Koffieconcert Perdijk Zilveren legpenning voor Gerard Samenspel gitaar en dwarsfluit Tweede winst voor Moerkapelle 2 Opbrengst collecte Diabetesfonds A Kerkdiensten Zcvcnhuizcn-Moerkapcllc Activiteiten Echtpaar Koren 55 jaar getrouwd om bij te blijven.... Medische weekenddienst Hart van Holland/19 november 1997 Marco Bakker Jubileumcommissie agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Als bariton waardeerde het publiek Marco Bakker enorm. Zevenhuizen - Zondag 23 november wordt onder auspiciën van De Zeven Muzen het eerste koffieconcert van dit winterseizoen gegeven door het duo Fratres Corona. Het concert in de Vrijzinnig Hervormde kerk aan de Dorpsstraat 139, begint om 12.30 uur en de toegang is gratis. De koffie staat vanaf 12.15 uur klaar. Het duo Fratres Corona wordt ge vormd door de broers Silvain en Vin cent Kroon. Silvain, de oudste van de broers, speelt vanaf zijn negende jaar viool, studeerde aan het Sweelinck Conservatorium en is aan het Rotter dams conservatorium afgestudeerd als uitvoerend musicus. Vincent kreeg zijn eerste pianolessen ook op zijn negende. Na het Sweelinck Con servatorium studeerde hij kamermu ziek aan het Koninklijk Conservato rium. Sinds 1982 treden zij regelmatig in binnen- en buitenland als duo op. Zij hebben een omvangrijk repertoire van sfeervolle (licht klassieke) salon- muziek. Moerkapelle - Het tweede team van schaakvereniging Moerkapelle ver sloeg Krimpen aan den IJssel 5 met 7- 1. Het was de tweede grote overwin ning van het tweede in de RSB-compe- titie. De winstpunten werden ver zorgd door Arno Luinenburg, Jacques de Lange, Jesse van Elteren, Mark van Putten, Cees van Vuuren, Jan Blok en Hugo van Elteren. Arie Hoogduijn was de enige verliezer. In de onderlinge competitie werd in de tiende ronde weer fel gestreden om de punten. Het duel tussen koplo per Maarten Vroegindeweij en Ben van Geffen ging lang gelijk op. Toen Ben een pion achter kwam moesten alle registers open en dat leverde een paard op. In een onduidelijke stelling en in tijdnood was Maarten echter de slimste: hij vond een prachtige mat. Gerard van Ommeren rukte op naar de slimste: hij vond een prachtige mat. Gerard van Ommeren rukte op naar de tweede plaats door in het eindspel René Ordelman af te troe ven. Dick Bac maakt slechte tijden door. Hij verloor van Wouter Vroegin deweij, die beloond werd voor zijn ondernemende spel. Marcel de Haan kwam verrassen genoeg niet door de linies van Bart van Putten heen: remi se. Sander Hertog kon het niet bolwer ken tegen André Corpeleijn, die won. Wat hem bij de jeugd niet lukte, ging nu wel goed voor Jan van Helden. Hij klopte Aart-Jan van Vliet. Marius van Vuuren was duidelijk te sterk voor Ton van Delden, die even van het win nende pad is afgeraakt. Henk Doorn hein en Marian van Elteren speelden een spannende partij, die lang alle kanten op kon. Het was Henk die won: zijn eerste overwinning. Stand aan kop: 1. Maarten Vroeginde weij, 2. Gerard van Ommeren, 3. Jac ques de Lange. Jeugd, uitslagen negende ronde: Aart-Jan van Vliet - Stefan Rensen 1-0; Sander Hertog - Jan van Helden 1-0; Michiel Rensen - Peter van Vuurde 0-1 Kevin Bakker - Michael van Eijk 1-0; Pieter van der Werff - Ron Droog 0-1; Jasper Kamp - Pieter Perdijk 1-0; Ma rius van der Torren - Patrick Stam 0-1 Martijn van der Heijden - Glenn Krijgs man 0-1; Annemie van der Torren - Matthias Freeke 1-0; Norman van Rhijn - Rob van Helden 0-1. Stand aan kop: 1Aart-Jan van Vliet, 2. Jan van Helden, 3. Michiel Rensen. Zevenhuizen - De collecte "Geef 's voor diabetes, voor 'n toekomst zon der complicaties" die van 2 tot en met 8 november in Zevenhuizen gehou den werd heeft ƒ1998,35 opgebracht. De organisatie bedankt gevers en col lectanten voor hun medewerking. Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur ds P.S. Veldhui zen, Schoonhoven; 10.30 uur jeugd- kapel; 18.30 uur dra J.C. Boot-de Boer, Leidschendam. Herv. kerk 10.00 en 19.00uurds GJv Beek Oud Verlaat 10.00 uur ds T.D. van Soest, Rotterdam. