■hehshbbhhhhhbhh Burgemeester Jonkman koopt eerste Kinder postzegels m Koploper WSV fortuinlijk tot winst Coverage' in De Tunnel Kerkdiensten Festiviteiten 25 jaar Ichthusschool Tentoonstelling De Vogelvrienden Activiteiten in Het Zuidhonk Boskoopse jeugd getoetst op kunst van het post- zegelverzamelen VW Boskoop Fear Dark Festival Jeugd-disco in De Paddestoel Hart van Holland/19 november 1997 pagina 13 Kaarten die iets doen Openingstijden Klaveijassen Bingo Hnnr Karin van Langeraad Waddinxveen Op woensdagmor gen 12 november was het in het postkantoor in Waddinxveen een drukte van belang. Bij de officiële start van de verkoop van kinder postzegels werd door 'kabouters' van de Scouting St. Victor een sprookje opgevoerd voor burge meester Jonkman en zijn vrouw (zie foto). Zij waren uitgenodigd om de verkoop te starten door aankoop van kinderpostzegels. Burgemeester Jonkman bedankte de kinderen hartelijk voor hun uitvoering en sprak daarbij de wens uit dat door de opbrengst van de verkoop van kinderpostze gels ook voor andere, minder bedeelde, kinderen een sprookje uit zou komen. Met de aankoop van wenskaarten en postzegels van de Stichting Kinder postzegels Nederland worden de le vensomstandigheden van duizenden kinderen op de wereld blijvend verbe terd. Jaarlijks worden er honderden projecten gesteund: bijvoorbeeld een opvangcentrum voor straatkinderen in Djakarta en projecten voor kansar me en gehandicapte kinderen in Oost- Europa. Ook dichter bij huis worden bijdragen geleverd in de vorm van een bijdrage voor de Kindertelefoon, de bouw van speelplaatsen in drukke stadswijken en aan een onderwijspro gramma tegen pesten op school. Het comité Kinderpostzegels zorgt in Waddinxveen ook voor de verkoop van wenskaarten en kinderpostze gels. De stand staat in het postkan toor aan de Kerkweg-Oost en is geo pend op maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur. Waddinxveen - De 11e ronde van de huishoudelijke competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV van donderdag 13 november le verde 20 partijen op, waarbij slechts drie remisepartijen werden geteld, tevens was sprake van een wel erg fortuinlijke winst voor koploper L. Willemen. Een interessante partij werd gespeeld door L. van der Haven (4) met de witte stukken en koploper L. Willemen, waarbij de uitdager zich zeker niet de mindere had getoond, zelfs in die mate, dat zelfs gesproken kon worden van licht optisch voordeel in het eind spel. Maar tocht, door spanning van de witspeler werd een onnauw keurigheid begaan, waarbij alsnog door de lijstaanvoerder de niet meer verwachte zoveelste winstpartij in de analen werd bijgeschreven. Door A. prins (3) werd gestreden te gen kampioen B. Jansen (2), waarbij gesproken kon worden van een vlotte partij, die al snel in het voordeel van de kampioen werd beslist, waarbij de tweede plaats stevig in zijn handen bleef. Een knappe remise was weggelegd voor P. de Louw (5) tegen H. van Wou denberg (6) en G. van der Knaap (8) moest eraan geloven tegen E. Philipse (7), waarbij laatstgenoemde lang zaam maar zeker zijn hoge notering van afgelopen jaren weer lijkt te nade ren. Een hectische partij werd ge speeld door W.E. Hennink en H. de Roodt, waarbij van alles mogelijk was met als eindresultaat, dat de strijd werd beslist in de laatste speelmi nuut, waarbij W.E. Hennink de winst wist op te strijken. In de subtop blijft A. Kardol een hoge positie innemen door zijn overwin ning tegen M. Moerland en A. van der Starre duikelt opnieuw naar beneden door zijn verliespartij tegen T. Wiers- ma. Eveneens verlies voor N. Dannis tegen L. Ellers en J. Markus draait zeker een sterk seizoen door nu de niet geringe A. van Nieukerke op ver lies te zetten. Knap spel van C. Klaas- sen, die remise speelde tegen T. Goor, waarbij een overwinning de meest lo gische uitslag behoorde te zijn. In de middengroep een onverwachte nederlaag voor J. Smit tegen A. Vers luis, J. van der Heiden bleef met lege handen tegen W. van der Hoek en F. Ritter en J. Muit bleven eikaars gelij ke. Een doorlopend spannende strijd tus sen J. van der Haven en J. van Sandijk, waarbij laatstgenoemde door span ning of schaakblindheid in de slot fase pardoes zich als Sinterklaas voordeed door in een betere stand zijn dame weg te geven. In de kelder van de schaakdivisie uit slagen van H. Verwaal, J. Stam, D.J. van Offeren (knap), H. van Offeren en J. de Bock tegen respectievelijk J. Pon- sioen, A. Hennink, T. Kuiper, T. Bronk en V. Coevert. Als laatste vermelding werd door nieuwkomer E. Hildebrand een fraaie overwinning geboekt tegen L. Coevert. Boskoop - Zaterdag 22 november treed de band Coverage op in De Tun- Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds E. Brink. