; Pieter Perdijk - Lieke van der Werff 0,5-0,5. Stand aan kop: 1Aart Jan van Vliet, 2. Jan van Helden, 3. Michiel Rensen. Hoera, 15 november is onze lieve oma jarig. H.G. kusjes van Suzanne en Jaco Beest groet Beauty, hou van je!! Toch nog in de krant: Stijn Alsemgeest geb. 18/10. Welkom Lieve Stijn. Kusjes Oma Zevenhuizen - Volgend jaar wordt het negende bedrijfsvolleybaltoernooi gehouden op de zaterdagen 16 mei en 6 juni. Waddinxveen - De prijzen bij de Wad dinxveense sjoelers zijn gegaan naar: Henk van Beek, Wim Slingerland jr. Teunie van Leeuwen, Peter van Leeu wen, Teus Visser, Pascal van Gils, Frans Botger, Gerard Vos, Cor van Gils, Sjaan Faay, Simon den Oude, Marius Kersbergen, Jeanette Kers bergen, Dick Esveldt, F. Feenstra, An nette Kersbergen, Cora van Herk. Tweede ronde: Jan Olie, Simon Supu- sepa, Guus van Renesse, Cor Kersber gen, Ronald Meijere, Trudy van Dam, Mien van Renesse, Ben den Ouden. Waddinxveen - Zowel Flyers Heren 1 als Heren 2 speelden een goede wed strijd tegen respectievelijk B.O.B. en Team Ten Dreamers met als beloning een overwinning. Dames 1 redde het niet in Dordrecht tegen Rowic. Jon gens aspiranten 1 behaalden een rui me overwinning. De wedstrijd van Herén 1 tegen B.O.B. was een wedstrijd van twee aan elkaar gewaagde en goed schietende teams. Ook was het een spannende strijd waarbij het verschil nooit meer dan vijf punten bedroeg. De eerste helft had Flyers steeds een kleine voorsprong, maar echt afstand ne men was er niet bij. Ruststand 48-46. De tweede helft begon B.O.B. voortva render en nam rond de zesde minuut een zevenpunten voorsprong. Hierna namen de Waddinxveense heren het heft weer in handen door in een hoge re versnelling te gaan spelen. Hier door kwam B.O.B. steeds iets te laat en stapelde de foutenlast zich op. Langzaam maar zeker liep Flyers uit, vooral dankzij het voortreffelijk ne men van de vrije worpen (75% raak). Uiteindelijk werd de uitslag nog 98-86. Topscoorder: Wolter Zwijnenburg met 34 punten. Dames 1 vertrok zonder de vaste centers naar Dordrecht voor de wed strijd tegen Rowic. Voor een com pleet Flyers al een lastige tegenstan der, dus de verwachtingen waren mi nimaal. Dit bleek vooral in de eerste helft. Qua veldspel was Flyers niet de mindere, maar de dames kwamen niet tot scoren. De tweede helft was aan Flyerskant stukken beter en nu werd er ook gescoord, maar de achterstand van 25 punten uit de eerste helft werd niet goedgemaakt. Verheugend was het goede optreden van de twee j unio- ren, Cressida Jobels en Charlotte Le lieveld. Uitslag 69-42. Heren 2 liet zien, dat er ook in de wat lagere klassen mooi basketbal ge speeld wordt. Snelheid, mooie pas ses, vele breaks, alles was te zien in deze wedstrijd. Jammer was wel, dat er geen sprake was van een spannen de strijd. Daar was Flyers te sterk voor. Uitslag 90-33. Topscoorders: Derk Deenik en Rudo van Loo, beide met 18 punten. Jongens aspiranten 1 deed niet on der ten opzichte van beide senioren teams en scoorde er lustig op los te gen Westland Stars. Uitslag 84-57. Topscoorder: Johan Walhout met 25 punten. Vrijdagl4 november in De Duikelaar om 19.15 uur Jongens junioren 1 - DAS en om 21.00 uur Dames 1 - LUSV. Boskoop/Waddirvcveen - Afgelopen zaterdag speelde dames 1 van Gou westaete haar vijfde competitiewed strijd. In Wormerveer werd met 9-2 van 'De Hamgewonnen. Heren 1 kwam goed weg tegen De Zeester/Meerval. In Uden werd het 8-8 en mag Gouwestaete door dit 'uitresultaat' verder bekeren. Deze keer moest dames 1 aantreden tegen De Ham. Gouwestaete deed haar plicht en won vrij gemakkelijk met 9-2. Voorafgaand aan het duel hadden beide ploegen vier punten uit evenzoveel wedstrijden weten te ver zamelen. Gouwestaete leverde vorige week tegen ZWV/Nereus een toppres tatie. Het is dan altijd afwachten of een 'mindere' tegenstander je kan motiveren tot spel van hetzelfde ni veau. Gouwestaete speelde weinig beweeglijk en De Ham kon al helemaal geen vuist maken. Mede gezien het feit dat heel kort werd gefloten, was het een verre van spannende wed strijd. In de eerste periode opende Gillian van de Berg de score: 0-1De Hem kwam nog wel op 1-1, doch daar na scoorden Marion van Hooft 1-2 en Ingrid van Veen 1-3. Gouwestaete kwam in de tweede periode verder uitgebreid naar 1-8. Gillian van den Berg bracht de eindstand op 2-9. De heren moesten aantreden tegen De Zeester/Meerval in Uden. De Ude- naren speelden één klasse lager, tweede klasse Bond. De heren begon nen goed. Door doelpunten van Jaco de Jong (2x) en Remko Overdam gin gen de heren na de eerste periode aan de leiding met 1-3. De Gouwestaetehe- ren konden de goede lijn niet doorzet ten in de rest van de wedstrijd. De ploeg verloor de grip op de