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur ds Glastra Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds A. v. Vuuren, Zoetermeer; 18.30 uur drs R. van Kooten, Soest. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. Zaterdag 22 november: dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleis- wijk, telefoon 010-521 5241. Zondag 23 november: dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moer- kapelle, telefoon 079-593 1687. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat, 079- 5932149 (18.00-20.00 uur). meer was er in die tijd niet te krijgen. Ondanks zijn 78 jaren ziet de bruide gom er nog bijzonder goed uit. Z'n rechte krullen van toen zijn weliswaar sterk uitgedund en verbleekt, maar de fysieke gesteldheid laat nog niets te wensen over. Hij loopt en fietst nog naar hartenlust. Henny is met haar "I l jaren wat huiselijker. Zij heeft zoge zegd groene handen. Dat is duidelijk te zien aan de planten in de woonka mer. Ze staan er prachtig bij. En ookin de tuin verveelt ze zich geen moment. Bij Henny krijgt het onkruid bepaald geen kans. Reizen hoeft voor haar niet meer zo. Vroeger waren zij en Cor veel in Oostenrijk, Zwitserland. Luxem burg en Spanje te vinden. Het enige wat ze nu nog doen is af en toe met de auto door Nederland toeren en de familie bezoeken. Met die familie ook hebben ze in dorpshuis Swanla het 55- jarige huwelijksfeest onder het genot van een hapje en een drankje uitbun dig gevierd. En over vijf jaar hopen ze dat nog eens uitgebreid over te doen. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Op 12 november was het 55 jaar geleden dat Cornelis Koren uit Zevenhuizen zijn Henrdika Teuntje uit Nieuwerkerk aan den IJssel ten huwelijk vroeg. Het was toen vrijwel hetzelfde weertype als op de dag van het jubileum. Mistig, maar wel veel kouder. Daar kwam nog bij dat het oorlog was. Volgens de vader van de bruid was 1942 een slechte tijd om te trouwen. Maar naar de mening van Henny was de werkelijke reden dat hij z'n dochter niet kwijt wilde. Het bruidspaar herinnert zich nog goed dat het met de trouwkleren in de doos naar Gouda ging om op de Korte Tien- deweg de trouwfoto te laten maken. Waarna de reis in het koetsje en in kostuum naar Nieuwerkerk werd voortgezet. Cor weet nog goed dat ze toen echt zaten "te sterven van de kou". En ook dat ze, gedekt door de mist, vrij gemakkelijk door de Duitse linies heenbraken. Na afloop van de trouwplechtigheid werd het feest op geluisterd met aardappelwijn. Veel pagina 14 Het vervolg van pagina 1: Slotavond De Kleine Trompetter Zevenhuizen - Voorafgaand aan de finaleavond van de Kleine Trompetter op zaterdag 15 november werd aan Gerard Perdijk de zilveren legpenning van de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Midden Holland uitge reikt. Namens de Kamer werd hem die penning overhandigd door mr T. Nieuwpoort, juridisch stafmedewerker. Dit vanwege zijn grote verdienste voor het Midden-Hollandse bedrijfsleven. De heer Perdijk is bijna 30 jaar actief als makelaar in de regio Zevenhuizen-Moerkapelle. Ja renlang was hij secretaris van het be stuur van de Nederlandse Vereniging voor Makelaars, afdeling Gouda. Die functie legde hij dit jaar neer. Thans is hij nog lid van de commissie make laardij van de Kamer van Koophan del. In Zevenhuizen-Moerkapelle is Per dijk een begrip geworden. In 1970 werd hij beëdigd tot makelaar en in 1971 begon hij met z'n eigen make laarskantoor in zijn woning aan de Burgemeester Klinkhamerweg. Toen het bedrijf groeide, kocht Perdijk een woning in de Tweemanspolder. Dat pand werd fors verbouwd en er kwam een kantoor achter. Omdat de onroe- rendgoed-markt eind jaren zeventig volledig instortte, werd dat een roeri ge tijd. Aan zijn vrouw Corry had hij met name in die periode een grote steun. Maar toen in de jaren tachtig een eind aan die malaise kwam, groei de Perdijk-makelaardij zodanig dat in 1989 voor de tweede maal verhuisd moest worden en wel naar het huidige pand in de Dorpsstraat. Nu Gerard Perdijk besloten heeft het wat kalmer aan te gaan doen, zal het bedrijf in hoofdzaak worden geleid door zoon Nico. Eén van de hobby's van Gerard Perdijk was muziek. Kort na z'n trou wen trad hij toe tot De Kleine Trompetter, waarvan hij ook voorzit ter is geweest. Het is dan ook niet zo verwonderlijk dat Perdijk-makelaar dij tijdens de finaleavond van het 100- jarig bestaan als hoofdsponsor op trad. Moerkapelle: Iedere 2e donderdag: 9.30-11.30 uur: Op Moer: ouderensoos: 11 dec. Activiteiten voor de jeugd in dorpshuis Op Moer: 22 nov.: sinterklaasfeest; 10 dec.: kegeltoernooi; 17 dec.: kerstknutselen. Zaterdag 29 november: 11.00-15.30 uur: Open Dag Rode Kruisgebouw. Dinsdag 2 december: 19.00 uur: Bloedafnameavond. 