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds J. de Moor; 17.00 uur sow-dienst Imm. kerk. Herv. Immanuel 10.00 uur ds mevr. D.C. v Houwelingen-Verdonck, Noordwijk; 17.00 uur ds P. vd Waal Gouda (Vesper). Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 10.00 uur ds H. vd Berg, Breda. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur Herv. gem. 9.30 ds R. de Reuver 18.30 uur ds M.D. vd Giessen. De Stek 9.30 uur ds J.H. Langelaar. Geref. kerk 9.30 uur ds J.A. v. Hooij donk; 17.00 uur ds J.H. Langelaar. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds J van Dijken, Lisse. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Gaby Hetyey. nel, een dynamische groep onder de coverbands.De Tunnel gaat om 22.00 uur open en de entree is 10,=. Pa en moe Hoogendoorn 40 jaar getrouwd op 22-11-97 van harte. Ada en Peter Dick en Jennie van harte gefeliciteerd. Tineke, Jeroen, Saskia, Silvia en Jorien Ja het is echt waar, Opa Piet wordt 21 november 66 jaar! van harte. Mariëlle Corrie wordt 23-11 33 jaar. Van harte. Groetjes van Corry Boskoop - De VW Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: "Joe, de musical" met Vera Mann, Simone Kleinsma, Stanley Burleson e.a., van 25 december tot en met 31 maart 1998 in het Nederlands Congresgebouw Den Haag; Annie van 12 tot en met 29 november 1998 in het Nederlands Congresgebouw Den Haag; BZN in de Rai Amsterdam op zaterdag 14 maart 1998; Ruth Jacott in de Rai Amster dam op zaterdag 21 maart 1998; Bus reizen The Kelly Family op 13 decem ber in Maastricht; Megarave op 31 december in de Energiehal Rotter dam; Radio 538 The Anniversery op 12 december in Nijkerk; Wasteland op 6 december in Amsterdam. Waddinxveen - In gouwebad De Sniep is op dinsdag 11 november voor het B- diploma gezwommen. De beoorde lingscommissie bestond uit de heren Wim van Minnen, Rob Hogerbrugge en Cock Slagter. Er waren 15 kandidaatjes die tillen zijn geslaagd: Kimberley de Bruin, Dani- que Dekker, Elja Kamp, Marjolein de Graaf, Danny van de Kraats, Maike Bresijn, Carolien Kraan, Onno Toor, Danielle Zijderhand, Laura Steenber gen, Paul van Dijk, Jean-Paul Hunink, Wessel van Kleef en Joey Vishnudatt. Gouda/Waddinxveen - Zaterdag 22 november vindt het eerste Fear Dark Festival plaats in jongerencentrum "7th Room", aan het Omlooppad Gou da. Vier bands zullen deze avond la ten zien dat hun 'geloof in God" en hun "extreme muziek" heel goed samen gaan. Headliner op het festival is de band Salutary uit Waddinxveen. De zaal gaat om 21.00 uur open. De entree bedraagt 5.-. Waddinxveen - Vrijdag 21 november houdt wijk- en speeltuinvereniging De Paddestoel de maandelijkse disco voor de Waddinxveense jeugd van 9 tot en met 14 jaar van 19.15 tot 21.30 uur. Entree 1.50. oto Ichthusschool Boskoop - Het 25-jarig bestaan van het gebouw van de Ichthusschool heeft afgelopen week een feestelijk vervolg gekregen. Op 29 augustus van dit jaar werd een begin gemaakt met de fees telijkheden. Iedere groep van de school kreeg toen een opdracht, die te maken had met het zilveren jubi leum. In gebouw De Stek konden alle kinde ren en vele ouders genieten van de resultaten van alle uitgewerkte feest- opdrachten. Allereerst werden de prijswinnaars van de ballonnenwed strijd bekend gemaakt. De verste bal lon -uit Schokland- was van Marianne Vonk. De tweede prijs ging naar Mi randa van Gemeren; haar ballon werd gevonden in Wilnis. De derde prijs was voor Sarah Siyamand Abdalla met haar in Aarlanderveen gevonden ballon. Na de uitreiking van de prijzen werd een jubileumlied aangeleerd, waarna de leerlingen van groep 6 een mode voorstelling gaven in de stijl van 25 jaar geleden met een vleugje "Flower Power". Het