wedstrijd en gaf veel kansen weg. Hierdoor werd de 1-3 voorsprong i de tweede periode omgezet naar een 6-4 achter stand, alleen Marcel Ribbens wist tot scoren te komen. In derde periode wisten Remko Overdam en Wouter Steller de achterstand terug te bren gen naar een 7-6 achterstand. De he ren bleven onder hun niveau spelen. De Gouwestaeteheren zouden bij een gelijke stand door zijn naar de volgen de ronde. Wouter Steller en Remko Overdam brachten hun ploeg in de vierde periode terug in de wedstrijd en zorgden voor een nipte voor sprong van 7-8. Uiteindelijk scoorde de Udenaren in de laatste minuut nog gelijk, 8-8. Zaterdag 15 november speelt dames 1 van Gouwestaete tegen Polar Bears 1 Aanvang 18.15 uur in zwembad 'De Peppel' in Ede; Heren 1 speelt 16 no vember uit om 18.00 uur tegen De Rijn in zwembad 'De Peppel' in Ede. Het eerste team van de tafeltennisver eniging Zevenhuizen-Moerkapelle heeft een knap gelijkspel behaald in de uitwedstrijd tegen de leider van de poule, TOGB 5 uit Berkel en Rodenrijs. Het meest verwonderlijke in deze wedstrijd was de partijwinst van Hans Smit. Deze won zijn eerste partij in de competitie en nog wel tegen de sterk ste speler van de poule. Ad van Heij- ningen en Guus van Amerongen won nen beiden heel sterk twee partijen, waardoor de einduitslag 5-5 werd. De dubbel werd verloren. Het tweede team speelde in de thuis wedstrijd tegen Vriendenschaar 16 uit Gouda eveneens 5-5. Gerard Reijm en Hans Regters wonnen twee par tijen. Dico Bac, die zijn eerste wed strijd van deze competitie speelde, kon geen partij in winst omzetten. De dubbel werd gewonnen. Team 3 verloor de uitwedstrijd te gen BOK 3 uit Bodegraven met 9-1. Alleen Bart Klos wist een partij te winnen. Het vierde team won de thuiswed strijd tegen naaste belager TTVN 10 uit Nieuwkoop met 6-4. Dick van Vliet en Kees de Wilde wonnen beiden twee partijen, John Meurer won er één. De dubbel werd gewonnen. Team 5 won de thuiswedstrijd tegen Gouda 8 met 7-3. Zowel Harm Roden boog als Albert Thunissen en Walter Micke wonnen twee partijen. De dub bel was het zevende punt. Door dit resultaat klimt dit team naar de derde plaats. Jeroen, gefeliciteerd met je rijbewijs. Tot gauw! Veel liefs van Kim Welke handige klusjesvader/opa wil ons af en toe helpen, "t Hobbelpaard Moerkapelle 079-5931400 of 5932419 sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Afgelopen weekend speelde Nesselan de twee wedstrijden in de SNS-league. Zaterdag was VersaTel/AMVJ uit Am stelveen niet bestand tegen het gede gen spel van de Nesselanders. Via de setstanden 15-13, 15-8 en 15-10 werd door Nesselande met 3-0 gewonnen. Nesselande trad in de eerste set met de gebruikelijke basis aan. In deze set had Nesselande een wat afwachtende houding. AMVJ begon goed en nam een 7-4 voorsprong. Hierna kreeg Nes selande meer grip op de aanval en zorgde met de service voor meer druk op de passer. Een gelijk opgaande strijd ontspon zich (12-12). In de eind fase wisten de Zevenhuizenaren, de Amstelveners de fouten te laten ma ken en met een sterk blok maakte Michiel van der Kuip het beslissende punt (15-13). In de tweede set nam Nesselande het spel de Amstelveners niet meer in hun spel te laten komen. Met 15-8 werd deze set gewonnen. Ook in de derde set was Nesselande oppermachtig en won met 15-10 de set. Zondag speelde Nesselande tegen koploper Piet Zoomers/D in Apeldoorn. In deze vierde ontmoeting was Piet Zoomers wederom winnaar, nu met 3-0 via 15-13, 15-5 en 15-11. Coach Teun Buijs zag zijn ploeg in de beginfase zeer voortvarend te werk gaan. Met servicedruk en een sterke blokkering werd PZ snel op een 4-10 achterstand gezet. PZ wist langzaam maar zeker terug te komen, met in de hoofdrol Reinder Mummerdor. Nes selande kon de 10-13 voorsprong niet vasthouden, met name de rally's wer- heft in handen en wist door gedegen I den niet in winst omgezet en de mee gekomen Nesselande supporters za gen PZ met 15-13 de set winnen. In de tweede set ging het tot 5-4 gelijk op, maar daarna zorgde de service van Dynamo voor veel druk bi} de Zeven huizenaren en liepen de gastheren naar een 15-5 setwinst uit. In de derde set nam Nesselande weer een voorsprongvan 1-5,4-8 door goed werk van Matt Lyles, die een dikke voldoende verdiende. De opgebouw de voorsprong werd door PZ lang zaam maar zeker teniet gedaan. Uit eindelijk wisten de Apeldoorners met 15-11 deze set te winnen. Voor Nesselande staat op zaterdag 15 november de bekerwedstrijd tegen het promotieklasse team van Orion in Doetinchem op het programma. Trai ner/coach Teun Buijs zal daar dan zonder Jochem de Gruyter aantre den, die met het Nederlands heren team in Japan speelt.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 9