5 januari 1998: start EHBO-cursus; Donderdag 8 januari: cursus EHBO ^overdag voor belangstelling en voorkeurstijd: 079-5932161. Zevenhuizen - Zaterdag 22 november is er een voorspeelmiddag van de jeugdige gitaristen en dwarsfluitspelers, muziekleerlingen van de Zeven Mu zen. Om 16.00 uur begint de voorspeelmiddag. Een twintigtal leerlingen laten in de Vrijzinnig Hervormde kerk aan de Dorpsstraat 139 horen hoe goed zij kunnen spelen. Dit wordt de tweede keer dat de Zeven Muzen leerlingen op dwarsfluit en gitaar spelen in deze akoestisch zeer goede ruimte, iedereen is welkom om te luisteren naar hun prestaties. Het optreden van Marco Bakker had toch wel een apart tintje. Tijdens zijn opkomst viel hem een matig applaus ten deel ten teken dat het rijden on der invloed hem kwalijk werd geno men. Maar de kwaliteit van zijn optre den stond daar volledig los van. De zaal kon die twee zaken kennelijk goed scheiden. Na ieder optreden met de leden van De Kleine Trompet ter, onder leiding van Wenceslaus Scheepmaker, en het fantastische mannenkoor "Gouda's Liedertafel" mocht Bakker een geweldig applaus in ontvangst nemen. Dat deed de bij zonder aangeslagen bariton zicht baar goed. Na afloop van de finaleavond bedank te presentator Robin Metselaar de leden van het organisatiecomité voor hun enorme inzet, die ze de afgelopen jaren hebben getoond. Wat Wout Met selaar, Daniëlle van Rijs, Gerard Ab- bekerk, Rosemarie Molenaar, Dennis Blok, Karei Metselaar, Nico Dirkzwa ger en Willem Visser voor het eeuw feest van De Kleine Trompetter heb ben betekend, valt met geen pen te beschrijven. Vandaar dat zij van het dankbare publiek een staande ovatie kregen. Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. Vrijdag 28 nov: 20.30 uur ger. kerk: cabaretgroep Zou t met "Niet alleen op zondag". 30 nov: geref kerk, 7 dec. r.k. gemeenschap Op Moer Moerkapelle, 14 dec. groep moslims via F. de Beukelaar en 21 dec. Ver. vrijz. herv.: Op deze data liggen handtekeningenlijsten bij bovengenoemde adressen die samen met een brief gestuurd kunnen worden naar de Bosnisch-Servische autoriteiten, waarin opheldering wordt gevraagd over verdwenen personen. Vrijdag 12 dec. 18.00-21.00 uur en zaterdag 13 dec. 10.00-16.00 uur: Creatieve kerstmarkt kerk Ver. Vrijz. Herv., Dorpsstraat 139. Zaterdag 13 dec. 13.30-17.00 uur: Historisch Museum "Ons Verleden" aan de Tweemans geopend. 6 januari 1998: Start beginnerscursus EHBO; info: 0180-631376 (n.o.z.). De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. 22 nov.: kerstshow; verkoop kerstartikelen 10.00 uur. ANBO: Spetmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag: 14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster: in nov. alleen op de 26e.; Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag 9.30, 10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; De Zeven Muzen: Zaterdagdag22 november: 16.00 uur: vrijz. herv. kerk: samenspel dwarsfluit en gitaar; Zondag 23 november: vrijz. herv. ker. 12.00 uur: koffieconcert, Maandag 15 december: 15.30-20.00 uur: dorpshuis Swanla: open les ballet; Maandag 15 december: 19.00 uur: vrijz. herv. kerk: samenspel blokfluiten piano; Dinsdag 16 december: 19.00 uur: vrijz. herv. kerk: voorspeeldag piano. Activiteiten in 1998: 24 jan., 28 jan., 21 mrt., 4 apr., 6 apr. en 13 juni. Vogelvereniging Zang en Kleur: Alle klaverjas- en jokeravonden beginnen om 20.00 uur in het clubgebouw aan de Zuidplasweg: 12 dec., 23 dec. kerstkaarten.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 14