zingen van het lied "non, non, rien n'a changé" van de vroeger zeer bekende Franse jongensgroep de Poppys vormde de afsluiting van de modeshow. Andere groepen van de school had den hun werkstukken in de zaal ten toongesteld: een maquette van een school in het jaar 2000, een groot uit gevoerd ganzenspel, posters met on derwerpen van "25 jaar geleden en nu" en meters slingers, vervaardigd door de jongste leerlingen. De kleu ters zongen ook nog liedjes "uit de oude doos. De kinderen van groep 4 lieten allerlei volksdansjes van vroe ger in passende kledij tot leven ko men. Naast de optredens van de kin deren waren nog schoolbanken en wandplaten van vroeger te bewonde ren. Voor de rest van het jubileumjaar staan onder andere een groots schoolfeest en een reünie op het pro gramma. Waddinxveen - De Waddinxveense vogelvereniging De Vogelvrienden or ganiseert haar jaarlijkse tentoonstel ling. Deze zal plaatsvinden in het clubge bouw van duivenvereniging De Sper wer aan het Stationsplein op donder dag 20 november van 20.00 tot 22.30 uur, vrijdag 21 november van 14.00 tot 22.30 uur met om 21.00 uur de trekking van de grote verloting, zater dag 22 november van 10.00 tot 16.30 uur met om 16.00 uur de prijsuitrei king. Er is gelegenheid om vogels te kopen. Er zullen veel ervaren vogelhouders aanwezig zijn die een ieder met raad en daad ter zijde kunnen staan. Naast inlichtingen over vogels kan men op de tentoonstelling ook terecht voor inlichtingen over de vereniging. Op donderdagavond, vrijdagavond en zaterdagmiddag draait het Rad van Avontuur. Waddinxveen - Op donderdagavond 20 november vindt in wijkgebouw Het Zuidhonk de derde dartavond plaats. Deze nieuwe activiteit wordt snel po pulairder. De avond wordt opge splitst in twee delen. Van 19.00 tot 20.00 uur komt de jeugd aan bod. Daarna spelen de volwassenen tot 22.30 uur. De kosten bedragen ƒ2,50 per persoon. Ook wat betreft de inde ling van de avond kan er worden geko zen uit een competitie of een gezellig- heidsspel. De volgende dartavond is gepland op 11 december. Op vrijdagavond 21 november is er vrij-klaverjassen in Het Zuidhonk (geen competitie). Aanvang 20.00 uur. Entree ƒ2,50. Zaterdagavond 22 november wordt een bingo georganiseerd. Er wordt naast de gewone rondes ook een Su perronde gespeeld. De zaal is op om 19.30 uur. Door Svlvia van Doornen Boskoop-Postzegelverzamelaars kon den op zaterdag 15 november in de Boskoopse bibliotheek hun hart opha len. De Nederlandse Vereniging van Postzegelverzamelaars (NVPV) afde ling Boskoop organiseerde die dag een grote postzegelruilbeurs. Hierbij waren verzamelaars uit de hele regio aanwe zig om onderling één en andere te ruilen en voor de aankoop van zegels kon men terecht bij enkele handelaren. Door zowel kinderen als volwassenen, werden voor deze gelegenheid heel wat albums met de mooiste verzame lingen in de bibliotheek op tafel gelegd en onder de loep genomen. Alvorens de ruilbeurs werd geo pend, namen zes leden van de Jeugdafdeling NVPV afdeling Boskoop deel aan het theorie-examen van Jeugdfilatelie Nederland. Hier voor hadden zij het eerste boekje van het "ABC van het Postzegelverzame- len" bestudeerd. Met de hieruit opge dane kennis moesten zij dertig vragen over het postzegelverzamelen beant woorden. Dit landelijke examen werd afgenomen door Drs C.J. van Kempen. Van de kandidaten Tina van den Broek, Petra van den Broek, Jeroen Allemaal geslaagd voor het examen van Jeugdfilatelie Nederland en nu in bezit van het filatelistisch jeugdpaspoort. van der Laan, Corné van Zandwijk, Stefan van den Bos en Marjolein van Midden, variërend in leeftijd van 12 tot 17 jaar en allen woonachtig in Bos koop, slaagde iedereen voor het exa men. Zij kregen het filatelistisch jeugdpaspoort uitgereikt dat gratis toegang geeft tot het PTT-museum en postzegeltentoonstellingen. Tijdens de Dag van de Jeugdfilatelie die één keer per jaar wordt gehouden, ont vangen de bezitters van dit paspoort een presentje. In de bibliotheek wa ren van alle geslaagde kandidaten twee land- en twee thema-albumbla den tentoongesteld, die zij voor het praktijkgedeelte van het examen had den moeten maken.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 13